Snapdragon S845

Rok 2017 bude velmi zajímavý

Moderátor: Moderátoři

Tronn

Re: Snapdragon S845

Příspěvek od Tronn » 11 říj 2017 15:31

bedanek píše:Ono je to hodně i o těch ovcich, jak tu někdo pořád píše. I tady na fóru jsou týpci, kteří ještě než telefon (Xperia) přijde na trh vědí, že to bude propadák a naopak si radši počkají na nový Samsung, který bude představený až za půl roku. Takové nepřetáhne ani ta agresivní reklama. Každopádně si myslím, že právě svižností systému, výkonným hardwarem Sony celkem boduje a pomalu přetahuje nezaslepené zákazníky k sobě :)
No asi nejak tak. Navic vetsinu prodeju stejne dela BFU. Ten prijde do obchodu a jako prvni mu tam prodavac nabidne vetsinou Samsung. Pac to ma casto Samsung u velkych obchodniku slusne podchyceny.
Castecne se snazi leda Huawei ze hodi v elektru ke stolecku s mobilama nejakyho vyzranyho trotla co te hned zacne otravovat kdyz jdes kolem... Lenovo jakbysmet :D (samozrejme ze kvalitni rady se od techto lidi nedockas).
Clovek se pak ani nedivi kdyz si vetsina lidi mysli ze Android=Samsung.

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 11 říj 2017 19:25

Tronn: nevím, jak zkušenej, nebo zběhlej seš v reklamě, ale panely okolo hřiště vnímá málokdo. Schválně, až budeš čumět na nějakej zápas LM, tak se po skončení zeptej ostatních, jaká byla okolo hřiště reklama. Garntuju ti, že nikdo....NIKDO..... nebude vědět. To zajímá akorát nás příznivce a majitele Xperií. Člověk mimo naší komunitu sleduje úplně jiný věci. To jsem si mockrát ověřil. A co se týče efektivní reklamy, tak nejhůř použitý prachy jsou právě do tohohle typu reklamy. Marketing musí bejt šokující, údernej, takovej, aby si ho každej zapamatoval. I ta nejpitomější a nejtrapnější reklama může bejt mehgaefektivní, když je dělaná profesionálně. Dám ti takovje příklad. Jdi do nějakýho showroomu, nebo obyčejný prodejny mobilů v obchodních centrech. Kolik myslíš, že je tam vystavenejch Xperií? A když se zeptáš prodavačů, kolik myslíš, že o nich maj informací a co si myslíš, že ti o Xperiích řeknou? Já si v létě udělal (z donucení, potřeboval jsem náhradu za svou XZ3+) pár obchůzek a co jsem se dozvěděl od těch, kterejch se ptaj obyčejní lidi, kdžy chtěj novej telefon o Sony, to se mi až protáčely panenky. To, že si je nikde nemůžeš prohlídnout a ohmatat,m jako jiný značky, to už radši nemluvím. Proč myslíš, že se to děje? Proč myslíš, že jsem se na dotaz, proč nemaj vystavený nějaký Xperie od prodavače dozvěděl za důvod!!! Prej to už nemá cenu, když Sony končí. Z vodevřenou pusou dokořán jsem nebyl schpopen reakce. To bylo pár tejdnů po vypuštění XZ premium. Ten prodavač věděl všechno vo Samsungu, o Xperii nic, kromě toho, že "končí". Stačí ti to? My tu žijeme v našem světě, ale realita je úplně jiná. Samozřejmě, že zákazník, kterej na každým rohu zavadí o ten "bezrámečkovej" hit vod Samsungu, kterýho je všude plno, si nekoupí Xperii, když jí ani ve specializovaným obchodě nevidí a prodavač na něj vysype, že Sony stejně končí. Myslím, že tenhle můj letní zážitek nádherně ilustruje jaká je u nás situace. Já jen doufám, že v jinejch zemích je to jiný, ale upřímně pochybuju. Podívej se na specializovaný weby o mobilech a podívej se kolik je článků vo každým prdu Nokie (a to byla leta totálně mrtvá) a kolik je článků o Xperiích!!!!
Základní pravidlo marketingu je, že se o tobě musí mluvit. Co nejvíc a je jedno, jestli pozitivně, nebo negativně. Ten o kom se nemluví je mrtvej. A o Sony........o Xperiích se bohužel nemluví. Je mi líto.
SONY Xperia XZ black

