SmartWatch 3 - Oprava synchronizace aplikací (léto 2020)

Generální sekce věnované všemu co výrobce opomněl
Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
vitvalecka
Moderátor
Příspěvky: 1143
Registrován: 11 dub 2012 15:43
Typ zařízení: Galaxy Note 9
Bydliště: Uherský Brod

SmartWatch 3 - Oprava synchronizace aplikací (léto 2020)

#1

Příspěvek od vitvalecka » 09 srp 2020 14:51

Malý návod pro ty, kdo by snad ještě jako já používali SmartWatch 3 a v posledním měsíci narazili na problém se synchronizací aplikací z telefonu do hodinek.

Příčinou tohoto problému je příliš stará verze Služeb Google v hodinkách, která již není podporovaná. Google tak nenápadně oficiálně ukončuje podporu pro Android Wear/WearOS 1.5.

Naštěstí existuje snadné řešení tohoto problému - tím je manuální instalace novější verze Služeb Google přímo do hodinek pomocí ADB. Postup je poměrně snadný a velmi dobře popsaný na XDA, kde si jej můžete prostudovat. Níže najdete mírně osekanou verzi v češtině.

Odkaz na XDA: https://forum.xda-developers.com/showpo ... ostcount=8

Návod:

1. Stáhněte ADB pro Android a rozbalte jej nejlépe přímo na disk C:
Mělo by to vypadat takhle: https://i.ibb.co/Dw9pVb3/Shared-Screenshot.jpg
nebo takhle: https://i.ibb.co/0GGzwLX/Sn-mek-obrazovky-84.png

2. Stáhněte si nejnovější verzi "Google Play Services (Wear OS)" z APK Mirror - aktuálně (9.8.2020) jde o tuto verzi.
Dejte si pozor! Musí se jednat o verzi pro pro WearOS, kde je uvedena minimální podporovaná verze Android 6.0 (API 23)! Verze s minimální podporovanou verzí Android 7 nebudou fungovat.

3. Na hodinkách zapněte USB Debugging. Jděte do Settings -> About -> opakovaně ťapejte na Build number, dokud se neobjeví text "Congrats, you are now a developer!"
Nyní jděte do Settings -> Developer Options -> položku ADB Debugging nastavte na Enable.

4. Připojte hodinky přes USB k počítači.

5. Jděte do složky, kde jste rozbalili ADB (tam kde se nachází soubor adb.exe) a spusťte v ní okno příkazového řádku - držte klávesu Shift a klikněte pravým tlačítkem myši do volného prostoru -> vyberte "Otevřít zde okno PowerShell" nebo "Zde otevřít příkazové okno".
Otevře se okno příkazového řádku.

5b. Pokud jste v předchozím kroku vybrali možnost "Otevřít zde okno PowerShell", napište do okna "cmd" (bez uvozovek) a potvrďte klávesou Enter.

6. Do okna příkazového řádku napište příkaz "adb devices" a potvrďte klávesou Enter.

7. Na hodinkách vám vyskočí dotaz, zda chcete povolit ladění USB. Vyberte možnost "Allow" nebo "Always from this computer".
Současně by se vám měl v okně příkazového řádku objevit seznam připojených zařízení. Hledejte položku s číslem podobným "14452D11F536B52" nebo "14442D4BF81CEB2" - to jsou hodinky (pravděpodobně to bude jediné zařízení v seznamu).

8. Pokud v seznamu u hodinek svítí nápis "unauthorized", opakujte bod 6, popř. opět povolte ladění na hodinkách.
Toto opakujte dokud u hodinek nebude svítit nápis "device".

9. Zadejte do okna příkaz:
adb install -r "cesta-k-souboru.apk"
Místo "cesta-k-souboru.apk" zadejte cestu k instalačnímu APK souboru, který jste stáhnuli z APK Mirror (malá rada - nemusíte nic opisovat, stačí APK přetáhnout myší do okna příkazového řádku a cesta se doplní sama).
Potvrďte klávesou Enter.

10. Čekejte. Celá operace může trvat i více než 10 minut. Na jejím konci s v okně příkazového řádku objeví text "Success".

11. Restartujte hodinky Settings -> Restart -> OK a máte hotovo!

Poznámky:
- samozřejmě tímto postupem jde doinstalovat do hodinek jakákoliv aplikace pro Android Wear. Má to však dvě podmínky - aplikace musí podporovat Android Wear 1.5 a Android 6.0. Ne všechny aplikace však musí fungovat.
- počítejte s tím, že se jedná jen o dočasné řešení. Android Wear 1.5 je již hodně starý a lze čekat, že nyní již bude podpoira upadat poměrně rychle.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2 Compact - Samsung Galaxy A70 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1 - Xperia XZ2

Odpovědět

Zpět na „Úpravy, obecné návody a tuning“