Sony připravuje radikální změnu designu?

Rok 2017 bude velmi zajímavý

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
marokanec

Sony připravuje radikální změnu designu?

Příspěvek od marokanec » 15 zář 2017 13:52

Někteří lidé jsou nespokojeni s rozhodnutím výrobce držet se svých více let návrhových standardů omnibalance. To se však možná brzy změní, protože novinka říká, že společnost Sony v příštím roce odejde od OmniBalance.
Jak možná víte, společnost Sony ráda uvolňuje své hlavní smartphony ve dvou šaržích: jeden na začátku roku na Mobile World Congress a druhý v pozdním létě na IFA. A podle pověstí společnost Sony na MWC 2018 představí smartphony s využitím nových principů návrhu "Mirai".
Není to poprvé, co jsme slyšeli o možném novém designu společnosti Sony. Společnost už dříve pověděla, že pracuje na vlastní výrobě bezkonkurenčního smartphonu a Mirai může být produktem těchto snah.
Informace vyšla na fóru Esato.com se svolením člověka obeznámeným o chodu společnosti Sony. Zda je to pravda nebo ne nechám na Vás, ale otázka zní zda byste uvítali radikální změnu? Jste spíše pro osvědčený konzervativní design nebo chcete změnu a něco moderního co konkurence nemá?
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Re: Sony připravuje radikální změnu designu?

Příspěvek od kiosk123 » 15 zář 2017 14:38

Už by mohla byť zmena. Dizajn Xperií je už proste zastaraný, a medzi vlajkami tohto roku vyzerá nudne. Keď nebude zmena dizajnu, tak Sony zapadne niekde úplne do úzadia.
Je to asi tak,ako Apple iphony. IPhone 6 prišiel s novým dizajnom (prirovnajme to k Xperii Z). Potom prišiel iPhone 6s (žiadna zmena), iPhone 7 a 7plus s novými materiálmi (prirovnanie k Xperia Xz), a IPhone 8 (prirovnanie k Xperia XZ1)... V podstate je to stále to isté, len s minimálnymi zmenami, a ľudí to nezaujme už...Apple ale predstavil aj IPhone X,niečo úplne nové, a presne niečo také potrebuje aj Sony predstaviť. Aspoň sa trochu dostane do popredia, a viac ľudí prejaví záujem.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 15 zář 2017 14:52

Za me... hlavne at nechaji komplet kovove zpracovani. Toho skla uz je fakt hodne a je to nuda. I kdyz chapu ze kdyz ma mit bezdrat tak to asi jinak nejde... ale bezdrat u Sony beztak nehrozi.

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 15 zář 2017 14:55

Tronn píše:
15 zář 2017 14:52
Za me... hlavne at nechaji komplet kovove zpracovani. Toho skla uz je fakt hodne a je to nuda. I kdyz chapu ze kdyz ma mit bezdrat tak to asi jinak nejde... ale bezdrat u Sony beztak nehrozi.
A keby mali matné keramické sklo?

Tronn

Příspěvek od Tronn » 15 zář 2017 15:50

Co ja vim... zalezi jakou by to melo upravu a jak by sedel v ruce. Ale imho je nej hlinik. Jako ma iPhone nebo treba P10. To muzu...

Ekky

Příspěvek od Ekky » 15 zář 2017 18:30

Ja bych na zadech uvítal variantu jako mely treba BlackBerry. Zada potazene gumou pro lepsi drzeni a ne aby to kloutalo...
Sklu vubec nefandim a s kovem to asi bude to same.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 zář 2017 20:31

Změna přijde, otázkou je kdy... Apple to taky teď s osmičkama zkouší a myslím si, že trpělivost zákazníků je na konci. Sony je v jiné pozici, ale po těch letech už bych změnu uvítal...
Obrázek

Tronn

Příspěvek od Tronn » 16 zář 2017 10:51

No Apple toho taky moc nepredvedl. Ok iPX jede s dobou ale stoji skoro 2x tolik co Xperia :D Navic uvidime jak to bude s dostupnosti...a ergonomii.
Klasickej iP8/+ je snad jak pres kopirak takze zadna zmena. Krom nasazeni nepraktickyho skla kvuli bezdratu.

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 16 zář 2017 13:51

Já hlavně nechápu proč iPhone 8 pojmenovali osm a ne 7S vzdyt je to zase jen facelift už 4 roky mají úplně ten samý design a iPhone X jako nezlobte se na mě ale dát 35k za mobil který má "jen" fullHD+ a ještě tak debilní rozlišení 2436 × 1125 to bude vypadat strašně až to při prohlížení videí nebo hraní her seřízne displej.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

bedanek

Příspěvek od bedanek » 16 zář 2017 14:18

Pro mě je sklo asi nejlepší variantou a myslím, že pro ip68
díky tepelné roztažnosti asi taky. Mám doma starou xperii Z a ta nemá jediný škrábanec, ani vpředu ani vzadu. Pouze na boku který není skleněný. Na xz jsem sedřel barvu na zádech po třech dnech.

effko

Příspěvek od effko » 16 zář 2017 15:49

Len nech si zachvaju hranaty dizajn a rovnu zadnu stranu a dúfam ze nebudu zas robit uplne bezramikovi displej a nezrusia stereo repraky..
Mne sa sony dizajn paci tak dufam ze s toho nespravia gulaty telefon ktorý sa nebude dat ani poriadne drzat..v polohe na lezato..

