Roční zkušenost se Sony XPERIA Tablet S

První tablet od Sony s nápisem XPERIA je úžasný

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Koupili byste si znovu XPERIA Tablet S?

Ano
1
17%
Ne
5
83%
Nevím
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 6

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Roční zkušenost se Sony XPERIA Tablet S

Příspěvek od Jozef Cmar » 22 dub 2014 19:04

Sony XPERIA Tablet S už není žhavou novinkou, protože jsem ale toto zařízení používal téměř rok, rozhodl jsem se vydat svoje dlouhodobé zkušenosti. Pokud uvážím, že se jednalo o první tablet s nápisem XPERIA, pak se jednalo o rozumný počin. Z mnoha důvodů ale nebyl úspěch prvního modelu takový, jaký by si výrobce přál a svůj díl viny na tom má fakt, že tablet neměl společného s telefony Sony XPERIA skoro nic. Otázka se přímo nabízí - koupili byste si znovu Sony XPERIA Tablet S, pokud byste věděli, jakou podporu mu bude výrobce dodávat, že nepůjde odemknout bootloader a že telefon se zastaví na Androidu 4.1.1 Jelly Bean? Já osobně nikoliv, s tabletem jsem sice byl dost spokojený, ale očekával jsem více. Nebojím se přiznat, že na mě zapůsobil fakt, že se jedná o první XPERIA tablet...

článek - http://xperia.cz/zkusenosti/1303-rocni- ... a-tablet-s

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

cendoslav

Re: Roční zkušenost se Sony XPERIA Tablet S

Příspěvek od cendoslav » 23 dub 2014 06:26

Dnes už bych si ho nekoupil, ale jen z toho důvodu, že v současnosti bude na trhu Tablet Z2.

hydeneo

Příspěvek od hydeneo » 23 dub 2014 06:37

Koupil bych znovu. Dnes už chci jít samozřejmě do nového modelu, ale koupě XTS nelituji a jsem rád že jej mám. Výkon , obraz i zvuk je pořád OK i dnes.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 23 dub 2014 07:33

Dlouho jsem si na něj zvykal a vím, že má své mouchy, ale na "práci" je to dobrý stroj. Při prezentacích, konferencích a výuce navíc působí stylově. Oceňuji i výborné reproduktory. A dobře se drží. Možná bych do něho šel ještě i dnes. Souhlasím ale s názorem, že praktičtější je verze podporující 3G.

Tapatalk, Xperia M
Naposledy upravil(a) Concionator dne 23 dub 2014 07:35, celkem upraveno 1 x.
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

looker1

Příspěvek od looker1 » 23 dub 2014 09:46

S vědomím nepodpory ze strany Sony bych si tento tablet nekoupil. V případě, že by byla podpora alespoň na úrovni XT (rozuměj do Androidu 4.3) tak určitě koupil!
Nadšený uživatel Google Pixel XL :Yahoo!:
Nadšený uživatel Google Pixelbook :Yahoo!: :Yahoo!:

MartinezZ

Příspěvek od MartinezZ » 08 kvě 2014 11:09

Z logiky věci bych si už dnes znovu nekoupil - je to už starší a tedy nepodporovaný model. Sice nebyl nijak zvlášť podporovaný, ani když byl "podporovaný" :) Jinak ale vzhledově je pěkný a funkčně splňuje, co jsem očekával, nic víc po něm ani nechci. A technické potíže s ním také nemám. Je ale fakt, že už v době jeho pořízení (fungl nový z druhé ruky za 1/2 prodejní ceny) jsem zvažoval, zda do toho jít. Nakonec rozhodla cena, ale je fakt, že už bych dneska asi do novějšího Sony modelu nesel - čistě z praktického důvodu: Za ty prachy by to bylo něco, čehož bohaté funkce bych zdaleka nevyužil. Volba by tedy zřejmě padla na něco levnějšího od jiného výrobce - byť s vědomím, že podpora na tom bude stejně bídně, jako vlastně byla u XTS.
Siemens M35i/C35i > SE K800i > SE C905 > Xperia Ray > Xperia SP > Xperia Z5 Compact [6.0.1 * 32.2.A.0.224 stock]
Xperia Tablet S > Xperia Z2 Tablet [6.0.1 * 23.5.A.1.291 stock]

looker1

Příspěvek od looker1 » 06 čer 2015 10:36

Aby se nezapomnělo na to, že tu tento krásný tablet byl, tak dávám k dobrému. Tablet slouží již dva a půl roku. Člověk je po té době smířlivější, že nám Sony nedopřálo odemknutou verzi. Je to škoda, možná by tabletku vyšší verze Androidu vdechla nový život. Používám ho výhradně jako dálkové ovládání elektroniky, poslední dobou je v permanenci dětí na hraní nějaké hry(Clash od clans nebo co?). No řeknu vám, vlastně je to pořad fajn tablet. Ano, není tak rychlý jako nejnovější iPad nebo Nexus 7 (ty umím porovnat) ale svojí práci, navzdory věku a verzi fw zastane vcelku dobře. Tak si říkám, jaký kousek bylo Sony od toho aby tímto tabletem vážně zahrozili iPadům. Byl (je) to krásný tablet s velkým potenciálem, kdyby.... Ale to všichni víme proč. Toho jsou plná fóra

Concionator

Příspěvek od Concionator » 06 čer 2015 11:38

Jezdím s ním pravidelně po konferencích a školeních a slouží velmi dobře. Bohužel se už ale občas zadýchá, je tedy nutné mít v něm nějaký sofistikovaný správce aplikací. Jinak ale pořád špica s velkým výkonem!

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE

Concionator

Příspěvek od Concionator » 01 pro 2015 01:09

To s tím správcem aplikací beru zpět. Bez něj je to lepší.

Tapatalk, Sony Xperia M

looker1

Příspěvek od looker1 » 04 bře 2016 12:00

Trochy nostalgie před víkendem - Je to už nějaký pátek co jsem si pořídil tenhle tablet. Ale když ho vždycky beru do ruky (působí ve svém důchodovém věku jako multimediální ovladač ) tak se neubráním dojmu, že to byl a možná stále je jeden z nejhezčích tabletů co byly vyrobeny. Škoda té absolutní nepodpory ze strany Sony, kdy se zákazník stal obětí vnitrofiremních bojů. Ale budiž tomuto tabletu sláva!

Concionator

Příspěvek od Concionator » 04 bře 2016 15:53

Hezky napsáno! :-) Ano, je to krásný tablet a vlastně - kromě té nepodpory - s ním nejsou potíže.

Tapatalk, Sony Xperia Tablet S
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Tablet S“