Displej vynechává

To nejlepší od Sony Mobile v kompaktním kovovém těle

Moderátor: Moderátoři

nitram47

Re: Displej vynechává

Příspěvek od nitram47 » 03 úno 2017 22:55

Ja keď som použil telefón na balkóne v tých mrazoch a následne ho používal vo vnútri v teple, tiež mi blbol displej asi 2 minúty, píšem na klávesnici a začalo si to písať samé :-) takže možno máš vnútri koroziu, ktovie v akých podmienkach ho skladovali.

Ešte ma napadlo, daj ho vyskúšať inej osobe, alebo vyskúšaj iný prst. Keď mám suchý palec a prebehnem ztvrdnutou časťou kože, tiež mám problémy so swipe napríklad ;-)

Autor tohoto vlákna
Renee
Typ zařízení: Xperia Z1 Compact

Příspěvek od Renee » 04 úno 2017 19:53

Jestli dostanu od našich východních bratrů nějaké peníze zpátky, tak budu zas zoufale vymýšlet co dál... Děkuju za tip, případně to promyslím.

Zítra zkusím sjet do servisu a uvidím co mi tam na to řeknou, a pak případně sednu a udělám video tý chyby, naučil jsem se ji docela spolehlivě vyvolat a předvést. Pak jim to vypálím a pošlu PPLkem a děj se vůle boží.

Já vím žes mi už párkrát řekl že jde o HW vadu, ale nejde mi to furt do hlavy, když to dělá jenom při nějakých aktivitách a při idlování to problémy nedělá.

nitram47: Zkoušeli jsme, ono si to kliká samo i když to položím na stůl :D Ale ta poznámka s tou korozí může být taky na místě, on ten dotykáč možná bude OK protože na dotyky reaguje dobře a po celé ploše, akorát prostě z nějakého důvodu ten telefon registruje nějaké dotyky navíc (a že jich je hodně :D)

Edit: Teď jsem si s tím telefonem chvíli hrál ve tmě a všiml jsem si dvou věcí: 1) Na jedné straně podél panelu displeje prosvítá podsvícení. 2) Blikání notifikační diody je vidět i zezadu - skrz ledku foťáku a skrz výřez symetrický s výřezem kde to bliká správně na straně displeje. Není to 100% intenzity, ale třeba 70%.
První bod nejsem schopen vyfotit - ono to úplně nezáří a já nemám k dispozici dostatečně kvalitní foťák, druhý bod zachytit schopen jsem ale protože výsledek je černej obraz se dvěmi zelenými fleky, nejsem si jist relevancí. :D

Asi je zbytečné se na to ptát, hlavně první bod svědčí o pochybné kvalitě, ale prosím o potvrzení že takto originál telefon vypadat nemá, a já se pustím do snahy vytřískat zpět nějaký peníze. :)

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 05 úno 2017 14:46

Tak tohle nedělala ani ta Z1 Compact mého známého, s tím vadným displejem. Měl jsem ten telefon nějakou dobu k dispozici a fakt jsem si ničeho takové ve tmě nevšiml.

No hlavně prosvítání displeje okolo rámu u údajně voděodolného telefonu je zajímavé...

Pokud stíháš do 14 dnů odstoupit bez udání důvodu, tak bych to hlavně co nejdříve poslal...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 05 úno 2017 17:13

V úterý to půjde PPL, přijmul jsem to minulý týden ve středu, takže věřím že i těch 14 dnů bych stihl. Ale spíš teď řeším s kámošem z oboru že bych chtěl prachy zpátky v rámci reklamace.

Představuju si to tak že jim k tomu hezky popíšu závadu, přiložím CD s videem kde ukážu chybu a fotkama stavu telefonu a balíčku ve chvíli odeslání. K tomu napíšu ještě mail se stejnými informacemi a číslem PPL zásilky. V textu bude obsažena informace o tom že blbne displej a že prosvítá podsvícení okolo panelu a že z tohoto mám dojem že se jedná o nekvalitní repas který mi prodali jako nový telefon za cenu nového telefonu a že chci peníze zpátky.

Nevím jestli je to proveditelné a jestli to splňuje všechny náležitosti, proto to v průběhu dneška a zítřka zknzultuju s kamarádem z oboru a uvidíme co se stane.

Vracení bez důvodu mě trápí v tom, že ten krám po mě pak třeba dostane nějakej další chudák kterému to bude blbnout. Na druhou stranu, možná bude lepší se toho prostě zbavit a po mě potopa.

verbatim

Příspěvek od verbatim » 05 úno 2017 17:40

Jasně no, chápu.

