Xperia E dual a XBOOST rom

První telefon z portfolia roku 2013 nabídne Android Jelly Bean i Dual SIM variantu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
laama

Xperia E dual a XBOOST rom

Příspěvek od laama » 18 pro 2013 21:24

Zdravim, nasiel som na xda developers clanok o XBOOST rom pre Xperia E Dual a rad by som to vyskusal, lebo v aktualnom stave je telefon brutalne pomaly a min. raz za den sa mi rebootne bez zjavnej priciny.
Mam telefon s fw 11.3.A.2.1 JB a XBOOST je ICS.

Chcem poprosit o nejaky strucny ale obsazny navod, ako tam ten FW dostat. Nemam s flashovanim ziadne skusenosti a telefon mam v nedotknutom stave od kupy.

V zasade by ma zaujimalo co vsetko a s akym SW by som mal najprv zalohovat... a potom v akom poradi a s akym SW tam mam tie subory nahrat. Nepotrebujem screeny, ale ocenil by som zoznam krokov a prislusnych softov... pripadne postup ako to potom vratit do povodneho stavu.

Z originalneho clanku mi vobec nie je jasne ako na to:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2559312

vopred dik.

L.

Autor tohoto vlákna
laama

Re: Xperia E dual a XBOOST rom

Příspěvek od laama » 28 pro 2013 01:10

No, nikto sa neozval, ale aj som si dal tu namahu a rozchodil som tuto super romku... nebolo to vobec easy hlavne ked som sa v tom vobec nevyznal ale dnesok mi stacil k tomu aby som to zvladol...
a ze nie som uplny zakerak, napisem cely postup:

1. root telefonu
stiahnut appku framaroot odtialto:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2130276

jednoducho pustit, startnut Gandalf exploit, o sekundu sa zobrazi info o uspesnom roote a mozete restartnut telefon.
(pozn. na toto treba mat povoleny USB debugging v moznostiach vyvojara + povolit instalaciu nepodpisanych aplikacii)

nasledne je mozne cez nejake appky odinstalovat napr. gmail, chrome, facebook ci G+... ja som to riesil cez Root App Delete ( https://play.google.com/store/apps/deta ... tall&hl=sk )

kazdopadne mi to telefon nezrychlilo, tak som sa pustil do komplet flashu...

2. backup povodnej romky
pouzil som postup z xperia fora, t.j.: viewtopic.php?f=69&t=4728
trebalo instalnut flashtool a SEUS. Seus ma ale donutil napalit do telefonu novu romku, takze som este musel tahat 350mb s tym,ze mi to zmazalo komplet vsetky data... (odporucam si spravit nejaky backup kontaktov a sms)
Nasledne som siel podla navodu a vytvoril moj vlastny FTF subor s tym,ze niektore screenshoty z navodu su z nejakej predoslej verzie flashtoolu, takze niektore options sa teraz nachadzaju na inom mieste v menu ... ale stale tam su ;)

3. unlock bootloadera
na toto som pouzil postup z xperia forum, konkretne:
viewtopic.php?f=69&t=4727
na email mi dosiel ten kluc a loader som cez flashtool odomkol presne podla navodu.

4. natahat xboost romku
z tohto vlakna treba natahat vsetky veci:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2559312
t.j. xboost base.zip, xboost aroma installer.zip, xperia E_ics 11.1.A10.68_baseband.rar
.... a pripadne aj ten 350MB FTF file s ICS verziou (ktory sa mi ale do mojej E DUAL nepodarilo nahrat)

(nasledne som robil kopec roznych pokusov a asi 2x som dostal telefon do stavu ze sa mi resetoval pocas bootovania, pripadne zobrazil akurat napis sony a viac nic)
celkom ma ale prekvapilo, ze napriek takymto zadrhelom nebolo vobec problem napalit dnu ten moj FTF file zo zalohy a zrazu hned vsetko slapalo tak ako ma.
Kazdopadne, o restore do povodneho stavu az na konci... teraz podme dalej.

