Neustálé pády her

První komunikátor Sony nabídne vysoký výkon a spoustu funkcí

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
rk9

Neustálé pády her

Příspěvek od rk9 » 09 úno 2016 11:23

Zdravím, mám problém se svou stařičkou Xperii (cca 4,5let) je na ni JB 4.1.2 originál. Kdysi jsem jej rootoval, ale telefon se po čase začal chovat blbě, z ničeho nic mi začly padat hry a telefon se samovolně restartoval (samovolné restarty narůstaly co do počtu). Stejným nástrojem jsem telefon unrootnul, ale problém přetrvával. tovární nastavení také nepomohlo, tak jsem přes Sony Companation dal telefon opravit a to s vymazanim veškerých dat. Telefon se již sám nerestartuje, ale problém ve hrách přetrvává. Problém je následující: hraji pár minut a pak se hra ukončí, zjistil jsem že když telefon restartuji (vypnu a zapnu) mohu hrát i několik desítek minut a pak opět pád hry. Vypadá to jako by se někde něco v systemu zamotalo a to vyvolá pády her. Samozřejmě se jedná o náročné hry, hraji: Angry birds 2, The Walking Dead No Man's Land, ethernity warriors 4, Metro 2033, Fantasy War Tactic u těchto mám pády po chvíli hraní. Hry typu Clash of clan, candy crush, Hay Day nemám problém.
Takže bych se rád zeptal zde zkušených kde může být problém? V hardware (je již starý a nestíhá), opotřebením hardware (procák už dělá chyby), systém (zůstalo tam něco špatného po tom rootu). A co by jste poradily?
Ano nový telefon je na pořadu dne cca do 1/2 roku.

vitvalecka
Typ zařízení: Sony Xperia Z3 Dual

Re: Neustálé pády her

Příspěvek od vitvalecka » 09 úno 2016 23:55

Řekl bych že půjde o podobný problém, jako někdo řešil s Xperií SP - pravděpodobně systému dochází paměť RAM a tak sestřelí to, čím by jí získal nejvíc. Bohužel pro tebe to je hra, kterou hraješ.
Může to být taky tím, že daná hra potřebuje nakonec tolik paměti, že se už nevejde do RAM a tak spadne.
Po restartu telefonu bývá RAM prázdnější - trvá déle ji zaplnit, takže by obě možnosti dávaly smysl.
Možností ale může být víc a takhle od stolu je to trochu jako věštění z křišťálové koule. ;)

Odesláno z mé Xperie Z1 pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual
Domácí ZOO: Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i - Xperia X10i - Xperia mini pro - Xperia Arc S - Xperia U - Xperia S - Xperia SP - Xperia T - Xperia Z1 - Xperia Z1 Compact - Xperia E1 - Xperia Z3 Compact - Huawei P8 Lite - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual
Odpovědět

Zpět na „XPERIA S“