Huawei Ascend G7 versus XPERIA T3 - debakl v přímém přenosu

Nejtenčí smartphone s 5,3 palcovým displejem s tělem z nerezové oceli

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Huawei Ascend G7 versus XPERIA T3 - debakl v přímém přenosu

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 led 2015 12:03

Telefony Sony XPERIA mám velmi rád a společnosti Sony Mobile fandím už od jejího vzniku. Většina telefonů v portfoliu patří k tomu nejlepšímu na současném trhu, to ale neznamená, že bychom neexistovaly modely, které výrobce neměl pustit na trh. Jedním takovým je třeba Sony XPERIA T3, kterou dnes postavíme proti modelu Huawei Ascend G7. Vy v dnešním článku můžete sledovat debakl v přímém přenosu... Nejprve malá poznámka ohledně ceny. Ještě před pár týdny stál model XPERIA T3 celých deset tisíc korun, před časem ale zlevnil o tři tisíce a tak jej můžeme proti jeho dnešnímu soupeři směle postavit. Oba telefony nabízí rozměrný displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, ten u modelu Huawei Ascend G7 mi ale přijde lepší. Podstatně větší rozdíly ale najdeme v konstrukci. Zatímco XPERIA nabízí obyčejný (byť kvalitní plast) a trochu kovu, Ascend G7 nabízí skutečně luxusní konstrukci a v ruce působí fantastickým dojmem. Navíc se díky zakulaceným hranám mnohem lépe drží. XPERIA T3 má hrany ostré a pohodlně se rozhodně nedrží. Základní výbava je totožná u obou přístrojů, nechybí třeba technologie LTE, čtyřjádrový procesor nebo Android 4.4 KitKat. Jen Ascend G7 má ale jistou aktualizaci na Android 5.0 Lollipop, jeho uživatelské rozhraní je navíc už nyní velmi propracované a přitažlivé. Zásadní rozdíly jsou v paměti, XPERIA T3 totiž nabízí jak poloviční kapacitu vnitřní paměti, tak také polovinu operační paměti. V tomto směru je tedy rozdíl obrovský, Ascend G7 nabízí celé 2 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřní paměti. Oba telefony mají digitální fotoaparát od společnosti Sony, Huawei ale nabízí vyšší rozlišení. Pokud to shrneme, XPERIA T3 (potažmo XPERIA C3, která je velmi podobná) utrpěla solidní debakl. Huawei Ascend G7 nabízí lepší konstrukci, kvalitnější displej, větší kapacitu baterie (o 500 mAh), dvojnásobnou kapacitu operační paměti, více vnitřní paměti a novější operační systém (Android 4.4.4 KitKat). To vše za prakticky identickou cenu. Je nad čím váhat? Jak vnímáte srovnání těchto dvou telefonů? Opomněl jsem nějakou zásadní výhodu u modelu XPERIA T3?

článek - http://xperia.cz/zkusenosti/1705-huawei ... em-prenosu

Obrázek

Obrázek
Obrázek

luk6

Re: Huawei Ascend G7 versus XPERIA T3 - debakl v přímém přen

Příspěvek od luk6 » 07 led 2015 09:43

Další srovnání jen parametrů, ale ne praktický. Schrnutí čísel je k ničemu. Například porovnávání pixelů ve fotoapárátu nemá žádný smysl, Huawei má navíc (údajně) starou optiku používánou např. v Xperii T. Takže by to chtělo spíš porovnání. Celkově to na mě dělá dojem, že už jsi pod silným vlivem O2, chrlit nesmyslná čísla a pak se tím ohánět, jaká to je pravda.

