Jak na zálohu vašeho firmwaru XPERIA S

První komunikátor Sony nabídne vysoký výkon a spoustu funkcí

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Jak na zálohu vašeho firmwaru XPERIA S

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 kvě 2012 23:32

Na internetu se v poslední době stále častěji objevuje otázka, jak si zazálohovat firmware, který jste měli v telefon při koupi a který tím pádem zaručuje, že při případné reklamaci nebudete mít s tímto problém ani pokud jste mezitím do telefonu instalovali spoustu úprav a využívali jeho možnosti na maximum. Řešení samozřejmě existuje a celá jeho aplikace vám nezabere delší dobu než přibližně 10 minut. Na konci návodu tak budete mít v Pc připravenou zálohu vašeho firmwaru, kterou můžete kdykoliv nahrát do telefonu a uvést jej přesně do stavu, ve kterém byl telefon v době prodeje. Vše je velmi jednoduché a rychlé, nemusíte se ničeho bát. Pokud mi v nejbližší době vyjde čas, tak návod natočím i s komentářem na YouTube. Jelikož během návodu dojde k aktualizaci vašeho telefonu, doporučuji nejprve provést zálohu vašich dat.

1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - http://xperiadownload.cz/index.php/xper ... ool-6-2013 (mirror https://docs.google.com/file/d/0B_d8uWG ... sp=sharing )

2. stáhněte a nainstalujte SUS a proveďte standardní aktualizaci telefonu (případně přeinstalujte stávající FW)
http://www.sonymobile.com/global-en/too ... e-service/

Obrázek

3. nyní zamiřte do složky, kde máte nainstalovaný SEUS, konkrétně do podsložky db/číslo/blob_fs a zde nás zajímají tři největší soubory (poznáte je také podle jména File...), které si označte a zkopírujte do složky firmware tam, kde jste v kroku jedna instalovali Flashtool

Obrázek

4. nyní spusťte FlashTool a nahoře zvolte možnost Advanced/Decrypt files

5. všechny tři označené soubory přesuňte do pravého sloupečku a spusťte samotný Decrypt

Obrázek

6. po dokončení se vám zobrazí níže uvedená tabulka. Všechny soubory opět přesuňte do pravého sloupce, přičemž vpravo nahoře vepište údaje o tom, o jakou verzi firmwaru se jedná a pro jaké zařízení je určená (tohle se využívá především pokud výsledný soubor posíláte někam na internet, pokud má sloužit jen pro vaši potřebu, je jedno co tam vepíšete).

Obrázek

Obrázek

7. ve složce firmwares se vám vytvoří výsledný firmware, který nyní přes FlashTool a v něm položku flash můžete kdykoliv nahrát do vašeho telefonu a vrátit se tak k verzi FW, kterou jste měli při prodeji. Tím pádem pak při záruční opravě v servise nemůže dojít k žádnému nedorozumění stran vaší záruky :)

Obrázek
Obrázek

Karci34

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru + záloha systémových soubo

Příspěvek od Karci34 » 27 čer 2012 23:55

me by zajimalo proc kdyz jsem stahnul vyse uvdene odkazy nainstalo dle popisu otevru posslozku SEUS db/číslo/blob_fs tak tam zadne soubory FILE nemam!! chci jsi udelat jen zalohu firmware .....75 a nevim jak dal

Obskjur
Moderátor
Facebook profil: https://www.facebook.com/vlastimil.suchanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Obskjur » 28 čer 2012 02:02

celou složku blob_fs smaž, pak aktualizuj a musí tam být

Karci34

Příspěvek od Karci34 » 28 čer 2012 02:18

porad nic a SEUS me navedl po pripojeni Ska drzeni snizeni hlasitosti a pripojeni USB na preinstalovani software. slozku jsem predtim smazal a opet zadne FILE soubory tam nemam tak nevim ted jestli musim nejdrive preinstalovat software a prijit o data a pak se me tam te slozky objevy anebo jak na to? jsem z toho vul proste :( :d

Obskjur
Moderátor
Facebook profil: https://www.facebook.com/vlastimil.suchanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Obskjur » 28 čer 2012 05:04

no to je jasny ze musis preinstalovat soft, jak jinak bys tam ty soubory chtel najit??
četl si ten navod poradne? :)

carlosl

Příspěvek od carlosl » 28 čer 2012 07:47

Ty tři soubory (FILE_XXX) lze získat i přes PC Companion.. Dáte V PCC "Opravit telefon" nebo jak to tam je, a pak je naleznete ve složce:

C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\Sony Ericsson\Update Engine\db\XXXXčíslo\blob_fs\

EDIT: Ješte jedna poznámka.. Pokud se v PCC ukončí stahování aktualizace (vidíte to na obrazovce PC) a PCC si vyžádá vypnutí telefonu a telefon odpojíte od USB před vypnutím telefonu, soubory FILE_XXX najdete ve složce "blob_fs" a o data v telefonu nepřijdete, protože aktualizace telefonu vlastně neproběhla..
Naposledy upravil(a) carlosl dne 28 čer 2012 10:21, celkem upraveno 1 x.

