Sony XPERIA E3 versus XPERIA E4 - kdo z nich je lepší?

Telefon s příjemným provedením zadního krytu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E3 versus XPERIA E4 - kdo z nich je lepší?

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 bře 2015 23:01

Společnost Sony Mobile před měsícem představila nový model Sony XPERIA E4. Tento telefon by měl být podle názvu nástupcem modelu XPERIA E3, ale není tomu tak. Rozdílů mezi oběma telefony je skutečně mnoho a každý je zaměřený jinak. Ideální přístroj by vzniknout kombinací obou těchto telefonů, to ale není možné. Který z těchto telefonů je tedy lepší? Odpověď vám snad poskytne toto téma.

Rozhodnout o tom, který z těchto telefonů je lepší, úplně jednoduše nejde. Ke každému z nich totiž výrobce přistoupil jinak a dá se říci, že každý cílí na jiného zákazníka. Model Sony XPERIA E3 je moderním telefonem se vším všudy, kterému nechybí žádná důležitá funkce. Fotoaparát disponuje automatickým ostřením, rychlé připojení k internetu zajistí technologie LTE, pohodlné párování zase NFC. Ale nepřidává k tomu nic moc navíc, přední plocha přístroje není moc dobře využitá a stávající Android 4.4.2 KitKat moc bonusových funkcí nenabízí. Sony XPERIA E4 sice zmíněné funkce postrádá, ale zase nabízí v těle stejných rozměrů větší displej. Firmware je pak propracovanější, nechybí režim Ultra Stamina nebo možnost nahrávání displeje. Navíc je telefon podstatně levnější a brzy obdrží oficiální Android 5.0 Lollipop. Který z telefonů a proč je lepší podle vás?

článek - http://xperia.cz/zkusenosti/1807-sony-x ... h-je-lepsi

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

juanex

Re: Sony XPERIA E3 versus XPERIA E4 - kdo z nich je lepší?

Příspěvek od juanex » 09 bře 2015 23:28

E3 je jednoznacne lepsi. Z E4 urobili lacneho cinana a nepodporuje kopec veci. Ale rozumiem ze tento krok urobili skor pre ludi co chcu lacny telefon a parametre im nic nehovoria.

@mobile

jirusa

Příspěvek od jirusa » 10 bře 2015 08:46

Chtěl jsem něco podobného pro rodiče, kteří LTE a podobné technologie příliš nevyužijí, ale zrovna foťák a displej, jsou věci, které se využívají často. Neustále váhám mezi E4 nebo Alcatelem OT Pop 2. Cenově jsou tyto dva modely velmi blízko u sebe, ale porovnáváním pouze papírových hodnot je ručička vah chvíli tam, pak tam (navíc se některým prodejcům i ty papírové parametry liší). Myslel jsem, že právě foťákem a displejem bude mít Sony navrch...

jardamig

Příspěvek od jardamig » 10 bře 2015 09:14

Když nebudu brát na zřetel cenu,tak rozhodně E3.LTE a foťák jsou pro mě důležitější.S pamětí za pomoci karty se nechá nějak vydrbat.
motorola D520,N5110,N3310,N6610i,SE K700i,SE K750i,SE C702,Nokia C6-00,SE X8,SE Xperia neoV,SE Xperia mini,WAVE 3,Xperia L,LG G2 mini,Iphone 4S,Ipad Mini 2,Lenovo Yoga Tablet 8 3G,Lenovo Yoga Tablet 10 Full HD 16GB 3G,Samsung S7 edge,Lenovo Yoga Tabet 2 8" LTE

Najkl

Příspěvek od Najkl » 10 bře 2015 15:51

Dobrý den,
nedávno jsem začal uvažovat o Xperii E3, jako telefonu střední třídy (a dobré značky ;-)) s Androidem 4.4 a pro mě přijatelnou cenou. Pár dní zpátky jsem opět koukal na ceny a objevil jsem právě výrazně levnější E4 a chystanou E4g. Nůžky možností se ještě více rozevřely a já se teď nemohu rozhodnout. :-/

