Doporučené nastavení a změny pro rychlejší běh SX Sola

Ovládání telefonu aniž byste se jej dotkli? XPERIA Sola

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
Dejwis

Doporučené nastavení a změny pro rychlejší běh SX Sola

Příspěvek od Dejwis » 15 srp 2013 12:08

Zakládám téma, kde by bylo dobré napsat Vaše postřehy a tipy co kde změnit v nastavení telefonu, nebo jakou aplikaci nahradit jinou, aby nám naše Sony Xperia Sola běhala lépe a radostněji. Napište návod kde co hledat, případně pokud doporučujete nahradit nějakou aplikaci jinou, tak dejte odkaz na google play.

Zkusím rovnou něco napsat.

1) Restart telefonu je potřeba min. 1 týdně. Pokud se využívá tel. např. pro GPS nebo větší hraní her, doporučuji ihned poté restartovat.

2) Lehce pomáhá vypnout animace měřítka okna a přechodu. Nastavení - možnosti pro vývojáře

3) Nahradit tapetu, např. pěknou a oblíbenou tapetou z modelu Xperia Z. Sám ji používám, přechod mezi okny je bez problému, efektní, paráda.

https://play.google.com/store/apps/deta ... riaz&hl=cs

4) Jako další se doporučuje nahradit Sony Xperia Launcher např. opět z modelu Sony Xperia Z. Více možností a větší rychlost telefonu. Více zde: viewtopic.php?f=33&t=5268

pokračujte níže...
Osobní mobilní vývoj: Nokia 2110 - Siemens C35i - Sony Ericsson T300i - Sony Ericsson K700i - Sony Ericsson P1i - Sony Xperia Sola - Samsung Galaxy Ace 4 LTE

Ježura

Re: Doporučené nastavení a změny pro rychlejší běh SX Sola

Příspěvek od Ježura » 15 srp 2013 23:07

5)nepoužívat Task killera! Většina aplikací se následně začne znovu zapínat a telefon se zpomalí ještě víc
6)udělat root a nainstalovat greenify(https://play.google.com/store/apps/deta ... nify&hl=en), je to náhrada za TK, aplikace dočasně hibernuje a když chcete můžete je normálně spustit
6,5)pokud jste udělali root, hodí se vyházet bordel ze systémových aplikací (/system/app)
7)čistit cache(na GP je spousta aplikací k tomu určených)-pokud je telefon zaplácaný, zpomaluje ho to
pozn.:root děláte na vlastní nebezpečí, je téměř nulová pravděpodobnost, že si u toho telefon poškodíte tak, že by nešel doma opravit, ale doporučuji udělat zálohu pro případnou obnovu(přes PC companiona)
S láskou vzpomínám na zážitky s SE C702, nikdy nepochopím, proč ten telefon ještě funguje :D
Xperia Sola, ROOT,unlocked BL, Carbon ROM Android 4.4.4, pavouk na display

Kawasti

Příspěvek od Kawasti » 18 srp 2013 13:01

Moje odporucania:
1) zobrat telefon, dat ho na povodny firmware, pofotit a dat na bazar
2) ked sa ozve prvy zaujemca tak rychlo mu ho predat, nepovedat kde byvate a rychlo utekat prec
3) kupit si poriadny mobil
Siemens A50 -> SE T610i -> SE K750i -> SE C905 -> Sony Xperia Sola 4.04 ICS

MiSe

Příspěvek od MiSe » 18 srp 2013 15:23

To Kawasti: ačkoliv já jsem se svojí solou naprosto spokojený, jak s rychlostí tak spolehlivostí, tak mě tvá vtipná odpověď docela pobavila :) Jen malý dotaz - jaký KONKRÉTNĚ telefon bys s rozměry displeje, hmotností, frekvencí procesoru, indikační diodou zmeškaných hovorů a sms jako má sola v její cenové relaci místo ní zvolil?

