Nástupca z3 compact

Nejlepší telefon roku 2014

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
horco9264

Nástupca z3 compact

Příspěvek od horco9264 » 03 říj 2016 16:57

Ahojte odchádza mi displej na mojej ze compact a tak zháňam nástupcu. Chcel by som 4,7 palcový displej, dual sim, 2GB ram (alebo viac), aspoň 16GB vnútorného priestoru + pamäťovú kartu (naraz mat v telefóne obe sim i pamäťovu kartu), glonass, LTE (ako má naša 4ka)a úplne ideálne i odolnosť voči vode. Ak by natáčal video v 4K bolo by len lepšie... Android aspoň 5ku ideálne 6ku. Cenu tak max 350€
Poradite prosím daco?
Ďakujem

marokanec

Re: Nástupca z3 compact

Příspěvek od marokanec » 03 říj 2016 18:59

Tak to jsem sám zvědavý co ti kdo nabídne. Podle tvých požadavků to bude asi veliký oříšek. Telefonů s obrazovkou 4,7"moc na trhu ani není. Dual SIM, odolný už vůbec. Budeš muset udělat velké ústupky s tvých parametrů a i tak moc variant mít nebudeš. To ale asi tušíš, proto i žádáš o radu :D
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Autor tohoto vlákna
horco9264

Příspěvek od horco9264 » 03 říj 2016 19:02

Áno mám jednu voľbu čo všetko spĺňa no chcem vedieť alternatívy
vsetko to splna napr. iget Blackview BV6000

foto1977

Příspěvek od foto1977 » 03 říj 2016 20:34

Nevím, ale ten Blackview je na to že má jen 4,7" displej pěknej obr, vždyť má na výšku přes 15cm. To už běžně mají 5,5" mobily.
Předpokládám, že chceš malý LCD hlavně kvůli kompaktnosti mobilu...
Jenom aby jsi to bral v úvahu... Jinak HW si oproti z3C výrazně pohoršíš...
dříve xperia Z3C, nyní Huawei Nova...

Autor tohoto vlákna
horco9264

Příspěvek od horco9264 » 03 říj 2016 20:38

Ak by bol väčší displej tak čo by si odporúčal?
Odporúčali mi Lenovo Moto G4 Plus
Co si myslis o ňom?

mareku

Příspěvek od mareku » 04 říj 2016 18:55

tiež mám obdobnú dilemu, z kompaktných verzií (Z5C ma vôbec neoslovil) som nenašiel nič okrem nejakých čínskych (ktoré ale majú poväčšine problém s frekvenciami na LTE) to ma núti pozerať na niečo väčšie
Z3C ako drahší mobil som kupoval s predpokladom, že vydrží v pohode 4 roky (kvalita prevedenia, hardware)
kvalita prevedenia resp. hardwaru ma ale sklamala, za 21 mesiacov 4 reklamácie (3*odlepený displej, 1*nefunkčný systém uchytenia SD karty – vyskakovala) preto som si povedal, že radšej zmením mobil každé 2 roky ale za rozumnú cenu
pokukujem po Huawei P9 lite, ak máte nejaké iné návrhy tak sem s nimi, resp. vážne zápory k HP9L tak do s.s.
díííík

alf-gs

Příspěvek od alf-gs » 04 říj 2016 19:51

Taky se bojim doby,kdy budu uvazovat o nastupci z3c a narovinu zatim me nic neoslovilo.Z5C vubec s jeho cenou a plastovym vzhledem a z ciny uz asi radeji nic.Lenovo a podobny sr...y nebrat vubec tak nevim?!

bambis

Příspěvek od bambis » 04 říj 2016 20:51

Ja mam Z3c od 04/2015 od Orangeu s telefonom som v celu spokojny(je to najdrahsi mobil co som doteraz mal :Yahoo!: ). Daval som nan velky pozor, z oboch stran som nalepil ochranne sklička a nosil ho stale v obale. Do vody som ho prvykrat dal asi o 2mesiace neskor a obstal (urobil som cca 5x foto) odvtedy som to neskusal do minuleho tyzdna :oops: vtedy som mobil oplachol pod tecucou vodou z kohutika no a moja Krasna XPERIA Z3 compact umrela :evil: .

