Jak na zálohu vašeho firmwaru Sony XPERIA U

Nejmenší dvoujádrový komunikátor Sony

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Jak na zálohu vašeho firmwaru Sony XPERIA U

Příspěvek od Jozef Cmar » 14 čer 2012 22:02

Na internetu se v poslední době stále častěji objevuje otázka, jak si zazálohovat firmware, který jste měli v telefon při koupi a který tím pádem zaručuje, že při případné reklamaci nebudete mít s tímto problém ani pokud jste mezitím do telefonu instalovali spoustu úprav a využívali jeho možnosti na maximum. Řešení samozřejmě existuje a celá jeho aplikace vám nezabere delší dobu než přibližně 10 minut. Na konci návodu tak budete mít v Pc připravenou zálohu vašeho firmwaru, kterou můžete kdykoliv nahrát do telefonu a uvést jej přesně do stavu, ve kterém byl telefon v době prodeje. Vše je velmi jednoduché a rychlé, nemusíte se ničeho bát. Pokud mi v nejbližší době vyjde čas, tak návod natočím i s komentářem na YouTube. Jelikož během návodu dojde k aktualizaci vašeho telefonu, doporučuji nejprve provést zálohu vašich dat.

1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - viewtopic.php?f=54&t=9878

2. stáhněte a nainstalujte SUS a proveďte standardní aktualizaci telefonu (případně přeinstalujte stávající FW)
http://www.sonymobile.com/global-en/too ... e-service/

Obrázek

3. nyní zamiřte do složky, kde máte nainstalovaný SEUS, konkrétně do podsložky db/číslo/blob_fs a zde nás zajímají tři největší soubory (poznáte je také podle jména File...), které si označte a zkopírujte do složky firmware tam, kde jste v kroku jedna instalovali Flashtool

Obrázek

4. nyní spusťte FlashTool a nahoře zvolte možnost Advanced/Decrypt files

5. všechny tři označené soubory přesuňte do pravého sloupečku a spusťte samotný Decrypt

Obrázek

6. po dokončení se vám zobrazí níže uvedená tabulka. Všechny soubory opět přesuňte do pravého sloupce, přičemž vpravo nahoře vepište údaje o tom, o jakou verzi firmwaru se jedná a pro jaké zařízení je určená (tohle se využívá především pokud výsledný soubor posíláte někam na internet, pokud má sloužit jen pro vaši potřebu, je jedno co tam vepíšete).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

7. ve složce firmwares se vám vytvoří výsledný firmware, který nyní přes FlashTool a v něm položku flash můžete kdykoliv nahrát do vašeho telefonu a vrátit se tak k verzi FW, kterou jste měli při prodeji. Tím pádem pak při záruční opravě v servise nemůže dojít k žádnému nedorozumění stran vaší záruky :)

Obrázek
Obrázek

smog47

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru + záloha systémových soubo

Příspěvek od smog47 » 10 říj 2012 17:15

Zkoušel jsem udělat zálohu nejnovějším flashtoolem 0.9.8.0 a výsledný soubor měl něco málo přes 200 MB a se starší verzi 0.8.0.0 je to 630 MB, muže mi někdo říct v čem je rozdíl?

Loki_sg1

Příspěvek od Loki_sg1 » 22 říj 2012 20:26

Poprosil by som reupload prveho suboru už tam nieje ďakujem :)

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 říj 2012 13:33

Návod aktualizován, doplněn odkaz na aktuální soubory...
Obrázek

smog47

Příspěvek od smog47 » 23 říj 2012 14:38

M.K

Příspěvek od M.K » 23 pro 2012 11:43

Ahoj všem, prosím o radu s bodem 3. tohoto návodu. Já mám, jak jsem zjistila, ve složce blob_fs 2 x 3 soubory FILE - každá trojice je jiného data. Tak teď nevím, kterou tu trojici mám použít pro zálohu firmwaru? Prosím, poraďte mi někdo... :unknown:

Habix
Moderátor
Facebook profil: https://www.facebook.com/thabarta

Příspěvek od Habix » 23 pro 2012 12:55

Jestli děláš zálohu dnes, tak soubory s dnešním datem.

M.K

Příspěvek od M.K » 23 pro 2012 13:17

Děkuji za radu. :)

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru Sony XPERIA U

Příspěvek od Jozef Cmar » 05 led 2013 09:46

Návod aktualizován a upraven, nyní vše plně funkční

Obrázek
Obrázek

mbiba77

Příspěvek od mbiba77 » 05 led 2013 18:16

Zdravím,

mám problém pokouším se dělat zálohu fw ale skončím velmi brzo, nainstaluju sus zkouším pustit aktualizaci, ale ono mi to řekne, že jaksi mám už aktuální verzi a nabídne jen konec (nikde jsem nenašel volbu, že bych měl přeinstalovat stávající...

potom v té složce db/číslo/blob_fs jsou jenom soubory ICON něco cca stejné velikosti pár kB, nic dalšího, žádné soubory file...

