Problém s gps xperia M

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

michalcb

Re: Problém s gps xperia M

Příspěvek od michalcb » 05 pro 2014 09:52

Úspěšná reklamace. Telefon mám více než rok a s nepoužitelností gps jsem samozřejmě spokojen nebyl. Telefon jsem reklamoval: poprvé - telefon resetován, vrácen, závada se neprojevila. Problém s gps přetrvával. Druhá reklamace - stejný výsledek jako první (závada se neprojevila). Následoval telefonát, že mobil předám soudnímu znalci (za problémem s gps si stojím). Dohodnuto, ať pošlu na reklamaci potřetí. Zjištěna závada - vadná základní deska - ta vyměněna. GPS již použitelná, rychlá fixace, minimum výpadků (nějaké občas jsou, ale minimálně, a po chvilce se signál opět chytí).

marskama

Příspěvek od marskama » 05 pro 2014 12:14

Veliká gratulace!! A navíc přání, aby ta GPS fungovala i dále.
Já jsem v květnu (pro více vad najednou) reklamoval též, byla mi nabídnuta výměna kusu či vrácení peněz. Já se nenechal odradit problémy a vzal si jiný kus (bláhově se domnívajíc, že nový kus bude bez problémů). To jsem se ale spletl a po půl roce šílených pokusů o rozchození GPS šel telefon (jinak absolutní spokojenost) z domu.
Hodně stěstí - to je totiž podle mě u této funkce u XM potřeba :)
Xperia Z1 Compact White 5.1.1 CE1 14.6.A.1.236
Xperia M White - prodáno
Sony Ericsson Live With Walkman White - na hraní dětem

Mekky007

Příspěvek od Mekky007 » 05 pro 2014 17:26

Tak to je velice dobrá zpráva, tak 4 měsíce před koncem záruky to začnu řešit. A když budu mít štěstí, tak budu mít novej foun (protože to bude cca za 10 měsíců, tak M-ko už v prodeji nebude, mohla by to být slušná nová mašinka). 8)

pepan33

Příspěvek od pepan33 » 06 pro 2014 12:55

Zdravim opytam sa a jak je to ked mi telefon par krat spadnul a mam obuchane hrany? Ci sa to oplati vobec posielat na reklamaciu?

pene

Příspěvek od pene » 06 pro 2014 21:59

Abych řekl pravdu, myslím si že to není úplně fér, ale když to čtu, začínám o tom taky uvažovat. Jednak mě zklamalo ukončení podpory a hlavně si myslím, že ta GPS je ze strany Sony podfuk. Nevěřím, že se jim to neprojevilo při testování. Takže to, že jsem se spolehl na renomovaného výrobce mi v tomhle případě přineslo zklamání.

pisu z mobilu

invisible

Příspěvek od invisible » 23 pro 2014 21:14

Po rootu a instalaci A-GPS data nemám zatím s GPS problém! :beer:

IJK

Příspěvek od IJK » 27 pro 2014 13:53

Občas se někdo takový najde. Nebo tam jsou různé verze <něčeho> .
Zkoušeli jsme vše možné včetně drobné HW úpravy (pásek fólie dle popisu z XDA) a GPS v M dual je stále na nic.... snad míň použitelná než prastarý Garmin, co ještě neměl ani SirfIII.
Problém je hlavně v častém ztrácení GPS naprosto nesmyslně, v místech kde jiné starší Sony (MiniPro, Tipo) chodí na 100%.
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

Jirkous3

Příspěvek od Jirkous3 » 30 pro 2014 10:37

S těmi výpadky je to opravdu záhada. Používám Mko poměrně často k záznamu pěší trasy do Endomonda Pro. Je tam hlasová indikace výpadku signálu a tak mám celkem přehled. Nejvíc signál vypadává hned na začátku trasy - to bych ještě chápal, není možná úplně zafixovaný - většinou je nutno vypnout ručně vypnout GPS a po zapnutí se hned signál najde, jinak ne. Pak GPS vypadává, pokud po trase delší dobu mobilem fotím, současně běží Endomondo a Folder Player. Nevypadne hned, ale chvíli po skončení fotění. Odhaduji, že by to mohlo mít nějakou souvislost s poklesem napětí při větším zatížení procesoru. Ojediněle signál ztratím i během chůze, ale to se většinou sám chytne. Situace se trochu zlepšila s vypnutím určování polohy podle wifi a mobilních sítí a taky po vypnutí záznamu polohy do fotografií.