Mobil je teraz na reklamacii a ta bude dufam vybavena rychlo a k mojej spokojnosti :x
Namiesto neho mam teraz uz historisky Sony Ericsson XPERIA x10mini pro :bad: (heh to bola moja prva xperia :ROFL: )

No a kedze uz si mozem zobrat novy mobil tak som si aj ja vyhliadol Huawei P9lite, uvidim ako budem spokojny a mozno sa neskor necham zmotat aj na Huawei P9 (predal by som Z3c ak bude funkcna a P9lite a zato potom kupil P9 popripade nieco malo doplatil)

Do sony uz asi nepojdem vadi mi napr. ze ked nahodou pukne display tak je MT nepouzitelny =@ (ja som nastastie nemal ten problem moje xperie vzdy bez ujmy, no moji brachovia ano Xperia Z praskol display a dotyk fungoval od polovicky dole a Xperia Z3 prasklina a dotik nefunguje vobec) u inych znaciek uz ked je aj uplna pavucina dotyk funguje v pohode a este nechapem preco MT od Sony maju take tiche reproduktory .
Tato znacka mi bude ale chybat pouzival som ju vela rokov skusal rozne Romky, mody, upravy vsetkeho mozneho typu a druhu(aj ked Xperia Z3c nieje vyvojarmi velmy podporovane zariadenie)
Mal som tieto Xperie: XPERIA X10mini pro, XPERIA Mini, XPERIA Neo V, XPERIA SP, XPERIA Z, XPERIA Z3 Compact :crazy:
Zdar.
:D

Vlkodlak

Příspěvek od Vlkodlak » 04 říj 2016 21:55

Osobne mam Z3c od 5/2015 kupenu v Orange_SK je to super telefón a donedávna som bol spokojný už druhý krát je na reklamácií.. prvý krát odlepený Display a v sluchátku nebolo nič počuť a rovnako ani mňa atď.. teraz je to kvôli softvérový vadám nefunguje mi budík atď opravu som urobil cez PC companion ale nepodarilo sa mi softwarové vady sa nadalej prejavovali momentálne frčím na SP-čku s tým som sa kedysi viac prebavil a Z3C bola pre mňa príjemným prekvapením hlavne rýchlosť... priateľka ma Huawei P9 lite ten telefón je v pohode ale mne osobne nesedí to huawei prostredie EMUI telefon inak tiež reaguje dobre a však osobne by som už do zariadenia na báze androidu nešiel skôr pokukujem po Iphone aj ked som bol donedávna veľkým odporcom Ioviec predsa len ten telefon šlape uplne na inej úrovni.

Sony podľa mňa od Z3 do teraz neposkytuje nič prevratné a ani nič prevratné nečakám a dosť ma sklamalo aj test v benchmarku kedy brachov Iphone 5s presvihol moju z3c s neskutočným rozdielom pritom je o rok starší. Nechcem sa zaradiť medzi Iovce ale mam pocit že android stále ostane na tej úrovni vyladenosti ktorá nikdy nebude úplne dokonalá a namiesto jedného poriadne vyladeného zariadenia sa radšej vyrobí naraz 10 rôzne výkonných modelov skoro každý polrok to je tak z mojej stránky všetko.
Xperia SP (C5303) orange-SK 12.1.A.1.205 CE kernell .207 root
Xperia Z3 C (D5803) orange-sk 23.5.A.1.291 stock noroot

pcpepik
Moderátor
Typ zařízení: F5321, D5503, SK17i

Příspěvek od pcpepik » 05 říj 2016 09:03

bambis píše:(...) vadi mi napr. ze ked nahodou pukne display tak je MT nepouzitelny =@ (ja som nastastie nemal ten problem moje xperie vzdy bez ujmy, no moji brachovia ano Xperia Z praskol display a dotyk fungoval od polovicky dole a Xperia Z3 prasklina a dotik nefunguje vobec) u inych znaciek uz ked je aj uplna pavucina dotyk funguje v pohode (...)
Sony má u novějších tel., narozdíl od "jiných značek", dotyk integrovaný přímo do skla, což by mělo zlepšovat jak obraz, tak i citlivost dotyku. Vedlejším efektem je bohužel fakt, že pokud se sklo poškodí, přestává být funkční i dotyk. Viz.: http://developer.sonymobile.com/2012/09 ... echnology/
bambis píše:(...) a este nechapem preco MT od Sony maju take tiche reproduktory(...)
Jedním z důvodů je např. voděodolnost. Před reproduktorem je membrána, která brání proniknutí vody do přístroje. Souhlasím však, že by do tel. mohli dávat výkonnější reproduktory.
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!