Avšak úplně nejjednodušší by bylo to vrácení bez udání důvodu (kde věřím, že i tak se jim nebude chtít to jen tak dát). Stran opravy... Otázkou je, jestli to vůbec uvidí autorizovaný servis, nebo jestli to spíš nebude "opravovat" nějaký jouda na koleni za plentou v "obchodě" a vymyslí si oxidaci tvou vinou atp... Hlavně, aby se neuznala reklamace.

Divil bych se, kdyby ti i proplatili náklady za odeslání (hlavně aby dali, co mají, za ten telefon).

Tak pak dej vědět, jak jste to s kamarádem vymysleli a pak hlavně, jak celá ta anabáze dopadla... Snad ve tvůj prospěch.

Hlavně nafotit jak telefon, tak i jak to budeš balit v krabici atp.

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 05 úno 2017 18:04

Vymysleli jsme to tak, že odstoupím bez udání důvodu.

V obchodních podmínkách na to mají vzorový formulář a mají tam napsáno že do 14 dnů se musím vejít s oznámením, ne s dodáním zboží (ale věřím že se tam vejdu i s tím zbožím).
Samozřejmě budou odlepené fólie na displeji a na zádech telefonu, a nabíječka nebude oblepená a v sáčku ve kterém byla... Takže asi ani nečekám že mi vrátí plnou cenu. A s proplacením dopravy taky nepočítám.

Na nějakou opravu jsem ani nepomýšlel - s vědomím že se jedná o nepovedenej repas, nebo tak něco, nevěřím že by došlo ke kvalifikované opravě. Spíš jsem to chtěl "vrátit s udáním důvodu" ale s kámošem jsme se shodli na tom, že bez udání to bude jednodušší. Je otázka jak moc se v tom telefonu budou rýpat. Zapnout se to zapne a možná i tím uvítacím povídáním by se mohlo dát proklikat bez projevu mojeho problému. Taky je otázka co by asi dělali kdyby se jim můj problém projevil?
No, uvidíme co se stane :D

Všechno jsem si vyfotil, snažil jsem se udělat i makro záběry po obvodu telefonu, na důkaz že není poškozený a zítra jim to hned pošlu.

Dám vědět co na to řeknou. Podle recenzí a diskuze na heurece se sice kroutěj, ale minimálně oni tvrdí že reagují v pořádku, tak uvidím. :)

Teď ovšem zas budu chodit naštvanej se sým starým pádlem... Přemýšlím nad tou bílou cos posílal o pár příspěvků výš. Jak složité je na tom vyměnit kryt za žlutý?

verbatim

Příspěvek od verbatim » 05 úno 2017 18:21

Tak budu držet palce ;-).

Spíš zvolit nějaký skin a oblepit. Jednak to víceméně splní vizuální efekt, jednak ochrana před poškozením.

Pač bez zásahu do telefonu by se to neobešlo (a další ne úplně malá investice, když by člověk chtěl použít origo díly).

Jinak to rozbalenovraceno provozuje setos a to je oficiální distributor, nikoliv nějaká divočina. A hlavně je to v ČR:-D

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 21 úno 2017 18:11

No, tak mi bez keců vrátili peníze. Bez keců myslím doslova. :D Předminulé pondělí jsem jim poslal mailem výpověď smlouvy a odpoledne poslal balík přes DHL, bez reakce. V pátek balík převzatý, ticho po pěšině. Dneska peníze na účtě, a furt od nich ani slovo. :D To je panečku komunikace. Takže jsem na tom ztratil 260kč za odeslání toho balíku, o to se s nima přetahovat nebudu. Za tu cenu docela užitečná zkušenost do budoucna, už jsem v životě udělal i horší kšefty.

Mezitím ten bílý na který jsi my poslal odkaz na rozbalenovraceno.cz ještě o 310 korun slevnil (myslím že byl za 5400 když jsi to posílal?), ale taky se mi vyloupla jinačí útrata, takže si teď rozmyslím jestli jít do toho bílého nebo ještě pár měsíců improvizovat a střídat telefony. :)

Díky za rady.

verbatim

Příspěvek od verbatim » 21 úno 2017 18:31

Tak to je super! Jasně no, jj, koukal jsem, že ještě zlevnil. Tak buď na tebe počká a bude postupně zlevňovat, nebo se vyrojí něco jiného :wink: .

Ať tak, nebo tak, přeji šťastnou ruku při volbě - jak budoucího telefonu, tak především obchodu :wink:

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 22 úno 2017 18:04

Nejlepší je že ho zase zařadili do sortimetnu jako novej kus za 6400... Takže situace se bude opakovat až to nějakej chudák zas koupí.

(když jsem ho koupil tak jim ze sortimentu žlutý zmizel, teď ho tam zas mají)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z1 Compact“