Unikly specifikace Sony XPERIA Tablet Z2

Ještě výkonnější a ještě tenčí než XPERIA Tablet Z

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Unikly specifikace Sony XPERIA Tablet Z2

Příspěvek od Jozef Cmar » 17 úno 2014 14:35

Na internetu se objevily specifikace XPERIA Tablet Z2 a jelikož za únikem stojí evleaks, můžeme se na informace spolehnout. Změn je spousta, už původní tablet patřil k tomu nejlepšímu na trhu a model s pořadovým číslem 2 bude ještě lepší. Procesor Qualcomm Snapdragon 800 nově nabídne takt až 2,3 GHz na každé jádro, stabilitu pak zajistí celé 3 GB operační paměti RAM. Nezmění se úhlopříčka displeje ani rozlišení, což může být pro někoho zklamání. Osobně ale mám z rozlišení 1920 x 1200 radost, cokoliv navíc není při dané úhlopříčce moc využitelné. Třeba budou ve společnosti Sony Mobile rozumní a nebudou se honit za nejlepšími specifikacemi, které běžný zákazník nikd nevyužije. Potěší naopak 16 GB vnitřní paměti, přítomnost slotu na paměťové karty microSD nebo fotoaparátu s rozlišením 8 megapixelů. Tablet logicky nabídne Android 4.4 KitKat a těšit se můžeteme i na odolnost proti vodě. Baterie má kapacitu 6000 mAh, přičemž tato se vešla do těla s tloušťkou pouze 6,4 milimetru. Tablet tedy bude ještě tenší než původní Sony XPERIA Tablet Z. Jak se vám zařízení dle spcifikací líbí? Očekáváte nějaké zajímavé novinky v designu?

článek - http://xperia.cz/novinky/1204-unikly-sp ... -tablet-z2
zdroj - https://twitter.com/evleaks

Obrázek
Obrázek

Fry

Re: Unikly specifikace Sony XPERIA Tablet Z2

Příspěvek od Fry » 17 úno 2014 16:36

Jozef Cmar píše: Nezmění se úhlopříčka displeje ani rozlišení, což může být pro někoho zklamání. Osobně ale mám z rozlišení 1920 x 1200 radost, cokoliv navíc není při dané úhlopříčce moc využitelné.
Tak s týmto nemôžem súhlasiť, na 10" je rozlíšenie 1920x1200 málo, je to len 224ppi čo je slabota, pokiaľ by bola hustota nad 300ppi nepoviem ani slovo, pri telefóne to až tak nevadí ale pri tablete je to skrátka vidieť..., tu nejde o to čo chcú alebo nechcú ľudia, v dnešnej dobe proste predávajú pojmy ako 8 jadrový CPU, 3GB RAM, 190 jadrová Grafika, 4K rozlíšenie, čokoľvek pod tieto hodnoty je chápané ako podpriemerné a menej zaujímavé... hold svet je dnes už raz taký...

niesom človek čo potrebuje mať 500ppi displej a v súčastnosti používam telefón s hustotou bodov 217ppi, ale ak by som kupoval dnes siahol by som po niečom čo by malo displej s hustotou bodov min 300ppi
iPhone 6s 64GB Space grey

Phillipoo

Příspěvek od Phillipoo » 17 úno 2014 20:05

Fry píše:
Jozef Cmar píše: Nezmění se úhlopříčka displeje ani rozlišení, což může být pro někoho zklamání. Osobně ale mám z rozlišení 1920 x 1200 radost, cokoliv navíc není při dané úhlopříčce moc využitelné.
Tak s týmto nemôžem súhlasiť, na 10" je rozlíšenie 1920x1200 málo, je to len 224ppi čo je slabota, pokiaľ by bola hustota nad 300ppi nepoviem ani slovo, pri telefóne to až tak nevadí ale pri tablete je to skrátka vidieť..., tu nejde o to čo chcú alebo nechcú ľudia, v dnešnej dobe proste predávajú pojmy ako 8 jadrový CPU, 3GB RAM, 190 jadrová Grafika, 4K rozlíšenie, čokoľvek pod tieto hodnoty je chápané ako podpriemerné a menej zaujímavé... hold svet je dnes už raz taký...

niesom človek čo potrebuje mať 500ppi displej a v súčastnosti používam telefón s hustotou bodov 217ppi, ale ak by som kupoval dnes siahol by som po niečom čo by malo displej s hustotou bodov min 300ppi
Nemůžu s tebou souhlasit. Pokud jde o mě, vyšší rozlišení by už bylo zbytečné. Neříkám, že musí stačit i tobě :wink:
Určitě se najdou lidé, kteří budou spokojeni :)
mini -> P -> L -> M2 Aqua -> Z3

tomass.ra
Facebook profil: https://www.facebook.com/tomas.pallos?ref=tn_tnmn

Příspěvek od tomass.ra » 17 úno 2014 20:22

Ak ma byt este tensi tak parada. Uz ten moj mi dobre reze ruky.