newys

Příspěvek od newys » 05 říj 2016 10:06

myslim ze vhodny nastupca pre compact3 momentalne neexistuje, pre mna je to naj outdoor telefon vobec. momentalne ho uz pouzivam iba na bicykel a behanie + v lete ked sa ide niekde na chatu. primarne som presiel na Huawei P9 a co do velkosti a vykonu mi vyhovuje ale ako vravim na outdoor to nieje stavane a koli vzhladu a dizajnu ho nerad nosim v puzdrach, takze preto stale na niektore prilezitosti pouzivam z3 compact. momentalne mam skoro cisto novy po reklamacii odlepujuceho sa displeja - vymeny bol predok aj zadok takze som v klude + mam v zalohe este jeden z3 compact takmer nepouzivany ale skor sa bojim ze casom nebude zvladat poziadavky na vyuzivanie aplikacii takze preto aj mna zaujima nejaky nastupca. toto iste sa mi stalo aj s xperiou active - telefon udrziavany, aktualizovany, bez skrabanca, 2x baterka ale ked uz nestihal utiahnut sport tracker + par aplikacii tak som to s nim vzdal. skoda ze to sony takto odflaklo. ja som od SE k750i tiez nemal iny telefon ako sony alebo SE a s obavami som presiel na Huawei Mate 8 , neskor P9, ale vyplatilo sa a verim ze coskoro pride od nich model v kompaktnych rozmeroch, krasnym dizajnom a SW + HW vybavou ako najvyssia rada a definitvne asi opustim sony..inak mam este aj problem s nastupcom tabletu z3 compact ale ten snad este nejaku dobu vydrzi pri pouzivani iba doma...

milan81

Příspěvek od milan81 » 05 říj 2016 10:38

mam telefon rok a pul, az na klouzavy povrch a nic moc fotak jsem spokojeny. pokud bych mel kupovat novy, tak to bude (bohuzel) iphone SE. velky nechcu. z5c ani novy xc se mi moc nelibi. jinak k ty konstrukci - z3c mi prezil nekolik tvrdych padu na zem, takze mam asi sakra odolny kousek :good:

marokanec

Příspěvek od marokanec » 05 říj 2016 17:16

Podle mě Z3c svým výkonem utáhne aplikace ještě několik let bez problémů. To samé platí i Z5c. Pokud se ale vrátíme k požadavkům horco9264, tak je tu problém s dual sim, který je asi dost důležitý. Tady je to celkem zajímavě řešeno a pokud by použil barevný silikonový obal, tak si toho ani nikdo nevšimne. Navíc vypadá, že to funguje dobře. Potom by to splnilo všechny jeho podmínky. I s cenou by se dostal kolem 350E.
https://www.youtube.com/watch?v=k9LNgEb2uJ0
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Vlkodlak

Příspěvek od Vlkodlak » 24 kvě 2017 00:57

Telefón znovu na reklamácií V Orange-SK 4 reklamácia a zároveň tretia týkajúca sa odliepajuceho displeja. Vážne úžasný rýchly telefón ale ten displej :cry:. Chcem asi odstúpiť od zmluvy ale neviem ako to bude prebiehať.. Momentálne frčím na SP
Xperia SP (C5303) orange-SK 12.1.A.1.205 CE kernell .207 root
Xperia Z3 C (D5803) orange-sk 23.5.A.1.291 stock noroot

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 24 kvě 2017 23:03

No, pokud jsi ten telefon bral v nějaké akci, jakože třeba 1 éčko a zbytek jsi platil k paušálu, mohlo by se taky stát, že ti vrátí právě to 1 éčko (či jinou - jakože zálohu, nikoliv však to, co jsi platil k paušálu) pak by se spíš vyplatila ta oprava, ale pokud jsi bral za plnou cenu, tak pak proč ne, ale zeptal bych se na to...

Jinak supr je X Compact - záleží, jak ti sedl její vzhled.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3 Compact“