BlackBerry DTEK 60 první pohled

Aneb mobilní telefony nevyrábí jen Sony

Moderátor: Moderátoři

Jozef Cmar
Administrátor

BlackBerry DTEK 60 první pohled

Příspěvekod Jozef Cmar » 16 dub 2017 10:31

Operační systém Android není vyloženě synonymem bezpečného operačního systému pro chytré mobilní telefonu. Třeba operační systém iOS od společnosti Apple je díky své uzavřenosti považován za výrazně bezpečnější. Nicméně minimálně jeden výrobce má bezpečnost operačního systému Android takříkajíc v malíčku. Jedná se o společnost BlackBerry a dnes se podíváme na model DTEK 60.

Kdysi jsem telefonům BlackBerry fandil skutečně hodně, k naprosté spokojenosti jsem používal především BlackBerry 9700 Bold, které mělo úžasnou výdrž. Manželka pak využívala Blackberry 8520 Curve, rovněž úžasný stroj se skvělou klávesnicí a výbornou výdrží. Ale pak přišel přechod výrobce na nový operační systém, výrazné snížení výdrž a ostatní už jistě znáte. Výrobce neprorazil ani s vlastními telefony s operačním systémem Android, nyní se tedy už stará pouze o software, zatímco samotnou značku BlackBerry využívá společnost TCL. Ale stále se dohromady snaží zaujmout zákazníky a modelu BlackBerry DTEK 60 se to docela daří. Na současnou špičku s operačním systémem Android sice nedosáhne, na druhou stranu zabezpečení je ale na velmi vysoké úrovni. Otázkou zůstává, jestli vůbec může jen vysoké zabezpečení zákazníky zaujmout. Telefon sice nabízí velmi čistý operační systém Android, z prostředí a jednotlivých aplikací se ale pravděpodobně na zadek neposadíte... Bezpečnostní aktualizace sice navíc chodí prakticky každý měsíc, ale samotný telefon nadále spoléhá na Android Marshmallow a to mi přijde veliká škoda.

BlackBerry DTEK 60 je velmi kvalitní mobilní telefon, o tom nelze polemizovat. Ale v dnešní době už zkrátka nestačí být jen velmi dobrý... V ceně kolem 15 tisíc korun už v dnešní době najdete spoustu skutečně skvělých telefonů a výběr je velmi široký. A to je pro BlackBerry problém, protože zaujmout není vůbec jednoduché. Několikrát jsme mluvili o bezpečnosti a určitě to je jeden z argumentů pro pořízení tohoto přístroj. Výkonný procesor a výborný displej jsou fajn, ale ani to stačit nemusí. Osobně bych třeba ocenil podstatně větší kapacitu baterie, pak bych telefon považoval za skutečně kvalitní pracovní nástroj a připomnělo by mi to původní telefony BlackBerry. Případně bych očekával rychlejší aktualizace samotného operačního systému, v době psaní tohoto článku sice telefon nabízí prakticky nejnovější bezpečnostní záplaty, ale stále spoléhá na Android Marshmallow. Konkurence ve stejné ceně už přitom přechází na Android Nougat. Co tedy říci na závěr? Telefon se mi líbí z mnoha důvodů. Ale přesto mě úplně nepřesvědčil o tom, že by měl větší šanci zaujmout. Pro mě se z této značky stal jen další výrobce telefonů s operačním systémem Android. Jak vidíte tento telefony vy?

BlackBerry DTEK 60 můžete zakoupit přímo v oficiálním BlackBerryShopu - http://www.shopblackberry.cz/smartphony ... -1602.html

[youtube]y4YAbCeu4Zc[/youtube]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

Ekky

Re: BlackBerry DTEK 60 první pohled

Příspěvekod Ekky » 16 dub 2017 13:43

Telefon jsem měl možnost vyzkoušet... Už jen ta velikost mě odradila o tom že bych si tekefon pořídil. Co se týče bezpečnosti ačkoliv je nejbespecnejsi stále se toto zabespeceni proti krádeži dá obejít. Jeden z důvodů proč jsem tento tekefon měl doma.
Co se týče systému můžu jen souhlasit. I když nějaké ty ficury bych klidně uvítal na své Z5c ale nic co bych musel mít mermomoci abych si telefon pořídil...
Co se týče předchozího systému BlackBerry10 byl jeden z nejlepších a propracovaných co jsem kdy poznal. Bohužel to nedoresily s portaci androidich aplikaci takže systém tak byl předurčen k zániku. Škoda ho.
Ale co se mi hodně líbí a co mě zajímá je nový model s klávesnicí s názvem Keyone (Mercury).
Na to jsem hodně zvedavej.

Cikáda

Re: RE: BlackBerry DTEK 60 první pohled

Příspěvekod Cikáda » 16 dub 2017 13:58

Jozef Cmar píše:Operační systém Android není vyloženě synonymem bezpečného operačního systému pro chytré mobilní telefonu. Třeba operační systém iOS od společnosti Apple je díky své uzavřenosti považován za výrazně bezpečnější.

Díky uzavřenosti považován za výrazně bezpečnější?? Ale no ták, máte 15 dní zpoždění...

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvekod Jozef Cmar » 16 dub 2017 22:53

Pokud se bavíme o tomtéž, pak to osobně neberu jako katastrofu, respektive nic to nemění na tom, že iOS svou uzavřeností bude vždy odolnější (a to jej nemám rád)
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

Cikáda

Příspěvekod Cikáda » 16 dub 2017 23:35

A na to jste přišel jak??

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Zpět na „Zajímavosti od konkurence“