Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

#47047
Jelikož Sony oficiálně umožňuje odemknout u svých komunikátorů XPERIA roku 2013 bootloader, přinášíme vám český překlad návodu na jeho odemknutí. Aby bylo vše kompletní, najdete zde také návod na jeho opětovné uzamčení, díky kterému můžete opět využívat aktualizaci firmwaru skrze oficiální aplikace společnosti Sony. Odemknutí bootloaderu s sebou přináší spoustu výhod stran úprav telefonů, tou nejdůležitější je pak možnost nahrát upravený kernel, který s sebou může přinést například práva root, vyšší frekvenci procesoru nebo třeba populární Recovery menu, které umožňuje komplexní zálohu telefonu případně jednoduchou instalaci dalších úprav.

Co byste měli vědět před odemknutím bootloaderu u vašeho telefonu
- připravte se na kompletní ztrátu vašich uživatelských dat
- ačkoliv bootloader jde opět zamknout, nevratně přijdete o DRM data (takže třeba aplikaci trackID)
- bootloader nejde odemknout u všech telefonů, pokud máte telefon od operátora, nemusí sto jít
- do opětovného uzamknutí bootloaderu vám nebudou umožněné aktualizace oficiální cestou skrze SEUS a Pc companion

Jak odemknout bootloader u telefonů Sony
1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - http://xperiadownload.cz/index.php/xper ... ool-6-2013 (mirror https://docs.google.com/file/d/0B_d8uWG ... sp=sharing )
2. spusťte Flashtool, zvolte možnost BLU a připojte telefon ve flashovacím režimu (vypnutý telefon při současném držení tlačítka snížení hlasitosti)
3. z telefonu se načte imei (to si zkopírujte) , klikněte na get unlock code
4. budete přesměrování na web Sony Mobile, postupujte podle pokynů a nakonec zadejte IMEI, odemkací kód vám přijde do emailu
5. vygenerovan kód zadejte do políčka níže a zvolte možnost unlock bootloader
6. až vás Flashtool vyzve, odpojte telefon a připojte jej znovu při současném držení tlačítka zvýšení hlasitosti
7. užívejte si odemknutý bootloader

Obrázek

Obrázek

Jak zamknout odemknutý bootloader u telefonů Sony
1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - http://xperiadownload.cz/index.php/xper ... ool-6-2013 (mirror https://docs.google.com/file/d/0B_d8uWG ... sp=sharing )
2. spusťte Flashtool, zvolte možnost BLU a připojte telefon ve flashovacím režimu (vypnutý telefon při současném držení tlačítka snížení hlasitosti)
3. zvolte možnost relock a po pár vteřinách je hotovo...

Obrázek
#53225
Chcel by som vedieť či je aj iná, resp. či je nejaká možnosť odomknutia bootloaderu u telefónu od operátora ?
#53261
Fakt nie je iná možnosť ??? Žiadna ?? Neverím musí niečo existovať, veď predsa tak ako to operátor zablokoval musí to ísť aj odblokovať.
#53274
To mi je jasné že to urobí výrobca, ale ako hovorím....keď to niekto zablokuje, v tomto prípade výrobca, tak to musí vedieť aj niekto odblokovať....trebárs ten istý výrobca, alebo ???? Proste musí sa to nejako dať, či sa mýlim ?
#53319
Někde se to už řešilo, udělá to servis a stojí to kolem 20 eur a přijdeš o záruku.
#53327
Na záruku kašlem....super takže servis a jej jedno ktorý ?
Takže všetko urobené a bez servisu.
#55572
Asi nemáš nainstalované ovladače, nainstaluj PC Companion a připoj telefon a měli by se ovladače nainstalovat, jestli ne, tak je nainstaluj ručně podle návodu v prvním příspěvku.
#59285
Zdravim, u Sony jsem novej, tak se radši zeptam. Pokud odemknu bootloader, tak přijdou o záruku, že? Co se stane v případě, když vrátím mobil do původního stavu, zamknu bootloader a pošlu do servisu? Kontroluj to nějak z databáze IMEI od Sony? Jinak odkaz na první soubor z rapidshare nejde stáhnout. Díky :)
#59391
Pokud dáš vše do původního stavu o záruku nepřijdeš.
Pokud ho umrtvíš že nepůjde zapnout tak ti to celé přehrají a nic se nepozná (již se mi to stalo a záruční oprava bez problémů)
První odkaz je již funkční.
#59406
kolko asi dni trva kym mi sony posle kod na odomknutie toho bootloadera ????? včera som daval mail na ich stranku tam kde sa to odblokovava a ešste do dnes na mail mi nikto neposlal ??? Kolko to trva Dakujem Pani