Xperia Tablet S Wifi/3G

První tablet od Sony s nápisem XPERIA je úžasný

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Shorty

Xperia Tablet S Wifi/3G

Příspěvek od Shorty » 30 kvě 2013 21:08

Zdravím,
Chystám se přítelkyni pořídit Xperia Tablet S a zvažuji zda-li postačí pouze wifi či si připlatit i za verzi se SIM a 3G.
Vzhledem k tomu, že jsem si pročítal nějaké recenze a srovnával i s tabletem Z, jestli třeba rovnou nový model, dočetl jsem se před chvílí( konkrétně na mobilizujeme.cz ), že tablet Z ve verzi se SIMkou podporuje maximálně SMS/MMS a zmíněný internet, ovšem nedá se s ním volat, proto bych se chtěl zeptat někoho kdo má doma verzi tabletu S s 3G zda-li je z něj také nemožné volat a dají se jen přijímat sms/mms(+ internet) ? ?

Je to pro mě i celkem důležité, jelikož to má být pro přítelkyni víceméně náhražka za mobil a notebook zároveň, mám na mysli tedy když bude ve škole, kde na cvika či přednášky bude stačit tablet na těch pár poznámek, případně fotku, upomínku, prezentaci atd a nebude muset sebou nosit, byť jen o něco malinko větší avšak těžší 11'' VAIO :) a mobil.Jde o to,že když by měla tablet mohl by jí sloužit zároveň jak jako náhrada za notebook tak i za telefon, když by bylo potřeba někam zavolat či příjmout hovor. Proto je pro mne info, zda-li se dají na Xperia Tabletu S uskutečňovat i hovory či nikoliv. Kdyby né, za ušetřené peníze bych raději pořídil nějaké luxusnější a praktičtější pouzdro/obal se zabudovanou klávesnicí :)

Předem děkuji všem za odpovědi.

looker1

Re: Xperia Tablet S Wifi/3G

Příspěvek od looker1 » 31 kvě 2013 14:24

Nemám 3G variantu, ale vím určitě, že si s tím nezavoláte. Nechci se mýlit, ale tak to má většina 9+ palcových tabletů. Nevím jak na tom jsou 7 palcové. Originální první Samsung Galaxy Tab to uměl, ale pouze se sluchátky.
Nadšený uživatel Google Pixel XL :Yahoo!:
Nadšený uživatel Google Pixelbook :Yahoo!: :Yahoo!:

Autor tohoto vlákna
Shorty

Příspěvek od Shorty » 31 kvě 2013 14:35

Díky, tak už se mi dostalo také odpovědi i ze SONY support centra, zde přikládám odpověď pro případné další zvědavce :

Vážený pane XXX,

děkujeme za Váš email.

S tabletem Xperia S se nedají provádět hovory prostřednictvím operátora. Je zde možnost prostřednictvím aplikací využívajících připojení k internetu (Skype...)

S pozdravem,

Daniel

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.cz/support/cs

Sony Europe Limited organizační složka
V Parku, 2309/6 - 14800 Praha 4 Chodov - Czech Republic

Čili je rozhodnuto, zakoupím Wifi variantu a za ušetřené peníze vyberu nějaké pěkné pouzdro/obal/klávesnici či jiné přislušenství :)

Ale zamrzí to, když, dle mě, je ten tablet zjednodušeně řečeno, větši mobil a když už má ten slot na SIMku, tak by mohl zvládat i volání :( Co jsem se třeba dočetl k Xperia tablet Z, tak se údajně taky nedá 'origo' volat, ale dá se to pokutit menším pohrabáním se v tabletu a featurkou. Což jednak nevím, jestli takto bude fungovat i na Sku a jednak se mi v novém zařízení nechce nic modifikovat, když už za to člověk 'vyplajzne' tolik peněz :(

looker1

Příspěvek od looker1 » 01 čer 2013 20:41

Sko si bohužel nijak "nepotuníš". Takže jestli o tom budeš výhledově uvažovat, tak si zjistí jaký tablet to umožňuje. Viz třeba xda.
Jinak mám wifi model, ale určitě příště půjdu do 3g verze. Je to prostě mobilnější. To pokrytí free wifi ještě není nijak extra...
Nadšený uživatel Google Pixel XL :Yahoo!:
Nadšený uživatel Google Pixelbook :Yahoo!: :Yahoo!:

