Sony XPERIA Z1 Compact s Cyanogen ROM 12.1

To nejlepší od Sony Mobile v kompaktním kovovém těle

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA Z1 Compact s Cyanogen ROM 12.1

Příspěvek od Jozef Cmar » 10 kvě 2016 15:19

Podpora modelu Sony XPERIA Z1 Compact definitivně skončila, s tím se nyní musíme smířit. Už jsou to také dva roky, co tento kompaktní telefon dorazil na trh a stal se synonymem pro malý a velmi výkonný přístroj bez zbytečných kompromisů. Výrobce pro tento telefon nabízí Android 5.1.1 Lollipop, stejný operační systém nabízí také CyanogenMod 12.1, který k tomu ale přidává obrovské možnosti přizpůsobení.

CyanogenMod mě vždycky lákal z mnoha důvodů. Telefony s touto ROM se dají prakticky neomezeně upravovat, možnosti úprav uživatelského rozhraní se s tovární ROM nedají vůbec srovnat. Přímo v telefonu navíc můžete ovlivňovat třeba také výkon vašeho telefonu, což je příjemné. Z Google aplikací si nainstalujete pouze Obchod Play a zbytek už je pouze na vás. Navíc existují tisíce kvalitních schémat, které změní váš telefon také po grafické stránce. Potěší také pravidelné aktualizace, pro model XPERIA Z1 Compact vychází nové sestavení každý týden, to potěší především z důvodu bezpečnosti. Zrovna první generace výkonných kompaktních telefonů od společnosti Sony Mobile je podle mého nyní pro CyanogenROM velmi vhodná, oficiální podpora je u konce, navíc také začíná končit záruční doba. Takže za mě je toto dobrá volba, navíc si do telefonu můžete nainstalovat spoustu XPERIA aplikací. Už to rozhodně není tak, že CyanogenROM znamená sice výkonný, ale škaredý operační systém. Jak se vám ROM líbí? Jaká ROM je podle vás pro model Sony XPERIA Z1 Compact ideální?

článek - http://www.xperia.cz/11-upravy/2559-son ... n-rom-12-1

download - http://download.cyanogenmod.org/?device=amami

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Waldweit

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s Cyanogen ROM 12.1

Příspěvek od Waldweit » 10 kvě 2016 20:18

Jak je na tom mobil s výdrží na baterku a s foťákem, hlavně s kvalitou fotek? Nechtěl bych si moc pohoršit co do kvality.
Sony NW ZX2 + Campfire Audio Jupiter
HTC 10 + Sony MDR-1ABT

mmm273

Příspěvek od mmm273 » 11 kvě 2016 09:45

Mam rad sony stock, nepotrebujem najnovsi android, 5.1.1 uplne staci, bateria a stabilita je uzasna, po nainstalovani modnutej kamery zo z5 aj kvalita fotiek ujde, tak naco vsetko toto riskovat koli CM ?
Uz su prec doby ked som flashoval ROM kazdy vecer, dnes skor ocenujem nenutnost do toho sprtat :D

Ale CM mam rad, hlavne na takej Xperii T je to o poznanie lepsie ako stock, ale davat to na nove telefony moc zmysel nevidim.
Xperia X10 mini pro -> HTC Magician -> Xperia Mini 2011 -> Xperia X10 -> HTC 7 Trophy -> Xperia Play -> Xperia S -> LG 4X HD -> Xperia T -> Nokia Lumia 820 -> Sony Xperia SP -> HTC One S -> Lumia920 + Xperia Mini Pro 2011

doktor

Příspěvek od doktor » 16 kvě 2016 06:50

CM som casto pouzival na predchadzajucich telefonoch. Nedavno som Z1C upgradoval zo stock 4.4 na 5.1.1 a velmi ma prekvapila stabilita a vydrz baterky. Ak ma CM porovnatelne vlastnosti (vratane fotaku ako sa pyta waldweit), tak ma zmysel, inak radsej zostat na 5.1.1, s rootom vyhodit vsetky nechcene appky a uzivat si vyladenu stabilnu ROM. Vie toto niekto porovnat?

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

juronagy

Příspěvek od juronagy » 22 kvě 2016 18:41

Ja mám cyanogenmod na Z1 compact už vyše roka, začal som s verziou CM 11 snapshot, a teraz mám CM 12.1 nightly, a nemal som žiadne problémy ani pri inštalácii ani počas používania. Mám tam len aplikácie ktoré chcem, žiadny facebook, twitter a podobné zbytočnosti. CM funguje spolahlivo, rýchlo, žiadne lagovanie, zamrzanie alebo padanie aplikácií nemám. Na porovnania aktualny instalacny balík CM 12.1 má 284,77MB, google aps mini má ďalších 250MB, naproti tomu stock verzie Xperie Z1C majú cca. 1,3GB. Fotoaparát tam mám google a camera zoom fx, kvalita fotiek za denného svetla je výborná, za zníženej viditeľnosti alebo za umelého osvetlenia samozrejme už to neni také dobré. Na CM je nekonečne veľa možností meniť vzhľad, témy možno kombinovať z niektorých napr. použiť oznámenia, tapety, z iných písmo, ikony atď. Aktualizácie sú pravidelné, práve včera som aktualizoval, teraz mi ukazuje úroveň zabezpečenia systému android z 1. apríla 2016, jadro a dátum zostavy mám z 8. mája 2016. Takže podľa mňa jednoznačne najlepšia voľba. Keď tak prešiel by som len na CM13 keď bude nejaká verzia označená ako stabilná. Zatiaľ som ich neskúšal, ale už pribúdajú, dokonca na xda spravili aj ich sumár http://forum.xda-developers.com/sony-xp ... s-t3372565 zatiaľ je tam 10 rôznych verzií, takže podľa mňa skôr či neskôr niekomu sa podarí spraviť nejakú stabilnú verziu s androidom 6.

