Problémy a chyby modelu Xperia Sola

Ovládání telefonu aniž byste se jej dotkli? XPERIA Sola

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

blocker888

Re: Problémy a chyby modelu Xperia Sola

Příspěvek od blocker888 » 26 říj 2012 22:49

Zdravím,mam už asi 3 - 4 týdný nainstalovaný italský ICS...ale porad mam problem s wifi,napr.ve skole se pripojim,kde se pripojuje velká kupa lidí,ale doma s domaci wifi se ne ane pripojit,sice se pripojim ale jen na malickej okamzik nacte se stranka jedna no a potm uz nic nereaguje ani na dalsich prohlizecich ani na google play proste na nic....nevim co s tim,wifi router funguje bez problemu s iphonem se pripojim bez problemu,potreboval bych poradit cim by to asi tak bylo .. ???

KACaJAM

Příspěvek od KACaJAM » 02 pro 2012 18:43

Ahoj, mám Solu asi 10 dní a teď se mi stalo, že mi při prohlížení webu zamrzla... Nereaguje žádné tlačítko, displej stále svítí na té stránce, kde jsem byla. Nikdo se mi nedovolá - operátor hlásí, že nejsem v síti, či mám vypnutý tel. Čas na liště taky zamrzl. Baterii nevím jak vyndat, aby se tel. zrestartoval :-( Správně bych asi neměla nic montovat, když je tel. v záruce. Díky za jakoukoli radu.

Habix
Moderátor
Facebook profil: https://www.facebook.com/thabarta

Příspěvek od Habix » 02 pro 2012 19:06

Podrž vypínací tlačítko a zvýšení hlasitosti víc jak 3 vteřiny, telefon jednou zavibruje a restartuje se, když ho budeš držet ještě delší dobu, tak zavibruje třikrát a vypne se.

kubajz92
Facebook profil: Kubajz Bárta

Příspěvek od kubajz92 » 02 pro 2012 19:08

A kdyz tohle nepomuze, tak Zalohuj si kontakty. Pak pripoj telefon k pc a spust Sony Pc companion, zvol aktualizaci softwaru a tam vyber polozku opravit. Program prehraje v telefonu software a mel by fungovat, pokud ne, tak reklamace. Timto zakrokem o zaruku neprijdes, tak nemusis mit strach.

KACaJAM

Příspěvek od KACaJAM » 02 pro 2012 19:28

Díky. Pomohlo vypnout+nahlas. Nevím, proč se tak stalo. Nainstalovány mám jen ověřené aplikace.

NoWay

Příspěvek od NoWay » 08 čer 2013 17:47

Ahoj, mám Solu asi rok a po celou dobu používání řeším problém s samovolným zaseknutím telefonu (poté je potřeba tvrdý restart). Telefon jsem měl již dvakrát na reklamaci, ale vždy telefon jen přehráli a na reklamačním listu pouze uvedli špatná uživatelská data. Opravdu mě nebaví telefon každých 14 dní flashovat a dávat tovární nastavení. Chci se tedy zeptat, zda by nemohla pomoci nějaká custom rom s jiným kernelem (v telefonu mám Stock fw, bez rootu, locked BL).
Děkuji za všechny reakce :)

kubajz92
Facebook profil: Kubajz Bárta

Příspěvek od kubajz92 » 08 čer 2013 20:21

Přesně to se mi taky stávalo. + pomalé otevírání zpráv, kontaktů a celková občasná pomalost systému. Pomohlo jediné, telefon sem prodal, vzal Sam. GS2 a jsem nad míru spokojen.

Autor tohoto vlákna
Douber
Typ zařízení: Samsung S7

Příspěvek od Douber » 08 čer 2013 21:33

Tady nepomůže nic jiného než si tam nahrát alternativní ROM, nebo telefon prodej. Tady bohužel nic jiného nepomůže, protože tenhle telefon je průser v podání Sony.

NoWay

Příspěvek od NoWay » 09 čer 2013 11:18

Díky za rychlé reakce :) Zkusil bych nějakou tu alternativní rom, neměli byste nějaké doporučení? A jak sou na tom romky s JB nesekají se moc (skrz ramku)?

carloss

Příspěvek od carloss » 09 čer 2013 14:13

No hlavne stock ICS je fakt peklo, hlavne kvuli RAM. Uz jsem s tim telefonem malem parkrat hodil o zed. Cekam az vychytaji CM 10 ROM a pak do ni urcite pujdu.

NoWay

Příspěvek od NoWay » 09 čer 2013 15:29

Jo do CM10 bych šel určitě taky až se trošku víc odladí. Už před delší dobou jsem chtěl custom FW, ale nebyl jsem si jistý ohledně odemykání BL (nyní už vím veškeré informace). Až bude trochu víc času tak tam nějakou alternativní rom hodím a snad se ty problémy aspoň částečně vyřeší :)

kee

Příspěvek od kee » 02 srp 2013 09:45

Ahojte, mám Solu asi len 4 mesiace ale už sa vyskytli problémy.
Aplikácia telefón po spustení nevie načítať kontakty, záznamy hovorov, proste nič. Podobne je to aj so správami. Navyše (hlavne) zložitejšie aplikácie ako Facebook, Foursquare sa niekedy zapínajú neskutočne dlho, prípadne sa ich vôbec nedarí zapnúť, ostane čierna obrazovka, nefunguje ani šípka späť, tlačidlo domov. Takto to mrzne takmer na dennom poriadku.
Niekedy sa nedá zapnúť displej, alebo sa len rozsvieti svetlo na spodnej lište, ktoré však o sekundu zhasne a nič sa nedeje.