Autor tohoto vlákna
marokanec

Příspěvek od marokanec » 20 zář 2017 09:55

Já bych bral spíše evoluci jak revoluci v oblasti designu ale hlavně nesklouznout do něčeho uniformního co má konkurence. Design musí být nezaměnitelný s jinou značkou a na první pohled odlišný aby každý hned poznal Xperii. Mě se taky neskutečně líbí jak má Sony jednoduše řešenou zadní stranu telefonu. Stereo reproduktory ponechat ale o něco zmenšit spodní a horní rámeček. Čtečku ponechat na boku. Spíše očekávám změnu komponentů (asi oled display). Sony určitě zase vymyslí něco zajímavého pro kameru aby ostatní měli co kopírovat :D
Naposledy upravil(a) marokanec dne 20 zář 2017 11:35, celkem upraveno 2 x.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

looker1

Příspěvek od looker1 » 20 zář 2017 10:17

Nemusí chodit daleko, vzpomínáte na SE Arc? Ten byl krásný
Nadšený uživatel Google Pixel XL :Yahoo!:
Nadšený uživatel Google Pixelbook :Yahoo!: :Yahoo!:

Cikada
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cikada » 20 zář 2017 10:43

Xperia T... Ani NXT série nebyla marná...

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Odör
Typ zařízení: Moto Z Play

Příspěvek od Odör » 20 zář 2017 10:51

To všetko boli podľa mňa výstrelky tej doby. Keď si pamätám aký bol android farebný a ja neviem čo všetko. Doteraz sa držali takého konzervatívneho prístupu tak uvidíme čo nám ponúknu. Hlavne nechcem nič zaoblené lebo ja som rád, že sa držia plochých hrán.

Inak je neuveriteľné, ako ľudia reagujú na zmenu dizajnu. Sú ochotný si kúpiť kadejaký lacný doslova čínsky šunt za 120€, ktorý sa podobá na S8 ale povedzme taký zabehnuté značky, ktoré toho ponúkajú omnoho viac než to za 120, ale nemajú minimálne rámiky alebo sa nepodobá na S8 a ľudia to zavrhnú. Je to škoda, pretože mnoho tak ľudí momentálne reaguje napríklad na SONY alebo na iné značky. Ale ešte väčšia zaujímavosť je tu, že obrovské rámiky má napr. iphone a tam to nikomu nevadilo, a potom aj Huawei.

Samozrejme SONY má väčšie ceny od huawei ale tie sú aj trocha logické. Predsa len ponúkajú omnoho lepšie audio, lepší HW, vodeodolnosť a iné. Takže ako sa vraví sto ľudí sto chutí ale pri tom dizajne je to teraz ako ovca za ovcou...

Nazghul

Příspěvek od Nazghul » 20 zář 2017 11:52

bedanek píše:
16 zář 2017 14:18
Pro mě je sklo asi nejlepší variantou a myslím, že pro ip68
díky tepelné roztažnosti asi taky. Mám doma starou xperii Z a ta nemá jediný škrábanec, ani vpředu ani vzadu. Pouze na boku který není skleněný. Na xz jsem sedřel barvu na zádech po třech dnech.
Jak se ti to povedlo? Také jsem měl před lety Xperia Z a spokojenost. Ale záda po měsíci používání plné nepatrných škrábanců viditelných na světle. A to jsem byl na telefon maximálně šetrný, jak nejvíc jsem mohl. Od té doby vždy kryt na záda a ochranné přední sklo.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 zář 2017 12:36

Cikada píše:
20 zář 2017 10:43
Xperia T... Ani NXT série nebyla marná...

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk
Můj nádherný telefon, ten jsem vážně mohl...
Obrázek

bedanek

Příspěvek od bedanek » 20 zář 2017 15:01

Nazghul na čelní straně jsem měl samozřejmě sklo, protože tam je ta hloupá fólie i s logem, ale vzadu jsem neměl nic ( max měsíc tu fólií co k tomu dodavali). Většinou jsem to pokládal na display, ale záda měly malinko vystouple hrany, takže na rovném se to neodíralo. No a jinak v zadní kapse bez klíčů :D. Teď ho má 11-ti letý syn v klipu a snad i vodotěsný poněvadž ho semtam opláchne 8)

Ekky

Příspěvek od Ekky » 20 zář 2017 21:43

Aby to pak nebylo tak nejak...

Obrázek

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 zář 2017 21:50

Pobavilo... :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Novinky“