MartinezZ

Příspěvek od MartinezZ » 07 čer 2013 08:20

Tak tak. Zvaž, k čemu budeš tabletku potřebovat a využívat. Mám taky jen WiFi, ale kdybych mohl (a někde byla pro mě cenově dostupná možnost :) ), šel bych do 3G verze právě kvůli tomu, že nemít možnost připojit se s tabletem k netu venku mimo dostupnost veřejné WiFi je trochu limitující.

Pokud nebudeš potřebovat volat z tabletu (přes Skype apod.) venku, kontrolovat maily, být na IM, číst na webu, Fejsbůkovat apod., ale máš to na takovéto domácí-pracovní žvýkání, víme, a na hudbu, filmy, knížky... uložené na SD kartě, pak ti postačí levnější WiFi verze.

Stejně tak, s tím tuněním počítej, že to není žádná výhra. Bohužel Xperia Tablet S nedoznal takové popularity, aby někomu stálo za to jej nějak tunit a i XDA je poměrně prosto nějakých vychytávek.

Pokud by sis chtěl udělat skutečně radost a byl ochotný si nějaký ten chechták (víc chechtáků...) připlatit, být tebou, šel bych už rovnou do Xperia Tablet Z. Tam to minimálně vypadá, že by nějaké vychytávky mohly vznikat, navíc s novější verzí Androida, která je teď v kurzu a pravděpodobně "Zetko" dostane i další verzi aktualizací, o čemž si asi "eSko" může nechat jenom zdát.
Siemens M35i/C35i > SE K800i > SE C905 > Xperia Ray > Xperia SP > Xperia Z5 Compact [6.0.1 * 32.2.A.0.224 stock]
Xperia Tablet S > Xperia Z2 Tablet [6.0.1 * 23.5.A.1.291 stock]

Autor tohoto vlákna
Shorty

Příspěvek od Shorty » 07 čer 2013 12:33

Tak už zakoupená verze pouze s Wifi. Mám v plánu ještě testnout připojení 3G skrz USB ( třeba na chatu, či někde kde wifi není a hodila by se nechtěl bych si ždímat svůj datový objem na telefonu). Máte to někdo otestované, jestli jde takto rozjet net ? pomoci 3G usb modemu ?

Jinak se ztm s tabletem 'oťukávám' a myslím, že hlavně přítelkyni to bude stači na to cestovně-školní žvýkání. Navíc cca za 14 dnů se chystám vyměnit její stařičký Arc za novější Xperia L, takže bude mobilní tam( případně ten 3G modem) a nebo např. wifi hotspost udělá z telefonu.

Zatím takto, na to klikání to postačí :) Do budoucna případně to Zko či už v té době novější, uvidíme, ale Sko u mě vyhrálo hlavně taky kvůli designu, který se mi líbil víc než u Tabletu Z ( ikdyž, čím víc na to Zko č*mím, tím víc se mi začíná líbit :D )

OT: btw zkoušel někdo propojit Sixaxis ( PS3 ovladač) s Tabletem ?( bez rootu)

MartinezZ

Příspěvek od MartinezZ » 07 čer 2013 15:14

Ani Sixaxis ani USB 3G modem, v tomhle budu zticha :)
Siemens M35i/C35i > SE K800i > SE C905 > Xperia Ray > Xperia SP > Xperia Z5 Compact [6.0.1 * 32.2.A.0.224 stock]
Xperia Tablet S > Xperia Z2 Tablet [6.0.1 * 23.5.A.1.291 stock]
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Tablet S“