Citlivost GPS xperie U

Nejmenší dvoujádrový komunikátor Sony

Moderátor: Moderátoři

Model telefonu: Xperia U
Věk: 35

Citlivost GPS xperie U

Příspěvekod mbiba77 » 08 dub 2013 09:44

Zdravím,

mám zaplá data a přesto mám občas docela problém s fixací satelitů, většinou se chytnu do pár minut, dostkrát okamžitě do pár sekund, občas snad i přes půl hodiny a někdy dokonce vůbec.

Zjistil jsem, že je to závislé hodně na rom kterou tam zrovna mám, ale i na té nejlepší záseky s nenalezením satů prostě jsou...
Restart mobilu to někdy vyřeší, ale většinou vůbec.

Tuším, že je to lepší pokud je jasno a vysloveně špatné když třeba hustě sněží a horší když je velká oblačnost, ale je to jen tušení, asi se to nedá říct, že bych si tím byl jistý.

Co je špatně? Citlivost gps chipu jako vlastnost na kterou si musím zvyknout? Nebo občas neběží nějaký proces co by měl?

Nevíte kde je zakopaný pes?

Mbiba77

Model telefonu: Nevyplněno
Věk: 0

Re: Citlivost GPS xperie U

Příspěvekod marek » 08 dub 2013 09:48

Vypni dáta a nechaj len GPS,nic iné,pôjde to lepšie a závisí aj akú navigáciu pouzivas.

Příspěvekod mbiba77 » 08 dub 2013 09:59

Ja jen google mapy a sport tracker a na polohu mapy.cz jinak snad vůbec nic. Dobre, zkusím vypnout a uvidím.

Díky

Model telefonu: Nevyplněno

Příspěvekod marek » 08 dub 2013 11:09

Jaj tak potom nic,som myslel že pouzivas poriadnu offline navigáciu.:)

Model telefonu: bývalý majitel Xperia U

Příspěvekod rejca » 08 dub 2013 11:52

dle mého chyba modelové řady - asi i více kusů, reklamoval jsem, neuznaná reklamace - prodal jsem, zkoušeli GPS, fixla se (ano fixuje se, ale trvá to)

koupil jsem Galaxy Mini 2 a tam, kde účko fixovalo 20 minut, Samsung fixuje do 30s

používal jsem na endomondo, smartmaps, došla mě trpělivost, už ten krám nechci ani vidět :x

Příspěvekod mbiba77 » 08 dub 2013 12:47

no čím dál to čtu tak si říkám, že jsem si měl tehdy vybrat jinej telefon blbec... M.

Model telefonu: X U
Věk: 29

Příspěvekod nitram47 » 08 dub 2013 15:00

mne to dlhšie trvá len keď sa fixuje prvý krát, obnova nastavení, flash ... inak pár sekúnd. používam aplikáciu GPS Status & Toolbox, ktorá dosť pomáha. Súčasne som mal aj Gps Test a vždy do pár sekúnd som sa fixol.

Model telefonu: sony xperia U
Věk: 25

Příspěvekod misho.adam » 08 dub 2013 16:35

ja pouzivam sygic, rom BlueHaeven, bez najmensich problemov - samozrejme ako som vonku neviem ci ma ta navigacia fungovat aj v interieri, tam mi to nejde, ale ked som v aute do pol minutky mi vzdy nabehne (nech netrepem tak do minuty urcite - nestopoval som to)

Příspěvekod mbiba77 » 08 dub 2013 17:02

No mě když se to prostě zabejčí tak čtvrt hodiny čekám jak blbec, pak spustím app znova a pak restartuju mobil, někdy pomůže, ale většinou ne... Ale samozřejmě většinou to taky udělá do pár sekund, ale zrovna když je to důležité tak prostě ani za živého boha, to pak třeba vypínám se slovy, no co , zítra je taky den :-(... a potom druhý den i bez restartu mobilu najednou jééé za pět sekund fix :-/

Model telefonu: Xperia U, ICS 4.0.4 O2 CZ, root, CWM

Příspěvekod M@C » 08 dub 2013 18:28

Pouzivam hlavne Endomondo a Google maps nebo Mapy.cz a GPS najde polohu vzdy do par sekund, jen posledne kdyz jsem provedl obnovu telefonu tak to trvalo asi 5 minut, ale jinak bez problemu.

Příspěvekod rejca » 09 dub 2013 14:13

je to prostě o štěstí na kus, jestli tazateli zlobí, tak jedině reklamovat a doufat, že mu reklamaci uznají...

Příspěvekod mbiba77 » 10 dub 2013 08:23

já mám dva kusy jiného původu a zlobí oba stejně a nezávisle na rom, tak nevím :-D Nedávno jsem zjistil, že třeba jedinné co se zdá, že pomůže je spouštět třeba Mapy tolikrát dokud se nechytne gps do pár sekund a jakmile se chytne tak teprve spustit tu GPS app kterou potřebuju pak už to většinou jde :-)

Ale je to trochu jako drbat se levou rukou za p uchem.

Jen mi mrzí, že jsem si vybíral prakticky mezi účkem a Mirem nakonec kvůli většímu výkonu dvoujádra a s účkem jsou samé problémy a Miro v akci působí s ICS mnohem rychleji, jsem vůl, pitomej NovaThor CPU :-/ Aspoň, že ani v nejmenším nemůžu říct, že by účko byla nějaká katastrofa, jen je prostě trochu svoje :-D Aspoň se nenudím...

