Po vybití baterie do nuly již více Xperia nereaguje

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
tinmarx

Po vybití baterie do nuly již více Xperia nereaguje

Příspěvek od tinmarx » 24 říj 2012 08:21

Zdravím, přes noc se mi vybila Xperia T a ráno již na nic nereaguje, na žádnou nabíječku, nesvítí žádná kontrolka, nejde nastartovat ani když ji mám zapojenou do nabíječky. Zkouším mačkat kde co, vyměňuji nabíječky - prostě nic. Umřela a to zrovna ve chvíli, kdy mám spoustu obchodních telefonů. Z toho by mě šlak trefil. :%) Setkali jste se s tím někdo???

Habix
Moderátor
Facebook profil: https://www.facebook.com/thabarta

Re: Po vybití baterie do nuly již více Xperia nereaguje

Příspěvek od Habix » 24 říj 2012 08:35

Jestli ti telefon vybitím vypnul, tak to může nějaký čas trvat, než se po připojení na nabíječku něco zobrazí. Zapoj nabíječku a čekej (0-30 minut)

Autor tohoto vlákna
tinmarx

Příspěvek od tinmarx » 24 říj 2012 11:47

Zkouším, zkouším, čekám, čekám již víc jak tři hodiny a stále mrtvola bez jakékoli reakce. Z toho by i James Bond vyletěl z kůže! Začínám pomalu litovat a vzpomínat na svou starou dobrou Nokii 6300. Žádné složité softvéry které zamrzají, neustále něco stahují, na něco upozorňují, aktualizují a já nevím co ještě dělají aniž bych já sám chtěl. Ještě že to byl dárek od T-Mobilu za 1 Kč a tak mi nebude dělat těžkou hlavu se s ním rozloučit. Prý vlajková loď od Sony :D . Pro mně spíš Titanic!

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 24 říj 2012 11:53

Vybití až do dna nedělá dobře žádnému modernímu telefonu, není to problém Sony
Obrázek

Autor tohoto vlákna
tinmarx

Příspěvek od tinmarx » 24 říj 2012 14:20

Ani po pečliém přečtení návodu na tento telefon jsem nenašel ani slovo o tom, že úplné vybití baterky telefonu nějak škodí. Tak pokud to je pravda, tak si myslím, že by to měli pánové od Sony dát jasně zákazníkům vědět. Telefon mám na nabíječce ze sítě již 4 hodiny a je stalé mrtvý.

Supersonic

Příspěvek od Supersonic » 24 říj 2012 14:26

podla mna je to na reklamaciu :D
HTC One S
čakám na xperie 2014

chilli6

Příspěvek od chilli6 » 24 říj 2012 14:31

Skus cez PC Companion preinstalovat firmware. Ale suhlasim s tebou ten telefon je katastrofa, za par dni, ked budem mat cas napisem aj preco.

Autor tohoto vlákna
tinmarx

Příspěvek od tinmarx » 24 říj 2012 14:47

Přátelé, děkuji za vaše sdílení mého neštěstí s "vlajkovou lodí od Sony", problém je zdáí se VYŘEŠEN :Yahoo!: Napadlo mně totiž vytáhnout simkartu, paměťovou kartu také a ejhle, telefon se probudil k životu. Již se nabíjí, dokonce se normálně nastartoval a vypadá to, že bude komunikovat. Tak uvidím, až tam vložím zpátky tu simku a paměťovku, jestli to pro něj nebude smrtící úder.

JozeFFFF

Příspěvek od JozeFFFF » 24 říj 2012 15:01

a ejhe telefon bol zrejme zamrznuty lebo aj keď si najdeš v menu pomoc, piše že pri problemoch sa možeš pokusiť reštartovať telefon vytiahnutim a vloženim sim karty :) keby nebol zamrznuty tak by reagoval na nabijačku hneď... aj mne sa vybil cez noc (xperia p) ale rano normalne šiel...jedine vtedy mi trvalo asi 30 minut kym sa zobrazi symbol nabijania keď mi prišla po mesiaci neorpavena xperia S s total vybitou baterkou...tiež som najprv myslel že je mrtvý :D

peetr_

Příspěvek od peetr_ » 24 říj 2012 17:58

Jen tak abych vymítil bludy... :-)
Teorie - telefon se vypíná při cca 3,2 voltech, což je napětí bezpečné pro lithiovou baterii. Lithiová baterie se může poškodit až při 3,0 voltech a méně. Z praxe - téměř pořád vybíjím telefon úplně a nikdy to nemělo vliv na kapacitu baterie.
Při připojení na nabíječku telefon vždy nastartuje (pokud ovšem v telefonu zrovna nechybí nějaká část software v důsledku flashování). Pokud ne, je chyba někde jinde.

