Odlepující se displej Z3C

Nejlepší telefon roku 2014

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

hustoles

Re: Odlepující se displej Z3C

Příspěvek od hustoles » 05 říj 2016 07:41

Ushaczech píše:Záleží, kde jsi ji kupoval. Pokud u někoho z větších prodejců, počítej s delší dobou bez telefonu. Například u mimozemšťana jsem reklamovala na začátku prosince, do Arvata poslali až po 10 dnech, z Arvata byl zpět ještě před Štědrým dnem (odesílali 20.) a vyrozumění mi od zeleného mužíka přišlo až 2. ledna - den před zákonnou 30 denní lhůtou. Proti tomu pokud pošleš přímo do Arvata, sice si zaplatíš poštovné směrem tam (zpět posílají DPD zdarma - v případě záruční opravy), ale minimalizuješ dobu strávenou všude jinde než v servisu.
Kupoval jsem v CZC a po komunikaci s nimi jsem se rozhodl telefon poslat primo do Arvata. Problem je, ze telefon ted jeste par dnu potrebuji, snad se mezitim neodlepi display uplne. Diky za Tvuj postreh :good:
martenz píše:Strasne velka skoda tej z3 c. Ten problem ma hadam kazdy, nieje otazka ci to niekto ma ale kedy sa to ukaze (vratane mna). Aj v dnesnej dobe ho povazujem za lepsi mobil ako Iphone SE, ale uz lenkoli tomuto problemu sa bojim do toho znova ist...velka skoda.
Naprosty souhlas. Taky si myslim, ze je jen otazka casu, kdy se zacne odlepovat. Je to fakt velka skoda.

pmasek

Příspěvek od pmasek » 05 říj 2016 23:54

Ahoj,
po čase opět zde s trochou vody do mlýna. Obou Z3c jsem se zbavil. Jak tak sleduji diskusi, opravdu by pomohlo (pro toho, kdo se nebojí) přilepit si LCD samodomo. Když je mobil v záruce, tak výměna na čas pomůže, ale po čase se problém objeví zase. Je to dáno velmi tenkým proužkem oboustranné lepící pásky na obvodu rámu pod LCD. Páska není nijak kvalitní ikdyž je originální. Už po mírném ohřátí je to spíš žvýkačka než voděodolná páska. Tus i představuji jinak. Například takové Lenovo (a to je nemusím) používá lepící pásky u některých modelů tak odolné, že nejdou sundat ani horkovzdušnou pistolí a spíš poničíte při sundavání displej, než aby se to podařilo nějak rozumně odlepit.
Domácí oprava LCD spočívá v opatrném odklopení displeje od horní části směrem dolů (dole je umístěný flex pásek zapojený do základní desky). A zde je základní problém Z3c. Flex pásek je prostrčený skrz plechovou přepážku, která odděluje prostor LCD od základní desky, a je zapojený do desky, tudíž ke konektoru se směrem od displeje nedostanete (oproti tomu Z1c to má skvěle vyřešené - odlepíte displej, vycvaknete konektor umístěný hned pod ním a osadíte nový lcd bez rozebírání celého telefonu). Takže jediná šance, jak přilepit zpět LCD tak aby drželo bez rozebrání celého telefonu, je odlepení (fén postačí) LCD, odstranění černého lepícího proužku a nanesení již dříve zmiňovaného lepidla B-7000. Cena je cca 200 a je toho celá tuba. Nanesení je bezproblémové, protože hrdlo tuby je řešeno nanášecí jehlou, takže nanesete opravdu tenký proužek. Pozor nahoře na přední kameru, reproduktor a senzory. Zkrátka naneste lepidlo tam, kde byla původně umístěna lepící páska. Přiložte zpět LCD, je vhodné jej lehce něčím zatížit na dobu několika hodin, ale lépe jeden den. Případné otřepky a přebytky lze pohodlně odstranit po zaschnutí. Hotovo! Pevnost spoje je vynikající a už nemusíte řešit reklamaci, po které se vám displej stejně po čase odlepí. Vodotěsnost spoje bych ale neriskoval.

