Jakej custom Rom je pro Tipo nejlepší ?

Nejlevnější XPERIA roku 2012 přináší verzi s podporou dvou SIM

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Tacudek

Jakej custom Rom je pro Tipo nejlepší ?

Příspěvek od Tacudek » 20 črc 2013 22:17

Zdravím mám dotaz jakej custom rom je pro tipo nejlepší a zda instalovat nebo ne má to nějaké výhody ? prej delší výdrž baterie ? :)

Autor tohoto vlákna
Tacudek

Re: Jakej custom Rom je pro Tipo nejlepší ?

Příspěvek od Tacudek » 29 črc 2013 21:54

nic nikdo nezkoušel ? :D

hanes03

Příspěvek od hanes03 » 02 srp 2013 07:00

Tak jsem po dlouhém váhání zkusil nahrát do mého tipa neoriginální ROM. Nakonec jsem vybral ROM FreeXperia CM10 FXP230. Zatím vše zdá se být OK, až na USB mass storage které prostě v téhle ROM nenajdete a notifikační LED nepracuje zcela korektně.
https://sites.google.com/site/projectfreexperia/

Autor tohoto vlákna
Tacudek

Příspěvek od Tacudek » 23 led 2015 00:52

Zdravím jsem úplně bezmocný :(
Mam Root mam odemčený bootloader mam nainstalovaný a funkční CWM
ale nejsem schopnej nainstalovat custom ROM
vždy to končí chybou 7 :(
a to jsem jich už zkusil přes deset :(
Nevíte v čem muže být chyba ?

Mooc děkuji :)

Autor tohoto vlákna
Tacudek

Příspěvek od Tacudek » 23 led 2015 18:03

Nebo nějaký odkaz na nějakou funkční ROM ? :D Moc děkuji :)

fundo

Příspěvek od fundo » 09 črc 2015 22:15

Dobrý deň. Ja som doteraz skúšal White ROM, čo je značne upravený 4.4 KitKat. Podporuje inštaláciu na externú SD kartu.Táto rom je veľmi nestabilná ale ponúka takisto množstvo výhod ako predinštalovaný xposed framework, správu frekvencií precesoru (bez možnosti pretaktovania). Romka je plná bugov a po mesiaci požívania som prešiel na inú rom. Tou ďalšou bol Lolipop rom 5.0. Podporuje inštaláciu na externú SD kartu.To je moja v poradí druhá romka a som s ním maximálne spokojný. Ponúka najnovší android optimalizovaný pre slabšie zariadenia a nádherné grafické prostredie s plnou verziu Nova Launcheru čo hodnotím kladne. Takisto má možnosť správy frekvencií a dokonca aj dokáže vytvoriť dlna/upnp server. Takisto ponúka perfektnú lištu na upozornenia. Rom je stabilná, jediné bugy ktoré som si všimol je nefunkčné tlačidlo zmeny témy v nastaveniach ale ak je niekto šikovný, určite to obíde. Ďalšou chybou je vypnutie procesu hornej lišty po zapnutí resp. vypnutí GPS. Lišta sa po pár minútach znova objaví takže nič vážne. No v Androide 5.0 je aj jedna zmena ktorá môže nemilo prekvapiť a tou je absencia nejakého znaku zapnutia GPS v hornej lište. Preto sa môže ľahko stať že GPS vám bude žrať batériu celý deň tak pozor. Pri inštalovaní Xposed frameworku sa vyskytli problémy s inštaláciami určenými pre Lollipop. Tá inštalácia totiž nedokáže sama nainštalovať jadro a nedá sa ani úspešne flashnúť ale napokon sa mi to podarilo so staršou verziou a tá sa dá potom ľahko aktualizovať. Mimochodom odporúčam Xposed moduly Additions (na zmenu funkcií hw aj sw tlačidiel), Youtube adblock (už žiadne reklamy a odporúčania počas videa), Youtube background (hudba z youtube môže hrať pri vypnutom displeji) a ešte ScreenOffAnimation (zmení animáciu pri zhasnutí/rozsvietení displeja na niektorú z asi desiatich iných). Momentálne skúšam Cyanogen mod 10 a žiadne bugy som si nevšimol aj keď ho mám krátko. No aj tak mi chýba právetivé prostredie lollipopu
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Tipo/Tipo dual“