Problémy a chyby modelu Xperia Sola

Ovládání telefonu aniž byste se jej dotkli? XPERIA Sola

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Ježura

Re: Problémy a chyby modelu Xperia Sola

Příspěvek od Ježura » 29 zář 2013 17:04

Máte neustále zapnutý floating touch? zkuste ho vypnout, mě display začne po pár odemknutích bláznit, když ho mám zapnutej pořád...
S láskou vzpomínám na zážitky s SE C702, nikdy nepochopím, proč ten telefon ještě funguje :D
Xperia Sola, ROOT,unlocked BL, Carbon ROM Android 4.4.4, pavouk na display

Cecik
Facebook profil: http://www.facebook.com/majkl.veverka

Příspěvek od Cecik » 29 zář 2013 18:05

Mám neustále vyplý od té doby co se mi nechtěně (doufám) odemknul telefom. Absolutně žádné problémy nemá, jen mi někdy přijde že i při vypnutém floating touch někdy asi zapnu kontextové menu nebo tlačítko home ale třeba mi to jen přijde :)
PS: floating touch už není ale jmenuje se to Režim rukavic nebo Glove ale není to nic co by mi vadilo :D

Ježura

Příspěvek od Ježura » 29 zář 2013 18:36

Sakra... jsem zvyklej tomu říkat floating touch, no :D
S láskou vzpomínám na zážitky s SE C702, nikdy nepochopím, proč ten telefon ještě funguje :D

merkuco

Příspěvek od merkuco » 29 zář 2013 18:59

...ja mam tento problem:
http://www.youtube.com/watch?v=IjkJaEathV8

...ma alebo mal niekto taky isty problem a vie poradit....?

Etrusan

Příspěvek od Etrusan » 29 zář 2013 19:13

Hoď tam 4.0.4 nebo alternativní ROM

Cecik

Příspěvek od Cecik » 29 zář 2013 19:22

Taky tomu říkám floating touch :roll:
merkuco: já bych nahrál znova firmware svůj nebo bych si nějaký stáhl a nebo bych tam hodil starší verzi androida, ale to se ztratí možnost Režimu rukavic,
4.0.4. tam asi bude mít jelikož 2.3.4. toto neuměl
jinak je zajímavý jak někdo může mít telefon v relativním pořádku a jak někdo má podobné problémy, i když já solu už používat nebudu jelikož si koupim asi Xperii L z morálního opotřebení hlavně a pak mi sola přijde pomalejší v oblasti internet ale možná to je operátorem

merkuco

Příspěvek od merkuco » 29 zář 2013 19:23

...4.0.4 tam mam a k tomu alternativu sa ako dostanem :unknown: ?

merkuco

Příspěvek od merkuco » 29 zář 2013 19:32

Cecik: neviem ci by mi pomohla starsia verzia softu lebo vtedy to robilo rozne kraviny ako signa lnetu a GPS. A pri verzii 4.0.4 bolo vsetko v pohode az do nedavna to zacalo totalne blbnut.

...telefon som aj preinstaloval a nic stale to iste...potom som ho aj rozobral a pozrel na touch screen ci nahodou sa konektor nevitiahol :crazy: , po zlozeni to naskocilo a frcal tak tyzden a potom sa rozladil znova... :cry:

Cecik

Příspěvek od Cecik » 29 zář 2013 19:50

právě, že to odemknutí dělá zaplý Režim rukavic, ale pokud to dělá i při vypnutém tak to je vada dotykové plochy, pokud bezdotykové ovládání skutečně vyžaduješ tak je potřeba přehrát znova 4.0.4 a nebo opravdu použít alternativní ROM, ale při které Režim rukavic funguje a to bych hledal někde zde na foru kde naši krajani udělali vlastní ROM a nebo na xda

merkuco

Příspěvek od merkuco » 29 zář 2013 20:40

Cecik:
...praveze rezim rukavic (floatin touch :roll: ) som mal stale zapnuty, ale nepouzival som ho...telefon som ovladal dotikmy....
...nedavno na dotyky zacal reagovat tak jak na tom videu...a sprava sa tak aj ked je rezim rukavic (floatin touch :roll: ) vypnuty...
...a momentalne my nechce nabehnut ani rezim rukavic (floatin touch :roll: ) ked ho zapnem v nastaveniach...pred chvilkou este isiel a teraz uz nie...skusal som aj reset a nic...
....robil som aj obnovu/opravu softu 4.0.4. cez Sony PC kompanion..nepomohlo...
...a rezim rukavic (floatin touch :roll: ) mi nechyba....

