Nokia 3 s Androidem 7.0 mě příjemně překvapila

Aneb mobilní telefony nevyrábí jen Sony

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Nokia 3 s Androidem 7.0 mě příjemně překvapila

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 srp 2017 09:39

Společnost Nokia kdysi dominovala světu mobilních telefonů, nástup chytrých telefonů s dotykovými displeji ale výrobce vůbec nezvládl a ze světa mobilních telefonů nakonec vycouval. Nyní se výrobce vrací, tedy alespoň jeho jméno. Ačkoliv s původním výrobcem toho nová Nokia nemá moc společného, první modely nevypadají špatně. Osobní zkušenost se základním modelem Nokia 3 mě naopak příjemně překvapila, telefon je velmi šikovný a dostatečně kvalitní.

Cena Nokie 3 se pohybuje na hranici čtyř tisíc korun a mobilní telefony s touto cenovkou jsou většinou o kompromisech. Dobře je to většinou vidět v oblasti konstrukce, kovových telefonů je v této kategorii minimum a zpracování plastových telefonů rovněž nebývá excelentní. Ale Nokia 3 je v tomto směru jiná, konstrukce je příkladná. Telefon je velmi pevný a ani při silnějším promačkání v ruce nenarazíte na slabé místo. Navíc se telefon pohodlně drží a díky nízké hmotnosti je práce s ním příjemná. Už tady jsem začal tušit, že Nokia 3 nakonec vůbec nemusí být špatná. Ovládací tlačítka na boku telefonu jsou dostatečně velká a pracuje se s nimi pohodlně. Uvnitř přístroje se nachází baterie s kapacitou 2630 mAh a běžný pracovní den zvládnete bez problémů. Pokud navíc telefon nebudete používat moc intenzivně, klidně vydrží dva dny provozu. Pokud bych měl zhodnotit konstrukci a design jako celek, jsem velmi spokojen. Navíc telefon se na našem trhu nabízí v několika zajímavých barvách, můžete si tak vybrat tu, která se vám bude líbit nejvíce.

Na přední straně najdete pětipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Rozlišení je na tuto úhlopříčku dostatečné, s kvalitou obrazu nemám problém. Navíc je displej chráněný tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass, což je příjemný bonus. Po spuštění telefonu vás přivítá čistý operační systém Android 7.0 Nougat. Skutečně se jedná o čistou verzi operačního systému Android, nečekejte tady žádné grafické nástavby ani dodatečné aplikace. V některých recenzích na internetu jsem četl, že telefon nereaguje úplně rychle. Moje zkušenost je ale opačná, telefon je velmi svižný. Navíc telefon dostává pravidelné bezpečnostní záplaty, aktuálně v telefonu najdete ty červencové. Brzy by pro telefon pak měl být uvolněn Android 7.1.1 Nougat a pokud vývojáři nic nepokazí, bude výsledkem ještě lepší telefon. Čistý Android možná na první pohled nezaujme, ale má svoje kouzlo a ovládá se mi pohodlně. Google aplikace můžete nahradit vlastními oblíbenými alternativami, ty nepoužívané pak můžete vypnout. Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor MediaTek MTK 6737, který je doplněn o 2 GB operační paměti. Interní úložiště má kapacitu 16 GB, tyto hodnoty pravděpodobně pro nikoho nebudou překvapením. V rámci telefonů nižší střední třídy mi tyto hodnoty přijdou optimální (samozřejmě lepší hodnoty by potěšily, ale to v této cenové hladině zkrátka není reálné).

Na zadní straně přístroje najdete fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů, kterému nechybí automatické ostření. Fotografie nejsou výborné, jsou ale velmi dobré a to mi stačí. Přední fotoaparát pak nabízí stejné rozlišení, ten ale nikdy nepoužívám a jeho kvality neřeším u žádného mobilního telefonu. Kromě LTE a GPS najdete v telefonu také NFC, což je pro mě další příjemné překvapení. Pokud by vám nestačila na data vnitřní paměť, můžete do telefonu umístit paměťovou kartu s kapacitou až 128 GB. Ve výbavě nechybí ani FM rádio nebo USB OTG. Navíc telefon nabízí dva sloty na karty SIM (velikost nano), můžete tedy současně používat dvě telefonní čísla. Celkové hodnocení? Nokia 3 je ve své ceně výborný telefon a pokud výrobce nepodcení marketing, mohl by se přístroj výrazně rozšířit. Každý nutně nepotřebuje drahý a skvěle vybavený přístroj, spousta lidí navíc může mít omezený rozpočet. Pro ty je Nokia 3 hodně zajímavou alternativou. Už teď se těším na vyšší a vybavenější modely, už ten základní si mě totiž získal. Pravděpodobně největší radost mám z toho, že výrobce se vyhnul jakékoliv skutečně zásadní chybě. Přístroj je komplexní a dobře fungující od prvního spuštění. Jak se líbí vám?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

Tronn

Re: Nokia 3 s Androidem 7.0 mě příjemně překvapila

Příspěvek od Tronn » 04 srp 2017 12:17

No proste cinan s napisem Nokia. Kdyby tam dali aspon Snapdragon tak to vypada lip.
Jak dlouho ste testoval telefon? Pac nekdy mi prijde ze ho mate pucenej z obchodu na den a dle toho soudite rychlost prostredi.