MisoM

Příspěvek od MisoM » 11 led 2015 10:55

Caute,

viete mi niekto dat tip v com moze byt problem... Na Xperii M z nicoho nic prestalo fungovat nacitavanie polohy cez siet, aGPS, neinstaloval som tam nic ine, mam tam viac menej len standardne apky (Root + Clean Master, Adfree, secure setting, tasker, superSU + bezne apky) Neviem ci to moze sposobovat to ze som zmenil operatora, mal som predtym O2, teraz mam orange ale mam pocit ze to islo aj po vymene sim karty. Teraz ked mam apky ktore tahaju polohu len cez siet (pocasie) napise ze sa nepodarilo polohu aktualizaovat.

Ked pozriem nastavenia na urcovanie polohy neviem preco ale vzdy po restarte telefonu mam zistovanie polohy cez siet a aj gps vypnute, zapnem to ale potom to drzi, ked dam restart tak to zase najdem vypnute, mozno aj toto bude ten dovod ale neviem kde hladat problem....

diki za tip ak niekoho nieco napadne...

rousini

Příspěvek od rousini » 11 led 2015 12:22

Nevím jestli to souvisí, ale CleanMaster je hezká omalovánka, jinak shit. Odinstaluj a restartuj telefon. Možná bude potřeba i tovární nastavení...

MisoM

Příspěvek od MisoM » 11 led 2015 22:10

No odinstaloval som to ale po restarte to je stale to iste, aj ked zapnem aby apky mali pristup k polohe po restarte je to zase vypnute, ked to aj zase maualne zapnem sa to sprava ako by to bolo aj tak vypnute... noo do restartu na tovarenske nastavenia sa mi moc nechce, neviem ci potom bude treba root robit zase a instalovat to ale noo ak to inak nepojde tak asi budem musiet skoncit tak potom co uz ...
len zatial hladam ci nie je ina moznost ako to spravit resetu na tovarenske nastavenia ...

rousini

Příspěvek od rousini » 12 led 2015 11:26

No tak na továrko je fakt zatím čas, je to poslední možnost. Já víc neporadím...

MisoM

Příspěvek od MisoM » 12 led 2015 21:18

vsak to, aj tak dik, snad niekoho nieco napadne ...

zvirek

Příspěvek od zvirek » 16 led 2015 09:28

Tak se také přidávám k problémům s GPS . chová se nevypočitatelně - alespoň s novým Sygic. Určitě jsou výpadky delší bez nabíječky, než na ní.
Instalace AGPS mi nepomohla.

Nezkoušel jste někdo tento postup ( pod bodem 1 a 2 ) ?
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2758533
Xperia Ray - CM 11 ( SJB 8 JB 4.1.2. )
Xperia M dual - Archidroid 3 ( LP 5.1.1 )
Xperia Z3 compact - LP 5.1.1

IJK

Příspěvek od IJK » 19 led 2015 13:32

Podle našich testů nemá valný dopad. S vypnutím ostatních určování polohy (1) je možná trochu stabilnější, SW řešení s pravidelnými resety (2) taky dělá co má, doplněný měděný pásek jako anténa bez významné změny ... suma sumárum, jako autonavigace stále nepoužitelné :-(.
Je to dost škoda, jinak je tlf velmi dobrý.
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

zvirek

Příspěvek od zvirek » 19 led 2015 13:41

Tak já zatím dále laboruji - možná je to opravdu SW problém - včera s navigací Google Maps stejná trasa ( Motol - Brandýs ) 40 km bez jediného výpadku - určení polohy nastaveno jednak vysoká přesnost ( GPs + wifi+gsm ), tak i pouze GPS a fungovalo to dobře. Škoda že Google mapy jsou v zahraničí nepoužitelné ( nejsou offline ).
Jinak u Sygicu - kromě toho že zlobí ztráty GPS, tak se mi velmi, ale velmi nelíbí nový vzhled - strašný krok zpět proti předchozím verzím, ani nevím jak tu aplikaci zavřít, chybí tlačítko exit :fool:
Dneska otestuji Be-On-Road.