Kawasti

Příspěvek od Kawasti » 18 srp 2013 15:47

Mise: Sola s povodnym fw po vybrati z krabice katastrofa po tyzdni az dvoch- prekreslovanie launcheru, dlhe otvaranie sms, kontaktov. Sola po upgrade na ICS - opat chvilu dobre ale postupne telefon horsi az horsi a niekedy az nepouzitelny ked som chcel rychlo nieco pozriet. Skusil som ROM od stevebossa a po case tiez zle, telefon sekal aj v menu, vsade. Teraz mam opat originalny fw preflashovany cez seus a opat velmi casto katastrofa, telefon laguje casto na domovskej obrazovke, v meenu, nastaveniach, dlho otvara fotoaparat, niekedy sa zasekne na niekolko sekund napr. v prehliadaci. Taketo problemy so solou ma myslim vacsina, skratka zabija ju soft a mala ramka. To ze si s nou spokojny to ti neberiem, ja nie som ani zdaleka.......a aky telefon namiesto soly? No asi uz hociaky naozaj co ma 1gb ram a vyladeny soft. Ja osobne idem asi do samsungu S4 - radsej jeden hi-end kupit za 3-4 roky ako kazdy rok nejaky nepodareny mid end ako sola.

MiSe

Příspěvek od MiSe » 18 srp 2013 22:24

To Kawasti: no tak to jsi mě moc nepotěšil. Já myslel, že nám navrhneš cenově podobnou ale kvalitativně lepší opravdovou variantu. To co navrhuješ ty, je nesrovnatelné - nemůžeš snad porovnávat solu a telefon téměř trojnásobně dražší. Navíc GS4 je pětipalcový "skorotablet", který se nevejde ani do kapsy. To není alternativa, to je úplně jiná kategorie telefonu. To je přece jako by sis sám vybral a koupil fabii a pak se zlobil, že není velká, pohodlná a luxusně vypadající jako třeba nejvybavenější superb :sorry:

Autor tohoto vlákna
Dejwis

Příspěvek od Dejwis » 22 srp 2013 11:06

Téma je doporučené nastavení pro lepší běh. Né, kupte si drahý Samsung S4 - děkuji
Osobní mobilní vývoj: Nokia 2110 - Siemens C35i - Sony Ericsson T300i - Sony Ericsson K700i - Sony Ericsson P1i - Sony Xperia Sola - Samsung Galaxy Ace 4 LTE

Concionator

Příspěvek od Concionator » 22 srp 2013 20:48

No, u Soly se nevyplatí vracet k GB, kvůli funkcím, proto bych spíše trochu zredukoval widgety a dobře volil mezi těmi aktivními, zvl. multifunkčními jako hodiny s počasím a kalendářem, GPS ap. A zkusil bych na zkoušku něco jako Smart Launcher. Ale zase kdyby se mělo omezovat všechno, tak nemá smysl mít "matlák". Wi-fi s ICS pracuje? Pokud ne, vrátil bych se asi přece jen k GB, i za cenu ztráty režimu rukavic.

Odesláno z komunikátoru Nokia Lumia 610 pomocí Tapatalk pro WP.
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

Kawasti

Příspěvek od Kawasti » 26 srp 2013 23:28

Aby som nebol iba za kritika aj ked si to sola zasluzi tak:
Skusam 2.den tuto http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2162832 alternativnu ICS ROM, zatial mozem povedat ze 100% ostavam pri tom. Je to o dost plynulejsie ako stock ICS a moznost osobneho prisposobenia je obrovska. Zatial som nenasiel nic co by nefungovalo (GPS som neskusal, wifi aj hotspot funguju aj 2G/3G).
Da sa instalovat bud s locknutym BL alebo s odomknutym BL, ja som odomykal BL koli memory tweaku + overclocku na 1,15 GHz.
Zatial mozem kazdemu co ma solu odporucat aj nejakym tym lagom sa nevyhnete so ziadnym FW, no tu ich najdete urcite menej.....
Moje screeny:
Obrázek

