Problém s gps xperia M

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Tomkk

Re: Problém s gps xperia M

Příspěvek od Tomkk » 08 kvě 2015 10:51

To je asi dobrá otázka. Taky si nejsem jistý. Co třeba sem?
http://support.sonymobile.com/global-en ... gion=cs_CZ ?

haski

Příspěvek od haski » 23 čer 2015 08:14

Já dal telefon k reklamaci z několika důvodů jako vyčvachtaný 3,5" jack, sluchátkový reproduktor občas chraptí, telefon se mi dost často restartoval (i po resetu) a pak právě i na náhodně odpojující se GPS na stejném úseku.
Z reklamace přišel za 15 dnů a jediné co opravili byl jack konektor, ostatní na testy je prý OK.

Tak jsem vylezl večer ven, vzal jsem mojí starou Xperii Mini a Xperii M Dual a zkusil GPS. Zkoušel jsem to na aplikaci GPS TEST. Oba se chytli přibližně stejně. Pak jsem během toho na obou telefonech najížděl do nastavení a reguloval ještě jas. Po 5 min Xperia M Dual už neviděla žádné satelity. Po 2 min jsem to vzdal a šel domu.
Tam jsem seděl u okna a Xperia Mini stále nějaké satelity viděla 3D FIX, Xperia M Dual stále nic a asi po 30 min kontroluju a Xperia M Dual už zase chytala 3D fIX.
A to jsem v telefonu neměl žádnou SIM ani paměťovku.

Takže příště půjde na reklamaci video záznam, jestli neuznají, budu to asi muset řešit přes znalce.

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 23 čer 2015 08:39

Ta GPS samozřejmě vadná je a opravit to neumí. Fandím vám dotáhnout to do konce. Prakticky to znamená ten mobil už nepoužívat, jinak vás to nebude bavit, stále být bez něj a pak reinstalovat. Na konci by vám měli vrátit penize. Jen jestli to nebude za slib mlčenlivosti. :D
Jinak stejný problém mají zřejmě i jiné mobily, např. Y550.http://androidforum.cz/topic63926.html
Těžko říct, co mají tyto dva mobily společného.. :unknown:

Gandi

Příspěvek od Gandi » 23 čer 2015 11:35

Moje M Dual slo na reklamaci pred tydnem, tak uvidime. Pakrkrat se mi telefon nenabijel pritom se tvaril ze nabiji, a to same i po vymene vadneho kabelu. Nekolikrat psal ze je spotreba vetsi nez dobijeni at minimalizuju pouziti. Vypadavajici GPS bez pridavneho napajeni, sluchatko a rozostrovani videa. Myslim si ze mi maximalne daji novy kablik. No pokud to bude stejny a bude GPS dale blbnout tak si koupim jiny telefon a bude to vyresene. Ta GPS me stve a to rozostrovani videa taky je to :%)

haski

Příspěvek od haski » 26 čer 2015 08:20

Tak jsem nahodil CM11 a 4 dny náhodně (ne moc aktivně) zkouším GPS a zatím to jede bez problému (nechápu).
Takže tomu dávám testovací měsíc, když sem nenapíšu, tak jsem nejspíš spokojen :-)

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 27 čer 2015 22:57

No radši budem, když napíšete, že to v CM11 fakt spolehlivě funguje a s odkazem na konkrétní ROM. :D
Ale jsem spíš pesimista, těch radostných příspěvků, že to konečně po nějakém zásahů běží, jsem na netu našel dost a po pár dnech tam vždy bylo dopsané, že nee, že to jenom tak chvíli vypadalo, že přání bylo otcem myšlenky. :no:

Gandi

Příspěvek od Gandi » 29 čer 2015 19:03

Tak telefon mam z reklamace doma, poslala to tam T.S.Bohemia takze jsem se o nic nestaral. Vymenily mi usb konektor, dali novy usb kablik a nove sluchatko. To jsem uvedl tez do zavad. Zvuk je ted uplne jiny mnohem lepsi, prostorovejsi a hlasitejsi. Mel jsem vadu i na fotoaparatu. Rozlil se mi na stul caj a mel jsem telefon polozeny na stole a musel se tam nejak dostat - jen za sklicko fotaku. Byl to mzik ale asi vzlinanim. Prisel jsem na to az za nejaky cas, vubec jsem si toho nevsiml. Delalo mi to skarede neostre fotky a na svetle z boku bylo videt ze je mirne upatlane sklicko fotaku z vnitrni strany. Vymenily mi asi cely zadni kryt protoze napsaly ze vsechny problemy byly zpusobene vadou na zadnim krytu a usb konektoru a ze vada byla odstranena vymenou dilu. Jedine co neopravily jak uz tu bylo psano obcasne vypadky GPS. Myslel jsem si ze opravily i to, protoze jsem jel z GPS dve cesty 85km a GPS nevypadla. Az dnes do prace vypadle a z prace taky. (bez napajeni) Stacilo aplikaci ukoncit a znovu spustit a slapala hned dal. Do protokolu napsaly ze zavada vypadavani GPS se v prubehu testu neprojevila. Tak se ani nedivim, ja ujel bez vypadku pomalu 200Km na dve cesty tak se to tezko dokazuje. Signal mi vypadava malo a s pridavnym napajenim vubec, takze alespon ze s tim napajenim funguje spolehlive. Nejaky cas si telefon necham a po novm roku koupim neco jineho idealne s bezdratovym nabijenim nebo externim bocnim jak to maji drazssi telefony.

