Nový firmware 9.2.A.2.5 "ROLUJE" :-) *CentralEurope*

Voděodolný komunikátor s HD displejem, který stihl rok 2012 jen těsně

Moderátor: Moderátoři

vovi

Re: Nový firmware 9.2.A.2.5 "ROLUJE" :-) *CentralEurope*

Příspěvek od vovi » 20 črc 2014 07:05

V prvním postu máš ke stažení už rootnutou verzi.
Huawei Ascend P7 (5.1.1 - B852, EMUI 3.1, rooted)
Xperia V LT25i (uniQu3 1.1 - Dark LIME 2)
7" tablet Prestigio PMT5777 3G (JB 4.2.2)

Mrkva

Příspěvek od Mrkva » 20 črc 2014 09:14

Dakujem, ale rad by som nahodil oreginalnu verziu cez PC Companion. Takze root zatial nieje funkcny pre tuto verziu?

Merth

Příspěvek od Merth » 20 črc 2014 17:04

Mrkva

Příspěvek od Mrkva » 21 črc 2014 15:21

Takze root je mozny. Super, konecne mozem v klude aktualizovat. :wink:

Az nato ze na uvedenom linku http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2787173 nieje nic k stiahnutiu. :Search: :cry:

Mrkva

Příspěvek od Mrkva » 22 črc 2014 00:42

Tak root nefunguje.
Sakra! :cry: :x

A naviac je pozadie biele.
A uz ani neni moznost spravit screen! Tak tomu hovorim zlepsenie! Idem studovat ako sa vratim na stary firmware. :x :x :x :x
http://www.nooooooooooooooo.com

jouda

Příspěvek od jouda » 22 črc 2014 17:34

Já jsem dělal root podle tohoto viewtopic.php?f=81&t=11343 a bez problémů.

Samozřejmě bílé pozadí.
Galaxy S7, Nova Launcher Prime

Merth

Příspěvek od Merth » 22 črc 2014 18:03

To je mi zajímavý (funkčnost rootu), protože oba návody jsou defacto naprosto stejný princip. Akorát jeden je na XDA a teda v angličtině :)

Jde o stažení towelroot a SuperSu apky, jejich nainstalování a potom spuštění což rootne telefon. Bohužel barvu pozadí to nemění, ale to zvládne např. celkem dobře Stevova Uniqu a její skiny...

Mrkva

Příspěvek od Mrkva » 24 črc 2014 07:40

Tak rotnut sa nakoniec podarilo cez moznost urcenu pre Z2. Len nemam superusera ale superSU ale to mi nevadi. :Yahoo!:

Teraz zostava uz iba to biele pozadie a hlavne moznost robit screeny.
Naozaj nechapem preco toto odobrali? Ved to jr tak super funkcia.
A biele pozadie je tiez pekna blbost len to svieti moc do oci a mina baterku. Ach jaj tomuto hovorim pokazit co sa da. :cry: :x

Idem skusit nato pohladat niaky patch alebo tak ale pochybujem ze nieco bude.

P.S. Mne nejde nahodit iny firmwer ako oreginalny takze stevovu ROMku dat nemozem ani keby som chcel. :cry:

Autor tohoto vlákna
steveboss
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 24 črc 2014 10:00

Mrkva: to si odkial na to prisiel? :shock: Mas ROOT? Mas... Tak si nahod este RECOVERY podla navodu tu na fore a flashovat mozes custom ROMky zalozene na STOCK FW. :wink:

CWM pre JB 4.3 LOCKED BL: (THX peetr_ z nasho fora)

