Xperia 2021

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 2226
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Xperia 2021

#1

Příspěvek od marokanec » 20 lis 2020 17:37

Jelikož za pár týdnů je konec roku a proto zakládám nové téma. Než se dostanu k únikům, tak zhodnotím rok 2020, jak si vedlo Sony mobile. Z globálního pohledu ten rok stál slušně řečeno za starou bačkoru. Z pohledu Sonymobile a celého Sony to ale nebyl špatný rok jak v prodejích, tak v ziscích. Za prvé Sonymobile zastavila dlouholetý propad prodejů a cca. prodala co v loni. Za druhé slíbila, že zhruba polovina letošních Xperií bude s možností 5G příjmu a to dodržela. Za třetí většina konkurence měla problém s oddalováním představení nových modelů a to jsem u Sony nepozoroval. Za čtvrté si dalo Sony za cíl vylepšit Xperii hlavně v parametrech foto a baterie a to se určitě povedlo. Jen krátké shrnutí situace letošního roku.
Dostáváme se k roku 2021 a co Sony chystá pro budoucí Xperie. Z rozhovorů jsem vycítil podobné ambice a tzn., že budou pracovat opět na vylepšení baterie. Tady se trošku zastavím, protože tu je Xperie většinou kritizována v recenzích za malou číselnou kapacitu. Co se týká reálné výdrže, tak tam většinu konkurence poráží. Kapacita se dá počítat třemi způsoby je bezpečná hodnota, potom průměrná a maximální. Sony se drží hodnoty bezpečná. Většina majitelů Xperie používá několik let a i z toho důvodu Sony používá při instalaci baterie nejen bezpečnou hodnotu výpočtu, ale i bezpečné uložení. Se stářím baterie se vždy trošičku baterie roztahuje a Sony jako jeden z mála výrobců s tím počítá od výroby. Dle techniků ze servisu jenom Xperia a Google Pixel nechávají kolem baterie bezpečnostní mezeru kolem baterie. Tím logicky přichází o část kapacity. Vylepšení pro příští rok nemusí notně znamenat jen zvýšení kapacity, ale může jít hlavně o zvýšení rychlosti nabíjení.
Xperia by opět příští rok měla mít vylepšené fotočipy a to i u čelní kamery, kde byla asi oprávněně kritizována, tak u zadní kamer. Něco málo uniklo od Oppo a tom jsme již pár dnů zpátky psal. Dalším cílem je mít většinu produkce s možností příjmu 5G. U vlajkových modelů Xperia 1 a 5 půjde zcela jistě Snapdragon 875, který bude extrémně výkonný a i úsporný. Zajímavostí je, že Samsung bude představovat Galaxy S21 asi už v polovině ledna a to bude k dispozici i nový Snapdragon. U střední třídy Xperia 10 to je zajímavější. Včera unikl testovací protokol kde je uvedeno, že minimálně u prototypu byl použit Snapdragon 690, také s možností příjmu 5G a to je jeden z posledních modelů Qualcommu. Což vidím osobně pozitivně i když se to může ještě změnit. Moc jiných variant ale pro příjem 5G není. Příští rok vidím opět problematicky účast na veletrzích MWC a IFA, kde se pravidelně novinky představovali. Podle mého úsudku by nástupce Xperia 1 a Xperia 10 mohl být představen kolem února online. Nástupce Xperia 5 klasicky v září. U Sony moc úniků nebývá, ale myslím, že opět se fanoušci Sony mají na co těšit.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, 2x Xperia Z2, Xperia Z5, Xperia Z5P

Odpovědět

Zpět na „Novinky“