MIRDA

Příspěvek od MIRDA » 21 led 2015 10:26

Ja teda nevím,ale já jsem nikdy navigaci po ČR nepotřeboval.V zahraničí mi ale Sigic funguje bez sebemenší chyby a výpadku(Rakousko,Slovinsko,Itálie,Švýcarsko) :wink:

zvirek

Příspěvek od zvirek » 21 led 2015 11:02

Tak Be on roads stejné výsledky jako Sygic.
ALE: u obou navigací jsem zjistil, že když během prvního výpadku vypnu, zapnu aplikaci a poloha je v režimu pouze GPS, tak už to potom běží dobře, bez výpadků. Tak přinejhorším to asi budu zatím řešit takto. Jen je blbé, že nevím, kdy se obejví ten první výpadek ( typicky za cca 15 minut ), takže uprostřed města toto řešit je na pikaču. :(

wellbloud

Příspěvek od wellbloud » 28 led 2015 14:47

Zdravím,
také mám u svého "eMka" problém s GPS. Nevím jestli to tady už někdo zmiňoval, ale na nějakém zahraničním fóru jsem našel zmínku o nefunkčnosti GPS u "eMka" v souvislosti s aktivovaným režimem Stamina. Zkoušel jsem tedy otestovat, jak se telefon bude chovat po deaktivaci tohoto režimu. V nabídce "Správa napájení" jsem pro jistotu deaktivoval všechny položky (Stamina, režim slabé baterie a wi-fi podle místa) a vyrazil jsem na procházku. Chování telefonu ale bylo stejné jako obvykle - na první pokus se fix nepodařil (až po vypnutí a opětovném zapnutí GPS), po fixu vysoká polohová přesnost (20-45), výpadek po pár minutách -> GPS absolutně nepoužitelná. Napadlo mě telefon ještě restartovat (vypnout a zapnout) a zkusit to znovu. Nevím jestli to byla náhoda, ale po tomto kroku (deaktivace Staminy + restartu telefonu) jsem za 30 minut nezaznamenal ani jeden výpadek, čehož jsem u svého telefonu nedosáhl ještě nikdy, a to ani po různém laborování s nastavením a instalacemi nejrůznějších aplikací na základě mnohých doporučení na internetu. Polohová přesnost byla také nižší. Má trasa vedla panelovým sídlištěm (celkem hustá zástavba), přičemž přesnost se pohybovala od 3 do 11 m. Ani toho jsem s mým telefonem ještě nikdy nedosáhl.

Jak říkám, může to být náhoda, ale rozhodně by to stálo za ověření více uživateli. Sám to ještě otestuji. Pokud se to tady již řešilo a vyloučilo se to jako nefunkční řešení, tak se omlouvám.

zvirek

Příspěvek od zvirek » 28 led 2015 17:08

Dobrý, až na to, že u alternativních ROm, režim stamina není ....
Nicméně ověřuj, jestli se ti 20x za sebou podaří zopakovat stejný výsledek, bude to relevantní.

Mě pomohlo nainstalování GPS FIX jak to píšu výše, a také to, že v autě připojím nabíječku. Nicméně GPS i tak vypadne po cca 20ti mnutách jízdy - ale není se díky GPs fix zrestartuje GPS a do 5-10 sekund poloha opět naskočí a potom už drží. Takže to jakž takž použitelné je. Zkoušeno se Sygic.
Při pěších pochůzkách mi výpadek nevadí - stejně na vandru jen potřebuju ověřit polohu třeba na Mapy.cz, když bloudím na rozcestí, tam nepotřebuju navigaci krok za krokem, aby mi to hlásilo: u nejbližšího pařezu zatočte vpravo. :wink:
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M/M Dual“