cucajkovic

Příspěvek od cucajkovic » 11 říj 2016 21:09

Som jeden z dalsich, ktory ma problem s displejom. Horna cast prestala reagovat na dotyk. Telefon kupeny v 11/2014 mal od prveho dna ochranne sklo, za posledny rok nespadol, nenosil som ho vrecku, tak sa neohybal, pouzival som ho na pracu, nehral som hry a neprehrieval ho. Bol u mna ako v bavlnke 8) Z nicoho nic cela horna cast displeja asi tak 0,5 cm od okraja prestala reagovat. Displej sa ale nezacal odliepat, aj ked som skusal s nim hybat, vyzeral stale pevne prilepeny k zvysku telefonu. Ked som ale displej v hornej casti trochu pritlacil, tak chvilu reagoval. Po par dnoch to uz ale nepomahalo. Ked som bol pripojeny na internete a stahoval nejake data, tak sa trochu zahrial cca na 40 stupnov a potom opat chvilu reagoval, kym nevychladol. Dnes som ho reklamoval u predajcu mesiac pred koncom zaruky. Chcel som ho pouzivat este aspon rok, ale ak sa to ma zopakovat po skonceni zaruky, tak sa ho radsej asi zbavim. Sony ma sklamalo.

Doplnenie: Telefon po odovzdani v predajni bol do 8 dni spat zo servisu opraveny. Vymenili LCD. Vratili mi moje sklo z prednej a zadnej casti telefonu, ktore sa uz neda pouzit a navyse mi pribalili foliu na prednu a zadnu cast telefonu.
Naposledy upravil(a) cucajkovic dne 19 říj 2016 22:21, celkem upraveno 1 x.
po odchode od Sony k HTC, davam opat sancu Sony s Xperiou Z3 compact

hustoles

Příspěvek od hustoles » 19 říj 2016 18:32

pmasek píše: Domácí oprava LCD spočívá v opatrném odklopení displeje od horní části směrem dolů (dole je umístěný flex pásek zapojený do základní desky). A zde je základní problém Z3c. Flex pásek je prostrčený skrz plechovou přepážku, která odděluje prostor LCD od základní desky, a je zapojený do desky, tudíž ke konektoru se směrem od displeje nedostanete (oproti tomu Z1c to má skvěle vyřešené - odlepíte displej, vycvaknete konektor umístěný hned pod ním a osadíte nový lcd bez rozebírání celého telefonu). Takže jediná šance, jak přilepit zpět LCD tak aby drželo bez rozebrání celého telefonu, je odlepení (fén postačí) LCD, odstranění černého lepícího proužku a nanesení již dříve zmiňovaného lepidla B-7000. Cena je cca 200 a je toho celá tuba. Nanesení je bezproblémové, protože hrdlo tuby je řešeno nanášecí jehlou, takže nanesete opravdu tenký proužek. Pozor nahoře na přední kameru, reproduktor a senzory. Zkrátka naneste lepidlo tam, kde byla původně umístěna lepící páska. Přiložte zpět LCD, je vhodné jej lehce něčím zatížit na dobu několika hodin, ale lépe jeden den. Případné otřepky a přebytky lze pohodlně odstranit po zaschnutí. Hotovo! Pevnost spoje je vynikající a už nemusíte řešit reklamaci, po které se vám displej stejně po čase odlepí. Vodotěsnost spoje bych ale neriskoval.
pmasek diky za navod :good: Na reklamaci jsem se vykaslal, koupil lepidlo B-7000 a postupoval jsem presne, jak pises. Z puvodniho cerneho prouzku zbyla nelepiva zvykacka. Odlepeni displaye smerem dolu slo vcelku hladce. Po ocisteni a naneseni lepidla se mi podarilo se nalepit display zpet do ramecku lepe nez byl puvodne z vyroby :Yahoo!: Po nalepeni jsem jej na chvili zatizil knihou, ale mam pocit, ze spoj uz drzel cca za 2 min docela fest.

