Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

#253770
Před časem se mi do rukou opět dostal model Sony XPERIA T, krásný a stylový telefon, který jsem kdysi sám vlastnil. Tento přístroj umí stále ještě dobře posloužit, naráží ale na jedno zásadní omezení a tím je paměť na aplikace. Ačkoliv má telefon 16 GB vnitřní paměti, pro aplikace je standardně vyhrazena jen malá část. Dnes vám ukážu, jak to změnit třeba na krásných 6 GB, se kterými můžete telefon plně používat.

Před časem jeden uživatel na našem fóru měl s instalací této úpravy problém, nabídl jsem mu tedy svou pomoc. Telefon mi poslal a já jsem se vrhl do úprav. Drobná zrada je v tom, že mnoho různých zajímavých návodů pro starší telefonu už není aktuální, často jsou potřebné soubory smazané a novější verze už fungují jinak. Protože jsem ale telefon chtěl skutečně vrátit v tom nejlepším stavu, vrhl jsem se na úpravu, která má právě výrazně zvětšit prostor pro aplikace a nakonec se ze mě stal na tuto úpravu odborník, vzhledem k vlastním chybám a hledání správných souborů jsem ji totiž prováděl několikrát. Tento postup vás zaručeně nasměruje k cíli, ale nepřeskakujte žádný krok ani se nesnažte nic urychlit. Odměnou vám bude pravděpodobně nejdůležitější úprava, jakou jste kdy nainstalovali pro model Sony XPERIA T. Všechny úpravy provádějte opatrně, návod doporučuji jen zkušenějším uživatelům, pokud nevíte jak nainstalovat ovladače nebo jak se spouští příkazový řádek, raději vše nechte na někoho zkušenějšího.

1. před začátkem úprav si zálohujte svoje data, o všechna totiž určitě přijdete
2. nahrajte do telefonu čistý Android 4.1.2 Jelly Bean
3. povolte vývojářské možnosti a ladění skrze USB (pozor na ovladače)
4. stáhněte si tento archiv a rozbalte jej, jsou v něm soubory pro úpravu - http://d-h.st/DzbU
5. na klasickou paměťovou kartu v telefonu zkopírujte složku fs-utils a to přímo do rootu karty
6. nyní připojte telefon k Pc, otevřete složku lockeddualrecovery, klikněte na install a zvolte možnost Installation on unrooted ROM
7. proběhne Root vašeho telefonu a instalace recovery menu, pokud vás telefon vyzve v recovery na root OS, udělejte jej (mezitím proběhne restart)
8. zapněte PhilZ Touch recovery (nutně toto, klidně v něm můžete zůstat když vám poprvé naskočí při instalaci), znovu připojte svůj telefon (pokud jste jej odpojili)
9. spusťte příkazovou řádku tam, kde máte ADB, třeba ve Flashtool/X10_Flasher
10. zadejte postupně následující příkazy, vždycky po jednom, po každém dejte enter a počkejte na provedení
adb shell
umount /storage
parted /dev/block/mmcblk0
print
11. pokračujte smazáním posledních dvou oddílů, opět příkazy zadávejte postupně a vždy potvrdit pomocí enter
rm 14
rm 15
12. nyní můžete zadat celý tento jeden příkaz
mkpartfs logical ext2 1621 7865
name 14 Userdata
mkpartfs logical ext2 7865 15.6GB
name 15 SDCard
quit
13. ve stále spuštěném recovery menu připojte a zformátujte storage/sdcard0 a to na volbu default
14. pokračujte postupným zadáním následujících příkazů
cd /storage/sdcard1/fs-utils
tune2fs -j /dev/block/mmcblk0p14
tune2fs -O extents,uninit_bg,dir_index /dev/block/mmcblk0p14
e2fsck -fpDC0 /dev/block/mmcblk0p14
15. restartujte váš telefon, celý proces je hotový

Vše tedy máme hotové, po startu telefonu vidíte 6 GB prostoru pro vaše aplikace. Možná vás napadá, že aplikacím můžete věnovat ještě více místa, to už ale moc nedoporučuji, je lépe mít rezervu také pro klasická data ve vnitřní paměti. V návodu na XDA se také dočtete, že nesmíte flešovat soubor partitition-img.sin, jinak budou změny ztraceny. Z mého pohledu je obecně ideální už Flashtool vůbec nepoužívat a nahrávat ROM skrze recovery menu, sám jsem totiž poprvé flešoval telefon právě bez výše uvedeného souboru a stejně to provedenou úpravu zničilo (to je také jeden z důvodů, proč jsem ji prováděl vícekrát). Jinak je ale toto řešení naprosto stabilní a za sebe tuto změnu doporučuji. Paměť na aplikace skutečně byla bolavým místem modelu Sony XPERIA T, ale pevně věřím, že tento návod vám problém vyřeší. Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte a ptejte se. Přidávám odkaz také na původní téma na XDA, ačkoliv tam některé odkazy na soubory nesedí, proto doporučuji jet podle mé verze.

článek - http://xperia.cz/11-upravy/2362-sony-xp ... e-aplikace

zdroj - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2712253Obrázek

Obrázek
#253918
Podobnej navod pro m4 aqua asi neni co jožku?
#254343
Dobrý den
No já sem chtěl říct.proč musí být v xperii t nahraný čistý( Android 4.1.2 Jelly Bean ) jak Jste zdůraznil a nemůže tam být nahraný ( android 4.3 Jelly Bean.)abych si mohl zvýšit paměť na 6GB, v čem to tak vadí?
Děkuji za odpověď...
#254345
Jsou to různé operační systémy a ta úprava je udělaná a odladěná právě pro 4.1.2
#254447
Tak to som v koncoch. Ovládače mi nenaskočia ani na win 7, ani na win 10. S polovičkou slapeme na T-čkach už dlho. Ale tie 2 Gb . Ozaj je potreba 6 Gb. Jozef prosím Vás kde a kedy je sraz?

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku