Výměna zapínacího tlačítka

To nejlepší od Sony Mobile v kompaktním kovovém těle

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vargosz

Výměna zapínacího tlačítka

Příspěvek od vargosz » 30 srp 2017 22:38

Zdar,
nemáte někdo zkušenost s výměnou zapínacího/odemykacího tlačítka? Začalo mi nějak zlobit, buď téměř nereaguje, nebo naopak reaguje až moc citlivě, takže okamžitě po odemčení displaye ho zase zamkne... Restartovat telefon, (zapnout nebo vypnout ho) je docela martyrium.
Kouknul jsem na nějaká videa na youtube, např. tady: https://www.youtube.com/watch?v=F-BfTFC ... gJ4L9cJIbA a objednal z Číny nová střeva a pokusím se to vyměnit. Záruka už mi nějaký ten pátek neplatí a do servisu se mi telefon posílat nechce...
Zamykání/odemykání telefonu zatím řeším pomocí aplikace Gravity screen. Funguje to celkem spolehlivě, ale dost to žere baterku, moc jsem si zatím nehrál s nastavením, ale asi to udržuje telefon permanentně vzhůru...

Pokud byste měl někdo jakoukoli radu, jak "snadno a rychle" vyměnit power tlačítko, nebo jak "bezbolestně" žít bez něj, budu vděčný.

Kompost
Typ zařízení: D5803

Re: Výměna zapínacího tlačítka

Příspěvek od Kompost » 31 srp 2017 14:00

Hele je to uplně jednoduchý, sundáš zadní kryt, baterku, střední rám, odpojíš všechno ze základní desky (kterou vyndáš) a pak to všechno zase složíš a když budeš mít i těsnění rámu a zadního krytu tak to bude i držet pohromadě :Yahoo!:

IJK

Příspěvek od IJK » 31 srp 2017 16:35

Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

Autor tohoto vlákna
vargosz

Příspěvek od vargosz » 31 srp 2017 19:37

Díky za odpovědi. Do servisu se mi nechce... :-)
Baterku už jsem měnil, takže se rozebírání zase tak moc nebojím. Těsnění (obě) jsem objednal taky, takže to prostě zkusím a dám pak vědět jak jsem dopadl...
Doufám, že to z Číny dojde brzy, dost se to zhoršuje a tlačítko už skoro vůbec nereaguje :-)

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

Autor tohoto vlákna
vargosz

Příspěvek od vargosz » 11 zář 2017 15:22

Tak hotovo, tlačítko vyměněno. Nebylo to až zase tak komplikovaný. Vodotěsnost už samozřejmě pokoušet nebudu.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z1 Compact“