PeTTrol

Příspěvek od PeTTrol » 26 říj 2016 13:09

Tak to je mazec... Vyzvedl jsem si mobil po reklamaci, odlepený displej... Po 3 dnech tentokrát odlepený zadek a ke všemu uprostřed!!!

Odesláno z mého E5823 pomocí Tapatalk

PeTTrol

Re: RE: Re: Odlepující se displej Z3C

Příspěvek od PeTTrol » 19 led 2017 14:30

PeTTrol píše:Tak to je mazec... Vyzvedl jsem si mobil po reklamaci, odlepený displej... Po 3 dnech tentokrát odlepený zadek a ke všemu uprostřed!!!

Tak po reklamaci odlepeného zadního krytu, nové reklamaci a návratu z jeho "opravy" z Arvata zadní kryt opět odlepený... V protokolu o opravě prý výměna lepidla a obnova továrního nastavení. Je možné po této obnově aby zůstala v mobilu stará data? Nahrál jsem do něj fotky a video se záznamem jak se zadní kryt odlepuje den před cestou na reklamaci a toto všechno tam zůstalo.

Obrázek

PeTTr

marokanec

Příspěvek od marokanec » 19 led 2017 14:50

Mám bohužel taky podobný případ, když jsem taky podruhé reklamoval odlepující rámeček. Nedávno těsně před koncem záruky mě vrátili neopravený telefon s odlepujícím rámečkem. Hned jsem jim volal, že to není opraveno. Arváto mě řeklo ať již znovu telefon neposílám, že s tím už nic více dělat nebudou. Tak jsem hned volal na podporu Sony a stěžoval si, že mě to neopravili. V Sony na podpoře mě řekli, že záleží na vyjádření servisu a oni s tím nic neudělají i když je to mrzí. Přijde mě zcela zcestné když Sony platí Arváto servis a nemůže jim do toho mluvit. Naštěstí je jinak telefon plně funkční a snad ještě nějakou dobu vydrží pohromadě.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

PeTTrol

Příspěvek od PeTTrol » 19 led 2017 17:47

marokanec píše:Mám bohužel taky podobný případ, když jsem taky podruhé reklamoval odlepující rámeček. Nedávno těsně před koncem záruky mě vrátili neopravený telefon s odlepujícím rámečkem. Hned jsem jim volal, že to není opraveno. Arváto mě řeklo ať již znovu telefon neposílám, že s tím už nic více dělat nebudou. Tak jsem hned volal na podporu Sony a stěžoval si, že mě to neopravili. V Sony na podpoře mě řekli, že záleží na vyjádření servisu a oni s tím nic neudělají i když je to mrzí. Přijde mě zcela zcestné když Sony platí Arváto servis a nemůže jim do toho mluvit. Naštěstí je jinak telefon plně funkční a snad ještě nějakou dobu vydrží pohromadě.
A co na to prodejce? To je ten kdo má tohle řešit. Ho teď mám na třetí potřetí v Arvatu a pokud se vrátí i teď neopraveny písemně odstoupím od smlouvy.

marokanec

Příspěvek od marokanec » 19 led 2017 17:58

Mě ho napoprvé opravili, ale po půl roce se znovu začal rozlepovat. Nakoupeno bylo u Mall.cz. Posílal jsem ho do servisu osobně a to byla asi chyba. Nechtěl jsem abych byl měsíc bez mobilu jako minule. Jenže před pár dny záruka prošla.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

pmasek

Příspěvek od pmasek » 08 úno 2017 00:03

Ahoj,jak jsem už psal dříve ten dlouhý příspěvek,je to řešitelné doma.Samozřejmě záruku je třeba využít,ale pokud se zachovali takto a telefon už neopraví,nezbývá nic jiného,než vzít fén a opatrně zadní sklo odlepit.Poté odstranit poškozenou lepící pásku a nahradit jí výše zmíněným lepidlem. To,že se odlepuje zadní sklo,je způsobeno postupem opravy LCD.Když si chcete vyměnit LCD,musíte odlepit i zadní sklo,abyste se dostali ke konektoru.Po výměně LCD a znovunalepení zadního skla,byť originální páskou,už prostě nedrží a baterie ho lehce vyboulí. Proto měla Z1c geniálně konektor pod displejem a nic jiného se rozebírat nemuselo.

