Problémy a chyby modelu XPERIA T s Androidem 4.3

Nejvybavenější komunikátor XPERIA pro rok 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

pushkinsk

Re: Problémy a chyby modelu XPERIA T s Androidem 4.3

Příspěvek od pushkinsk » 18 bře 2014 10:02

TomasARN píše:aha a ako je mozne, ze som tuto chybu v FW 4.1.2 nemal a ked som dal aktualizaciu chrome tak sa to zacalo prejavovat ? ked som dal 4.3, tak som chybu nemal a ked som dal aktualizaciu chrome tak sa to zacalo prejavovat ?. Ked som chrome odobral, tak som chybu nemal ? Ako to, ze FW v Huawei to nerobil a ked sa nahral aktualizacia chrome, tak to zacalo a ked sa odobrala, tak to prestalo ? Ci sa nakazil jeden telefon od druheho ?
Myslim, ze to beres ako utok na seba. Ukludni sa a rozmyslaj racionalne. Su to len prejavy niecoho, co pozorujeme ako obycajny pouzivatelia. Ved je to ako so samotnym
upgradom na JB4.3, niektori maju brutalne problemy, iny mensie alebo zopar a najdu sa aj taki, co nepozoruju ziadne problemy. A teraz to aplikuj na CHROME. Zaujimalo by ma, ci tento problem
maju vsetci co upgradli chrome alebo len zopar ludi. Ci sa to prejavuje na vsetkych android telefonoch alebo len na urcitych, s urcitou verziou androidu alebo fw. Mam kolegov, ktori vlastnia rozne znacky
android zariadeni (Sony Xperia Z, SP, P; Samsung S3, HTC One, Nexus 5,7, ....) a ani jeden - okrem mna nema problem. Je to problem aplikacie s FW alebo problem FW s aplikaciou? Nedovolim si dat
jednoznacnu odpoved co je primarnou pricinou uvedenych problemov - nie som developer FW a ani CHROME. Preto ako pouzivatelia riesime len prejavy. Ked ti zakladny chrome nevykazuje problemy,
tak ho pouzivaj a je to dobry postreh a tip pre tych, ktorym tento bug chcu mat odstraneny.

Ak chces skutocne analyzovat tento problem, tak urob zopar realnych testov, ktore by nas mozno posunuli dalej.

Napr.:

1) vykonat seriu prijimania tel. hovorov z roznych typov tel. pristrojov (android, neandroid)
2) vykonat seriu prijimania tel. hovorov z rovnakeho typu tel. pristrojov (android, neandroid)
3) pozorovat, ci sa problem prejavi len pri prvom prijati alebo pri kazdom prijati hovoru
4) pozorovat, ci sa problem prejavi pri kazdom prijati hovoru, ak pri prvom vypnem hlasity odposluch
5) pozorovat, ci sa problem prejavi ak v nastaveniach a sprave aplikacii zastavim chrome
6) pozorovat, ci sa problem prejavi ak v nastaveniach a sprave aplikacii disablujem chrome

a to vykonaj pri zakladnom chrome a pri upgradovanom.

Nikto to asi ani netestoval pri roznych nastaveniach EQ.

No a keby to aj niekto vykonal, aj tak by nedokazal jednoznacne urcit ci problem sposobuje FW alebo chrome.
Ja osobne si myslim, ze kazdy z nich prispieva svojou mierou.

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 18 bře 2014 13:00

Urcite to neberiem ako utok na seba, len je tu desat tem v ktorych sa to preberie a pomaly v kazdej druhej sa musi vysvetlit, ze chybu treba hladat v chrome a nie vo FW. taky test som robil, pisal som to aj v inej teme a na zaklade toho testu to vyslo na Chrome. Nebudem uz presne pisat cely test, ale vstrucnosti:

Test na Xperia Active s FW 4.0 ICS - bez aktualizacie Chromu - OK
Test na Xperia Active s FW 4.0 ICS - s aktualizaciou Chromu - zle
Test na Xperia Ray s FW 4.0 ICS - bez aktualizacie Chromu - OK
Test na Xperia Ray s FW 4.0 ICS - s aktualizaciou Chromu - zle
Test na Xperia SP s FW 4.1.2 /3 verzie JB/ a 4.3 JB - bez aktualizacie Chromu - OK
Test na Xperia SP s FW 4.1.2 /3 verzie JB/ a 4.3 JB - s aktualizaciou Chromu - zle

Este upozornim nato, ze RAY a Active dlho nemal ziadnu aktualizaciu FW a nikdy to nerobili, zacali to robit aj po aktualizacii Chrome

Castejsie sa chyba prejavila tam, kde bol JB, menej krat na ICS, ale kazdopadne aj na ICS to vela krat spravilo.