merkuco

Příspěvek od merkuco » 29 zář 2013 20:59

...tak mi ostava asi len tam natlacit alternativní ROM
...a vie mi poradit ktora je najlepsia hlavne funkcna a ma najmenej much.. ?
...pripadne dat mi link na podrobny popis instalacie :oops:

ja_som
Facebook profil: http://facebook.com/ja.somm.3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_som » 30 zář 2013 11:51

lulinak píše:dnes jsem definitivne musel reklamovat Solu, ze dotykovka pri napajeni funguje blbe jsem si uz zvyknul co mi zbejva, ale ted odesla uplne a dela si co chce, coz je u dotykovyho telefonu docela podstatna zavada.... nejdrive prestal reagovat vrch, pak prava strana, a ted uz pro jistotu kazdou chvili jina cast, tak uvidime co na to v servisu. Protoze ma dole mirnou oderku od jedineho padu cca pred rokem, neocekavam jinou odpoved nez "trhni si" nemas si ten krumpl kupovat, toz huvidime.
Moja Sola tiež išla do servisu, asi rovnaký problém...
S originálnou ROM som nešiel ani zdvihnäť hovor niekedy; spodné tlačidlá niekedy nefungovali, väčšinou nereagovali na dlhšie podržanie, niekedy ani na klasický klik; miniaplikácie sa nedali presúvať, lebo zakaždým sa len otvorila aplikácia...
Na alt. ROM zas nie vždy všetko fungovalo, na CM9.1 fungvalo všetko, okrem rádia (na to sa môžem), ale aj tethering, BT, proste všetko fungovalo ako má... Len po čase sa objavila chyba s dotykom...

Tak som šupol späť origoš 4.0.4 a na reklamáciu...

Už ma ten fón prestal baviť, originál ROM nepoužiteľná už len na základné funkcie telefónu a alt. ROM sú nedokončené...

Ak sa v servise budú tváriť, že to opravili a po čase sa to objaví, pôjde to ešte raz k nim a potom už len na bazoš...
merkuco píše:...tak mi ostava asi len tam natlacit alternativní ROM
...a vie mi poradit ktora je najlepsia hlavne funkcna a ma najmenej much.. ?
...pripadne dat mi link na podrobny popis instalacie :oops:
Ako som písal vyššie, najdokončenejšia ROM je CM9.1 (ICS 4.0.4), ale mne sa tam objavili chyby s dotykom... Najdoladenejšia bola CM10 (JB 4.1.2) kde bolo kopec voľnej RAM, ale niektoré funkcie nešli, myslím, že BT (nie som si istý) a NFC...

Každopádne pred zásahom do sytému (unlock Bootloader, custom ROM) odporúčam mobil predať ;)

merkuco

Příspěvek od merkuco » 30 zář 2013 20:55

ja_som:
...dik za info. to si ma teda moc nepotesil :shock: ...ale daj mi vediet co ti povedali v servise prosim ta....
...moze to byt aj tym touchscreenom ???? ...vsak uvidime... :no:

merkuco

Příspěvek od merkuco » 30 zář 2013 20:56

....dalej ma niekto nejaku skusenost ????

pidzej

Příspěvek od pidzej » 30 zář 2013 22:50

Ahojte , mam Solu uz vyse roka a momentalne riesim problem s telefonovanim. Pocas telefonovania nepocujem v sluchatku nic, ak sak dam hlasny odposluch vsetko funguje, takisto to funguje aj s handsfree sadou. Taktiez nepocujem hudbu pocas prehravania cez hlasny reproduktor, a ani zvonenia na whatsapp facebook, hangouts a podobne. Sms zvonenie pocujem. Nepocujem ani budik pocas nastavenia melodie vyzvanania ale ked ma zvonit tak je pocut.
Skusal som ho preinstalovat cez PC companion, nepomohlo. Dal som aj tovarenske nastavenia nepomohlo (aj s vymazanim dát aj bez vymazania dat)
Bezim na systeme 4.0.4.
Viete mi poradit co mam este skusit na opravenie ???
Diki za pomoc

Autor tohoto vlákna
Douber
Typ zařízení: Samsung S7

Příspěvek od Douber » 01 říj 2013 13:38

Tady jedině reklamace. Když ti nabídnou prachy zpět, BER TO!

pidzej

Příspěvek od pidzej » 02 říj 2013 20:59

Ahojte,

asi som zistil pričinu. Po opatovnom preinštalovaní systému som si všimol pri spustení že telefón detekuje handsfree sadu (resp. sluchatka) v telefone aj ked samozrejme tam reálne niesu. Z toho dôvodu sa domnievam ze problém je v tom.

Dá sa to neako opraviť (softwerovo, poprípade aj hardwerovo) - telefon som kupoval cez e-shop a podstupiť strastiplnú reklamáciu sa mi moc nechce - teda ak to nebude nevyhnutné.

diki

Ježura

Příspěvek od Ježura » 02 říj 2013 21:02

zapojit vypojit headset, kldině několikrát a restartovat mezi tím, taky se mi to jendou stalo, prostě zkoušet, dokud se nepovede

lulinak
Facebook profil: nikdy....

Příspěvek od lulinak » 04 říj 2013 11:05

tak telefon z reklamace po tydnu zpet, zavada uznana, vymeneno LCD za nove.

S prubehem reklamace tedy naprosta spokojenost, obnoveno tovarni nastaveni na GB, cili doma preleju na ICS a uvidime jak se to bude chovat.

cili nebat se, jakmile to zacne delat neco co nema a nevypada to na SW, sup s tim do servisu.

Uz jsem si delal zalusk na Nokii 520, tak nekdy jindy.... :-)

merkuco

Příspěvek od merkuco » 06 říj 2013 12:59

....tak ze ti vymenili Toucscreen a s Display-om...
.... alebo len Touchscreen ?
...a daj teda vediet ze co ako sa to sprava pri dlhsom pouzivani, po navsteve servisu ????
:good:
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Sola“