folkmy

Příspěvek od folkmy » 24 úno 2017 16:36

ahoj tak po oprave odlepujiciho se displeje mam dalsi vadu. na prave strane se zacala delat mezera mezi telem telefonu a rameckem. kdyz do te mezery zajedu nehtem, tak se mezera zvetsuje. asi nebude moc vodotesny. dnes mi prisel ze servisu.
tady je vyjadreni od nich:
mechanicky poskozena klavesa-trvale (nechapu vsechny 4 tlacitka jsou funkcni)
dale klasicky prehrani firmware (i kdyz to jsem nechtel, bylo to napsano v protokolu na reklamaci)
nejusmevnejsi: "zavada uvedena zakaznikem se v prubehu nasledneho testu zarizeni v siti se servisni SIM neprojevila." co ma se zvetsujici se mezerou spolecneho test s jejich SIM? to jako ze se SIM se bude mezera zvetsovat :-D

PeTTrol

Příspěvek od PeTTrol » 06 bře 2017 21:52

Tak moje Z3 Compact už zůstane Vodafonu. Uznána 4.reklamace, nabídnuto odstoupení od kupní smlouvy. Je mi ji ale líto, zatím nej mobil jaký jsem kdy měl. A to dostával hodně zabrat.

PeTTrol

Příspěvek od PeTTrol » 07 bře 2017 16:46

folkmy píše:ahoj tak po oprave odlepujiciho se displeje mam dalsi vadu. na prave strane se zacala delat mezera mezi telem telefonu a rameckem. kdyz do te mezery zajedu nehtem, tak se mezera zvetsuje. asi nebude moc vodotesny. dnes mi prisel ze servisu.
tady je vyjadreni od nich:
mechanicky poskozena klavesa-trvale (nechapu vsechny 4 tlacitka jsou funkcni)
dale klasicky prehrani firmware (i kdyz to jsem nechtel, bylo to napsano v protokolu na reklamaci)
nejusmevnejsi: "zavada uvedena zakaznikem se v prubehu nasledneho testu zarizeni v siti se servisni SIM neprojevila." co ma se zvetsujici se mezerou spolecneho test s jejich SIM? to jako ze se SIM se bude mezera zvetsovat :-D
Jak mezera, kde přesně?

folkmy

Příspěvek od folkmy » 07 bře 2017 16:54

to PeTTrol: mezera se udelala po cele prave strane telefonu mezi displejem resp. jeho okrajem a stribrnym rameckem co obepina cely telefon. nejvetsi mezera byla u zinaciho tlacitka

mareku

Příspěvek od mareku » 10 bře 2017 21:18

ahoj, môj displej držal už iba na cca 50% obvodu, demontáž bola bez problémov, ale prekvapila ma príliš mala styčná plocha v porovnaní s inými telefónmi (iba po obvode :( )
k tomu lepidlu b7000, cca pred týždňom sme ho trochu pred lepením displeja (samsung) testovali a zistili sme, že pri nanesení na obe styčné plochy, zaschnutí cca 4 min. a následnom spojení to držalo o veľa o veľa pevnejšie, moje otázky:
1. Použili ste lepidlo na obe styčné plochy ? lebo si to nejak neviem predstaviť pri tej malej (úzkej) styčnej ploche
2. Aké máte skúsenosti s kvalitou spojenia po pár týždňoch / mesiacoch ?
3. Lepili ste iba na krajoch, alebo aj v strede displeja ?
dík za skoré info