Co som cital na internete, bolo to aj na inych znackach telefonu ako iba Sony

Na uvedene telefony som volal s viacerych mobilnych zariadeni a aj s pevnej linky, chyba sa prejavovala nepravidelne, ale bola tam. Niekedy 5x OK a niekedy 6x po sebe preplo na repro.

Skusal som aj rozne ine aplikacie, ako len chrome a bolo to iba pri nom, trvalo mi to 2 ci 3 dni tieto testy, aby som to potvrdil a na zaklade toho som sem dal informaciu, ze je to chrome a myslim, ze to viacerym pomohlo a este bol tusim jeden pripad, kde to okrem chrome sposopovala aplikacia Google+
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

texno_lover
Facebook profil: https://www.facebook.com/igor.sinsky

Příspěvek od texno_lover » 18 bře 2014 15:40

Dnes vysiel novy update na chrome tak skus dat ci nahodou nepomoze

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 18 bře 2014 15:56

Ten vyzera byt uz OK aj u mna aj u dalsich. Ohladom tohto problemu odporucam sledovat temu v sekcii o xperia z, kde sa k tomu pise viac
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

pushkinsk

Příspěvek od pushkinsk » 18 bře 2014 17:35

TomasARN píše:Urcite to neberiem ako utok na seba, len je tu desat tem v ktorych sa to preberie a pomaly v kazdej druhej sa musi vysvetlit, ze chybu treba hladat v chrome a nie vo FW. taky test som robil, pisal som to aj v inej teme a na zaklade toho testu to vyslo na Chrome. Nebudem uz presne pisat cely test, ale vstrucnosti:
...
Skusal som aj rozne ine aplikacie, ako len chrome a bolo to iba pri nom, trvalo mi to 2 ci 3 dni tieto testy, aby som to potvrdil a na zaklade toho som sem dal informaciu, ze je to chrome a myslim, ze to viacerym pomohlo a este bol tusim jeden pripad, kde to okrem chrome sposopovala aplikacia Google+
Tak takuto informaciu beriem.
Len nesledujem vsetky vlakna, pretoze na jednej strane nemam tolko casu a na druhej strane tykaju sa ineho hw nez mam ja.

pushkinsk

Příspěvek od pushkinsk » 18 bře 2014 17:38

TomasARN píše:Ten vyzera byt uz OK aj u mna aj u dalsich. Ohladom tohto problemu odporucam sledovat temu v sekcii o xperia z, kde sa k tomu pise viac
Neviem aku verziu chrome mas ty, ale vcera som upgradoval chrome na verziu 33.0.1750.166 a problem pretrvava.
Komu sa tento problem vyriesil a aky pouziva launcher? (v mojom pripade je to default Xperia Home launcher).

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 18 bře 2014 17:40

A prave preto, ze vela ludi nesleduje ine vlakna, aj ja iba niektore, tak som informacie uviedol tam, kde sa hlavne tento problem prebera a do inych davam aspon skratenu verziu ako problem vyriesit, pripadne v com nehladat chybu. Cize jednoducho vysvetlit ako problem riesit, aby som aspon nejako pomohol.

A k tej novej verzii zo vcera, mam ju, zatial je to OK, cely den a lancher predvoleny co je v telefone

pushkinsk

Příspěvek od pushkinsk » 18 bře 2014 22:15

Nechcem to zakriknut, ale asi sa mi problem s hlasitym odposluchom uz vyriesil.
Dnes sa mi ponukol update na Skype a hned nato sa zasa automaticky updatoval Google Play, akurát co si vyziadal suhlas s akceptovanim Google podmienok.
Odvtedy vsetko OK. Teda chyba nebola v Chrome.

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 18 bře 2014 22:40

Skor si myslim, ze bola v chrome, nakolko skoro vsetkym odinstalacia aktualizacie pomohla, ale kto vie, s cim vsetkym je chrom prepojeny, cize jedno z druhym a chyba je na svete, ale primarne to bol chrom

chico

Příspěvek od chico » 18 bře 2014 22:51

Potvora bůh ví, co ještě kam posílá chrom jeden :-)

raptotr

Příspěvek od raptotr » 18 bře 2014 23:48

TomasARN píše:Ten vyzera byt uz OK aj u mna aj u dalsich. Ohladom tohto problemu odporucam sledovat temu v sekcii o xperia z, kde sa k tomu pise viac
Kdybys hodil odkaz na tu tému, udělal by si mnoha lidem lehčí život ;)
Old: Nokia 5110; Nokia 3310; Nokia 3510i; Sony Ericsson K750i - všechny stále funkční!
New: Sony Xperia T with uniQu v3 - still locked bootloader (stock Kernel)

pushkinsk

Příspěvek od pushkinsk » 19 bře 2014 00:17

Tu temu najdes velmi rychlo v Z-kovom vlakne.

