Stránka 1 z 1

Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 28 pro 2017 00:02
od Jozef Cmar
Sony XPERIA Z1 Compact je jedním z legendárních telefonů v portfoliu společnosti Sony Mobile a když byla před několika lety představeny, byl to skutečně úžasný telefon. A také v dnešní době se tento telefon ještě tak úplně neztratí, ačkoliv na novější telefony už samozřejmě ztrácí a navíc byla dávno ukončena podpora tohoto modelu. S upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop je ale schopen telefon stále dobře fungovat.

Na druhou stranu je ale znát, že výkon modelu Sony XPERIA Z1 Compact už v dnešní době zkrátka nestačí za všech okolností a ani neoficiální ROM nedokáže s tímto telefonem úplné zázraky. Od doby kdy jsem testoval neoficiální Android 5.1.1 Lollipop pro tento telefon se ale mnohé změnilo. Dostupná je totiž ROM Lineage 14.1 a ta telefon posunula výrazným způsobem kupředu a ten také stále má co nabídnout. Bohužel už model Sony XPERIA Z1 Compact nevlastním a nemám možnost ROM vyzkoušet a natočit, pokud by se toho ale někdo ujal, určitě bych to ocenil a ostatní majitelé tohoto prvního kompaktního vlajkového telefonu Sony XPERIA také. Video vydávám až nyní a je to svým způsobem záměrné, třeba pro model Sony XPERIA Z5 Compact totiž podpora ze strany XDA je výrazně méně intenzivní a vše nasvědčuje tomu, že kvalitního (ač neoficiálního) Androidu 8.0.0 Oreo se pro tento telefon nedočkáme, přitom výkonu má spoustu. S propadem prodejů telefonů Sony XPERIA také spousta vývojářů na XDA přestala vytvářet ROM pro tyto telefony a je to škoda. Současný Android sice funguje skvěle, ale neoficiální ROM byly cestou, díky které se dal kvalitní telefon bez problémů používat naplno klidně po dobu tří let. Sony XPERIA Z1 Compact toho je důkazem. Má tady ještě někdo z návštěvníků tento legendární telefon? Jakou ROM v něm používáte?Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 28 pro 2017 16:50
od oldboy63
ja ho stále mám, nejaké úpravy sú v popise, okrem toho zvýšenie hlasitostí repráku zvonenia, slúchadla pri telefonovaní a výstupu do slúchadiel. okrem toho nainštalovaný transmitter a pár ďalších apiek s rootom spojených, čo mi v terajšej xz1c trochu chýba, ale po vyše 3 1/2 roku som neodolal novej xperii. z1c ale po výmene batérie stále šlape, pre moje potreby, ako má. ROM ale meniť nemienim, tá od Lagina je perfektná. novší systém mi žily netrhá, kým všetko čo treba, funguje. foťák z xda sa skoro vyrovná tomu z xz1c. takže, keď sa mi totálne rozsype xperia neo, ktorú ešte stále používam ako služobný mobil, z1c nastúpi na jej miesto. 8)
jožko, na čo nestačí výkon xperie z1c? a prečo by sa nedal používať ďalšie roky, kým mu napríklad vydrží baterka?

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 28 pro 2017 21:00
od vlk1669
Používám taky už 3 a půl roku a maximální spokojenost. Jen baterku jsem vyměnil, jedu na KitKatu a vše co potřebuju spolehlivě funguje.

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 28 pro 2017 22:16
od Jozef Cmar
No když jsem zkoušel nějaké navigace nebo třeba Facebook, tak už telefon občas prostě měl dost...

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 29 pro 2017 09:32
od vintrlos
Stále v provozu s ROM od Lagina, a opravdu se obavám až telefon umře tak nebude moc na výběr mezi kompakty, jestli nějaký bude

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 29 pro 2017 10:44
od oldboy63
to jozef: mne sygic funguje bez problémov, fakebúk som vyhodil, používam lite verziu, nemusím mať messenger. a raz za mesiac prečistím cez twrp cache a dalvic cache a dám obnovu a telefón bez problémov.

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 29 pro 2017 11:21
od Jirka N.
Občas už se zadejchá, to je pravda :-)
To je daň za naistalované aplikace a taky Xposed s vícero moduly , ale prostě mi to usnadňuje užívaní a neobejdu se bez nich.. :no:
Přístě už 5" (max 5,2) a nejlépe v kovu

Už sem málem podlehl Honoru 8 když vypukla akce na 6999Kč, ale dnes už mi přijde 32GB málo a když už čtečku, tak asi ne vzadu....
Nová baterie za 3 kila vdechla život minimálne na dalšího pul roku :-)

XZ1C taky nepřesvědčila, prostě za ty prachy min 64GB a větší displej v tom těle bych čekal....

Prostědí sony se mi líbí, ty animovaný témata mi vždy udělají radost, jinak ale Nova launcher prime

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 29 pro 2017 13:38
od AliKemal
Ja som kúpil Xperiu Z1 Compact vo februári 2014 po tom čo som utopil ďalšiu legendu od Sony Ericssonu s názvom C702. Odvtedy až do dnes ho používam ako svoj primárny telefón. Fičím na poslednom oficiálnom Lollipope 5.1.1, ktorý som prečistil od zbytočných aplikácií a doplnil o Cyberian 8.0, Torch Boost a spústou Xposed modulov. Celkovo som s týmto zariadením nemal počas 46 mesiacov používania najmenší problém, akurát pred cca pol rokom sa mi začali vyskytovať náhodné dotyky na displeji, ktoré sa každým dňom zhoršujú. Displej reaguje aj v prípadoch kedy by nemal, avšak jednoduché utretie do trička tento problém na istý čas vyrieši. V blízkej dobe plánujem rozlúčku so stock ROM a prechod na https://forum.xda-developers.com/sony-x ... i-t3428288 a druhú výmenu batérie.

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 01 led 2018 18:41
od IJK
Používám taky Lagiinovu ROMku a s výkonem v navigacích víceméně nemám problém, a to jsem jich zkoušel/používal docela dost. Sygic - bez problémů s výkonem včetně TTS, ale jinak asi nejhůře vyhozené peníze, zejména přepočty trasy jsou tragédie (ne rychlostí ale nekvalitou algoritmu), Navigon naprosto bez problémů (má vlastní TTS), Mapy.CZ ok na kolo, nahradil jsem s ním OSMAND (taky fungoval, ale Mapy mají zdarma navíc např. vrstevnice). Jediné iGo má potíže, a to pouze pokud jsou puštěné dopravní informace - je jich strašně moc a po cca 30 minutách se to nějak 'unaví'. Poslední zhruba půlrok používám pro auto MagicEarth, která je zdarma včetně dopravních info a naprosto bezproblémová, přepočty trasy na Z1C bleskurychlé (a reagující na dopravní info). Která navigace se ti zdála pomalá na Z1C?

Re: Sony XPERIA Z1 Compact s upraveným Androidem 5.1.1 Lollipop

Napsal: 02 úno 2018 07:22
od RossiCZ
Používám Nougat Lineageos 14.1 by Munjeni. Až na maličký problém, že nejde zesilovat hovor telefon šlape jako nový. Úplně bez záseku.

Odesláno z mého Xperia Z1 Compact pomocí Tapatalk