pmasek

Příspěvek od pmasek » 22 bře 2017 20:42

Zdravím, vzhledem k tomu, že telefony servisuji, spotřeboval jsem už asi 3 velké tuby. Zatím všechny spoje i po měsících drží perfektně, mám zpětnou vazbu. Vždy jsem jej nanesl jen na jednu plochu a cca po 1 - 2 minutách prilepil k sobě a zafixoval spoj. Předpokladem je mít obě plochy očištěné od zbytků a odmaštěné Isopropylem. Při opětovném rozlepování jsem pak vždy musel použit fén a nahřát spoj, protože to vždy drželo jak židovská víra. Nanest na obě plochy a nechat zavadnout jsem nikdy nezkoušel, ani nebylo třeba. Ale funkční to určitě bude také.
Co se týká samotného lepení, rozhodně bych lepidlo pod LCD nedával. Mohlo by to způsobit neplechu. Bohatě stačí po okrajích. Jako důkaz je přilepený rámeček LCD u iPhonu 5s který má styčnou plochu na stranách jen asi půl mm a drží dobře.

pmasek

Příspěvek od pmasek » 22 bře 2017 21:04

Ale když tak uvažuji nad způsobem lepení, dávat lepidlo na obě styčné plochy není vůbec od věci. Sice se spotřebuje více lepidla, ale lze tak docílit vodotěsnosti spoje, obě vrstvy lepidla se kvalitněji prolnou a to po celé délce spoje. Přebytky se snadno odstraní.

Kiwi1
Typ zařízení: Xperia XZ Premium

Příspěvek od Kiwi1 » 23 bře 2017 05:44

A nemáš problémy, že ti lepidlo vylézá ven a vypadá to "nepěkně"?
T610 -> T630 -> P990i -> C510 -> X8 a Spiro -> Mini -> T -> Z3 Compact -> XZ Premium

mareku

Příspěvek od mareku » 28 bře 2017 13:30

dík za info, ale dlho som nedostal odpovede tak som lepidlo dal len na jednu plochu, zatiaľ to drží, uvidíme časom
to lepenie sme testovali na plastových pásikoch a po nanesení na obe plochy to držalo oveľa lepšie
ešte jedna otázka:
na krabici mám písané "schnutie" 4-7min
na tube 1-2min, čo ty na to?
nechal som to zaschnúť cca 3min a po pritlačení mi vyšlo von prebytočné lepidlo, ktorého utieranie nebola zrovna zábava :( , potom som to zaťažil, nemal som fixovacie spony
len uvažujem, že ak bude nejaké nabudúce, asi by som zvoli nanášanie radšej cez injekčnú ihlu = tenší pásik lepidla, s tou tubou aj keď má výstupnú "ihlu" to nebolo ono :(

petulinka1
Typ zařízení: Z3c

Příspěvek od petulinka1 » 08 čer 2017 20:28

Zdar a sílu, děcka! :)
Tak jsem si před rokem koupila Z3c, samozřejmě bych to nebyla já, kdyby hned od začátku nefungoval proximity.... Inu reklamace prošla v pohodě, tak jsem byla šťastná jak blecha... A co se mi nedávno nestalo? Koukám, po ukončení hovoru se mi jaksi nerozsvěcí displej.. A jak jsem se tak pořádně podívala, zjistila jsem, že se mi odlepuje ne levej horní roh, ale celá horní strana displeje... To se teda klukům z Arvata nepovedlo - rok to vydrží a pak šlus... Jen se děsím toho, jak dlouho to takhle bylo, pač jeslti mi to zoxidovalo, tak budu asi s reklamací pěkně v loji (a bordelu,, co tam moh napadat nemluvě). Náhodou, neřešil jste někdo tenhle problém s podobným odstupem od reklamace (ale jasnou návazností)?

PS: Člověk tu nějakej ten rok není a tady je všechno vzhůru nohama! 8)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3 Compact“