Odoslané z GT-N7100 pomocou Tapatalku
Sony Xperia Tablet Z WiFi SGP311

pudl

Příspěvek od pudl » 17 úno 2014 20:37

On je problém v tom, že lidi jdou skutečně za lepším a spíše nejlepším - jak se říká " jak slepice po flusu". A v tom se musím Fry zastat. Jistě, jsou mnozí, kterým je to jedno a koupěj Evolve nebo Evang či jinou slátanou směsici z ručních dílen v Indonésii či Filipínách. A pak za chvilku začnou přemýšlet - jak to, že já nemám to, když soused to má. Z druhé strany jsou tací - opět mnozí, kteří už z principu vyhledávají jen to nejlepší. A pokud jsou na to finance, tak neváhají, zatímco ti druzí budou jen pokukovat (někteří závistivě, někteří jen tak, že někdo má něco zajímavějšího a lepšího, nebo ti, kteří - aby nevypadali jako chudí příbuzní - tak řeknou, že mu stačí to, co má..................).
Osobně si myslím, že Tablet Z2, je-li tak správně nově označen a bude-li to vůbec tak, neudělá dle mne žádnou díru do světa či nevyvolá takový zájem tak, jak to bylo v případě Tabletu Z. Tablet Z je prostě skvost - nepřekonatelný. TZ2 bude mít vyšší výkon v úrovni ZetJedničky či ZetUltra - ale - pozná se to vůbec , když TZ už nastavil hodně vysokou laťku.

oldrich.mladek

Příspěvek od oldrich.mladek » 17 úno 2014 20:59

Osobne chci radeji full hd na 10" nez neco vic. Pro vyssi rozliseni neni obsah, filmy jsou max full hd a par let to tak i zustane. A fullHD displej u Xperia tabletu Z je super. Pro me ideal. A jelikoz prodavam mobily a tablety, tak mohu o techto vecech presvedcit i zakazniky. Jeste by se mi libila 8" varianta. :-)

Odesláno ze Sony Xperia Z1c

pudl

Příspěvek od pudl » 18 úno 2014 08:20

http://sonyviet.vn/2014/02/lo-hang-loat ... z2-tablet/

údajné další foto Tabletu Z2 je i tady:

http://www.xperiablog.net/2014/02/17/fi ... z2-tablet/

edit - a co ta šířka rámečku ?

LMA
Facebook profil: https://www.facebook.com/lubo.mojzes?ref=tn_tnmn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LMA » 20 úno 2014 11:43

Sirka ramecku je uplne v pohode, alespon se to da uchopit bez toho aby si clovek nechtene neco spustil anebo posunul na plose.
Rozliseni na 10" taky super. Tam neni potreba vetsi ani pro editaci fotek do tisku. U SONY se mi libi, ze to nehoni zbytecne vysoko. Jednak tim davaji najevo, ze nejake trendy jim nic nerikaji (coz je super) a jednak je lepsi kdyz je zarizeni plne vyuzitelne. Vetsi rozliseni je samozrejme pekny marketingovy tahoun, ale je uplne zbytecne pro velkou vetsinu lidi.
Spise bych uvital kvalitnejsi display (S-IPS+, nebo H-IPS) a vetsi uhlopricku, alespon 12" (proto jdu tentokrat do noveho Samsungu) anebo i 13", coz by bylo mnohem lepsi pro mobilni editaci fotek, skicovani a i praci s texty a obsahem obecne. Sice uz jen Xperia Z Ultra mi plne nahradila notebook (ktery jsem od te doby ani nezapnul), ale 6,4" je zoufale malo pro prezentaci prace u klienta i pro serioznejsi mobilni praci.
Taky interni (a i xterni) pamet je zoufale mala. 16 GB je nic! A ext MicroSD o velikosti 64 GB takly nic moc. Mela by byt alepson moznost koupit verzi se 128 GB vnitrni pameti a externim slotem na klasickou velkou SDHC kartu pro dalsich 128 GB.
SONY to udelal ale i tak dobre, bude to pekne vyuzitelny tablet bez zbytecneho balastu pro rozumne uzivatele. Pokud udrzi cenu s LTE pod 12tis, tak pohoda vánek.

P.S: luxusní by bylo kdyby to mělo display velikosti A4 s rozlisenim 4k a tlakovou vrstvou Wacom. OKAMZITE bych objednaval skoro za jakoukoli cenu! :-)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z2 Tablet“