Teď prakse. Můj otec používá T3 už přes půl roku. Výkonově výborný (hravě překonává můj Xperia SP), vše optimalizováno, fotoaparát asi průměrný (opět překoná SP), přední nepoužitelný (v tomhle Huawei je lepší asi určitě), ale stejně ho nepoužívám. Výdrž obrovská, 3 dny a více a to teď na něj hrajem každý den výzvy Real Racingu 3 (takže spíš jen ty 3 dny :D ). U Sony mají WiFi ve standartu a (doma používáme), ten Huawei podle Mobilmanie.cz nemá (neověřeno).
Na druhé straně Huawei, který má kamarád. Nádává na optimalizaci i výdrž, maximálně 2 dny i když se třeba o víkend snaží ho tolik nepoužívat. Já osobně mám problém i s jejich Launcherem (příjde mi dětsky barevný, ale to je můj názor). Na obhajobu Huawei, mají tam nový procesor, takže to třeba časem vyladí. Když už jsme u procesoru, Huawei má novější ale s nižší frekvencí. A rozdíl mezi Xperia M2 (stejná frekvence jako G7) a T3 je taky docela velký v náročnějších operacích, Huawei by měla být někde mezi. No a předinstalovaný aplikace, o těch radši nemluvím. Huawei má buď nesmysli (naštěstí jen málo) a nebo nic. Nemají ani hudební přehrávač (mají free Hudbu Google). Prakticky, zatímco na jedné straně spokojenost s T3, na druhé zatím výčitky nad koupí Huawei (už padlo i na prohlášení, že si oproti Samsungu S2 pohoršil). V česku obecně chybí pořádné recenze a duely telefonů, kdyby ho tyhleti dva dostali, vubec bych se nezlobil. Osobně totiž srovnání udělat nemůžu, Huawei jsem dlouhodobě nepoužíval, a nespokojený kamarád není adekvátní, spokojený táta taky ne. Obecně to ale na mě dělá dojem, že si jsou telefony mnohem blýže než napsal Josef.

P.S.: Majitelům Xperie T3 doporučuji pouzdro přímo od výrobce. I když pouzdra na Z3 compakt v Sony spackali, na T3 je přesně takový jaký má pozdro být.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 led 2015 10:02

Model XPERIA T3 jsem používal jako hlavní telefon a stabilita byla katastrofální, s novým FW trochu lepší, ale ten u nás oficiálně dostupný není a kdo ví jestli bude... Tohle není o parametrech, toto jsou prostě fakta. Zrovna frekvence procesoru je u méně taktovaných čtyřjader podle mě celkem jedno, operační paměť má rozhodně větší význam...
Obrázek

luk6

Příspěvek od luk6 » 07 led 2015 10:18

Asi jsi měl spíš vadný model, já se stabilitou problém vůbec neměl, ani na starý verzi, ani na nový. Jediný problém byl předávání SIMkarty autu (Škoda Oktávia II), ale ten vyřešilo nový auto (Škoda Oktávia III) :D Paměť 1GB RAM mi přijde dostatečná, vždyť to neměli ani notebooky před 10 lety. Myslím že největšími testery paměti jsou Chrome a právě ten Real Racing, a telefon je zvladá ukončit a hned plynule běhat na domovský obrazovce. Navíc u Huaweije ten problém není, ale kdyby jsi měl třeba Samsung s RAM 1,5GB, tak ti zbyde ve výsledku míň RAM než v T3, takže opět jen čísla, ale výsledek jiný. A ten procesor dělá rozdíl, viditelný právě na Real Racing 3. Na xperia SP a M2 se seká a padá po každým závodě, na T3 vůbec žádný problém a je plynulý. A protože je to snad jediný rozdíl mezi M2 a T3, tak to tím přetaktováním stejnýho procesoru asi bude (nepočítám že T3 má vyšší rozlišení)

mincovidlo

Příspěvek od mincovidlo » 11 led 2015 07:10

Ako môžete porovnávať T3 a G7.
Jednoznačne Huawei odviedol zase kus výbornej práce.
Sony sa má čo učiť :evil:
64 bit.procesor by mal byť pravdepodobne v G7.
Displej určite lepší G7.
Fotoaparát G7.
Stabilita systému,chod telefónu víťazi G7.
Konštrukcia G7.
T3 porovnaj Jožko tak napr Doogge DG 550 aj ten je lepší od T3:grin:
Tie sa predávajú už všade.
A čo sa týka tých hier.
Najlepšie je meizu mx4.
Až na vzhľad telefónu.
To je telefón robený na hranie.
Jozef recenzia je super :palec:
Obrázek

