Xperia T - nejde zapnúť, nereaguje, mŕtva?

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
epphram

Xperia T - nejde zapnúť, nereaguje, mŕtva?

Příspěvek od epphram » 13 úno 2015 13:13

Zdravím páni,

ako naschával tesne po tom, čo som oslávil (či oplakal?) dva roky s XT, stalo sa mi toto:

Počas písania na Viberi mi telefón sčernel. Batéria bola cca na 50%. Telefón som skúsil dať do nabíjačky, nabíjal sa - a nič. Odcestoval som preč, nechal som znova telefón nabíjať, tentokrát celú noc na nabíjačke (medzitým som ho skúšal zapínať: powerbuttonom, powerbutton+volume up, powerbutton+volume down, powerbutton+volume up+volume down). Telefónu po pripojení k PC preblikne občas červená dióda, alebo dlhšie svieti na červeno. Ale ani po zapojení do PC nejde zapnúť, rovnako ani vtedy, keď je v nabíjačke. Aj keď sa telefón nabíjal celú noc, diódu som nevidel svietiť na zeleno.

-> edit: skúšal som aj vybrať SIM kartu, aj MicroSD kartu, rovnako bez účinku.

Čo môžem ďalej spraviť?

Ďakujem za komentáre.

Autor tohoto vlákna
epphram

Re: Xperia T - nejde zapnúť, nereaguje, mŕtva?

Příspěvek od epphram » 16 úno 2015 19:12

:shock: až toľko rád som nečakal

mato1168

Příspěvek od mato1168 » 19 úno 2015 19:21

Takto to tu je stale davnejsie som mal taktiez problem s xperiou t nesla zapnut nereagovala na nic napisal som sem ale odpovede som sa nedockal a xperiu si opravil sam nastastie stacilo nechat ju dlhsie na nabijacke a zapla sa a toto nebol jediny problem s ktorym som isiel na toto forum.Aspon ti skusim poradit.Skus ak si neskusal skusit nahrat fw cez flashtool.

Roderick

Příspěvek od Roderick » 20 úno 2015 14:37

přesně tak "nechat ju dlhsie na nabijacke" ,aby v baterii byla nějaká kapacita ...
a skusit ve flashtoolu přehrát fw - návod máš ve svý sekci viewtopic.php?f=64&t=9655
postupuj dle návodu a snad se oprava telefonu povede... :) (pokud to je problém v software)
K750i -> C903 -> X.Ray -> Xperia L -> Xperia M2 -> Xperia T3

Autor tohoto vlákna
epphram

Příspěvek od epphram » 20 úno 2015 18:52

Vďaka páni, dnes som bol za kamarátom, otvoril telefón, odpojil batériu, zapojil späť a nič. Telefón bol už po 2x na nabíjačke takmer 24 hodín a nič. PC ho stále nenačíta. Pravdepodobne je to už mŕtvola, kde z ničoho nič asi odišiel nejaký komponent... No nič, mám zarobené = nikdy viac Sony. :(

vovi

Příspěvek od vovi » 20 úno 2015 19:24

A nemohla "jen" odejít ta baterka? Zkusil jsi jinou?
Huawei Ascend P7 (5.1.1 - B852, EMUI 3.1, rooted)
Xperia V LT25i (uniQu3 1.1 - Dark LIME 2)
7" tablet Prestigio PMT5777 3G (JB 4.2.2)

robo456

Příspěvek od robo456 » 01 dub 2015 15:43

Riesenie :
Treti post v teme
viewtopic.php?f=64&t=10402

buh_misa

Příspěvek od buh_misa » 09 dub 2015 19:24

Stejný problém, nic nepomohlo.... Má cenu zkusit koupit novou baterku a vyměnit ji?

petiska

Příspěvek od petiska » 24 kvě 2015 15:25

Potkala me podobna vec. Baterka uz po tech letech nevydrzela to co driv, koupil jsem si tedy original novou, dle videi na youtube sundal kryt a baterku vymenil. Mobil s novou baterkou jsem zkusil zapnout a nic. Asi je vybita baterka, rikam si a dam ho do site. Nic, ani se nerozla dioda. Pockal jsem asi hodinu a hura, dioda signalizujici nabijeni sviti. Ok, postupne zkousim mobil zapinat a nic se nedeje. Mobil jsem mel 24h na nabijecce, vubec zadna zmena. Maximalne sviti cervena dioda. nezapne se, nerestartuje se )power on + volume up/down, odpojeni a zapojeni kontaktu na baterii/zakladni desce nepomaha. Takze ted mam misto telefonu, ktery nic nevydrzel, akorat cernou cihlicku na okrasu.

pig_pink

Příspěvek od pig_pink » 21 lis 2015 23:12

Začalo to všecno výměnou čtečky SIM karty. Od té doby nejde zapnout a telefon na nic nereaguje. Kdyz je na nabijecce nebo v PC LED ukazuje ze telefon nabiji ( sviti oranzove ) ale kdyz telefon odpojim a chci ho zapnout tak LEDka 2x blikne oranzove a to je vse. Nevite co stim ?
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T“