Nefunkcne navBakigacne tlacidla na spodku displeja

Nejlepší telefon roku 2014

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sumo--
Typ zařízení: Z3 Compact

Nefunkcne navBakigacne tlacidla na spodku displeja

Příspěvek od sumo-- » 09 říj 2017 10:15

Zdravim vsetkych,

dnes mi z nicoho nic prestali fungovat 3 tlacidla na spodku displeja (Naspat, Domov, a to tretie co zovrazuje spustene aplikacie). Mobil mi ani nespadol, ani neviem o update/aplikacii ktora by sa cez noc naistalovala. Zaujimave je ze pri uzamknutom dipslaji - kde sa tieto tlacidla zmenia na "Mikrofon, Odomknut, Kamera" tieto zmenene funguju bez problemov.

Neviete poradit kde by mohol byt problem??? Riesim to zatial aplikaciou ktora mi vytvori nove navigacne tlacidla.

vopred vdaka....

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Nefunkcne navBakigacne tlacidla na spodku displeja

Příspěvek od verbatim » 09 říj 2017 10:33

Odešel ti digitizer, takže jedině výměna celého displeje, nebo pokud si troufáš, tak jen digitizeru - který je přilepen k displeji.

Samozřejmě - pokud je telefon v záruce - reklamovat.

Můžeš si přečíst zkušenosti tohoto uživatele:Z3Compact
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
sumo--

Příspěvek od sumo-- » 09 říj 2017 10:44

ach jo... a to som myslel ze ten telefon je kvalitny..... A nie ze par mesiacov po zaruke bude treba menit display..

vdaka za info.. Idem pogooglit domacu vymenu displeja

bedanek

Příspěvek od bedanek » 09 říj 2017 12:52

Jestli fungují ty tlačítka na zamknute obrazovce, tak by to mohl být i software. Zkusil bych nějakou app na test digitizeru a popř přehrát firmware

Kompost
Typ zařízení: D5803

Příspěvek od Kompost » 11 říj 2017 11:00

Uplně zbytečný zkoušet něco přehrávat, prostě telefon byl ohnutej (případně po pádu) a praskly spoje na Touch panelu (to nemá s kvalitou výrobku nic společného, hold když se k tomu někdo neumí chovat tak to není nesmrtelný), takže jediná oprava je výměna předního krytu s displejem.

Autor tohoto vlákna
sumo--

Příspěvek od sumo-- » 11 říj 2017 20:52

@Kompost: telefon nebol ani ohnuty ani padnuty. Je od kupy v hrubom obale a na displaji ma ochranne sklo. Vecer ked som siel spat tak mi vsetko vporiadku slo, rano ked som vstal tak uz nie -> tolko k "hold když se k tomu někdo neumí chovat"

Co som googlil tak som nasiel skusenosti ostatnych uzivatelov ze sa im po cca 2+ rokoch po "prehriati" poskodili spoje a displej postupne prestaval reagovat. Ja som cez noc zalohoval velke mnozstvo fotiek, a telefon sa citelne prehrieval.... takze, problem s kontaktmi nevylucujem.

Ak su ale poskodene kontakty, ako je mozne ze tlacitka pri zamknutom screene funguju? su na tych istych miestach ako home/back

Kompost

Příspěvek od Kompost » 13 říj 2017 10:38

Jasně, všichni ho nosíte v pouzdře, máte ho opancéřovanej a něco se rozbije samo, přitom každej takovejdle telefon je ohnutej jak banán. Každej ať si šáhne na srdíčko jestli mu někdy neupadnul. Nicméně pořád je to na výměnu displeje :)

Autor tohoto vlákna
sumo--

Příspěvek od sumo-- » 13 říj 2017 13:22

.. kazdemu uz padol mobil, sak to je jasne ;) ...a ano, mam ho obrneny a ako babnan by si ho neohol, pretoze ako naschval, po dvoch mesiacoch od kupy mi padol a rozbil sa displej > cize draha vymen, tak som si to nechcel zopakovat :) ...ale tak v poslednej dobe sa mi nepadol, a neaky pad pred niekolkymi tyzdnami nedavam do suvisu s tym co sa stalo...

Tak ci tak... spravim si zalohu.. skusim preinstalovat soft (stale mi nejdu do hlavy tie funkcne tlacitka pri uzamknutej obrazovke).. ak nepomoze, tak vymenim display....

thx vsetkym za reakcie....

alf-gs

Příspěvek od alf-gs » 19 říj 2017 10:01

Nechci byt urejpanej,ale komposte,tve reakce moc k tematu nejsou.

Jasne byl popsan problem a co mu predchazelo,tak nechapu proc se do nej obouvas be smyslu ze vsichni uzivazele jsou stejny ho...ada a neumi se k telefonu chovat.

Pritelkyni se stalo neco podobneho,jen u jineho vyrobce mobilu.Vecer tel. dala na nabijecku a rano byl mrtvej.Sel hned na reklamaci.... uznano,vymena zakladni desky.

Jak jsi dopadl s vymenou?Nebo to byla sw chyba?

Kompost

Příspěvek od Kompost » 19 říj 2017 13:48

Rozdíl je v tom, že základní deska sama klidně umře, ale displej jsem ještě samotnej sam od sebe umřít neviděl :wink:
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3 Compact“