Spis bych veril "overenym" recenzim. Nakonec to slo videt i z videi. Mozna by se vam to za tyden ci dva tez projevilo. Ale treba uz je to opravene... kdo vi.

Dalsi vec. Nemate tam zmineno ze nema notifikacni diodu. Nebo snad ma? Telefon bez ni je v roce 2017 celkem k smichu.

Za cca 4k lze koupit novej Honor 6A coz bude imho telefon kterej sice nevypada tak pekne... ale zas si s nim dal aspon nekdo nejakou praci.
Nemluvim o Xiaomi Redmi 4X 3/32GB ktere nema v teto kategorii konkurenci.
Samozrejme... pokud chce nekdo cistej android muze sahnout po Moto G5. Ktere ma navic nejakou tu odolnost proti strikajici vode a par dalsich drobnosti.

Byt nastavena cena aspon trosku niz tak by to zas byla jina situace. V teto kategorii by kazda stovka pomohla.

Naposledy upravil(a) Tronn dne 04 srp 2017 12:17, celkem upraveno 1 x.

Cleric
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cleric » 04 srp 2017 12:26

V této cenové kategorii nemají notifikační diodu třeba ani některé Samsungy Áčkové nebo Jéčkové třídy. Dle mě pro tento kousek bude největší konkurent Xiaomi 4X nebo Note 4 v Globální verzi.
Doživotní sleva ve výši 50% na http://www.woox.cz Doporučitel 59559

Tronn

Příspěvek od Tronn » 04 srp 2017 12:32

Tak pro Xiaomi 4X nebo Note 4 to neni zadna konkurence.

Ano zrovna Samsung te napadnul. Kdo taky jinej, ze :D Nadruhou stranu Samsung ma aspon AMOLED tak se to da poresit a oproti tomuto nesrovnatelne lepsi fotaky ci vydrz. Nevim jak je to u J5 2017...tam je to stejne zabite cenou.
Acery a podobne not.diodu maji.Moto maji zas Moto display. Honor ma taky ledku.
Tahle Nokia neni nic jineho nez dalsi cinan typu Doogee, Elephone a podobne.Proto se divim ze tu diodu nema. Asi si hraje na neco co neni.

Cleric
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cleric » 04 srp 2017 12:46

Tak je to startovní cena, takže se dá očekávat že půjde dolů. Jen to chce čas a trh sám určí jakou bude mít hodnotu do budoucna, za mě taky nemá smysl. Alespoň né teď, když kolem je spousta lepších voleb.
Zas nesmíme zapomínat na to, že se jedná o Nokii a to samo o sobě hodně znamená a spousta lidí na tohle jméno bude slyšet.
Doživotní sleva ve výši 50% na http://www.woox.cz Doporučitel 59559

Tronn

Příspěvek od Tronn » 04 srp 2017 12:50

To ze ma prestrelenej marketing nepopiram. O to vic se ukazuje ze oproti slibum vyrobce (kdy se slibovaly zazraky) se zatim jedna o podprumerne telefony. To ze je to noname cinan a ze lidi budou slyset jen na to koupene jmeno... tak s tim vyrobce asi nejvic pocital, zejo :) Tak hlavne kdyz bude mit BFU radost ze ma ehm "Nokii" :D

philipz

Příspěvek od philipz » 16 srp 2017 10:13

Ne ze ne, trochu ty polykarbonatova zada rezonuji, od napisu NOKIA smerem k blesku.
Je mi jedno, ze to je cina s napisem NOKIA. Hodne slysim na design, u tohoto nemam
pocit, ze v ruce drzim sunt. Nelibi se mi u nekterych telefonu sklo od okraje k okraji,
tak aby se to rovnomerne a spolehlive rozmlatilo pri padu na zem.
Slysim na prislib 7.1.1, dale "O".

Za me nejvetsi minus za nepodsvicene orientacni klavesy, a za nemoznost prenastavit
uloziste fotek na sd kartu.

Celkove spokojenost, ale to je zapricineno prechodem z detskeho mobilu Xperia E..
Odpovědět

Zpět na „Zajímavosti od konkurence“