Můžu ho nějak donutit aby přeinstaloval?

Díky moc.

Mbiba

EDIT: Aha něco je špatně někde jinde... Snažím se pomocí PC Companion reinstalovat oficiální firmware s GB 2.3.7 (podle návodu na netu je možno použít místo seus k vytvoření těch tří souborů), ale po přepnutí telefonu do flash módu Companion zahlásí: pro Váš telefon není k dispouici žádný firmware. Asi proto seus neumožnil reinstall :-(

EDIT2: hmm tak jsem se dočetl v jednom fóru http://talk.sonymobile.com/thread/45070 ... 0&tstart=0, že je dost možný, že sony ten můj fw stáhlo a nezbývá než čekat až bude nový - třeba to bude rovnou ICS... i když asi těžko

Tohle chování mám ověřeno na 2 xperia U kouscích koupených v různou dobu z ofic nebrandované distribuce, máte někdo stejný problém z reinstalací fw nebo je to jen smůla u obou kusů?

U jednoho mi to nabídlo update na poslední GB verzi, u druhého jsem ji tam rovnou měl od výroby... žádný root, recovery menu, nic takového neproběhlo (zatím)... FW funguje, jen na obou kusech t9 neukládá slova nebo spíš nepoužívá uložené...

Samozřejmě potřebuju zálohu předtím než nahraju o2 ICS, proto to řeším...

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 led 2013 18:40

Psa jsem vám to už do toho druhého tématu, pošlete mi build.prop soubor a zálohu vám udělám
Obrázek

misho.adam

Příspěvek od misho.adam » 20 led 2013 10:16

zdravim, chcem sa spytat ktory z tych suborov je moj povodny firmaware, robil som to podla navodu a tieto subory mi potom vyhhodilo v zlozke

http://imgupload.sk/viewer.php?file=yf1 ... eajxli.jpg

dakujem

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 led 2013 10:20

No podle mého to je jediný ftf soubor, takže ten TMobile 237 povodny :). Pokud jste jej nestáhnul odjinud... Zbytek můžete smazat
Obrázek

tmikula

Příspěvek od tmikula » 21 led 2013 13:20

při pokusu o zálohu FW mi vyskočila chyba "Modul aktualizací Sony nemá k dispozici software pro Váš telefon". Dělám něco špatně? Telefon snad nemám žádnou šedivku, kupovám na podzim v tsbohemii. Číslo sestavení 6.0.B.3.188 .

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 led 2013 13:46

Neděláte, už jste druhý s touto verzí, především ale Sony Mobile pro CZ trh ještě nevydalo aktualizaci na ICS, proto to nejde...
Obrázek

tmikula

Příspěvek od tmikula » 21 led 2013 13:50

aha, tak zase tak blbý nejsem :-) Chtěl jsem si udělat zálohu originálního FW podle návodu, abych tam mohl nahrát FW z vlákna "jak na FW 4.0.4". Takže jsem postupoval jak je psáno, že když pro můj telefon není aktualizace k dispozici tak dát "opravit", aby se vytvořili potřebné soubory. Protože s rychlostí sony mobile budu asi čekat na oficiální update hodně dlouho :cry:

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 led 2013 13:57

Podle mě už to tak dlouho trvat nebude, to si přece jenom Sony Mobile nemůže takto dlouho dovolit...
Obrázek

mbiba77

Příspěvek od mbiba77 » 25 črc 2013 12:41

Zdravím,

Mám prosbu. Na xda v tomto fóru http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2376438 jsem se dozvěděl, že už by měl projít pokus o zálohu fw 188. Při pokusu opravit fw přes PCC. Prý to stahne nižší verzi fw184 a už to nehlásí, že fw neexistuje. Mohl by prosím někdo s telefonem z volného prodeje SI 1261-9039 zkusit, jestli tomu tak je, případně pomocí PCC a flashtool rovnou vytvořit ftf s firmware pro toto SI?

Já už bohužel nemůžu protože hned po koupi jsem byl nedočkavý, záloha fw188 možná nebyla a já jsem si tam samozřejmě narval ICS pro jiné SI.

Děkuji za případnou pomoc.

Mbiba
Odpovědět

Zpět na „XPERIA U“