Podporované modely XPERIA:
Xperia T, Xperia V, Xperia TX, Xperia TL
● presvedce sa, ze mate ROOT a zapnute LADENIE USB
● stiahnite si recovery T4.3_PhilZCWM_6.0.4.7_LB_v1.7.zip
● nainstalujte Flash Gordon app alebo Flash Gordon app s BusyBoxom (Thx peetr_ za upravu) a potvrdte Superuser
● spustite Flash Gordon
● zvolte "select zip", najdit T4.3_PhilZCWM_6.0.4.7_LB_v1.7.zip a "flash now"
● neskusajte restartovat cez tuto apku, ale pouzite normalny restart
● nechajte mobil nabehnut do OS-uz mate funkcny CWM
VSTUP DO PHILZ TOUCH RECOVERY:
po zavibrovani a bliknuti modrej LED stlacaj:
● VOLUME UP
● len ťukni na displej
Dostanes sa do PHILZ Recovery (funguje vsetko, ale ma problem s automatickym rebootom, ktory som pouzival v mojich starsich scriptoch-ak vam po flashi zamrzne mobil, tak vyberte bateriu a vlozte

Mrkva

Příspěvek od Mrkva » 24 črc 2014 18:42

steveboss: Pretoze podla navodu co som cital este ked bola unique ver. 1 treba nahodit CWM. A to mi nejde.
Skusal som pouzit CWM4XperiaT_v9i_JB.zip ale nic sa nedeje iba cierne okno a nic.
Teda ja nemozem nahadzovat nic iba oficialne upgrejdy cez PC Companion.

To mi az tak nevadi pretoze ja nechcem integrovat do mobilu kavovar, struhadlo na ceruzky a jontove delo. Prave naopak. Chcem aby tam bolo co najmenej veci. Chcem iba to co pouzivam a aby nic zbytocne nezatazovalo system. Preto mam cez 30 aplikacii zmrazenych. Ide mi o vykon a malu spotrebu.
Screenshoty su uz vyriesene ninja chvatom (to je tiez napad, to uz naozaj mohli nechat v menu).

Teraz risim uz iba to biele pozadie. V noci je to ako reflektor. Vypaluje to oci a to mam jas dobre stiahnuty. Boze kto toto vymyslel!? Najhorsie je ze to nezmeni ani tema.

Mrkva

Příspěvek od Mrkva » 26 črc 2014 02:38

Vo verzii 9.2.A.2.5 mi stale hadze tuto hlasku. Nevie niekto co to je?

Dakujem.

Obrázek

hondza01

Příspěvek od hondza01 » 27 črc 2014 20:45

To je prece povoleni na sparovani s PC pres usb ladeni

jarachroust

Příspěvek od jarachroust » 01 zář 2014 16:08

Po tom co je jasné, že nová verze firmware ofiko nebude, chci se zeptat-z pohledu běžného uživatele- máte stejně jako já pocit, že: předchozí firmware byl stejně rychý jako 9.2.A.2.5, fotoaparát byl výrazně rychlejší, video stejně špatné a stabilita byla o poznání lepší. S touto verzí mi přibylo zamrznutí především při přijímání hovoru. Jak to máte vy??
Já bych oželel novinky v této poslední verzi a raději používal tu předchozí.... :(

red98

Příspěvek od red98 » 01 zář 2014 21:26

Ruku na srdce - pre vsetkych sucasnych a byvalych vlastnikov Sony Xperia V. Tie najvacsie - najzasadnejsie chyby mobilu neboli v softwari. Nie, neboli. Aspon ja som si to nevsimol. Stary,zato dobry system 4.1.2 siel ako z praku - obcas nejaky zadrhel/zavada - ale nic zasadne...

Preco bola potom Xperia V taka "zla" ???

Nebola "zla" v tom najhorsom slova zmysle, ale mala veci,ktore dokazali PORIADNE nastvat:

1. Vydrz baterie - strach a hroza - 8 hodin vydrze je pre mna absolutne sklamanie,ktore doteraz neviem rozdychat. Domov z prace vo vlaku som s vybitym mobilom.

