Voděodolnost?

Nástupce modelu XPERIA Z1 přináší 3 GB RAM

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
lm2ml5
Typ zařízení: E4G/Z2 coming soon

Voděodolnost?

Příspěvek od lm2ml5 » 11 črc 2017 21:25

Zdravím chystám se co nevidět koupit Z2ku, ale pár témat mě tady znepokojuje. Někde jsem tu četl například že mu spadl do vody a byl KO :%) což jsem si myslel že se s ním můžu třeba každý den sprchovat (neměl jsem to v plánu :D) a nemělo by se mu nic stát. Ale říkal jsem si že bych jednou za čas natočil třeba nějaké video ve vodě nebo tak, ale tohle mě teda odradilo... Někde jsem zase četl že mu vypadl z lodě a byl v hloubce tří metrů po dobu 20-ti hodin a byl zcela v pořádku. Tak jak to s tím tedy je? :crazy:

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Voděodolnost?

Příspěvek od verbatim » 11 črc 2017 21:32

Asi takhle, pokud budeš mít platnou záruku, není problém poslat do Arvata, ale když nebudou mít díl, neopraví a pak už záleží, jak se k tomu postaví prodejce bude-li to nějaký pofidérní...

Tak jako tak dřív nebo později jde voděodolnost do kytek - telefon generuje teplo a to pak působí na lepidlo a postupně tak vznikají netěsnosti...

Pokud už by záruka nebyla, tak bych voděodolnost ani nezkoušel....
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

marokanec

Re: Voděodolnost?

Příspěvek od marokanec » 12 črc 2017 08:44

Vodotěsnost lze otestovat s servisním testu (pressure sensor), ale jak píše Verbatin, tak pokud máš telefon již po záruce raději bych nezkoušel. Nejen působením tepla na lepidlo, ale i krytky se používáním ochodí a dobře netěsní. Syn již Z2 utopil 2x, ale musel s tím vždy do servisu. Má ho půl roku po záruce a zatím mu pořád funguje, ale již vodě odolný rozhodně není.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z2“