5. novy bootloader
Otvorit xboost base.zip a vyextrahovat boot.img.
a) pustit flashtool
b) kliknut na blesk
c) zvolit Fastboot mode
d) vpravo kliknut select kernel to flash
e) vypnut telefon a nastartovat ho so stlacenym volume UP (to je fastboot mode)
f) vybrat nas vyextrahovany boot.img (defaultne hlada priponu *.sim, pozor na to ;))
g) malo by sa to deteknut a za 2 sekundy vyhlasit ze je to tam uspesne nasmazene
Tento navod som pouzil (je s obrazkami): http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1879982

6. instalacia xboost
a) Skopirovat xboost base.zip a xboost aroma installer.zip na SD kartu v telefone.
b) vypnut telefon
c) zapnut telefon
d) pockat kym nezasvieti zelene svetlo na tej "svetelnej liste" (este pred zobrazenim loga sony) a stlacit parkrat volume DOWN.
e) svetlo zasvieti oranzovo a vybehne CWM based recovery (ClockWorkMod)
f) idem do backup and restore (Ovlada sa to cele tlacitkami volume UP/DOWN a POWER tlacitkom)
g) kliknem backup a pockam asi 5 minut kym sa mi to zazalohuje
h) zvolim Go Back a idem podla toho co mi kaze navod z povodneho XBOOST vlakna:

>format device(hard reset) - idem do wipe data/factory reset, nasledne nabehnem na Yes a potvrdim.
>format SYSTEM - idem do mounts and storage, vyberiem format /system a potvrdim
>mount system - v mounts and storage zvolim mount /system
>flash the base rom - vratim sa do prvej urovne menu a zvolim install zip from sdcard, nasledne choose zip from external sdcard a vyberiem XBOOST base.zip. Nasledne to potvrdim a pockam kym sa to nahra.

i) >boot into system - vratim sa do prvej urovne menu a zvolim power off. nasledne nastartujem telefon a uspesne mi nabootuje do mojho alternativneho systemu.

j) >power off and flash the baseband(for E DUAL USERS.rename it to.ftf and flash in FLASHMODE) (skip this step if u have already flashed ics ftf )

Takze teraz vypnem telefon. Stiahnuty xperia E_ics 11.1.A10.68_baseband.rar (v kroku 4) premenujem na priponu ftf.
Startnem flashtool, klikenem na blesk zvolim Flashmode, nabrowsujem toto nove ftf.
Nasledne ked ma flashtool vyzve k zapnutiu telefonu ho zapnem so stlacenym volume DOWN a za par sekund sa tam napali tento "balik".
Odpojim telefon a vypne sa.

7. aroma install
Nasledne zapnem telefon cakam na zelene svetlo, ked zasvieti stlacam volume DOWN.
Startne sa CWM zvolim install zip from sdcard, potom choose zip from external sdcard a zvolim XBOOST aroma installer.zip a potvrdim Yes.
Zrazu sa telefon prepne do oranzoveho GUI, kde si mozem prostrednictvom checkboxov nainstalovat appky (tieto je potom mozne neskor odinstalovat)

Z music som si dal klasicky walkman a player pro, gallery som si dal vsetko (to su prehliadace obrazkov), video mxplayer+codec, soundengine nic, other: 4.2keyboard, titanium backup a rom toolbox. zo stock je to email, kalkulacka, poznamky a smartconnect.
Next >

Launcher - jednoznacne Nova (krasa nevidana + dokonala plynulost), camera: cybershot, playstore: loginService + partnerSetup = bez tychto dvoch nebudete mat google play aplikaciu, takze nie je mozne potom online nic do telefonu nahrat.

instalaciu potvrdite a hodite restart telefonu. (tento aroma installer mozete spustit kedykolvek a pridat si hocico).

8. Finish
Startnete telefon a ste hotovy. vsetko ide krasne plynulo a je cas si tam napchat oblubene aplikacie - znie to hotovo, ale este stale je tam nejaky ten bug.

a) instalol som si gmail ale zblbol a nechcel sa synchronizovat, tak som presiel na K-9
b) tato verzia nema tie on/off widgety (gps, podsvietenie, wifi a pod.. ) takze som instalol appku Powerful Control
c) ako pocasie som dal Android Weather
d) pre mna je este nutnost Missed Call Reminder
e) chyba Talk... hangouts nechcem ani vidiet, takze talk tam musim nejako dostat.