xperiman

Příspěvek od xperiman » 21 led 2015 15:00

No su rozne pohlady na telefon. Z mojho pohladu je to takto: Huawei ma vraj lepsi diplej, ale to sa mi nezda, lebo ma az 5,5 palca a o 10 mensie ppi ako T3, ktora ma zaroven len 5,3 palca a o 10 vyssie ppi. Takze obraz je u T3 lepsi co sa tyka jemnosti zobrazenia. Farby su myslim primerane na oboch. Pozorvacie uhly su nepodstatne. Dalej napriklad ja - nech je Huawei co chce, proste ja nebudem chodit s niecim coho nazov pripomina nafajceneho indianskeho nacelnika. Akoze sorry. Takztiez dizajnom ten Huawei ci jak sa to pise mi pripomina Samsungy, a tych mam uz plne zuby...jeden telfon jak druhy...kupim si najnovsiu S5 a kazdy si mysli ze mam Core Plus za par drobnych... Sam mam doma Samsung 4,3 palec, ale radsej som sa vratil k staruckej malickej Xperii U, ktora ma aspon jemny displej 280ppi a dizajn je v poho. Takze ja by som po Huawei nesiahol ani keby mal 2 x lepsie parametre za tu istu cenu. Nehovoriac presne ako tu bolo spomenute napr. Walkman aplikacia...ja pocuvam MP3-jky casto a SONY ma paradne spravenu tu appku, plus dalsie zvukove vylepsienia, ktore fakt este hudbe dodaju dalsiu stavu...
Xperia U

mijakhany
Typ zařízení: LG G6 6gb dual

Příspěvek od mijakhany » 21 led 2015 20:51

xperiman: buď konkrétní, který Samsung 4.3" srovnáváš s vyzdvihovanou xperii U?

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 led 2015 21:59

Stran hudby máte pravdu, Walkman je propracovaný. Ale osobně u mě rozhoduje kvalita zvuku a tady je Huawei důstojný soupeř... Sám jsem to zkoušel a moc rozdílů tady není. Huawei může znít různě, u nás tomu lidi říkají huhlavej nebo holahej... Ale to nic nemění na tom, že firma je to obrovská a telefony dělá kvalitní.
Obrázek

Kaprar11

Příspěvek od Kaprar11 » 21 led 2015 22:19

A zase se ukazuje jak je někdo zabedněnej nad jeho XPERII nic není a nepřizná si že mu ujíždí vlak.
Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,MSD8GB,3xMSD16GB,MSD32GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,SG GT 5570 mini,2x SG S I9000,SG SIII GT I9300 Bílý,SG S4 GT I9505 černý,SG S5 G900F černý,SG N4 N910F černý,SG S7 edge G935F černý,SG S8+ G955F černý.

mincovidlo

Příspěvek od mincovidlo » 22 led 2015 06:58

Jozef cmar:
Máš pravdu Huawei je obrovská firma.
Majú veľmi kvalitné veci.
Presedlal som zo z2 na mate 7.
Poviem ti Sony sa musí veľa učiť ešte.
A tu nejde O snapdragon,hirin,alebo media tek procesory.
O kvalitu ide či sa týka displeja,fotaku,zvuku myslel som že z2 bude tá pravá. Mýlil som sa.:grin:
Chlapi Huawei ascend G7 je pán telefón strednej triedy.
Len toľko
Obrázek