pcpepik
Moderátor
Typ zařízení: F5321, D5503, SK17i

Příspěvek od pcpepik » 24 kvě 2016 17:28

@Waldweit @doktor: Za ideálních podmínek je kvalita fotografií srovnatelná, jak se ale podmínky začnou zhoršovat, začne se výrazně zhoršovat i kvalita. V každém případě počítejte s pozorovatelným zhoršením oproti tovární ROM. (u CM13 se kvalita zdá se trochu zlepšila)

@juronagy: CM13 je stále ve fázi raného vývoje, na každodenní používání jej zatím moc doporučit nemohu. Je použit nový "univerzální" kernel (v3.10), takže ještě nějaký čas bude trvat, než se odladí všechny chyby. Bohužel u Z1C nepozoruji tak velkou aktivitu jako např. u Z1 či Z3C, takže to může trvat trochu déle.
Současná sestavení CM13 trpí častými restarty a "náhlou smrtí", nejnovější verze kterou někdo zkoušel sestavit prý prozměnu výrazně užírá baterku. Fotoaparát momentálně použitelný také není, byť už částečně funguje (kvalita je docela dobrá).
Lépe by na tom údajně měla být sestavení čistého AOSP, kde má být i funkční fotoaparát, ty jsem ale ještě nezkoušel.
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!

juronagy

Příspěvek od juronagy » 12 zář 2016 18:28

Ako vidím už toho nášho telefónu vývojári sa zbavujú, škoda lebo teraz som investoval do novej baterky. Ani s verziou CM13 sa nijak moc nepohlo, aj keď som zistil, že Dirty Unicorns, AOSP už deklarujú stabilnú verziu android Marshmallow http://forum.xda-developers.com/sony-xp ... i-t3376938. Ale podľa mňa na doberj ceste je Android 7.0 Nougat For Z1 Compact http://forum.xda-developers.com/sony-xp ... p-t3317511 kde údajne všetko funguje okrem fotoaparátu

FeReT.cz

Příspěvek od FeReT.cz » 23 zář 2016 08:15

Ahoj lidi,
Nemáte zkušenost s problémem CM a paněťovka?
Když nainstalím CM tak nevidí kartu, resp. v nastavení telefonu/uložiště ji vidí ale nezobrazí velikost a co zbývá, to až když dám odpojit a pak připojit,ale správce souborů (jakýkoliv) ji nevidí. Zvláštní je, že před nedávnem nebyl problém a když jsem se chtěl opět vrátit na CM tak nejde,přičemž jakmile se vrátím k původní Laginoo romce tak je vše ok. Nevíte někdo co s tím? Chtěl bych raději CM jede krásně a mám pocit,že světelné čidlo funguje mnohem lépe a hlavně v autě mi po spárování ukazuje jména a ne jen čísla.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

juronagy

Příspěvek od juronagy » 27 zář 2016 22:20

Ked pozerám uložisko, tak tam vidím interný ukl. priestor aj SD kartu, taktiež mi to ukáže ES Explorer, a CM správca súborov. Ale mal som taký istý prípad na inom telefóne a pomohlo len preformátovanie karty. Na Z1C mám teraz CM 12.1, a zatial som nemal problémy s SD kartou.

FeReT.cz

Příspěvek od FeReT.cz » 30 zář 2016 07:39

Díky, zkusím to

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

juronagy

Příspěvek od juronagy » 24 led 2017 10:23

Cyanogen ROM nám končil, poslednú aktualizáciu na CM 12.1 som mal 20161016, nakoľko už pár týždňov mám nový telefón tak som to moc nesledoval, teraz som sa rozhodol, že na Z1 compact spravím čistú inštaláciu a nechám si ho do zálohy tak som tam chcel vyskúšať niečo nové a našiel som Lineage OS http://www.quickfever.com/lineage-os-download na moje prekvapenie funguje verzia android 7.1.1. celkom dobre, dokonca aj fotoaparát. Zdá sa mi že google fotoaparát je tam z CM 12.1 ale po aktualizácie aplikácií prestal fungovať, takže som to celé preinštaloval, dal som tam najnovšie twrp 3.0.3-0 a v tom nastala chyba, už reboot systém nefungoval, ostala čierna obrazovka ale pomohlo resetovať červeným tlačítkom vedľa sim a potom znova zapnúť. Nemám vyskúšané koľko vydrží baterka ale na pohľad tam vyzerá všetko dobre, a sľubujú pravidelnú aktualizáciu rom.

Fijojo

Příspěvek od Fijojo » 09 črc 2017 12:23

Zdravím kluci :). Máte někdo nahranou tu romku? Na odkaze není ke stažení. Díky.
SE Xperia NEO;FW: MT15i 4.1.B.0.587; KERNEL: Suave_v6_ NeoV; ROM: SK-CZ Xperia Team EDT-2 Neo

Sony Xperia Z1 Compact LOVE IT :P
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z1 Compact“