Sony Xperia M/Dual s ROM Resurrection Remix

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
petja

Sony Xperia M/Dual s ROM Resurrection Remix

Příspěvek od petja » 10 úno 2017 10:56

Zdravím, chci se s vámi podělit o zkušenosti s přechodem na custom ROM Resurrection Remix (RR v5.8.0) postaveném na základě androidu Nougat 7.1.1 (zdroj @ https://forum.xda-developers.com/xperia ... 0-t3512094). Nikdy bych nevěřil, že se běh systému na XMD tak zrychlí :Bravo:

Co mě vedlo k přechodu na alternativní ROM? Hlavně fakt, že novější android nabízí víc propracované prvky pro ochranu soukromí, zacházení s energií a celkově hóóódně rozsáhlé možnosti nastavení (trvalo mi asi 2 dny než jsem metodou pokus/omyl systém nastavil podle mého gusta, ono taky přejít ze soňáckého JB4.3 na N7.1.1 je poměrně velký skok a pokud se člověk předem nepřipraví, má co dělat...).

Počáteční obavy z funkčnosti dual SIM poměrně rychle vyprchaly. Člověk musí během instalačního procesu (bez použití počítače) aplikovat univerzální dual-sim patch (https://forum.xda-developers.com/showpo ... ostcount=3) a pak si jen trochu zvyknout na jiný způsob ovládání aplikací, které dual sim využívají.

Instalace bez počítače je taky supr věc. Člověk předtím sice musí trošku víc studovat, protože pokud si chce nechat zadní vrátka pro případ návratu k původnímu systému, musí udělat dost záloh (já například použil Philz recovery + poskakující TWRP + pro jistotu Online nandroid zálohu (https://play.google.com/store/apps/deta ... .onnandbup)), ale opravdu se to vyplatí tzn. zálohovat na entou!!!

Osobně jsem při prvním pokusu narazil na problém, že custom kernel (3.4.4-SXDNickiDS) pro sony stock rom neobsahoval patřičné údaje a tak mě bezpočítačová instalace vyprovodila s chybovým hlášením, že můj telefon XMD není XMD! To vše po kompletním vymazání dat z interního úložiště (IS), systému, keší atp... Samozřejmě počítač zůstal poblíž a byl jsem nucen ho použít, protože jsem si zapomněl připravit recovery script pro přepnutí (přeflashování) recovery z twrp na philz. Při obnově jsem nejprve využil stávající hopsa-hejsa twrp, obnovil kompletní zálohu, pak počítačem flashnul philz recovery, nabootoval philz a přes volitelné obnovení obnovil oddíl IS. Zní to divně, ale nakonec vše zafungovalo tzn. jsem po kompletním wipnutí všeho (krom micro SD samozřejmě) obnovil sony stock JB 4.3 i s linkama na SD kartu.

Druhý pokus jsem absolvoval s upraveným recovery skriptem (odstranil jsem ochranu proti špatné verzi telefonu podle návodu na https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2522762) uvnitř instalačního zipu (RR-N-v5.8.0-20170126-nicki-OFFICIAL.zip). Tím pádem se bezpočítačová instalace stala bezproblémovou a proběhla úspěšně :) V recovery jsem ještě nahrál dual-sim patch + gaps (http://opengapps.org/) a podle instrukcí na youtube provedl potřebné wipnutí. Po restartu pak jen zíral na vychytanou boot animaci, která mi otevřela cestu do kraje splněných přání :Bravo:

Musím uznat, že některé věci nejsou v RR zcela stabilní a telefon může při práci s nějakýma appkama padat (mě to udělal při práci se starou verzí opery classic) + se občas stane, že spadne nějaká appka sama o sobě, ale převážně se jedná o aplikace, které jsou staršího data vydání (které se snažím přenést z vymazlených zastaralých JB4.3) popř. o appky, které nejsou na N7.1.1. připravené. Nicméně zatím si troufnu říct, že klady a vymoženosti nového systému občasný pád převyšují a rozhodně se ho nechci vzdávat. Je to fakt mazec! :Yahoo!:

Xperia M Dual, Resurrection Remix Nougat v5.8.0, Linux Kernel 3.4.0-nicki+, stable fota TWRP 3.0.2-0

Xperia M Dual, Stock JB 4.3.0 (15.5.A.1.5), Linux Kernel 3.4.4-SXDNickiDS, shaking TWRP 3.0.2-0 recovery s USB OTG podporou
Xperia M Dual, Stock JB 4.3.0 (15.5.A.1.5), Linux Kernel 3.4.0, CWM 6.0.5.0 - PhilZ Touch 6.50.6

mario1993
Typ zařízení: Xperia M

Re: Sony Xperia M/Dual s ROM Resurrection Remix

Příspěvek od mario1993 » 25 kvě 2017 10:03

Díky tobě jsem ROM také vyzkoušel a přes skeptické očekávání jsem nyní nadšen. Dříve jsem používal sestavení od MoKee s androidem 5.1 na Stock kernelu a občas se to kouslo, nic závažného. Okusil jsem i android 6 také od Mokee a tam se to kousalo až moc, přešel jsem teda zpátky na Lízátko a vlastně díky zkušenosti s tím šestkovým androidem jsem moc nevěřil, že by Nugát fungoval přijatelně.

Každopádně, mám Xperia M (SS) a jedu teď na Ressurection Remix v5.8.3 (android 7.1.2) s HANA kernelem. A jaké jsou dojmy? Vynikající, na tomhle už zůstanu. Je možné že svižnost je lepší díky kernelu to nevím ale nezpozoroval jsem žádné záseky i když používám ROM krátce (cca 2 dny).

K úpravě kernelu jsem použil app Kernel Adiutor a nastavil hodnoty CPU na max. 1,2GHz a min. 384MHz, Guvernéra na Alucard. GPU jsem nechal na 320MHz + odemand. Jinak jsem nic neměnil a povolil akorát DoubleTap2Wake, na NUI kernelu to ale fungovalo lépe. Jako další věc kterou považuji za nutnost je app Greenify. Pro ty co nevědí, tak app blokuje spoušťení aplikací na pozadí takže co nepoužíváte, to spí. K tomu mám widget pro hibernaci takže mi nic zbytečně nežere RAM.

Když už jsem u toho, průměrně mám využito 610 MB paměti RAM (71%) a volno mám cca 250 MB. Jak jsem psal výše, nemám s plynulostí problémy ale určitě také záleží, jaký jste uživatel. Já hry nehraju, z aplikací používám youtube, facebook (lite, messenger), IDOS, počasí, opera mini a dalších pár drobností takže nejsem nijak náročný uživatel ale mobil používám neustále.

Baterka vydrží řekl bych dlouho, oproti 5.1 u MoKee je to rozdíl. Na stocku nevím protože už dlouho funguju na alternativách. Každopádně dle nastavení bych měl vydržet ještě cca 8h při momentálním stavu nabití 83%. V zátěži je mobil opravdu často a výdrž je vzhledem k tomu úctyhodná. Jinak není problém s hovory, sms, wifi, mobilním připojením, fotoaparátem atd. prostě je to odladěné a stabilní.

Tak to jsou mé krátké zkušenosti s nastavením které bych doporučil ale každý si to může nastavit podle svého. Tahle ROM je ale opravdu hodně dobrá a vyhrajete si i s nastavením jak zmiňoval kolega výše. Můžu jen doporučit.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M/M Dual“