Tronn

Příspěvek od Tronn » 11 říj 2017 19:58

Stejne tak se zeptej nekoho jaka byla reklama pred hodinou v TV. Dockas se stejnych vysledku. Ty cisla v LM sou proste fakt. Zbytek sou jen domnenky. Nevim o cem se tu bavime... zbytecny dal resit.
To ze se vsude pise o Samsungu a Applu je snad jasne. Weby ziji z reklamy. Cim vetsi navstevnost tim vic penez. A tu momentalne asi nepotahne Sony.

To ze Samsung ma podchyceny prodejce sem snad psal. Osobne sem si to otestoval uz nekolikrat kdyz sem treba kupoval Lg a borec se me snazil zlomit na nejakej shitovej Samsung v podobne cenove kategorii. Kdyz sem ho vyvedl z omylu a naznacil ze keca nesmysly (Ne.Prodavaci vetsinou o mobilech nevi nic nez co vyctou z cedulky. At se jedna o Samsung ci Elephone) tak mi rekl ze to ma ze skoleni primo Samsungu. Zeptal sem se ho stli chodi i na skoleni Lg... samozrejme ze ne. Jen Samsung jim zarizuje skoleni (Euronics). Takze je jasne co si odnese BFU kdyz prijde do obchodu a necha si poradit.

A to ze casto prodavaci lzou (viz Xperie konci) neni zadna novinka... proste chteji prodat to z ceho maji nejvetsi vejvar ci bonusy, zejo...

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 říj 2017 20:18

Se tak hezky diskutuje, musím se taky zapojit. Sony je vidět v LM, to je fajn. Ale projevuje se to nějak? Je to fakt rentabilní? Dělá to výrobce dobře? Když vidím počty prodaných telefonů, tak to prostě dobře nedělá. Neříkám, že někdo z nás tady je schopen vymyslet, jak to dělat pořádně, aby šlo Sony nahoru. Ale poznat co dobře není je jednodušší, hlavně když se opřeme o tvrdá fakta. Zase když uvážím, že výrobce žije navzdory tvrdé konkurenci, tak prostě potenciál tam je...
Obrázek

Tronn

Příspěvek od Tronn » 11 říj 2017 20:31

Nikdo nerika ze reklama v LM staci smarja. Jen ze to neni zanedbatelna reklama. Je snad jasny ze Sony ma mizernej marketing. Reklama v LM a PP ve filmech nestaci. Napravit si to musi Sony samo. Pokud to jde a pokud to maji jeste v umyslu... nebo jim staci tahle situace.

bedanek

Příspěvek od bedanek » 11 říj 2017 20:38

Ale ono to půjde asi celkem těžko. Když Sony udělalo skleněný záda byl to problém, dokonce se to tady taky řešilo. IPhone 8 největší novinka skleněný záda. Sony udělalo vodeodolny tel. Proč vždyť to přeci není třeba, do vody s mobilem jde jen idiot. U Samsungu to byla největší vychytávka. Xz5 premium 4K display, na co? vždyť to nikdo nemůže poznat. Samsung 2K nejlepší display na světě :Yahoo!:

Tronn

Příspěvek od Tronn » 11 říj 2017 20:43

Nadruhou stranu nemuzes hazet vse do jednoho pytle. S tim displayem a tak mas recht i kdyz rozliseni taky neni vzdycky vse. Ale furt mi dava vetsi smysl 4K nez QHD. To je takovej paskvil.
Ale sklene zada u noveho iPhonu sou kvuli bezdratovemj nabijeni. To by s hlinikem neslo. Proto se skla drzi i Samsung... pritom umi udelat celokovovej foun.Viz nejnizsi rada Samsungu J 2017 ktera se zpracovanim vyrovna TOP Huaweium.
Telefon bez bezdratu a sklenenyma zadama je nepraktickej a lacinej luxus. Ale da se hrat s barvickama a odleskama diky tomu.

