Nejlepší ROM pro model XPERIA Go? Oficiální Android 2.3.7

Odolná XPERIA Active získala stylového nástupce

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Nejlepší ROM pro model XPERIA Go? Oficiální Android 2.3.7

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 pro 2014 20:47

Do rukou se mi dostal model Sony XPERIA Go ve výborném stavu a než jej moje maminka nalezla pod stromečkem coby dárek, strávil jsem spoustu času nad hledáním optimální ROM. Přirozeně, že jsem nejprve vyzkoušel nejnovější oficiální systém, ale úplně spokojený jsem nebyl. Ani neoficiální Android 4.4.4 KitKat není dokonalý. Nakonec jsem zakotvil u oficiálního Androidu 2.3.7 GingerBread.

Proč právě tato kombinace? Důvodů je hned několik. Hned v úvodu jsem ze svého srovnání vyřadil oficiální Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Osobně považuji ICS za nejméně povedenou verzi operačního systému vůbec. Umí relativně málo věcí, zároveň je ale docela náročná na výkon a na baterie. Potom jsem vyzkoušel Android 4.1.2 Jelly Bean. Tento systém je podstatně modernější, ale také náročný a XPERIA Go nemá tolik výkonu. Běh uživatelského rozhraní není úplně plynulý a situaci nezachrání ani použití neoficiálního kernelu v kombinaci s přetaktováním procesoru. Neoficiální Android 4.4.4 KitKat? Ten funguje výborně, ale čistý Android není moc přitažlivý pro běžného uživatele a navíc ani v současnosti nefunguje úplně stoprocentně. Pokud bych vybíral ROM pro sebe, asi bych u něj zůstal, ale to jen proto, že mám čas si se svým telefonem hrát a řešit případné nedostatky. Nakonec jsem tedy sáhl po oficiálním Androidu 2.3.7 a teprve nyní jsem spokojen. Telefon funguje neuvěřitelně rychle a okamžitě registruje každý můj povel. Výdrž baterie je na velmi dobré úrovni, všechny důležité funkce pak šlapou bez problémů. Z mého pohledu je tedy právě tato verze systému pro model Sony XPERIA Go optimální a je jen dokladem, že novější automaticky nemusí vždycky znamenat lepší. Souhlasíte se mnou?

článek - http://xperia.cz/zkusenosti/1701-nejlep ... roid-2-3-7

download - viewtopic.php?f=56&t=2340

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Roderick

Re: Nejlepší ROM pro model XPERIA Go? Oficiální Android 2.3.

Příspěvek od Roderick » 28 pro 2014 21:06

Jozefe s tebou se nedá nesouhlasit :D
ty to tak hezky podáš , a zatím co jsem viděl :good:
K750i -> C903 -> X.Ray -> Xperia L -> Xperia M2 -> Xperia T3
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Go“