Sony Xperia M/Dual s ROM Resurrection Remix

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2014 13:54

Sony Xperia M/Dual s ROM Resurrection Remix

#1

Příspěvekod petja » 10 úno 2017 10:56

Zdravím, chci se s vámi podělit o zkušenosti s přechodem na custom ROM Resurrection Remix (RR v5.8.0) postaveném na základě androidu Nougat 7.1.1 (zdroj @ https://forum.xda-developers.com/xperia ... 0-t3512094). Nikdy bych nevěřil, že se běh systému na XMD tak zrychlí :Bravo:

Co mě vedlo k přechodu na alternativní ROM? Hlavně fakt, že novější android nabízí víc propracované prvky pro ochranu soukromí, zacházení s energií a celkově hóóódně rozsáhlé možnosti nastavení (trvalo mi asi 2 dny než jsem metodou pokus/omyl systém nastavil podle mého gusta, ono taky přejít ze soňáckého JB4.3 na N7.1.1 je poměrně velký skok a pokud se člověk předem nepřipraví, má co dělat...).

Počáteční obavy z funkčnosti dual SIM poměrně rychle vyprchaly. Člověk musí během instalačního procesu (bez použití počítače) aplikovat univerzální dual-sim patch (https://forum.xda-developers.com/showpo ... ostcount=3) a pak si jen trochu zvyknout na jiný způsob ovládání aplikací, které dual sim využívají.

Instalace bez počítače je taky supr věc. Člověk předtím sice musí trošku víc studovat, protože pokud si chce nechat zadní vrátka pro případ návratu k původnímu systému, musí udělat dost záloh (já například použil Philz recovery + poskakující TWRP + pro jistotu Online nandroid zálohu (https://play.google.com/store/apps/deta ... .onnandbup)), ale opravdu se to vyplatí tzn. zálohovat na entou!!!

Osobně jsem při prvním pokusu narazil na problém, že custom kernel (3.4.4-SXDNickiDS) pro sony stock rom neobsahoval patřičné údaje a tak mě bezpočítačová instalace vyprovodila s chybovým hlášením, že můj telefon XMD není XMD! To vše po kompletním vymazání dat z interního úložiště (IS), systému, keší atp... Samozřejmě počítač zůstal poblíž a byl jsem nucen ho použít, protože jsem si zapomněl připravit recovery script pro přepnutí (přeflashování) recovery z twrp na philz. Při obnově jsem nejprve využil stávající hopsa-hejsa twrp, obnovil kompletní zálohu, pak počítačem flashnul philz recovery, nabootoval philz a přes volitelné obnovení obnovil oddíl IS. Zní to divně, ale nakonec vše zafungovalo tzn. jsem po kompletním wipnutí všeho (krom micro SD samozřejmě) obnovil sony stock JB 4.3 i s linkama na SD kartu.

Druhý pokus jsem absolvoval s upraveným recovery skriptem (odstranil jsem ochranu proti špatné verzi telefonu podle návodu na https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2522762) uvnitř instalačního zipu (RR-N-v5.8.0-20170126-nicki-OFFICIAL.zip). Tím pádem se bezpočítačová instalace stala bezproblémovou a proběhla úspěšně :) V recovery jsem ještě nahrál dual-sim patch + gaps (http://opengapps.org/) a podle instrukcí na youtube provedl potřebné wipnutí. Po restartu pak jen zíral na vychytanou boot animaci, která mi otevřela cestu do kraje splněných přání :Bravo:

Musím uznat, že některé věci nejsou v RR zcela stabilní a telefon může při práci s nějakýma appkama padat (mě to udělal při práci se starou verzí opery classic) + se občas stane, že spadne nějaká appka sama o sobě, ale převážně se jedná o aplikace, které jsou staršího data vydání (které se snažím přenést z vymazlených zastaralých JB4.3) popř. o appky, které nejsou na N7.1.1. připravené. Nicméně zatím si troufnu říct, že klady a vymoženosti nového systému občasný pád převyšují a rozhodně se ho nechci vzdávat. Je to fakt mazec! :Yahoo!:


Xperia M Dual, Resurrection Remix Nougat v5.8.0, Linux Kernel 3.4.0-nicki+, stable fota TWRP 3.0.2-0

Xperia M Dual, Stock JB 4.3.0 (15.5.A.1.5), Linux Kernel 3.4.4-SXDNickiDS, shaking TWRP 3.0.2-0 recovery s USB OTG podporou
Xperia M Dual, Stock JB 4.3.0 (15.5.A.1.5), Linux Kernel 3.4.0, CWM 6.0.5.0 - PhilZ Touch 6.50.6

Zpět na „XPERIA M/M Dual“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti