Problémy a chyby modelu XPERIA Go

Odolná XPERIA Active získala stylového nástupce

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Problémy a chyby modelu XPERIA Go

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 srp 2012 11:16

Název asi hovoří za vše, tady můžete sdílet veškeré problémy se svém odolným milí'áčkem. Můžete řešit jak vady softwarové, tak i hardwarové. A aby to tady nebylo prázdné, tak sám začnu - nelíbí se mi zpracování krytů, respektive to že přesně nedoléhají a člověk nemá jistotu, jestli je telefon proti vodě chráněný nebo ne. Při zmáčknutí plastu pod displejem pak telefon znatelně vrže, je tam jakoby prázdné místo.

Obrázek
Obrázek

edyx

Re: Problémy a chyby modelu XPERIA Go

Příspěvek od edyx » 11 srp 2012 11:31

Tak ja sa pridám ako druhý :)
Ja ho mám v gelovom púzdre ochrannom a je to v pohode..ten kryt možno trošku vrzga ale ked sa na to nesústredíš je to v pohode.
Kriky konektorov necvaknú ako na xperia active ale aj napriek tomu to tesní dobre-odskúšané.
Ale u mňa veľké mínus signál a GPS !
Po preinštalovaní na 184 signál už trošku lepšie ale GPS stále seká a nejde vyhľadávať polohu-nutný reštart a potom to zrazu ide.
Ale nebaví ma každý deň to reštartovať ked si chcem ísť napr. zabehať s endomodo aplikáciou.
Nepomohlo ani preinštalovanie a kámoš má to isté..keby som toto tušil si ho nikdy nekúpim-velké sklamanie od Sony!!! Asi moj posledný tel.tejto značky.

Mirec X-Fi

Příspěvek od Mirec X-Fi » 11 srp 2012 11:49

tak mne osobne funguje, ale vydim ze s tym maju viacery problem tak asi nieco s tym bude, ale verim ze podpora sony o tom vie a pracuje na oprave (ak je to softverova chyba), mne zas vadi ze nepodporuje GLONASS, lebo tym padom vydim ze presnost nieje taka ako som zvyknuty ( u X PRO s glonass: presnost bezne 3m, u X GO : 5m najlepsie)

tor47h

Příspěvek od tor47h » 11 srp 2012 11:50

Go mám týden, hned jsem aktualizoval na verzi 184 - žádné problémy známé předchozí verze se signálem a výpadky jsem nezaznamenal. Výdrž na jedno nabití je s bídou jeden den, u LG P500 to bylo malinko lepší. Možná je to způsobené častějším používáním nové hračky :roll:
Zatím mám 2 výtky:
- v kontaktech se nezobrazuje pole "narozeniny", i když po synchonizaci s kontakty v Google tam někde ten údaj je, protože třeba Dark Birthday je bez problémů ukáže :unknown:
- na klávesnici (psaní SMS) je sice přidaná ikonka pro smajlíky (ta mi u P500 hodně chyběla), ale zase nejsou přímo dostupné tečka a čárka (je nutné přepnout na numerickou kláv.) :Search:
Jinak celkově o hodně větší rychlost a hlavně cca 2GB využitelné paměti telefonu :Yahoo!: proti nějakým 200MB u P500 - ne všechno se dá bez problémů přesunout na SD kartu ...
GPS: U LG jsem se hoooodně trápil s častým padáním při navigaci, to Xperia nezná :Yahoo!:
Naposledy upravil(a) tor47h dne 11 srp 2012 12:12, celkem upraveno 2 x.

tor47h

Příspěvek od tor47h » 11 srp 2012 12:02

Teď pročítám ostatní příspěvky ... To máte fakt takový problémy s GPS ??? Jak jsem psal výše, tohle přesně znám z LG Optimuse, tam to byl fakt porod, vjedu do města, zapnu navigaci a po dvou křižovatkách jsem bez signálu :twisted: Ale na Xperii mám klid a to fakt podle navigace jezdím obden - včera 316km autem, cvičně zapnutá celou dobu a v pohodě, teda až na baterku samozřejmě. Používám jenom Google mapy + jejich navigaci.

edyx

Příspěvek od edyx » 11 srp 2012 12:16

Keď nabehne GPS tak už to potom ide..len po nejakom čase,ja to pozorujem na druhý deň nedokáže vyhľadať GPS pozíciu..nenačíta žiadny satelit.
Vypneš a zapneš tel a ide to zase...otras.
Mám pocit že tie telefony vôbec netestujú ...len to rýchlo predať zákazníkovi ...
Zatiaľ nepomohlo nič..ani nový soft.
Bratranec ho kúpil tiež a to isté...