Příspěvekod rejca » 11 dub 2013 06:43

No, na fórech je toho o Xperii U a GPS napsáno dost, já jsem fixoval vždy déle - minimálně pět minut, jindy patnáct, jen výjimečně v řádu sekund. Nepoužívám mobilní data (možná v tom bude rozdíl oproti těm, kterým to funguje lépe). A to jsem endomondo používal vždy z jednoho start/stop místa.

Taky mě na Účku vadily lagy, zadrhávání a neplynulost. 1GHz dvoujádro a laguje? Plastový vzhled taky nepřidal. Naopak excelentní byl displej a LED notifikace na "bradě", která se dala přes aplikaci třetí strany plně konfigurovat (barvy pro různé události).

Taky jsem to bral tak, že aspoň si Xperii U vychytám a nebudu se nudit - zkusil jsem asi 10 ROM, GPS furt bídná. Prostě papírově dobrý, ale už se nedivím, proč na to Sony nechce dělat JB, chce na ten nepovedený telefon, co nejrychleji zapomenout :-).

Jak jsem psal, teď mám Mini 2 od samsungu, cenově i kategorií nižší třída - GPS fix okamžitý s řádově lepší přesností, lagy mnohem menší i při CPU 1x 800MHz, displej řádově horší (ale na moje stačí, rastr nevnímám a není tak hrozný). Co mě, ale na něm vyhovuje je poměr displeje: 3:2 mě přijde na malý telefon lepší než 16:9. Úzké nudle nemám rád. Mini 2 i s uhlopříčkou 3.3" má větší šířku než Účko s 3.5".

Prostě když si chce jít člověk zaběhat, tak nechci čekat 5 - 15 minut než se telefon uráčí (a to jsem čekal před domem v otevřeném prostoru).

Žena má Xperii mini - taky žádná sláva.

Model telefonu: X U

Příspěvekod nitram47 » 11 dub 2013 09:15

skúste tú app Gps Status & Toolbox. v utorok som pár krát zapínal Waze (zvedavosť ako bude navigovať) a ozaj pár sekúnd a bol som fixnutý. a to mám Google Mapy cez root zakázané :-P

Příspěvekod mbiba77 » 11 dub 2013 09:51

Já bych na účko úplně tak zlej nebyl, gps je o ničem, ale přeci jen většinou to jde :-) Když se tam nahraje nějaká offic ICS rom, pečlivě se deaktivuje všecko co je k člověk nepoužívá a člověk se smíří s občas pomalejšíma reakcema, a občas restartuje tak je to příjemný telefon :-)

Teď akorát nevím jestli to jsou neduhy androidu ,účka, vere ICS, ST-Ericssonu nebo samotného Sony.

A vůbec ani nemluvím o nespolehlivě fungujícím zvoněním ke kontaktu, protože zvoní melodie ktera zrovna telefon napadne, takže už jsem to radši přestal používat...

Příspěvekod mbiba77 » 11 dub 2013 09:53

Díky moc,

Zkusím tu app, podle popisu i hodnocení vypadá super, pokud se to samo spustí s sport trackerem a pomůže to tomu najít satelity vždycky, tak je to přesně to co hledám :-D

Ještě aby to nežralo baterku nebo moc RAM :-D

Jenže já mám řekněme v 8/10 případů také fix okamžitě i bez app jenže řeším, že prostě někdy se nezafixuju vůbec kdybych se zbláznil, uvidíme...

Zatím jsem udělal zkušenost, že s tímto prográmkem se fixnu i u okna za dvě minuty a to se mi tedy bez něj nepovedlo nikdy :-D

Mbiba77
Naposledy upravil mbiba77 dne 11 dub 2013 11:37, celkově upraveno 1

Příspěvekod rejca » 11 dub 2013 11:31

jo zkoušel jsem appky na zlepšení GPS... :x

Příspěvekod mbiba77 » 14 dub 2013 16:29

Tak jsem tu app Gps Status & Toolbox zkoušel, zdá se že je dobrá, fixnu se i tam kde to dřív nešlo, ale neřeší to ten problém, protože opět se připojím jen když má mobil zrovna dobrou náladu, když ne, tak ani tahle aplikace nepomůže obvykle tam vydrží svítit, že je připojeno 0 satelitů z 13 asi tak 15 minut než ztrácím trpělivost a restartuju mobil nebo spouštím app znovu a znovu a něco z toho zatím zabralo vždy, i když těch 15 minut + restart... Hruza...

Příspěvekod rejca » 15 dub 2013 06:04

reklamoval bych...

Příspěvekod mbiba77 » 15 dub 2013 07:17

to mi přijde fakt divný, že by obě účka každé od jinud měla stejnou vadu? To se mi nezdá. Nicméně dnes je jasno a gps do pár sekund nalezena, včera byla dopoledne velká oblačnost a velký problém... Takže to nakonec spíš vypadá, že U to za mraků nezvládne si pokecat se satelitama a má malou citlivost, což bude asi vlastnost.

Mbiba77

Další

Zpět na XPERIA U