Kawasti

Příspěvek od Kawasti » 31 srp 2013 12:06

Musim updateovat skusenosti: sklamanie, telefon po par dnoch laguje vobec nejde plynulo prakticky nic mozno par sekund ide dobre a zasa nejaky lag a podobne.
Navyse asi ho dam na reklamaciu - nemali ste podobny problem? Ked s niekym volam tak dost casto pocas hovoru mi vypadava ten clovek, ze 2 sekundy ho pocujem potom hlas na sekundu vypadne a takto dookola a prd mam z celeho hovoru, nerobi to vzdy ale asi tak polovica hovorov,aj viac, je takychto. :unknown: ....... a robi to na kazdom FW.

BTW: Ked ho pojdem reklamovat, omylom som vymazal zalohu originalneho firmwaru. Povodny firmware tam bol 2.3.7 pre SR urceny, nema ho niekto zalohovany ? Resp. SK je rovnaky ako CZ ?

Douber
Typ zařízení: Samsung S7

Příspěvek od Douber » 31 srp 2013 14:11

No u mě si lidi stěžují, že slyší moje vyzvánění a hodně často se mi stává že když to vezmu, tak jsem slyšet klidně i po 5 vteřinách. U jiných mobilů bez problému.

Kawasti

Příspěvek od Kawasti » 01 zář 2013 12:16

Momentalne som vratil povodny FW uplne stock, zatial ide normalne aj volanie funguje ako by malo ale po case som si isty na 100% ze aj ten problem co ty popisujes bude opat pritomny. Najviac ma stve ked zdvihnem hovor tak musim cakat asi 2-3 sekundy lebo prve slovo nikto este nepocuje, to je dost divne. Ako zvykol som si na to ale .......

ja_som
Facebook profil: http://facebook.com/ja.somm.3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_som » 02 zář 2013 08:53

To je problém všetkých ICS ROMiek na Sole, skúšal som asi 3, resp. je to problém asi všetkých Sony stock ROMiek, pretože mi to robil aj port JB od Sony...

Najspokojnejší som zatiaľ s CM10.1, taktiež CM10 nebola zlá... Obe majú ale niekoľko chýb... Napr. 10.1 nefunkčné BT, na oboch nefunkčné NFC, rádio... Tieto veci ma ale vôbec netrápia...

Ak by ste chceli skúsiť niečo zaujímavé (podľa príspevkov na XDA, je to super ROM) tak Vám odporúčam aj XNovathor Project 4.1.2 V1, čo je Android 4.1.2 AOSP, bez akýchkoľvek (minimálnych) úprav, ale taktiež má pár blšiek... Možno ak mi bude časom vadiť, že mi nejde BT tak na ňu prejdem aj ja...

Pre všetky tieto tri ROMky odporúčam kernel Experimental v8.7.

Najhoršie je, že chalani sa do týchto ROMiek pustia a po čase sa na ne vyprdnú... CM10 už skončila podpora od FXP, CM10.1 tiež dlhšie nemala apdejt, ten istý človek začal robiť spomínaný XNovathor Project, ktorý je tiež ešte len v1 od 21augusta...

Aby som to zhrnul, ako vylepšiť chod Soly... Postupovať podľa príspevku č.3 od Kawasti :D
Keďže ja fóna mám len chvíľu (kúpu ľutujem :( ), tak si ho nechám ešte, kúpil som výhodne N7čku, takže hry a všetko mám na nej, Sola teraz už zase prevažne len telefón :)

Douber

Příspěvek od Douber » 02 zář 2013 14:38

Problém je, že tyhle alternativní ROM jsou mi naprosto k ničemu. Mám Bluetooth bezdrátová sluchátka, takže bych se na ně mohl jen koukat a NFC používám taky. Až bude nějaká stabilní rom co by opravdu stála za to jí do Soly hodit, dejte vědět. Mám bohužel neblahé tušení, že se nedočkáme nikdy.