Mirec X-Fi

Příspěvek od Mirec X-Fi » 11 srp 2012 12:29

verim v to ze je to len softwerova chyba napajania GPS modulu, treba vyckat casu a support vyda opravny soft, u HTC som mal problemy takeho typu neurekom a tiez vyrobca to opravoval updatom, ktorych som zazil asi najviac prave u htc
O chvilku cakame update na ICS tak si myslim ze bude po aktualizacii vsetko OK, aspon dufam :)

tor47h

Příspěvek od tor47h » 11 srp 2012 12:39

Vzpomínám na update P500 z 2.2 na 2.3, tam v jedné "meziverzi" tel mrznul i při telefonování :o
To mě snad u Sony nepotká :shock:
Nemáte někdo nějaký odkaz třeba na video co může našinec čekat od ICS na GO ?
Naposledy upravil(a) tor47h dne 11 srp 2012 12:46, celkem upraveno 2 x.

edyx

Příspěvek od edyx » 11 srp 2012 12:41

Ja si tiež myslím že je tam vadný soft..lebo keby bol vadný gps modul tak nejde vôbec alebo sa vypne počas navigácie...
Len neviem ako je možné že niekto problém má a nikto nie..
Dúfam že sa vyjadria k tomu tý čo používajú GPS stále aké majú skúsenosti.
Nemám chuť posielať nový tel.do servisu ked aj tak pochybujem že tam s tým niečo spravia...

Mirec X-Fi

Příspěvek od Mirec X-Fi » 11 srp 2012 12:43

tiez pochibujem ze nieco s tym v servise spravia, skor by som povedal ze treba byt trpezlivy a cakat na update

edyx

Příspěvek od edyx » 11 srp 2012 12:47

Nechce niekto kúpiť Xperiu Go ? lebo ja som z toho GPS sklamaný aj napriek tomu že to je celkom vydarený telefon :Bravo:

petsild

Příspěvek od petsild » 11 srp 2012 14:08

To jsi sním vydržel docela dlouho :). Já chtěl zbavit GO dva dny od pořízení. Vyšel hned fw .184 a mobil je funkční. Vlastně od té doby žádný výpadek ani reset a GPS mi fungovalo před aktualizací dobře. Možná vyplatilo udělat tovární nastavení, než ho svěříš někomu jinému nebo servisu.

petsild

Příspěvek od petsild » 11 srp 2012 15:03

Jinak chyby nebo co vadí:
-Slabá výdrž energie... jas displeje jen 20% vše vypnuté přesto lehce 1den bez nabíjení.
-Dlouhá doba nabíjení sítovou nabíječkou přes USB téměř nemožné.
-Jsou místa kde moje žlutá vrže ve spodní části krytu a u tlačítek hlasitosti.
-Sice mám 16 Gb kartu, kterou si můžu leda naložit.... není možné instalovat aplikace a data na externí kartu proč!!!

Všude se píše o těchto chybách na zahraničních fórech, tedy jestli někdo začne chválit tenhle model, buď nemá zkušenosti s jiným výrobcem mobilů, nebo musí být skalní fanda Sony, jinak nedokážu vysvětlit omlouvat takové nedostatky.

roxetak
Facebook profil: https://www.facebook.com/roxetak
Typ zařízení: Lenovo Moto G5 Plus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roxetak » 11 srp 2012 15:04

U ICS naozaj pomaha povolenie vsetkych troch veci v sluzbe polohy, bez nich cisto na gps-ku to funguje len v GB. Takze vbehni do nastaveni, sluzby polohy, a zaskrtni Sluzba urcovania polohy za pomoci pouzivania udajov z siete Wi-Fi a mobilnych sieti, Satelity GPS a Poloha hladania Google. Urcite ti to pomoze :-) Mne to pomohlo tiez.
For me is Xperia and Sony dead.

