spadla do vody

Nástupce modelu XPERIA Z1 přináší 3 GB RAM

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Filko123
Typ zařízení: Sony Xperia Z2 Ultra

spadla do vody

Příspěvek od Filko123 » 29 dub 2017 11:37

Nazdar hoši dnes mi spadla Xperia Z2 Ultra do vane display zhasol ale reaguje pri dotyku , neviete poradiť čo teras ? :( :(

Jozef Cmar
Administrátor

Re: spadla do vody

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 dub 2017 13:19

ideálně zksit rozebrat a vysušit, osobně bych ale spíše doporučil vybrat si nový telefon
Obrázek

marokanec

Příspěvek od marokanec » 29 dub 2017 16:32

Mě se nedávno do jedné Z2 dostala vlhkost. Vypnul jsem telefon a otevřel jsem všechny krytky. Potom jsem zabalil telefon do papírového ubrousku a dal do misky s rýží a nechal ho tam 3 dny. Funguje bez problémů dál.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

exTNT

Příspěvek od exTNT » 29 dub 2017 16:50

marokanec píše:Mě se nedávno do jedné Z2 dostala vlhkost. Vypnul jsem telefon a otevřel jsem všechny krytky. Potom jsem zabalil telefon do papírového ubrousku a dal do misky s rýží a nechal ho tam 3 dny. Funguje bez problémů dál.
Doufám a přeju Ti, aby to tak zůstalo, ale následky vlhkosti ve formě koroze se můžou projevit s dost velkým zpožděním.

Já bych ten telefon asi co nejrychleji donesl do servisu a připravil si prasátko - buď na opravu nebo na nový telefon...

pcpepik
Moderátor
Typ zařízení: F5321, D5503, SK17i

Příspěvek od pcpepik » 29 dub 2017 22:12

Základní postup při podezření na zásah tekutinou:
  1. Co nejrychleji odpojit zdroj napájení (baterii) pro zamezení oxidace - u dnešních tel. bohužel moc dobře nejde :( (xperie alespoň mají tlačítko pro nouzové vypnutí, najdeš jej pod krytkou SIM - viz. uživatelská příručka, případně podržet zároveň tl. "zvýšení hlasitosti" a "vypínací" tl.)
  2. Zařízení rozebrat a řádně vysušit, případně odstranit vzniklou korozi - pokud člověk nemá potřebné znalosti / technické vybavení, je vhodné svěřit odborníkovi (servis), který oxidaci odstraní a opraví případné poškození. V případě voděodolných / vodotěsných zařízení nerozebírat, ale zkusit uplatnit reklamaci
V tuto chvíli je v háji minimálně displej. "Z2 Ultra" neexistuje, hádám tedy máš T2 Ultra? Ta bohužel voděodolná není, záruku proto nebude možné uplatnit.

@marokanec: Jak zmiňuje @exTNT výše, rýže řeší pouze vlhkost, oxidace však proběhne téměř okamžitě. V závislosti na rozsahu poškození může zařízení ještě nějaký čas normálně fungovat, než se začnou projevovat následky. Poté již však obvykle bývá pozdě a oprava se prodraží.
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z2“