xperiman

Příspěvek od xperiman » 22 led 2015 08:32

mijakhany píše:xperiman: buď konkrétní, který Samsung 4.3" srovnáváš s vyzdvihovanou xperii U?
Napriklad Galaxy Core Plus. Ludovy telefon, rovnako ako bola XU. Obraz katastrofa, pixle vidno, cele prostredie sa hybe oproti XU kostrbato, sekane. Fotak uplna katastrofa, videa sekaju, v izbe su fotky takmer nepouzitelne. Zvuk horsi voci XU. Biela je nazltla.
Ako ja netvrdim ze ine znacky maju horsie telefony v hornej triede, ba i lepsie, ale tento Huawei by som nekupil uz len kvoli dizajnu. Este stale zvazujem co kupit, a robim si prieskumko aj u inych znaciek. Mozno som povrchny, ale mna musi telefon najprv ocarit dizajnom, az potom sa zacnem zaujimat o jeho creva.Proste by som nekupil auto s V6 atmosferou, keby vyzeralo ako Fiat Multipla. Ja nirsom nejaky sony fanatik, mal som aj L-ko co islo hned z domu kvoli mnozstvu bugov (aj hw povahy), taktiez som sa natrapil, kym som OS na XU odladil tak, ze nema zasadne bugy.
Dokonca som sony odmietal v ere, ked robili tie zadne prehnute kryty. Ale dnesne sony telefony sa mi dizajnom pacia. Tym ze niseom narocny na vykon telefonu, zaujima ma v zasade len dizajn a kvalita displeja.
Poskulujem aj po T3, aj ked povodne som nechcel lopatu. Ale displej ma fit, dizajn ujde. Fotky budu urcite lepsie ako na XU, ale na to ze obcas cvaknem dcerku ako sa hra vonku ro staci. A kym to bude mat zvuk ako XU, co utcite bude, tak super. Da sa kupit uz za 180 eury, co je na 5,3 palec s 277ppi prijatelne.
K T3 mam len 2 veci dizajnu - radsej mohol byt hrubsi, ale so zadnou stranou plochou, a jack je taky holy, skoseny, tam by ti chcelo aspon strieborny kruzok. Inak nemam vytku. Novy stock android je odladeny, tym padom ma updaty zo strany sony nezaujimaju
Xperia U

juanex

Příspěvek od juanex » 22 led 2015 09:25

Su tu zaujimave komentare.
Dizajn ma nejak extra nezaujima, nekupujem si telefon podla toho akk vyzera a ko vela zien co poznam... k dizajnu iba musi byt relativne tenky (v sucasnosti to nejak neobmedzuje ani bateriu) s co najuzsimi ramikmi po bokoch a pod a nad telefonom.
Dalsie kriterium je vykon a stabilita systemu. Kupujem si telefon na aspon 2 roky a preto chcem aby 2-4 roky slapal bez zavahania (viem si to aj sam ovplivnit...)

So znackami nejaky osobny problem nemam. Skor ma zaujima podpora a riesenie problemom ktore mozu u kazdej znacky vzinkut (hlavne co sa SW tyka).

Xperiu U som kedysi davno daroval priatelke a bol to des. Hrozny telefon, nic tam poriadne nefungovalo, jedine ako tak po hlbkovom vycisteni systemu od nepotrebneho balastu, ale aj tak mal s vela vecami problem. A kazdy clovek si nebude upravovat system... nakoniec som pre pokoj v dusi daroval namiesto neho Xperiu M.

@mobile

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 22 led 2015 09:32

Ja som tiez mal istý čas XU a nebol to vôbec des mobil najv.slabinou bola mala pamäť bez slotu na SD karty, ked ho porovnam napr.s S2 plus tak XU bola isto rychlejsia

juanex

Příspěvek od juanex » 22 led 2015 10:09

OT: Tak ona nan nadavala casto. Niekedy nezobrazovalo kto volal, nezvonil tak ako bolo nastavene zvonenie, nepresna GPS s pomalou fixaciou, slaba bateria, nesli jej tam apky ktore chcela, pripadne sekali...

Tu na fore bolo o tom aj vela komentarov s rovnakymi problemami od ostatnych majitelov, tak siel z domu.

@mobile

xperiman

Příspěvek od xperiman » 22 led 2015 16:14

Ono to bolo hodne o verzii Androida. Ta podpora zo sony strany bola hrozne slaba, a hlavne sony nefixovalo v updatoch tie najvecsie issues. Ako ked sa tomu clovek povenuje ze to rootne a vymaze odtial...vlastne vsetko :D , pomeni zopar konfigurakov, tak potom je aj system stabilny a svizny. Ale to uz som OT, tak sa trochu vratim spet k T3:

neviete kde je teraz nejake SONY centrum v BA, kde by som si dokazal fyzicky pozriet Xperiu T3? Lebo zrusili predajne v Poluse, Centrali, Auparku. Nic rozumne som narychlo nevygooglil.... Ma niekde v BA vobec SONY nejaky showroom ? Lebo T3-jku bezne operatori nepredavaju, a obchody ju nemavaju vystavenu ani vo vyklade...
Xperia U
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T3“