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 29 čer 2015 19:12

V mém případě to lze dokázt celkem snadno. Stačí s chytnutou GPS vejít do bodovy bez signálu a zase vyjít ven a na 50% už se nechytne.
Jiní zase mají zkušenost, že jim to vypadne, když se na foun zavolá.

haski

Příspěvek od haski » 30 čer 2015 14:07

Tak jsem vyzkoušel vejít do budovy (resp sem šel na oběd asi 10min cesty) a zase zpět. Po celou dobu vše šlapalo. V budově jsem nechal vše zaplé. Baterie byla na 13%. Procesor je podtaktován na 900MHz.
Ještě vyzkouším ten hovor nebo SMS, to vím, že se mi také stávalo.

Jinak kdyby to také někdo chtěl zkoušet. Po reklamaci sem tam prostě nahodil tuto ROM http://uloz.to/xceg6hJM/cm-11-20150126- ... -nicki-zip, tady CM11 GAPPS http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps a vše zatím šlape.

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 30 čer 2015 14:20

A v budově vypadnulo GPS? ( U mě tomu pomůžu v budově ztratit signál tak, že dám founa do náprsní kapsy. U těla GPS ztratí citlivost).To chování lze pěkně sledovat třeba v aplikaci GPS status. Jsou tam pěkně vidět úrovně signálů jednotlivých družic. V okamžiku problému je vidět, že v otevřeném prostoru, ve stejném místě, kde několik družic mělo silný signál se najednou všechny družice šmrdolí na hranici příjmu a GPS se už nechytí.

haski

Příspěvek od haski » 30 čer 2015 22:07

Používám na testování GPS TEST aplikaci. Mě to kdysi vypadlo když jsem přejel přes hranice a asi po 5 km mi to vypadlo a nepomohl ani restart aplikace ani GPS. SAmo to naskočilo asi po 15min.
Teď s touto ROM zatím vypadlo při 30min cestě asi 2x na 10s.

A teď jsem zkusmo vyšel ven, fix ihned do 10s, pak jsem šel domu na 2min, satelity byly trochu vidět, ale postupně zmizely a šel jsem ven a už se to nechytlo. Aplikaci jsem musel dát zpět a zase sem se vrátil do aplikace GPS a opět rychlý fix do 10s.

Mám dojem, že je tam sice nějaký problém, ale funguje to myslím o dost lépe než předtím (doufám, že to není jen dojem).

Obrázek Obrázek Obrázek

Jirkous3

Příspěvek od Jirkous3 » 01 črc 2015 09:13

Myslím, že tohle je právě typické chování GPSky u eMka. Signál vypadne a musí se vypnout a zapnout GPS, pak hned naskočí. Ideální by byla appka, který by detekovala jestli některá aplikace nevyžaduje GPS signál no a pokud by nebyl fix, tak by vypnula a zapnula přijímač GPS signálu. Jenže kde takovou appku vzít?

pjes

Příspěvek od pjes » 01 črc 2015 09:28

Tady http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2758533 , ale stoprocentní spolehlivost od toho nečekej. Když jedu na kole se záznamem trasy, mám místo plynulé křivky sérii úseček jako bych letěl vrtulníkem.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 01 črc 2015 09:29

Jedině vyvinout. Nebo ji požadovat po Sony.

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Sony Xperia Tablet S + Huawei nova
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

pjes

Příspěvek od pjes » 01 črc 2015 09:37

Sony na to evidentně pěkně z vysoka sere

Concionator

Příspěvek od Concionator » 01 črc 2015 12:40

Tak nějak... Nejspíš si říkají, že od nich stejně zase něco koupíme. Tak proč by se snažili něco opravovat zpětně, beztak se nikdo neozve.

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Sony Xperia Tablet S + Huawei nova
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

Jirkous3

Příspěvek od Jirkous3 » 01 črc 2015 12:55

Ta appka z XDA jestli to chápu správě, tak v určitých intervalech vypíná a zapíná GPS. To je sice taky řešení, ale je jasné, že to pak dělá úsečky. Chtělo by to něco sofistikovanějšího. Locus sice něco podobného má, ale nepodařilo se mi to na Mku zprovoznit. Osobně na kole používám GPSku v režimu Letadlo a výpadků mám velmi málo.

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 01 črc 2015 13:01

Já jsem před pár týdny oslovil autory třech aplikací co pracují s GPS, jestli by tu samoresetovací fci nepřilípli ke svojí aplikaci, ale slušně odepsali, že nemají čas. Pak jsem to dal jako tip komusi na androidforu, když sháněl námět na aplikaci. Podle očekávání mu to přišlo nezajímavé, když se to týká jen pár modelů, navíc je to chyba výrobce a teoreticky (my víme, že ne) by mohl sám vydat zítra opravu. :(
Pokud by to nemělo dělat úsečky, tak by se to asi muselo chovat jako GPS proxy a polohu když není si vymýšlet.

Jirkous3

Příspěvek od Jirkous3 » 01 črc 2015 14:05

Kdyby se do toho někomu chtělo, může zkusit experimentovat s Locusem. Tam tato možnost teoreticky je. Pod funkcí "Max search time". Mělo by to fungovat, já s tím měl potíže možná jen proto, že jsem to testoval v režimu Letadlo.
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=man ... ttings:gps

Mangalica

Příspěvek od Mangalica » 12 říj 2015 14:01

Bez velké naděje, ale přesto se zeptám? Pomohla instalace CM11? Jaké jsou zkušenosti po delší době? Nechtěl bych otvírat BL a dál vrtat do founu, pokud to nemá cenu...
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M/M Dual“