Sony XPERIA E v redakci - co vás zajímá?

První telefon z portfolia roku 2013 nabídne Android Jelly Bean i Dual SIM variantu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E v redakci - co vás zajímá?

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 bře 2013 11:43

Do naší redakce dnes dorazila Sony XPERIA E a hned jsem začal s intenzivním testováním. V telefonu je Android 4.1.1 Jelly Bean, což telefonu zajišťuje velmi slušnou rychlost, reaguje totiž skutečně skvěle. Podle očekávání zde nenajdete nový launcher, potěší ale například přepínače v horní liště nebo nový kernel ve verzi 3.4, což rozhodně potěší. Po stránce vzhledu je to v podstatě naprostá kopie modelu Sony XPERIA E Dual, oba telefony byste od sebe prakticky nepoznali. Co vás na telefonu zajímá? Jelikož mám půjčený dva kousky, do jednoho hned nahodím Firefox OS a uvidíme, jak bude vše fungovat...

Sony XPERIA E v černé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Mobile - http://www.obchod-sonymobile.cz/sony-xp ... 1505-black

Sony XPERIA E v růžové barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Mobile - http://www.obchod-sonymobile.cz/sony-xp ... c1505-pink

článek - http://xperia.cz/ostatni/718-rozbalujem ... ake-otazky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony XPERIA E v redakci - co vás zajímá?

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 bře 2013 09:22

Telefon už jsme rozbalili, pokud na něj máte jakékoliv otázky, můžete se ptát...

Obrázek

hlavsa.rbk

Příspěvek od hlavsa.rbk » 31 bře 2013 10:04

Zdravím,chci se jen optat,jak si vede foťák?Nechci od něj foto na plakáty,ale standardně ve dne s normálním světlem,dá se použít??A jak si vede s RAM a svižností?Neseká se nějak brutálně?Díky za info.
Jo a u Vodafone zařazen do nabídky za tuším 3377,- :)
Já bych bych chtěl ale radši E Dual..... :oops:
hokysan

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 bře 2013 11:58

Fotografie jsou rozumné, ale zázraky nečekejte, bez automatického ostření to nikdy žádná sláva nebude. Ale zase máte samostatnou spoušť fotoaparátu
Obrázek

hlavsa.rbk

Příspěvek od hlavsa.rbk » 31 bře 2013 16:30

Díky za info,o foto mi zas tolik nejde,mám ho spíš jen na momentky.Co mě ale zajímá je RAM.Na Huaweii G 300 s nějakýma 20 aplikacema jsem s RAM v mezích normy a tak mě zajímá,jak je na tom E-čko,když RAM je taktéž 512 MB.Jinej dualsim mě ale natolik zatím nezaujal.
hokysan

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 05 dub 2013 07:49

Pro běžné použití je RAM naprosto v pohodě, díky rozlišení displeje, novému kernelu a Androidu 4.1.1 Jelly Bean běží vše jak má...

http://xperia.cz/zkusenosti/727-prvni-t ... -se-nekona

Obrázek

jurajc

Příspěvek od jurajc » 08 dub 2013 16:45

Dobry den.
Nikde nemozem najst ci telefon upozornuje na SMS a zmekany hovor LED diodou. Dakujem.

ray
Bydliště: W Building 1-8-15, Konan, Minato-ku, 108-0075 Tokyo, Japan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ray » 08 dub 2013 17:07

http://mobilenet.cz/clanky/recenze-sony ... rz-baterie

Kód: Vybrat vše

Stejně jako větší sestřička Xperia J má Xperia E integrovány hned dvě barevné diody. Malinkatá LEDka nad displejem kousek nad logem Sony svítí (nikdy nebliká) pokud je telefon vybitý (červeně), pokud se nabíjí (záleží na úrovni nabití) nebo pokud vám přijde nějaká nová notifikace, jako je třeba SMS zpráva, e-mail a další (vždy svítí modře). Pak je tu ovšem ještě známá barevná dioda na opačné straně pod displejem. Svítí vždy při odemykání displeje podle toho, jaké máte nastaveno schéma (nezáleží na tapetě). Vždy modře se dioda rozsvítí, pokud vám přijde nějaké oznámení z Facebooku. Její klady oceníte i při přehrávání hudby, kdy je barva diody zvolena podle převažující barvy na obalu alba dané skladby (pokud je obal nedostupný, svítí dioda modře) nebo při prohlížení obrázků, kdy dioda svítí převládající barvou na fotografii. 
Obrázek

jurajc

Příspěvek od jurajc » 12 dub 2013 21:25

Kedze telefon dorazil az teraz ano ta LED funguje dakujem.
Ako je to este, ked zvoni telefon a ked sa otoci displayom smerom dole mal by prestat zvonit. Tu mi to nefunguje a nikde som to zatial nenasiel zatial, kde by sa to dalo nastavit. Synator to ma na Nokii je to aj na xperii E. Dik za info.