S tym chrome to moze byt aj tak, ze vadna chrome aktualizacia v OS pri zaregistrovani povolenia na zmenu zvukovych nastaveni nieco "potentuje" a v principe hociktora ina aplikacia (napr. skype)
vyzadujuca rovnake opravnenia pri instalacii/upgrade tuto registraciu finalne opravi.

Prospal

Příspěvek od Prospal » 19 bře 2014 20:08

Ahoj po aktualizaci na 4.3 nevím jak provést foto displeje prosím o radu díky :unknown:

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 19 bře 2014 20:09

foto dipleju urobis takto: naraz stlac volume - a tlacitko power. Musi to byt stlacene presne naraz a chvilku drzat
Naposledy upravil(a) TomasARN dne 19 bře 2014 20:38, celkem upraveno 1 x.

Prospal

Příspěvek od Prospal » 19 bře 2014 20:33

Super díky :Yahoo!:

marian92

Příspěvek od marian92 » 21 bře 2014 14:06

Po problémoch, ktoré som mal na 4.3 som sa rozhodol, obnoviť telefón a nahodiť nanovo čistý systém, problémy však nezmizli (modro blikajúca obrazovka a reštartovanie ,,kvôli SIM,,). Práve naopak ešte sa to zhoršilo a to tak, že mi nefungovalo softwérové tlačidlo späť v menu telefónu (napr. keď som sa pohyboval v nastaveniach) a plus mi vždy pri zadávaní textu do hocijakej aplikácii permanentne mizla klávesnica - napísal som tak 2-3 znaky a skryla sa, klikol som na políčko kde chcem písať zas sa po chvíli objavila a po 2-3 znakoch zas sama od seba zmizla. Takže telefón bol prakticky nepoužiteľný.
Rozhodol som sa preto prejsť, aj keď nerád na 4.1.2. Teraz je zas všetko v poriadku až na 2 veci ... keď chcem zapnúť mobilné dáta alebo NFC nič sa nestane - proste sa nezapnú. Postupoval som podla tohoto návodu http://xperiafirmware.com/8-firmware/18 ... ria-t-lt30. Vie mi niekto povedať čím to môže byť. Bude treba znovu preinštalovať systém ?
Ďakujem za odpoveď.

metallius

Příspěvek od metallius » 21 bře 2014 14:39

Zdravím,dá se nějak upravit rozlišení fotoaparátu?Na mém bívalém fónu xperia Ion šlo si vybrat 2,8,12mpx,tady jsem to nenašel.Mimochodem právě iona jsem vyměnil za T(podle parametrů skoro stejné tel.)no T se mi zdá ve všech směrec lepší.U mne zatím spokojenost,akorát nevím jestly je spokojen ten borec co to se mnou měnil
Na bazoši jsem našel inz. "prodám x Ion...."fotky mého tel.u inz. Stejný kontakt jako na toho co se mnou měnil.
zajímavé!asi jem udělal dobře :D oba telefónky,ale byly jak nové.

pushkinsk

Příspěvek od pushkinsk » 21 bře 2014 16:38

Da sa, spusti forak a prejdi na manualne nastavenia (ikona vlavo dole a potom vpravo hore).

raptotr

Příspěvek od raptotr » 21 bře 2014 16:51

metallius píše:Zdravím,dá se nějak upravit rozlišení fotoaparátu?Na mém bívalém fónu xperia Ion šlo si vybrat 2,8,12mpx,tady jsem to nenašel.Mimochodem právě iona jsem vyměnil za T(podle parametrů skoro stejné tel.)no T se mi zdá ve všech směrec lepší.U mne zatím spokojenost,akorát nevím jestly je spokojen ten borec co to se mnou měnil
Na bazoši jsem našel inz. "prodám x Ion...."fotky mého tel.u inz. Stejný kontakt jako na toho co se mnou měnil.
zajímavé!asi jem udělal dobře :D oba telefónky,ale byly jak nové.
Změň si režim Super Auto na Ručně (modrý M), pak tam je v Nastavení fotoaparátu už možnost změnit rozlišení
Old: Nokia 5110; Nokia 3310; Nokia 3510i; Sony Ericsson K750i - všechny stále funkční!
New: Sony Xperia T with uniQu v3 - still locked bootloader (stock Kernel)

jurasek-YZ250F

Příspěvek od jurasek-YZ250F » 23 bře 2014 10:54

Zdravím, po posledním updatu firmwaru mi přestalo šlapat NFC. Používám to celkem často v autě nebo k připojení sluchátek, takže mě to dost vadí. Nevíte, čím to může být? Je chyba v softwaru nebo v hardwaru?
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T“