I. v bode 4 som stiahol 350mb ICS ftf subor
II. premenujem ho na rar a rozpakujem z neho system.sin
III. v flashtoole v menu Tools spustim SIN editor, otvorim v nom tento system.sin a kliknem Extract Data.
IV. po minutke mam v tom istom adresari mimo ineho aj novy subor system.ext4
V. stiahnem ext4unpacker: http://sourceforge.net/projects/androidicsjbext/ a spustim.
VI. otvorim v nom tento ext4 subor a konecne mam moznost sa prehrabavat v tom image.
VII. otvorim apps, najdem Talk.apk a zvolim extract.
VIII. Extrahovany Talk.apk skopirujem na SD kartu telefonu.
IX. spustim v telefone appku ROM Toolbox lite a v nej Root Browser.
X. vojdem do ext_cart, najdem tam Talk.apk a spustim
XI. Potvrdim nech to pusti cez instalatok balikov a nech prepise existujucu appku.
XII. Gtalk mam chodivy, super.

f) pruser bug v kontakt liste. Po importe kontaktov ked si dam zobrazit zoznam, tak po kliknuti na kontakt sa nic nestane (cakal by som zobrazenie emailu, fotky, telefonneho cisla)... ale nic.

Toto je uz ale chyba samotneho cloveka, ktory tuto romku tvoril a akosi zabudol jednu appku. Postup ako to tam dostat je nasledovny:

I. - IIIV. idem na to presne tak isto ako pri aplikacii Talk, t.j. cez ext4 unpacker zo system.ext4 v adresari Apps vyextrahujem InfiniteView.apk a skopcim na SD kartu telefonu.
IX. spustim v telefone appku ROM Toolbox lite a v nej Root Browser.
X. vojdem do ext_cart, najdem tam InfiniteView.apk a kliknem Move.
XI. vybehnem o adresar vyssie, vleziem do System a kliknem Paste
XII. potom na subor tapnem a nastavim permissions iba na READ a len ownerovi necham WRITE.
XIII. tapnem na subor, zvolim Move a presuniem ho do adresara Apps.
XIV. vybehnem von z Root Browsera, otvorim kontakt list a tesim sa, ze sa mi uz zobrazuje detail daneho kontaktu.

9. Restore povodnej zalohy (ftf)
Pre istotu este pisem aj ako restornut to co bolo zabackupovane v bode 2.
Jedhoducho pustit flashtool, kliknut na blesk, zvolit flashmode. Nabrowsovat nasu FTF zalohu, vypnut telefon. zapnut telefon so stlacenym volume DOWN a pockat kym sa to tam nahra (asi 5 minut). nasledne po restarte je vsetko tak ako predtym, este aj root to zrusi, ale bootloader ostane odomknuty (je ho mozne opatovne zamknut rovnako ako sme ho odomkli - bod 3.

Na zaver poviem len tolko,ze mi to dalo celkom namahy "vytunit" ten telefon do stavu kedy je pre moju pracu pouzitelny... hlavne s Nova launcherom som sa dost hral... ale musim povedat, ze slape NEPOROVNATELNE lepsie ako s povodnym originalnym FW.
Vsetko je krasne plynule a rychlo viem switchovat medzi kontaktmi, mailami, gtalkom a kalendarom.

Drzim palce kazdemu kto sa pokusi tuto moju cestu zreplikovat.

Vela zdaru

L.

mijakhany
Typ zařízení: LG G6 6gb dual

Příspěvek od mijakhany » 28 pro 2013 01:15

Podle mě jsi musel celý den vytvářet tento stručný :D návod a kdy jsi rom nahodil je mi záhadou :D
Pěkná práce :good:

Jozko

Příspěvek od Jozko » 12 dub 2015 18:31

Dnes som sa snazil naisntalovat podla totoho navodu NoZ ROM ale problem je v tom, ze nikde v tych ZIP suboroch nemozem najst subor boot.img . Odkial pochadza? Nevedel by mi prosim v par krokoch niekto poradit, ako postupovat? Bootloader som odomkol, dalej neviem, co s tym ...
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E/E Dual“