Telefón raz za pár dní reštartujem, mám nastavený limit procesov na pozadí - najviac 2 procesy. Pri štandardnom počte procesov to bolo rovnaké alebo ešte horšie.

Neviem v čom je chyba tohto večného zamŕzania, neviem, či sa s tým treba len zmieriť, alebo či pomôže oprava, lebo pravdupovediac, tomu moc neverím. Vymažú sa aplikácie, telefón sa zrýchli, ale ak si tam zas nainštalujem všetko čo potrebujem a používam, zas asi budem tam kde som teraz.

Inak mám verziu 4.0.4 pre informáciu.

Prosím, napíšte mi čo si o tom myslíte, za každý názor budem vďačná.

Katka

ray
Bydliště: W Building 1-8-15, Konan, Minato-ku, 108-0075 Tokyo, Japan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ray » 02 srp 2013 12:46

Určitě bych nejdříve vyzkoušel zda to nemůže dělat nějaká/é aplikace.
Zazálohoval bych telefon a odinstaloval aplikace kromě větších řekněme ověřených aplikací. Jak uvádíš: Facebook, Foursquare. Aby se Ti po opravě telefonu neinstalovali automaticky všechny zpět do telefonu.

Poté bych udělal opravu pomocí PC Companion (PCC) nebo Sony Update Service (SUS).
Pak bych telefon nepropojoval z Google účtem a vyzkoušel jak se chová. Když vše bude OK tak bych ho propojil s účtem Google. Nainstalují se Facebook, Foursquare atd. a opět vyzkoušel.

Gerry

Příspěvek od Gerry » 16 zář 2013 21:11

Také bych se chtěl přidat a zeptat se na to kde je ikonka restart abych mohl normálně mobil restartovat i když se mi nesekne. Nebo ho restartujete přes tvrdý restart? Když zmáčknu na tlačítko vypnout zobrazí se mi tam jenom: tichý režim, režim v letadle, vypnout a vytvořit snímek obrazovky. Díky za odpovědi :wink:

Ježura

Příspěvek od Ježura » 16 zář 2013 21:48

a)pokud se ti zobrazuje vytvořit snímek obrazovky, doporučuju aktualizova na ICS přes PC companion
b)jednoduchá odpověd: není
S láskou vzpomínám na zážitky s SE C702, nikdy nepochopím, proč ten telefon ještě funguje :D
Xperia Sola, ROOT,unlocked BL, Carbon ROM Android 4.4.4, pavouk na display

Gerry

Příspěvek od Gerry » 17 zář 2013 15:39

Díky za odpoveď takže restartovat přes tvrdý restart? :x

Autor tohoto vlákna
Douber
Typ zařízení: Samsung S7

Příspěvek od Douber » 17 zář 2013 22:40

Restart jedině udělat root a stáhnout nějakou aplikaci (těch je na google play hromada). Takhle jsem to měl já.

Pikolik

Příspěvek od Pikolik » 18 zář 2013 10:35

Dobrý den,
mám Solu už několik měsíců, ale až nyní jsem chtěl stáhnout fotky z telefonu. Bohužel po stažení Sony PC Companion jsem měl vůbec problém telefon připojit, pořád to psalo počítač nerozpoznal zařízení a pořád se to pípalo, jakoby se telefon pořád odpojoval a připojoval. Když jsem telefon úspěšně připojil, tak mi to našlo jen fotky udělané přez aplikaci Lomo Camer, ale album s asi 200fotkama nikde. Nevíte někdo čím by to mohlo být?
A ještě, když se připojim na net, tak mi příde milión mejlů, zpráv z FB, ikdyž mám zapnutou synchronizaci...!?
Díííky

lulinak
Facebook profil: nikdy....

Příspěvek od lulinak » 27 zář 2013 15:28

dnes jsem definitivne musel reklamovat Solu, ze dotykovka pri napajeni funguje blbe jsem si uz zvyknul co mi zbejva, ale ted odesla uplne a dela si co chce, coz je u dotykovyho telefonu docela podstatna zavada.... nejdrive prestal reagovat vrch, pak prava strana, a ted uz pro jistotu kazdou chvili jina cast, tak uvidime co na to v servisu. Protoze ma dole mirnou oderku od jedineho padu cca pred rokem, neocekavam jinou odpoved nez "trhni si" nemas si ten krumpl kupovat, toz huvidime.

merkuco

Příspěvek od merkuco » 29 zář 2013 13:53

Zdravím, tak ja mam tiez takyto problem jak si tu uviedol , zacalo to nedavno. Neviem cim to moze byt skusal som vselico a podozrenie mam na touch screen. Potom daj vediet ze co ti povedali v servise, lebo ja mam akurat mob po zaruke.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Sola“