nepřicházejí některé sms

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
simevo

nepřicházejí některé sms

Příspěvek od simevo » 29 úno 2016 13:28

Hledal jsem odpověď na muj problém všude možně, ale zatím marně. U mé Xperie T už asi půl roku pozoruji, že mi občas nepřijdou nějaké zprávy. Mám operátora O2, tarif "kůl" na volné sms. Neumím přesně říct, jestli mi sms nechodí od všech, ale problém se mi vyskytuje jen u někoho. Často mi přestávají chodit hlavně od O2 čísla přítelkyně (se kterou si hodně píši), ale přestaly mi jednou chodit i ověřovací sms od bankovnictví. Problém vyřeší přendání simky do jiného telefonu a příchozí zpráva od toho O2 čísla, od kterého mi předtim zprávy nechodily a po následném přendání sim zpět do Xperie T vše opět několik dní funguje. Někdy se také stane, že mi nepřijde jen jedna sms, ale další chodí normálně. V obou případech odesílateli nedojde doručenka.
Snad mi někdo poradí co s tím. Mám O2, paměť mám v pohodě, zkoušel jsem smazat a uložit znovu kontakt.
Předem děkuji za rady.

ipkisek

Re: nepřicházejí některé sms

Příspěvek od ipkisek » 29 úno 2016 14:26

Já bych zkusil vyměnit sim kartu.

Odesláno z mojí Xperia Z2

vitvalecka
Typ zařízení: Huawei P8 Lite

Příspěvek od vitvalecka » 02 bře 2016 14:45

Myslím si, že kdyby to byla chyba telefonu, tak k tomu dochází plošně, a ne jen u vybraných čísel.
Jak radí kolega výše, zkusit vyměnit SIM, popř. ještě před tím zavolat na infolinku a poptat se tam (oni by měli být schopni říct, proč zpráva nebyla doručena).

Odesláno z mé Xperie Z1 pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite (čekám na novou Xperii)
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 02 bře 2016 18:28

Sice nemám Xperii T, ale na všech mých Xperiích jsem se s tímto problémem setkal u čísel, kde jsem hodně smskoval... Buď se stalo, že po čase přestaly sms chodit (zejména ty delší a musel jsem rozdělit po 1 sms) nebo se pak po čase stalo, že k nějaké mé další sms se připojila právě ta, která někdy v minulosti nedorazila a byla to fakt sranda, co z toho nakonec vylezlo. Já operátor T-Mobile a bylo jedno jaký operátor se u příjemce konal :wink: .

Takže mně se osvědčilo, když sms, u které jsem neměl fajfku, a je delší, rozdělit jí po jedné...

Ale i tak se mi kolikrát stalo, že fajfka byla, ale sms ani tak nedorazila...

Kartu jsem si nechal vyměnit, ale nic se na tom nezměnilo. A infolinka, aspoň v mém případě, nebyla k ničemu...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
simevo

Příspěvek od simevo » 04 bře 2016 20:25

Děkuji za rady. Dnes jsem si byl tedy vyměnit simku, takže asi časem uvidím, jestli se to zlepší.
Jinak to, co popisuje Verbatim, je přesně můj případ. I mi chodí nesmyslné 2 sms smíchané půl napůl. Ale jestli dobře chápu, tak Verbatim žádný způsob opravy nenašel? Řešení je, aby mi nikdo neposílal dlouhé zprávy?

Autor tohoto vlákna
simevo

Příspěvek od simevo » 24 bře 2016 12:40

Po výměně sim karty vše fungovalo měsíc jak má a nyní se mi objevily opět problémy a opět nechodí zprávy. Takže opravdu nevím, co s tím udělat.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T“