Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Nejlepší telefon roku 2014

Moderátor: Moderátoři

#265232
Před skoro dvěma lety byly v Berlíně na veletrhu IFA představeny modely XPERIA Z3 a XPERIA Z3 Compact. Z dnešního pohledu již takřka legendární telefony si stále užívají výborné podpory ze strany výrobce. Kompaktní model je stále velmi oblíben, XPERIA Z5 Compact zaujala mnohem méně. Ale je čas se rozloučit, XPERIA Z3 Compact pomalu opouští trh a my nutně potřebujeme nástupce.

Sony XPERIA Z5 Compact měla solidní potenciál, díky vysoké ceně a nezajímavé konstrukci ale zákazníky nezaujala. Rozšíření tohoto modelu je velmi malé a podobně je na tom také model XPERIA Z5 Premium, tam se ale od začátku počítalo se skutečností, že ne každý bude nadšen z větších rozměrů a displeje se 4K rozlišením. Ale kompaktní telefony od společnosti Sony Mobile vždy byly úspěšné a právě XPERIA Z3 Compact do dokazuje. Excelentní podpora, navíc pro telefon je k dispozici široká škála úprav na XDA. A já se úspěchu ani nedivím... Kvalitní konstrukce, výkonný hardware, kompaktní rozměry, pěkný design, vyvážené funkce, výborná výdrž na jedno nabití. Ale nic netrvá věčně a XPERIA Z3 Compact se začíná stahovat do ústraní. Její vláda byla dlouhá a úspěšná, ale je čas se rozloučit. Otázkou zůstává, jestli výrobce na veletrhu IFA představí nástupce. Podle mého zkrátka musí, nemá na výběr. Ale jak (bohužel) znám společnost Sony Mobil, ne vždycky se výrobce řídí zdravým rozumem. Bude tedy podle vás představen model XPERIA X Compact? Jaké funkce by měl mít, aby na současném trhu uspěl?

článek - http://www.xperia.cz/7-novinky/2707-son ... %CC%8C-trhObrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
#265363
Kvalitní konstrukce? To teda nevím :D Rozlepující se displeje, praskající zadní skla... Nechci být hnidopych, ale i ta rozvrzaná (a ledabyle zpracovaná) Z1 Compact mi přijde udělaná lépe jak Z3C.
#265369
Já s telefonem nemám sebemenší problém - žádný odlepující se displej či snad prasklé zadní/přední sklo. Až tedy na pár šrámů, kdy mi spadl na asfalt asi z 1,5m - jenže to je moje blbost - ale telefon to ustál na jedničku
Přístroj jsem koupila za 8tis (dovoz z Německa) v době, kdy u nás stál 13tis - a za tu cenu bych si ho určitě nepořídila.
Teď přemýšlím, zda nezainvestovat ještě do jedné Z3C (oranžová nebo zelená) a nebo čekat, co předvede Sony. Jelikož řada Z5 mě vůbec neoslovila a konkurence je na tom s kompaktními telefony na pytel, opravdu váhám...
U Sony bych ráda zůstala - hlavně kvůli prostředí v telefonech, na které jsem si rychle zvykla, a podpoře (oficiální, neoficiální)

Kdyby někdo věděl o vhodném nástupci za mou černou Z3C, dejte INFO (ale nespěchá to, pár pátků mi ještě vydrží)

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
#265371
ahoj,
Z3C som vyberal hlavne z dôvodu rozmerov, vybavenie a kvality prevedenia a to ma sklamalo (odlepujúci sa displej 3* )
rovnako ako nostromo a jeelen.23 čakám na nástupcu Z3C, Z5C ma tiež neoslovila, dúfam, že jeseň niečo prinesie :(
#266051
Já jsem se svou Z3C až na pár maličkostí a jeden nepovedenej update neměl problém. Mám ji moc rád a těch 11 tisíc byly dobře utracený peníze. S upgradem nikam nespěchám především díky tomu, že je systém stabilní bez zasekávání, výdrž dobrá a na trhu nic lepšího v podobný velikosti a ceně do 12 tisíc nenajdu. Pokud nebude nějaká Xperia X Compact která by Z3C převálcovala ve všech ohledech a nestála balík, tak bych možná nad změnou popřemýšlel.. Jinak Z3C budu mít ještě minimálně rok, kdy doufejme už bude dobrá náhrada. Za mě Z3C 10/10 bodů, nechci se s ní loučit :)
#267453
Telefon jsem koupil letos začátkem května a musím teda říct, že to bylo v nejlepší čas. Bílá verze za 6400Kč :) Pokud se někomu telefon nerozpadá, nevím, proč ho má potřebu měnit, ale to je věc každého. Já před koupí Z3C měl 4 roky Xperii Play, se kterou jsem se loučil (ne doslova, v docku ji mám vystavenou na stole, vše na ní funguje jako na nové :) ) s dost těžkým srdcem. K přechodu mě nedobrovolně přiměl vývoj. Člověk by musel používat aplikace z roku 2012, aby telefon běhal jakž takž plynule (a i když polovina aplikací v telefonu byla staršího data, stejně to nestačilo). Co se týče "podpory" na xda - nevím, jak jsou na tom ostatní telefony, ale oproti Xperii Play, která opravdu umřela až letos, jsem byl u Z3C šokovaný tím, že pro ten telefon vlastně nic není. Všehovšudy existují 2 kvalitnější ROMky (pokud nepočítám Cyanogenmod), pár modifikací na foťák a nějaká ta celkem zbytečná snaha rozchodit aplikace z Xkové řady na Z apod. a to je vše. Na druhou stranu nutno uznat telefon toho moc nepotřebuje. Z5 je taková cihlička, ale působí bytelněji - bohužel nemá magnetický konektor. Xková řada se mi nelíbí celkově, je to nemastné neslané. V Sony se chtějí odlišovat (což jim jde, ale pak na to kašlou - viz. Vita, Xperia Play, Xperia Tablety atd.), tak by mohli udělat nástupce svých úspěšných modelů z roku 2011 - Xperií s QWERTY. A taky konečně Xperii Play 2. Ani jedno nikdo jiný nevyrábí a na obojí je myslím v současnosti více než vhodná doba (představte si Xperii Z3 Compact Pro, nebo Xperii Z3 Compact Play :Yahoo!: )
#274425
Tento mobil mám dva roky, bez problémů, až na ten mizerný fotoaparát. Snad to nezakřiknu, záruka mi končí. Rád bych se dočkal ještě aktualizace SW na 7.0. Jinak spokojenost s výkonem i výdrží. pod vodou nebyl, ale několikráte řádně prověřený deštěm.