Zajímavé fonty pro telefony Sony XPERIA

Generální sekce věnované všemu co výrobce opomněl

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Zajímavé fonty pro telefony Sony XPERIA

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 úno 2018 11:48

Změna fontu není u současných mobilních telefonů bez root práv možná, nějakou dobu jsem ale v modelu Sony XPERIA X používal upravenou verzi Sony Android Concept ROM a za sebe musím říci, že možnost změny fontu není vůbec špatná a má svoje kouzlo. Určitě by mi nevadilo, pokud by podobné úpravy uživatelského rozhraní bylo možné provádět bez zmíněných root práv.

Pro získání root práv už totiž v dnešní době prakticky bez výjimky musíte odemknout bootloader svého mobilního telefonu a do toho se logicky nechce každému. Ani já u svých hlavních telefonů root nemám a současný Android Oreo funguje natolik dobře, že nemám potřebu do operačního systému nějak citelně zasahovat, jelikož zkrátka funguje spolehlivě. To ale neplatí o grafických úpravách, tam v současné době telefony Sony XPERIA moc úprav neumožňují a pokud si chcete uživatelské rozhraní vyladit na maximum, je pro vás root nutností. Na stranu druhou z tohoto úhlu pohledu nepovažuji nový font za nejdůležitější změnu, třeba možnost instalace nové bootovací animace je pro mě důležitější (přestože ji člověk nevidím tak často). Jak jste na tom vy? Uvítali byste možnost změny fontu bez nutnosti root práv?

Obrázek

Obrázek
Obrázek

luk6
Typ zařízení: Sony Xperia XZs

Re: Zajímavé fonty pro telefony Sony XPERIA

Příspěvek od luk6 » 11 úno 2018 12:29

Nevím jak v Oreu, ale dříve šla provést změna fontu pomocí schémat. V Oreu jsem zatím nezkoušel, nemám schémata, které by font měnili (taková jsem většinou hned vyhodil).

OSOBA...
Typ zařízení: SONY XPERIA XZ1 COMP

Příspěvek od OSOBA... » 11 úno 2018 14:29

Změnu fontu považuji za absolutní zbytečnost. Vyhovuje mi nastavení z výroby. Není nutné nic měnit. Každý mobil má z výroby dobře odladěný systém.

(Toto je můj osobní názor s kterým nemusíte nutně souhlasit a není nutné jej komentovat).

Sony Ericsson K750i / Sony Ericsson K850i / Sony Ericsson Xperia X10 / Sony Xperia sola / Sony Xperia SP
Sony Xperia Z1 Compact / Sony Xperia™ Tablet Z /Sony Xperia Z2 / Sony Xperia™ Z4 Tablet /
Sony Xperia Z3 Compact / Sony Xperia Z5 Compact / Sony Xperia XA1 Ultra / Sony Xperia X Compact / Sony Xperia XZ1 Compact / Sony Xperia XZ1............
Naposledy upravil(a) OSOBA... dne 12 úno 2018 21:14, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 úno 2018 21:14

Zrovna Sony Android Ceoncept ROM mi nepřijde jako nějaká pochybná věc...
Obrázek

SHARKEZ
Facebook profil: https://www.facebook.com/michael.pajzinka
Typ zařízení: LG V30 / XPERIA X

Příspěvek od SHARKEZ » 11 úno 2018 23:54

Čo mám lg v30, tak fonty sú klasika v nastaveniach, škoda. Lg ma výborne vychytávky už v nastaveniach a žiadny root mi netreba. Škoda toho, škoda....
LG V30

SONY XPERIA X white

OSOBA...
Typ zařízení: SONY XPERIA XZ1 COMP

Příspěvek od OSOBA... » 12 úno 2018 11:46

Změnu fontu považuji za absolutní zbytečnost. Vyhovuje mi nastavení z výroby. Není nutné nic měnit. Každý mobil má z výroby dobře odladěný systém.

(Toto je můj osobní názor s kterým nemusíte nutně souhlasit a není nutné jej komentovat).

Sony Ericsson K750i / Sony Ericsson K850i / Sony Ericsson Xperia X10 / Sony Xperia sola / Sony Xperia SP
Sony Xperia Z1 Compact / Sony Xperia™ Tablet Z /Sony Xperia Z2 / Sony Xperia™ Z4 Tablet /
Sony Xperia Z3 Compact / Sony Xperia Z5 Compact / Sony Xperia XA1 Ultra / Sony Xperia X Compact / Sony Xperia XZ1 Compact / Sony Xperia XZ1............
Naposledy upravil(a) OSOBA... dne 12 úno 2018 21:10, celkem upraveno 4 x.

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 12 úno 2018 12:18

Sony Android Concept ROM byla oficiálně k dispozici pro Xperia X... Vyvíjelo ji Sony Mobile a ROOT k tomu nebyl nutný. Pouze se člověk registroval a telefon mu pak sám nabízel aktualizace.

Takže slovo neoficiální zde opravdu nemá co dělat...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

syky007
Typ zařízení: Sony XZ1 Compact

Příspěvek od syky007 » 12 úno 2018 19:13

Je vidět že OSOBA ani neví co to Sony concept byl. :ROFL: Osobně jsme měli doma donedávna Sony Z3 a na něm stále jela Sony Concept ROM s androidem 6. :) A mám stále Sony Z3 compact a na něm Sony Concept ROM-jen spadla a funguje špatně dotyk. V době kdy jsem byl do testování zapojen,to byla velká zábava,však Jožko může potrvdit. :D Sony poskytlo nejnovější android třeba 14 dní po ofic vydání googlem,byl to téměř čistý android bez úprav a postupně do něj přidávalo funkce na žádosti testerů.
Jinak jednou byla Z3C na reklamaci a v ní jsem měl Sony Concept a prodavač na prodejně když zkoušel mobil tak čuměl co že to tam mám za systém a že mi neuznají záruku :ROFL: .Tak jsem mu vysvětlil že je to ofic beta testovací ROM od Sony a byl klid.Telefon se vrátil na záruku opravený bez jediného problému. 8)
Odpovědět

Zpět na „Úpravy, obecné návody a tuning“