Sony Xperia recovery mode + jak dokončit BOOTLOADER

První komunikátor Sony nabídne vysoký výkon a spoustu funkcí

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Sony Xperia recovery mode + jak dokončit BOOTLOADER

Příspěvek od ZEFator » 07 srp 2016 21:24

Prosím o radu jak se dostat do recovery modu na Sony Xperia S.
Naposledy upravil(a) ZEFator dne 08 srp 2016 18:25, celkem upraveno 1 x.

TomasARN

Re: Sony Xperia recovery mode

Příspěvek od TomasARN » 07 srp 2016 21:36

On tam nie je, ten sa tam musi nahrat.
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 16:11

aha, já právě koukal na různá videa a měli ho tam tak jsem myslel že tam je :-) právě jsem zkoušel vše možné a nešlo to :-) já jsem si root mobil cca před 2.roky a ted jsem se rozhodl že si flashnu rom telefonu, a dám si tam nějaký novější. Tak jsem četl že musím mít root telefonu a odemknout BOOTLOADER, který odemčený nemám nebo o tom aspoň nevím ale včera jsme ho zkoušel odemknout ale prostě u kroku dát usb kabel do telefonu a v tu chvíli samou zmáčknout napájení a + volume a jenom se mi rozsvítí asi na 5 sekund dioda modře a dál nic a nejde mi dál pokročovat abych ho odemkl ten BOOTLOADER. A ani nevím jestli je potřeba ho odemykat, jestli stačí jen root telefonu a dál jsme chtěl flashnout tu room jenže jsem se potřeboval dostat do recovery modu a nešlo mi to, jsme nevěděl že tam není, abych nainstaloval s karty telefonu ten novější android.Může mi někdo prosím vysvětlit postup jak mám odemknout BOOTLOADERU zkouším to přes android studio a nic a jak nahrát recovry mod a flashnout roomku nějaký postup v čeština pokud možno a nebo někoho ochotného rádce na ts či teamviewer? Děkuji za odpovědi.

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 17:24

Díky za odkaz ale přesně tady přes tu stránku jsme to dělal a i podle toho videa co tam maj na té stránce, jenže je tam velký a podstatný problém a ten že ve videu ve 2.25 minutě kliká na stáhnutí programu jménem (Download Eclipse ADT with the android SDK for windows. Jenže bohužel když jsem to podle toho dělal včera tak na té samé stránce už je tam místo toho jen na stáhnutí adroid studio, takže tento postup nejde udělat, zkoušel jsme ho a nefunguje to.

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 17:39

Jinak na té stránce http://developer.sonymobile.com/unlockb ... ot-loader/ jsme zadal svůj telefon xperia S našel v telefonu že jde odemknout nechal jsem si poslat mail, ten jsem otevřel chtělo to po mě abych napsal do mobilu *#06# tam mi to vypsalo kod ten jsem opsal zaškrtal to že mohu přijít o záruku blabla a otevřela se mi tato stránka: s tomhle návodem. (Unlock the boot loader
Your unlock code: 886A81D060F64B08
To complete the unlocking of your device, please follow the manual steps below carefully.
Install the Android SDK and the device drivers

1. Download and install the Android SDK.
2. If you’re running Windows, you also need to download and install an updated Fastboot driver. This is the standard android_winusb.inf-file, with a few lines of code added to enable Fastboot to support Sony & Sony Ericsson devices. Replace the original android_winusb.inf-file with the downloaded file in the usb_driver folder, located in the Android SDK > extras > google folder on your computer. If you can’t find the usb_driver folder, make sure you are running Google USB Driver package revision 4 or higher in your Android SDK. If not, install the Google USB Driver Packager using the Android SDK manager.
Note! If you’re running OSX or Linux, you are not required to install any additional drivers.
3. On your device, turn on USB debugging by going to Settings > Developer options and click to enable USB debugging.
As of Android Jelly Bean 4.2 the Developer options are hidden by default. To enable them tap on Settings > About Phone > Build Version multiple times. Then you will be able to access the Settings > Developer options.
Connect to Fastboot