edyx

Příspěvek od edyx » 12 srp 2012 12:47

No mne to nepomohlo,v lese wifi nemám a za dáta platiť nemienim..kúpil som si telefon s GPS ktorý funguje len kedy chce :Yahoo!:

Mirec X-Fi

Příspěvek od Mirec X-Fi » 12 srp 2012 13:19

vcera vyskusane GPS na 200km trase, sygnal mi naslo do 5 sekund a ani jeden vypadok, v lese tiez mam odskusane na Locuse, tak isto signal najdeny takmer okamzite, a naschval som vypinal a zapinal GPS ci vsetko funguje, vzdy naslo polohu do 10 sekund, som nadmieru spokojny, xperia pro mi takto rychlo nenajde polohu.

Mirec X-Fi

Příspěvek od Mirec X-Fi » 12 srp 2012 13:39

petsild píše:Jinak chyby nebo co vadí:
-Slabá výdrž energie... jas displeje jen 20% vše vypnuté přesto lehce 1den bez nabíjení.
-Dlouhá doba nabíjení sítovou nabíječkou přes USB téměř nemožné.
-Jsou místa kde moje žlutá vrže ve spodní části krytu a u tlačítek hlasitosti.
-Sice mám 16 Gb kartu, kterou si můžu leda naložit.... není možné instalovat aplikace a data na externí kartu proč!!!

Všude se píše o těchto chybách na zahraničních fórech, tedy jestli někdo začne chválit tenhle model, buď nemá zkušenosti s jiným výrobcem mobilů, nebo musí být skalní fanda Sony, jinak nedokážu vysvětlit omlouvat takové nedostatky.
Instalacia na kartu SD bez zavahania vsetko funguje, skor vydim problem ze nevies ako sa to robi,
Ja osobne som vyskusal takmer kazdu znacku s androidom a vsetke mobili co som mal mali chiby, skor by som povedal ze prave sony sa stara k zakaznikom najlepsie, chybu si prizna a snazi sa to napravit co najrychlejie, nie ako iny vyrobcovia skor chybu si nevedia pripustit
moje predchadzajuce mobily: SE x10 mini, lg optimus one, samsung galaxy ace, htc wildfire s, htc desire s, se x mini, se xperia pro, sony xperia go a s cistym svedomim mozem povedat ze Sony ericsson ma najmenej chyb a najlepsie mi fungovaly zo vsetkych, najmenej spokojny som bol prave s HTC ktore mi koli chybam vydrzali najkratsie

petsild

Příspěvek od petsild » 12 srp 2012 21:33

Mirec X-Fi píše: Instalacia na kartu SD bez zavahania vsetko funguje, skor vydim problem ze nevies ako sa to robi.
Jestli existuje finta :) jak naučit modely GO,U,P,Sola instalovat aplikace a data na externí kartu bylo fajn pro více lidí. Prosím dej odkaz kde to najdu dík.

Mirec X-Fi

Příspěvek od Mirec X-Fi » 12 srp 2012 22:26

ved ako u kazdeho SE aj na sony to funguje rovnako: ides do nastaveni/ aplikacie/sprava app. a tam hore mas 4 stvorceky, jedna s nych je "na karte SD" kliknes na niektoru app. ktoru chces presunut a das presunut na kartu SD
ale chcel by som vydiet nejakeho jedinca ktory by bol schopny zapratat uz len tych 1,7gb aplikacii :)
p.s. Xperia U,P,S nema slot na kartu

edyx

Příspěvek od edyx » 12 srp 2012 23:58

Asi niekto nie je v obraze :-) premiestniť na kartu SD ponúkne ale nejedná sa o externý Sd kartu ale len premiestnenie do vnútornej pamäte. Na vloženú kartu sa aplikácia presunúť nedá takto,čo je tiež poriadna somarina.
Mne Gps tiež nevypadne...len po čase sa skrátka nedá zapnúť.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Go“