bedanek

Příspěvek od bedanek » 11 říj 2017 21:09

Ohledně iPhone je jasné, že je to kvůli bezdratu, každopádně uživatelé to nehodnotili kladně kvůli bezdratovemu nabíjení, ale skrze materiálu (skla) :) Nicméně já to psal spíše jako narážku, že co udělá dominantní výrobce (IPhone, Samsung) je vždy bráno s nadšením, nebo alespoň v tichosti tolerováno, přestože to někdy mozek nebere.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 říj 2017 21:29

No a to říkám už dlouho, že velcí výrobci si mohou dovolit to, co prostě malým neprojde...
Obrázek

michal121

Příspěvek od michal121 » 12 říj 2017 13:35

Otázka ale je, jak to, že je dnes Sony v pozici "malého výrobce". jestli mě pamět slouží tak ještě před šesti, nebo sedmi lety byl SonyEricsson (Sony) druhým největším výrobcem hned po Nokii. Na nějakej Samsung si nikdo ani nevzpomněl. jak to, že je kolos, jako je Sony na tom dneska tak špatně. Evidentně všichni, kdo firmu vedli dosáhli akorát jejího pádu. Jak říkám, je to všechno z 95% marketing a management. Novinky pořádně vychválit a konkurenci pohanět. At už veřejně, nebo skrytě. Zrovna dneska opět článek, že si Samsung exkluzivně zarezervoval celou první várku S545, takže ostatní včetně Sony budou čekat a až Samsung zasytí trh, pak laskavě může Sony začít vyrábět founy ze S845 a prodávat je. Ale komu, když trh už zasytil před tím Samsung? Neschopnost mangmentu a marketingu Sony z něj dělá formu v ohrožení.
SONY Xperia XZ black

bedanek

Příspěvek od bedanek » 12 říj 2017 15:12

Jedna věc je být největší výrobce a druhá být ziskový. Jinak si myslím, že jediný kdo může Samsung sesadit z trůnu, je huawei, nebo nějaký číňan, který využívá stejný postup jako to dělal Samsung. Nevyvijet, ale pouze skládat Top hardware s minimálními náklady za minimální cenu. 8)

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 12 říj 2017 18:43

Tak co se týče ziskovosti tak tam je Samsung a Apple za vodou to takový Huaweii respektive jejich mobilní divize je zisková víceméňě jen díky dotacím čínské vlády.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 18 lis 2017 20:48

To si ale napsal solidní blbost :)
Obrázek

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 19 lis 2017 00:21

Osobně by mě též zajímalo, jak na tom byla z hlediska zisku čistě mobilní divize a kolik průměrně HUAWEI vydělá na jednom kusu telefonu.

Na mobilmanii jsem se dočetl akorát toto:

"Nej­za­jí­ma­věj­ší je hos­po­dář­ský vý­sle­dek – fir­ma za rok 2016 skon­či­la v čis­tém zis­ku 5,3 mi­li­ar­dy do­la­rů a hos­po­da­ři­la s pro­voz­ní mar­ží 9 %. Zis­ko­vost pod­le di­vi­zí nicmé­ně fir­ma na­dá­le ne­zve­řejňuje."