Ježura

Příspěvek od Ježura » 02 zář 2013 16:48

GX gaming 5.1.0 běhá krásně(http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2213358) a s Transcendence kernelem (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2316553) se mi zatím po týdnu používání telefon ani jednou neseknul a NFC i bluetooth fungují :)
S láskou vzpomínám na zážitky s SE C702, nikdy nepochopím, proč ten telefon ještě funguje :D
Xperia Sola, ROOT,unlocked BL, Carbon ROM Android 4.4.4, pavouk na display

NoWay

Příspěvek od NoWay » 02 zář 2013 20:37

Já tedy používám tuto ROM

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2233536
Je postavená na poslední CM9. Otevřel jsem BL, abych zkusil, zda to tvrdé zasekávání telefonu je opravdu jen neodladěný SW. ROM jsem nahrál již skoro před dvěma měsíci a za tu dobu žádné zaseknutí (za tu dobu jsem telefon do telefonu natahal tolik blbostí, že bude potřeba jej za chvíli zase přehrát). Bohužel rom má také svoje mouchy, např. mi nefunguje GPS, kterou jsem zkoušel zprovoznit, ale nepodařilo se.

slanour

Příspěvek od slanour » 03 zář 2013 17:19

Já teda používám tuhle rom, se stable kernelem a jsem spokojený, záseky minimální, restarty žádné, mělo by na tom dokonce být všechno funkční(krom nfc mám vyzkoušené všechno), akorát ten battery drain, ten mě irituje..

Autor tohoto vlákna
Dejwis

Příspěvek od Dejwis » 06 zář 2013 16:18

jako první opravdu doporučuji dát launcher z Xperie Z, neskutečná změna k lepšímu. Rychlost, bez škubání atd.

Douber

Příspěvek od Douber » 06 zář 2013 20:30

Já pořád říkám že je ostuda, když se tam dá věc optimalizovaná pro lépe vybavenější Xperia modely a jde to lépe než originál blbosti. Mám tam již zmiňovaný launcher + Walkman a najednou je Sola rychlejší. Fakt na palici todlecto...

sigmich

Příspěvek od sigmich » 18 zář 2013 15:58

Pořád je to telefon, ikdyž toho má umět víc a je smutný, že ofic. firmware od Sony není schopen bezproblémově zajistit ani základní funkci telefonu, což je volání. Zkoušel jsem jiné custom stock ROM a po čase vždycky byly problémy s přijetím hovoru. Podle mě to ani možná nebude problém ramky, protože na lagy při přijímání hovoru si stěžují i uživatelé péčka.

Nebýt CM9 tak jsem svou Solu buď už roztřískal o zeď nebo ji v lepším případě prodal. Prakticky nemám co vytknout kombinaci CM9 (FXP216) a Sliding kernel tuším ve verzi 3.4. Telefon je velmi rychlý, vše kromě FM rádia funguje tak jak má a baterka taky vydrží dlouho. Vzhledem k tomu, že mě baví zkoušet jiné romky, počkám si, zda se odladí CM10, CM10.1 nebo XNovathor. Ale pokud neodladí, nevadí, CM9 dělá Solu tím, jakou jsem si ji představoval, když jsem ji kupoval.

Rád bych používal nějakou stock rom, ale nenašel jsem žádnou, která by po čase nelagovala tak, že ji musím restartovat. Když jsem si rootnul oficiální .54 firmware a odstranil veškerý bloatware, telefon byl nesrovnatelně použitelnější, ale stejně po nějakém čase vyžadoval restart. Znáte nějakou custom stock romku, která je v pohodě? Vím, že na xda psal Divaksh, že se mu smazala nejnovější verze jeho romky založené na .54 (【ROM】【ICS .54】JB eXperience) a že v ní použil AOSP dialer, tím že úplně vyřešil lagy při přijímání hovorů, ale že se mu smazal celý harddisk :-( Tak doufám, že tu novou verzi třeba ještě vydá.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Sola“