2. Fotoaparat. Hanba... A to doslova. Vzdy ked som bol na oslave, ci posedeni, vzdy ludia volali mna,nech ich odfotim- "ved mas mobil za 500 eur" - vraveli mi - "to musi fotit ako raketa". Ja som vzdy nezabudol dodat,ze stal "iba" 470 eur. Potom som to riesil tak, ze som jednoducho na oslavach klamal- "mam vybitu bateriu a mobil takto nemoze fotit" - vravel som. (hnusny klamar :x )

3. Chcel som napisat aj bod treti. Ale ako som uvazoval,tak som zistil,ze ZASADNA vada cislo 3 neexistuje.

Namiesto zaveru:

Sony Xperia V bol mobil, ktory by som si v zivote druhykrat nekupil! (bohuzial). Ak vsak nepride nic lepsie do 4,3" velkosti displeja, budem nuteny prejst na z1 compact.
Naposledy upravil(a) red98 dne 03 zář 2014 06:32, celkem upraveno 2 x.

play3man

Příspěvek od play3man » 01 zář 2014 22:33

Ja to mám rovnako. Xperiu V som si obľúbil, s baterkou som neskôr výrazný problém nemal a s prehľadom dával minimálne ten jeden deň. Vysnenou aktualizáciou na 4.3 mobil nabral šťavu, no aj pre mňa veľmi zásadnú chybu - vrčanie pri preostrovaní optiky vo videách. Táto vada je možno na prvý pohľad banalitou, no pre mňa osobne ide o zásadnú chybu. Akékoľvek video natáčam, tak vždy je v ňom to "vrčanie". Mám videá z dovolenky a každú chvíľu to tam "vrčí", je to proste neakceptovateľné. Ako píšem v mojom fóre nižšie, ide o vadu s ktorou som tento mobil nekupoval, takže už začínam "bojovať" so servisom, nech mi to láskavo opraví (čo jednoducho nemôže), alebo mi vráti peniaze.

Druhá vec sú rôzne displeje. Kúpil som si ho a naozaj prvé čo ma dostalo bol nádherný displej. Bohaté farby, skvelé pozorovacie uhly, dokonalé. Prišiel mi z reklamácie nový kus a jednoducho des a hrôza. Síce som to zo začiatku nebral až tak zle, no keď som ho videl za "pochodu", bolo mi až takmer do plaču, čo z toho spravili. Farby pri priamom pohľade ako-také, no kedy sa človek pozerá naozaj priamo na displej? Málokedy. Čo ma však najviac dostalo bol spôsob zobrazovania. Ak som roloval v menu napr. pri výbere jazykov, vôbec to nešlo plynulo, sekalo to a nedalo sa na to pozerať. V tej chvíli som sa s telefónom definitívne rozlúčil a povedal si, že toto veru nie... Sony tento telefón zabila, bohužiaľ.

Ako píšeš aj ty, ak sa mi podarí dostať zo servisu prachy, kupujem Z1 Compact.

domcek

Příspěvek od domcek » 11 zář 2014 19:54

A jste si jisti že i po této zkušenosti jdete do stejné značky? Já právě kvůli výdrži a fotoaparátu (navíc další věci, jako podle mě velké zahřívání, ulámané krytky, odešla mi nabíječka...) už Sony nevěřím a chci něco jiného. Nic extra kompaktního mít nemusím (leč 5.5 palce je už podle mě moc, koukám kolem 5-palců) a vidím to spíš na LG G2/Xiaomi Mi4/BB Z30 případně čekám na nový Nexus... Rozhodně chci min. 2800mAh baterku po týhle zkušenosti :D
Jinak Z2 sice vypadá fajn, ale nevím no...

Jinak mohu potvrdit že nejlépe mobil jede asi s 4.1.2, kterou jsem přes titanium očesal o co šlo, takže byla rychlá a baterka s ní docela držela.
9.2.A.2.5 mi šla docela v pohodě, ale taky se musela docela očesat. A tradiční problém s Službami Google Play a brutální spotřebou...
Odpovědět

Zpět na „XPERIA V“