SN210

Příspěvek od SN210 » 24 říj 2012 19:52

co to je ta kravinu ? Pokud vím tak skoro v každém manuálu se doporučuje , když je telefon nový ,vybít ho uplně na nulu tak 5x aby se prodloužila výdrž baterie .A je uplně jedno co v něm je za systém . Jinak ,když jsem měl xperii U tak se mi zezačátku taky stávalo že jsem musel čekat hodinu než mi vubec naběhla obrazovka že se mobil nabíjí .

peetr_

Příspěvek od peetr_ » 24 říj 2012 20:28

Přečti si to ještě 5x. ;-)
Pro méně chápavé - 3,2 voltů = 0 procent.

SN210

Příspěvek od SN210 » 25 říj 2012 09:32

ježiš tak tady nemachruj že znáš čísilka

Milos78

Příspěvek od Milos78 » 25 říj 2012 22:14

možno sa opytam niečo trochu mimo tohoto problemu,ale prečo mi pri 15% telefon dosť často uplne vypne,a smola nezapnem ho? Pri staršom Neo som mohol volat este pri 3%. Ukazuje zle ukazovatel baterie?? Co je to za absurditu toto????
Xperia Z5 black 32.3.A.2.33 (android 7.0)

Supersonic

Příspěvek od Supersonic » 26 říj 2012 23:44

zle nakalibrovana baterka :)
HTC One S
čakám na xperie 2014

JozeFFFF

Příspěvek od JozeFFFF » 27 říj 2012 12:06

aj mne robi niekedy toto na XP, čo to je za somarina že ja mam ešte niečo kalibrovať ? to je podľa mňa zle naprogramovaný ukazovateľ baterie...vyrobok ma služiť nám a nie my jemu aby sme dačo kalibrovali a starali sa..

edit: a keď na neu to nerobí, prečo to potom robí nám ? može byť že aj tie baterky 1265mah v 2012 modeloch su dosť slabe a už pri štvrtinovom nabití nedokaže dodať naraz toľko energie koľko treba, napätie nahle poklesne a tak sa už len rovno vypne..

edit2: po reštarte z 15% na 7% ...trošku haluz :)
edit3: ešte vačšia haluz, teraz pozrem a mam 11% a to neklamem.. taže to je na sto pro zle naprogramovaný ukazovateľ baterie :) jak može ukazovateľ stupnuť keď ju nenabijaš ? veď to sa nedá :D sama sa nemože nabiť :)

Maruška

Příspěvek od Maruška » 17 črc 2013 10:00

Sice je už rok 2013, ale stalo se mi to stejné, telefon normálně fungoval, baterie na 60% pak slyším, že přišla sms a nic, černá obrazovka. Restart, přidržení tlačítka nepomáhal, ani na nabíječku nereagoval, jen ta černá obrazovka a blikající kontrolka nové události. Zkoušela jsem si poslat sms a slyším jak došla, ale stále černá obrazovka. Tak až tady na fóru jsem našla odpověď, vyndat simku a paměťovku a skutečně, telefon se probudil k životu. Tak snad vydrží :roll:

nogis

Příspěvek od nogis » 01 čer 2014 10:38

Tak mám bohužel stejný problém. Včera se telefon vybil dřív než jsem stačil dorazit k nabíječce a po připojení nenabíjí. Nechal jsem ho připojený celou noc, různé nabíječky, několikrát restart, sim a sd venku a stále nenabíjí. Nějaký nápad? Je těsně před koncem záruky, je to na reklamaci? Neřekl bych, že jsem někde něco zanedbal nebo porušil záruční podmínky. Díky :wink:

robo456

Příspěvek od robo456 » 02 čer 2014 19:46

Riesenie problemu!
ten isty problem ma brat so svojim XT...pomoze ked stlacis wolume up+power a hned nato pripojis nabijaci kabel k mobilu(po pripojeni musi svietit diodka na cerveno)...niekedy staci drzat tlacidlo power a pripojit kabel k mobilu...tlacidlo power som potom omotal drôtom...mobil sa stale dookola zapinal a vypinal,diodka svietila na cerveno..mozno po hodine sa mobil chytil a uz ho nevypinalo...uz som to spravil takto najmenej 3x a vzdy mi to pomohlo a nie len mne..
:)

nogis

Příspěvek od nogis » 02 čer 2014 21:09

děkuju, ale dnes odpoledne jsem to rozchodil. vyzkoušel jsem snad všechny kombinace tlačítek a připojování nabíječky, ale bez úspěchu. nakonec jsem telefon rozlousknul, na chvíli odpojil baterku a už nabíjí. tohle u sony fakt nevychytali. každopádně díky :wink:
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T“