Sony jako celek též skončilo v zisku, mobilní divize je věc jiná (bohužel)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 19 lis 2017 11:11

Tak ono to taková blbost nebude, že Čína podporuje své výrobce o tom není pochyb, jinak by třeba 1+ 5T nestálo 13 000 Kč to samí Xiaomi. U Huaweje to bude podobný se stačí podívat kolik prodali telefonů v roce 2016 asi 140 milionů a z toho bylo jen 10 milionů P9 a P9 Plus. Takže většina prodaných telefonů bude řada Y a pak Lity a ještě třeba většinou z minulýho roku třeba v roce 2016 byl na Alze nejvíce prodavaný telefon od Huaweje P8 Lite z roku 2015. Takže je jasný že ten zisk bude malý, protože prodeje vlajkových lodí jen těžce pokryjí ztráty na levných telefonech, zvlášť když nejprodávanější z P9tek, P9 se prodával za cenu kolem 15 000 Kč.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 lis 2017 11:33

No takže ryzí spekulace, chápu. Se mi líbí, že Huawei nezveřejňuje údaje ale někdo tady v České republice má jasno v tom, jak jim to vychází...
Obrázek

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 19 lis 2017 14:55

Spekulace to nejsou fajn asi jsem přeháněl s tou ztrátou ale vím že jsme to tu řešily v únoru 2017 že Huawei měl nižší zisk než Sony a to neměli ještě tolik Lite modelů jako letos a P9 Plus nebyl tak předražená jako letoštní P10 Plus, navíc jen tam i odkaz kde sám CEO Huaweje respektive jejich mobilní divize říkal že mají malou marži na levných modelech. viewtopic.php?f=41&t=19085&p=273538&hilit=zisk#p273538
viewtopic.php?f=41&t=19085&p=279796&hilit=zisk#p279796

Autor tohoto vlákna
marokanec

Příspěvek od marokanec » 07 pro 2017 09:02

Qualcomm oznámil Snapdragon 845, který bude ve většině chytrých vlajkových telofonů v roce 2018. Snad i některých Xperií. Bude obsahovat osmijádrový procesor Kryo 385 s rychlostí až 2,8 GHz ve čtyřech nejrychlejších nových jádrech A75 a čtyřech nových 1,8 GHz A55. Čip bude obsahovat grafiku Adreno 630, která bude dosahovat 30% zlepšení výkonu oproti předchozí verzi. Přiznám se, že tak velké zvýšení jsem nečekal. :)
Bude také obsahovat integrovaný obrazový procesor Qualcomm Spectra 280 (ISP), který přinese špičkový zážitek z fotoaparátu při snímání 16MP při rychlosti 60 snímků za sekundu. Také zachycuje 64x více barevných informací HDR pro zachycení a přehrávání videa na 4K displejích.
Qualcomm kombinuje vše s platformou AI Hexagon 685 DSP, která podporuje zpracování AI na zařízení pro bohatší zážitky z fotoaparátu, hlasu, XR a hraní her. Qualcomm Snapdragon 845 zahrnuje technologii Qualcomm Quick Charge 4+, která umožňuje až 50% nabíjení za pouhých 15 minut. Kompletní info:
https://www.anandtech.com/show/12114/qu ... on-845-soc
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

fbio

Příspěvek od fbio » 07 pro 2017 10:54

Sony by mohlo zariskovat a představit telefon s podobným designem jako iPhone, jen s tím výžezem nahoře i dole. Dát tam stereoreproduktory do výřezu. Nahoře po stranách ikony, dole dvě tlačítka definovaná uživatelem. Já bych to bral a bylo by mi docela jedno jestli je tam SD 835 nebo ŠD 845 :Yahoo!:

michal121

Příspěvek od michal121 » 07 pro 2017 15:53

Tak to bych se bez přehánění poblil. Sorry, ale iPhone je nejhnusnější telefon, co je momentálně na trhu. A bylo tomu tak vždycky. Nejhnusnější, nejmín vybavenej a nejdražší zároven. Pokud je takovej telefon nejprodávanější, pak vidím tento svět totálně v hajzlu.
Sony nesmí současný design za žádnou cenu opustit. Jen zmenšit horní a spodní rámeček, udělat kvalitní foták a zainvestovat do reklamy. Když bude o pár tisíc levnější než předraženej Samsung (o iPhone nemluvím), pak je šance.
SONY Xperia XZ black
Odpovědět

Zpět na „Novinky“