Karci34

Příspěvek od Karci34 » 28 čer 2012 09:45

no to je jasny ze musis preinstalovat soft, jak jinak bys tam ty soubory chtel najit??
četl si ten navod poradne? :)
jasne ze cetl a ne jednou. zmatlo me to ze pri zaloze firmwaru prijdu o vsechny data v telefonu a musim nejdriv system opravit aby jsem ho mohl zalohovat a najit te soubory. pri zaloze firmware je nutnost opravit aby jsi nasel te soubory (FILE XXX) system to tam nikde neni napsane :wink: jenom to ze aktualizujte system "pripadne preinstalujte stavajici FW"proste ja potrebuji navod pro jelita jelikoz system mam aktualni a firmwer opravovat nechci chtel jsem jen zalohu:D

Kód: Vybrat vše

Ty tři soubory (FILE_XXX) lze získat i přes PC Companion.. Dáte V PCC "Opravit telefon" nebo jak to tam je, a pak je naleznete ve složce:
dekuji za radu

w3ris

Příspěvek od w3ris » 19 črc 2012 17:25

zdravím, bohužel se nemůžu dostat přes bod 5, decryptuje mi to ty 3 soubory, ale ve složce firmwares se mi soubory .sin nezobrazí. Během decryptu mi to nezahlásí žádnou chybu a vypíše "decryption finished". Neví pls někdo co může být příčina?
Díky moc

djdisco

Příspěvek od djdisco » 23 srp 2012 22:03

mne zasa urobi vsetko.. len v kroku č.7 mi nevybehne ziadna tabulka device selection.. nevadi to?

predator

Příspěvek od predator » 27 zář 2012 17:17

Takisto mi nevybehne ta tabulka co je v kroku 7. Za dalsie tych FILE suborov mam 5 a nie 3 a vysledny ftf subor ma len 152MB, pricom sucet tych FILEov je 391MB, cize sa mi daco nepaci na tom :)
CMD J-70 -> T310i -> K750i -> K810i -> X10i -> XS -> XZ2 -> X?

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 říj 2012 13:01

Návod aktualizován, původní sedmý bod odstraněný, protože v nových verzích Flashtool probíhá automaticky.

PS: pokud tam máte více File souborů, znamená to, že jste už aktualizovali někdy dříve, použijte tři dle data nejnovější...
Obrázek

placa1234

Příspěvek od placa1234 » 28 pro 2012 21:22

Je normální, že těch sin souborů tam mám jen asi 6? Jinak já chytrák jsem myslel, že mám zálohování, ale bohužel nemám :-(((
Aha, tak je někde chyba, protože výsledný tft soubor má jen 11 Mb a to je nesmysl, kruci tak kde je chyba?

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 pro 2012 08:23

no a reinstaloval jste firmware? Zkopíroval jste všechny tři soubory, které se po aktualizaci objevily?
Obrázek

placa1234

Příspěvek od placa1234 » 30 pro 2012 13:13

Ano, v PC Companion jsem dal opravit softwae, ještě jsem ztratil všechna data, takže to,je důkaz, a pak jsem z dtoho SUS vzal ty 3 největší soubory, datum odpovídalo....No ale když mi to ty soubory decryptuje, tak mi vznikne jen asi 6 těch sin souborů v tý tabulce a když to všechno dám na tu pravou stranu tak mi vznikne tft soubor s velikostí jen asi 12 MB, Nevim co s tím, ale docela mě to štve, protože už se chci zbavit toho podělanýho orange brandu :-D.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 led 2013 19:08

Tak použijte SEUS z návodu a nikoliv PC Companion...
Obrázek

panel

Příspěvek od panel » 15 bře 2013 14:15

Vdaka za navod.

Mam este otazku, v pripade ze si odblokujem bootloader a preflashujem nejaky iny kernel.

Pomocou Flashtool a tejto zalohy si viem obnovit zaroven aj kernel ?

mano8

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru XPERIA S

Příspěvek od mano8 » 08 črc 2013 14:27

Vsetko prebehlo hladko, perfektny navod.
o žiadne dáta nepridete ani ked updatnete software, zachova sa aj nastavenie plôch.
panel: po tejto zalohe sa obnovi komplet setko aj s kernelom do pôvodneho stavu = unroot, nic s cim by bol problem pri zaruke.

agent445

Příspěvek od agent445 » 14 črc 2013 21:43

Zdravím,
Chci se zeptat. Udělal jsem vše podle návodu, ale ze 3 těch souborů mi Flashtool udělal nějakých 16 souborů..Může to tak být?

dopita

Příspěvek od dopita » 14 črc 2013 21:51

A s tech 16 podle návodu když budeš pokračovat vytvořit jeden

columbiec

Příspěvek od columbiec » 21 črc 2016 07:57

Zdravím,
pokoušel jsem se udělat zálohu originál softwaru po koupi mobilu podle návodu z fóra. Bohužel jsem, ale nenašel soubory, které mám zkopírovat do složky ve Flashtool. Podsložky db/číslo/blob_fs, v PC nemám. Můžete mi někdo prosím poradit se zálohou nebo kde jsem udělal chybu? Postupoval jsem přesně podle návodu (mobil jsem dal přeinstalovat, ne aktualizovat). Díky
Odpovědět

Zpět na „XPERIA S“