1. Turn off your Xperia™ S.
2. Connect a USB-cable to your computer.
3. On your Xperia™ S, press the Volume up button at the same time as you connect the other end of the USB-cable. For Windows users, when asked for a driver, point to the usb_driver folder where you placed the android_winusb.inf-file, and select the Android Boot loader Interface-file.
4. When your device is connected, open a command window on your computer and go to the platform-tools folder within the Android SDK folder.
5. Enter the following command:
fastboot devices
6. Verify that you get an answer back without any errors.
Enter unlock key

WARNING! The command below contains your unlock key. If you perform this step, you will unlock the boot loader. This may void your warranty and/or any warranty from your operator.
1. If you still want to unlock the boot loader of your device, enter the following command:
fastboot -i 0x0fce oem unlock 0x886A81D060F64B08
2. Verify that you get an answer back without any errors.
Done!

You have now unlocked the boot loader of your device. Return to Developer World for the latest developer news from Sony.) postupoval jsem podle něj a zasknu se na bodě B3 (3. On your Xperia™ S, press the Volume up button at the same time as you connect the other end of the USB-cable. For Windows users, when asked for a driver, point to the usb_driver folder where you placed the android_winusb.inf-file, and select the Android Boot loader Interface-file. tkaže podle videa to je jinej soubor a jinak dělaj jak tohle a tady prostě když vypnu telefon a zandám usb kabel a v tu chvíli podržim + volume a dál si nejsme jist co mám dělat.

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 17:59

tak když to podržím tak mi ve win ve správci zařízení vyskočí 2x vykřičník u rozšíření hostitelský řadič tak dám aktualizovat vyberu dle návodu cestu a napíše mi to ovladač tohoto zařízení je aktuální. a ve složce usb_drive jsme otevřel soubor má 64bit win 10 sou bor androidwinusb86.cat dal jsem zobrazit podpis- zobrazit certifikát- nainstalovat certifikát- aktualní uživatel- automaticky vybrat a import proběhl úspěšně ale v tom certifikátu je platnost od 29.1.2014 jen do 30.1.2016 tak nevím jestli to mi tam nedělá ten bordel. jestli dělám něco špatně pls o radu.

Ekky

Re: Sony Xperia recovery mode + jak dokončit BOOTLOADER

Příspěvek od Ekky » 08 srp 2016 20:28

Ale funguje... Ted jsem to tam dělal během 3 dnů na dvou telefonech. Na Z5c a na C3 a obje sem odemknul na poprvé..

Mas vůbec otevřený a povoleny možnosti pro vývojáře a následné povolené ladění prez USB?
Pokud ano,tak telefon vypni,zmackni volume UP a připoj USB pak otevři prikazovi Radek a zadej tam to co píšou na těch stránkách. Stačí jen zkopírovat to v černém poli....

Víc ti poradit nejde

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 20:44

usb ladění mám zaplé když to vše udělám tak to v cmd nemá žádnou odezvu viz obrázek: https://uloz.to/!DumQ8DBP6/obrazek-jpg

Ekky

Příspěvek od Ekky » 08 srp 2016 20:59

Ti to tam piše že čeká na zařízení... Ale nevím co děláš špatně...

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 21:07

USB kabel zapojím a zmáčknu +volume a rozsvítí se modrá dioda na 5 sekund a pak zasne a začne se mi přes ten usb nabijet baterka na mobilu.

Ekky

Příspěvek od Ekky » 08 srp 2016 21:09

Nééééé zmačkni volume + drž ho a pak telefon připojn...

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 21:10

nechceš mi to zkusit udělat přes teamwiever?

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 21:13

801 043 149

pw:48h7gg

Ekky

Příspěvek od Ekky » 08 srp 2016 21:16

ok

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 21:17

mám verzy 11

Ekky

Příspěvek od Ekky » 08 srp 2016 21:23

nebere mi to heslo.... ta dvojtečka tam asi nemá bejt ne?

Autor tohoto vlákna
ZEFator

Příspěvek od ZEFator » 08 srp 2016 21:23

48h7gg
Odpovědět

Zpět na „XPERIA S“