Paja.V

Příspěvek od Paja.V » 14 dub 2013 11:43

Nezkoušel někdo, zda v telefonu bez problémů a plynule běží nějaká navigace (Sygic, iGO Primo atd.)? Známý shání nějaký levnější telefon a v podstatě si přeje jen fungující Wi-Fi a možnost nahrát a používat navigaci s mapami ČR a SR. Předem díky za odpovědi :)
Obrázek

T610 -> D750i -> C905i -> Xperia Arc Misty Silver -> Nokia Lumia 925 White

Jjezevec

Příspěvek od Jjezevec » 14 dub 2013 13:41

Používám nDrive a Navigon a fungují bez problémů. Mám Xperia e Dual.

jurajc

Příspěvek od jurajc » 14 dub 2013 17:25

Pouzivam Sygic kupil som ho teraz v akcii za 28e funguje offline bez problemov. :beer:

Rikyy

Příspěvek od Rikyy » 27 pro 2013 17:41

Dobrý den,
mám Xperii E (ne dual). Celou dobu mi fungovaly obě dvě diody a blikaly (svítily) tak, jak měly. Ode dneška ale, pokud mi na messengeru přijde zpráva, dioda nad displejem nesvítí zeleně, jak tomu bylo doposud, ale jenom mi vyjede okénko na domovskou stránku o oznámení. Čili zamknu-li telefon, dioda mi neohlásí novou zprávu, musím odemknout displej. To stejné je i při zmeškaném hovoru. Dioda prostě přestala upozorňovat a nevím, čím to může být. Při zapojení na nabíječku dioda normálně indikuje stav baterie.

Nevíte, v čem by mohl být problém?

Děkuji

pene

Příspěvek od pene » 12 bře 2014 10:47

hoj, mám dotazy na majitele:

1 - jak jste spokojení s přesností gps a rychlostí fixu BEZ a-gps?
2 - výdrž je opravdu dobrá i po měsících používání (vše vypnuto, hovory a sms 1 h + 10 denně)?
3 - je čitelný text na vyfocené A4? na 3,2 mpixely fotí dobře nebo na prd?
4 - konstrukce po pár měsích stále tak bytelná, jak ji chválil p. Cmar ve videích?

jsem uživatel, co se nerozcapuje po systému, nepoužívám widgety, nejsem na soc. sítích. jde mi o výdrž, přesnou a funkční gps a použitelné foto s tím, že znám parametry foťáku - na momentku, fotodeník, foto textu na A4, škodní událost, apod.

díky za odpovědi!

pn

philipz

Příspěvek od philipz » 12 bře 2014 15:31

2 Rikyy: Strelim od boku, neni to "Sprava napajeni/Rozsirena pohotovostni rezim" ?

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 12 bře 2014 18:09

pene píše:hoj, mám dotazy na majitele:

1 - jak jste spokojení s přesností gps a rychlostí fixu BEZ a-gps?
2 - výdrž je opravdu dobrá i po měsících používání (vše vypnuto, hovory a sms 1 h + 10 denně)?
3 - je čitelný text na vyfocené A4? na 3,2 mpixely fotí dobře nebo na prd?
4 - konstrukce po pár měsích stále tak bytelná, jak ji chválil p. Cmar ve videích?

jsem uživatel, co se nerozcapuje po systému, nepoužívám widgety, nejsem na soc. sítích. jde mi o výdrž, přesnou a funkční gps a použitelné foto s tím, že znám parametry foťáku - na momentku, fotodeník, foto textu na A4, škodní událost, apod.

díky za odpovědi!

pn
Když vidím tvé požadavky, do E bych nešel, doporučuji L, ta má slušnej foťák a GPS narozdíl například od M.
Aktivně používané: Xperia Z3 | Xperia XZ | Xperia X Compact | Xperia XA1
V šuplíku: Xperia Mini | Xperia Ray | Xperia L | Xperia M | Xperia E

pene

Příspěvek od pene » 12 bře 2014 21:05

otas.pe píše:Když vidím tvé požadavky, do E bych nešel, doporučuji L, ta má slušnej foťák a GPS narozdíl například od M.
já děkuji za odpověď, každopádně XL má o půl palce větší displej než bych chtěl, a to je pro mě tak zásadní parametr, že přes něj nechci jít... ve velikosti 4 palce (a/nebo víc) se toho nabízí už spousta. XM taky nechci, alespoň dokud se nepotvrdí, že nový fware opravuje chyby gps a foťáku (až tedy vyjde). XM byl pro mě parametrově tak ideální telefon, že jsem byl rozhodnutý zkousnout velikost a jít do něj. pak jsem tady na foru naštudoval co je to za nepodarek (co se týče gps a fota) a tak jsem si řekl, že nemám zapotřebí pořizovat si to co s čím nejsem úplně spokojený (velikost), abych dostal něco, co funguje tak, že s tím nebudu vůbec spokojený (funkce). což je dost škoda, že je ten telefon takhle odfláknutý. v téhle velikosti má dost konkurenci, ale už od pohledu je to výjimečný kousek.
fotí XE alespoň tak jak je příloha (foceno s hloupou nokií 301 dual, 3,2 mp, bez automatického ostření, při světle žárovky, žádný spešl režim, volně z ruky)?

https://picasaweb.google.com/lh/photo/6 ... directlink - jestli to není moc použitelné, omlouvám se, fotky na web taky nedávám, tak s tím nemám zkušenost

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 13 bře 2014 10:59

pene:

Jinak co se E týká, mám jednu doma. Telefon používá dcera a je vcelku v pohodě, ale je vidět, že se šetřilo. Zpracování je vcelku dobré, kryt nevrže. Trošku horší je displej, ale není to taková tragédie, foťák bez autofocusu a blesku, ale za denního světla fotky nejsou úplně nejhorší. GPS nevím jak na tom je, na tomto telefonu nepoužívám. Výdrž akumulátoru slušná, 2 dny a to telefon docela jede hry atd. Hardware je slabší, ale zásadní záseky se nekonají, je to na hraně řekl bych. Každopádně telefon je podle mne použitelný na věci na které byl navržen. Tolik asi za mě zkušenosti s Xperií E.
Aktivně používané: Xperia Z3 | Xperia XZ | Xperia X Compact | Xperia XA1
V šuplíku: Xperia Mini | Xperia Ray | Xperia L | Xperia M | Xperia E

pene

Příspěvek od pene » 13 bře 2014 11:50

:roll: díky!
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E/E Dual“