Jak na root Sony XPERIA T

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

raptotr

Re: Jak na root Sony XPERIA T

Příspěvek od raptotr » 19 bře 2014 00:06

Ne! Je to způsob jak docílit rootnoté stock ROMky s nutností přehrávat firmware + dalších operací

Způsob jak rootnout ROMku je použít nějaký rootkit, který není a to znamená, že si svůj telefon s nahraným FW 4.3JB (přes PC Companion / SEUS / Flashtool) nerootne
Old: Nokia 5110; Nokia 3310; Nokia 3510i; Sony Ericsson K750i - všechny stále funkční!
New: Sony Xperia T with uniQu v3 - still locked bootloader (stock Kernel)

sts

Příspěvek od sts » 14 kvě 2014 19:39

nazdarek.
prehladaval som temy na tomto fore, viem ze sa to tu na roznych miestach ciastkovo riesilo, pomohlo by mi nejake ucelene usmernenie promocou odpovedi na nizsieuvedene otazky :)
Aktualne mam odomknuty BL a Unique 2.1.2. Telefon budem pravdepodobne reklamovat (caste samovolne odpajanie SD karty, problemy s nabijanim - konektor).

Kym dam telefon na reklamaciu, chcem vyskusat STOCK rom (asi rovno 4.3), ci sa budu symptomy prejavovat.

Je mi jasne ze viac ako vhodne pred reklamaciou urobit unroot telefonu (TA zazalohovane nemam, ked som rootoval telefon, navod este nebol k dispozicii :( ).

otazky (pred reklamaciou):
1. Je treba aj zamykat BL?

(po reklamacii)
2. Ak telefon po oprave bude s locked BL, pripadne uz aj vo verzii 4.3, bude sa dat opat odomknut BL?
3. Je mozny downgrade zo stock 4.3 na 4.1.2? (podla roznych xda navodov 4.1.2 je startovacia pozicia pre nahratie rootnotej 4.3 ROM)
4. Viem, ze rootkit pre 4.3 nie je, predpokladam teda jediny sposob ako nahrat rootnutu 4.3 ROM, resp custom kernel k stock 4.3 ROM (napr. DK10), je zacinat na 4.1.2, je to tak?

dik!

MSIBEGRIPER

Příspěvek od MSIBEGRIPER » 21 kvě 2014 09:57

Cawte všetci chcem sa vás opytať či neviete niekto na aký FIRMWARE na androide 4.3 možem urobiť root ? stale mi piše niečo s Kernelom ked sa pokusam o root, už som mal aj 9.a.2.0.295 ale aj 278...a stale nič , root neuspesný poradte mi prosim myslite zeby to slo na androide s 4.3 ale s FW 205 ??? za odpoved dakujem ale android 4.1.2 a 4.2.2 nechcem ... ja to chcem na 4.3... bootloader mam odomknuty.. len chcem vedieť ci je nieco mozno take urobiť na 4.3 ?

raptotr

Příspěvek od raptotr » 21 kvě 2014 19:41

Nechápu, proč píšeš jeden dotaz do 3 různých témat -> smaž to a nech to pouze tady v tomto !

Root jako takový pro Android 4.3 JB neuděláš. Není k tomu žádný rootkit a podle mých posledních informací ani nebude.
Takže pokud chceš mít rootlý telefon, musíš si nahrát nějaký FW s 4.1.2 JB, ten rootnout a pak až přes CWM nahrát nový 4.3 JB FW s "stock" ROM.

Odkazy najdeš na foru
Old: Nokia 5110; Nokia 3310; Nokia 3510i; Sony Ericsson K750i - všechny stále funkční!

raptotr

Příspěvek od raptotr » 21 kvě 2014 23:43

sts píše:nazdarek.
prehladaval som temy na tomto fore, viem ze sa to tu na roznych miestach ciastkovo riesilo, pomohlo by mi nejake ucelene usmernenie promocou odpovedi na nizsieuvedene otazky :)
Aktualne mam odomknuty BL a Unique 2.1.2. Telefon budem pravdepodobne reklamovat (caste samovolne odpajanie SD karty, problemy s nabijanim - konektor).

Kym dam telefon na reklamaciu, chcem vyskusat STOCK rom (asi rovno 4.3), ci sa budu symptomy prejavovat.

Je mi jasne ze viac ako vhodne pred reklamaciou urobit unroot telefonu (TA zazalohovane nemam, ked som rootoval telefon, navod este nebol k dispozicii :( ).

otazky (pred reklamaciou):
1. Je treba aj zamykat BL?

(po reklamacii)
2. Ak telefon po oprave bude s locked BL, pripadne uz aj vo verzii 4.3, bude sa dat opat odomknut BL?
3. Je mozny downgrade zo stock 4.3 na 4.1.2? (podla roznych xda navodov 4.1.2 je startovacia pozicia pre nahratie rootnotej 4.3 ROM)
4. Viem, ze rootkit pre 4.3 nie je, predpokladam teda jediny sposob ako nahrat rootnutu 4.3 ROM, resp custom kernel k stock 4.3 ROM (napr. DK10), je zacinat na 4.1.2, je to tak?

dik!
Bod 1 -> pokud chceš telefon dávat k reklamaci tak doporučuju nahrát čistý firmware pomocí Flashtool (pokud máš odemčený BL tak to asi ani jinak nejde) - jakýkoliv FW (4.1.2 či 4.3 JB) a co se týče zamknutí BL tak já bych ho zamknul. Zmenšíš si tím pravděpodobnost toho, že tě s reklamací pošlou do háje.

Bod 2 -> Pokud zamkneš BL tak ano, bude locked BL i po opravě (určitě bych to udělal). A co se týče opětovného odemčení - já s tím zkušenost nemám, nikdy jsem ho neodemykal ale pokud jsou moje informace správné, tak k odemčení BL potřebuješ mít rootlý telefon. A tím se dostáváme i k bodům 3 a 4.
Jelikož není žádný způsob jak rootnout FW s 4.3 JB tak musíš udělat downgrade na 4.1.2 JB. To je jednoduchý - opět potřebuješ Flashtool a stažený originální FW.
Pak když budeš mít nahranou 4.1.2 stock ROMku, telefon rootneš, odemkneš si BL a pokud budeš chtít vyzkoušet 4.3 JB tak si tam nahraješ jednu z upravených stock ROMek, které jsou tady na foru (instalují se přes CWM).

Bod 3 a 4 -> zodpovězeno v bodě 2.

Tož takhle se věci mají :)

sts

Příspěvek od sts » 21 kvě 2014 23:46

Diky moc! ;-)

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Jesper

Příspěvek od Jesper » 05 srp 2014 17:32

Hoj all. Tak som nasiel na XDA tento thread:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2783157

Skusil som to a root funguje, vid screeny. Je to stock Android, CZ distribucia OTA.

https://www.dropbox.com/s/wpuv9dhfcalde ... .19.24.png
https://www.dropbox.com/s/ap97n26xghxt9 ... .19.53.png

Ak to neni moc novinka, tak ma neukamenujte :-)

CZmarekMB

Příspěvek od CZmarekMB » 18 srp 2014 22:18

Jespere díky, dnes se mi vrátil mobil ze servisu a jelikož tam resetuji přístroje, tak tohle pomohlo. 4.3 už je bez balastu.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T“