LTE a NFC jsou fajn technologie, ale v současné době nevím, zda bych je využil a úspora peněz s výhledem pravděpodobnějšího upgradu na 5.0 u E4 než u E3 je lákavější (co si myslíte, dočká se E3 upgradu na 5.0 obzvláště v současné situaci, která u téhle divize Sony panuje?). Ovšem automatické ostření u foťáku by mi asi chybělo. Takže mám velké dilema vsadit na zajímavou cenu a pár drobností k dobru, nebo si raději vzít funkcemi bohatší model? :(

E4g bude nejspíš nabízet navrch LTE a vyšší takt CPU, ale automatické ostření očekávat nemohu, že?

Děkuji za reakce.

mental.disease

Příspěvek od mental.disease » 11 bře 2015 03:23

To s tým autofocusom mi nejak ušlo. Takmer všetky weby uvádzajú, že ho má. Tak som mrkol whitepaper a žiaľ ani E4g EE :-(

Upgrade na Lollipop dostanú iba Xperie radu Z + portfólio 2015.

E4g nemá len vyšší takt CPU, čipset MT6732 má novšie 64bitove jadrá Cortex-A53 (Vs Cortex-A7) a hlavne omnoho lepšie GPU: ARM Mali-T760 MP2.

Ťažko radiť, to sú nechutné kompromisy. E4/g majú navyše prednú kameru 2MP Vs VGA. A čo je podstatné 8GB vnutornej pamate, lebo z tých 4GB u E3 je dostupných iba 1,2GB a to je najlepšia cesta ako sa dostať do problémov! Nejaký som z toho autofocusu zaskočený..
Kúp si Honor 3c.

Najkl

Příspěvek od Najkl » 17 bře 2015 09:32

Děkuji za tip na Honor 3C, vypadá velmi pěkně, 4.4 Android nemohu brát jako samozřejmost do budoucna, že? :( To ho zatím vyřazuje.

Nicméně přátelé našel jsem tento text, whitepapers pro E4g, i když v textu je zmíněn dual sim.

"Whether you're trying to capture special family moments or reunions with friends, the Xperia™ E4g dual will make your pictures great. Featuring a 5 MP main camera with autofocus and flash as well as a 2 MP front camera, the device is packed with Sony camera technology and has a wide range of optional image enhancing apps built in." (1)

Navíc pro ty letošní modely lze očekávat 5.0, ale na tom prozatím netrvám.

1 Xperia E4g (E2003, E2006 and E2053) white paper, str. 2 http://dl-developer.sonymobile.com/docu ... 3_WP_3.pdf

mental.disease

Příspěvek od mental.disease » 17 bře 2015 10:38

Hmm, že by dual-sim verzia mala autofocus a single ne?
Pozeral som aj originálny whitepaper E4g Dual E2033/ E2043. Ten text je tam tiež, ale v popise Camera Auto Focus uvedený nie je..

Najkl

Příspěvek od Najkl » 17 bře 2015 10:59

Mají v tom nepořádek u E4g whitepaperu uvádějí kameru s autofocus fcí pro E4g dual a u dual pro změnu nic?
No mohl bych napsat místnímu zástupci v ČR / v Evropě.

Najkl

Příspěvek od Najkl » 17 bře 2015 11:06

No jak koukám do E4g dual whitepaperu, vidím zde nejspíš totožný text jak u E4g
http://dl-developer.sonymobile.com/docu ... 3_WP_3.pdf

Tak přeci jen to umí? A někdo to kopíroval a zapomněl smazat dual za E4g? Asi jim opravdu napíšu.

mental.disease

Příspěvek od mental.disease » 17 bře 2015 11:09

Veď píšem, že ten istý text tam je. Ale v popise funkcií Camera Auto Focus nefiguruje. Je v tom zmätok.

Najkl

Příspěvek od Najkl » 17 bře 2015 11:16

Aha pardon, pochopil jsem to jako stejný text s absencí "with autofocus", moje hloupost. Asi to průběžně upravují, je tam uvedeno 9.3. 2015, každopádně to není moc profesionální.

Greg

Příspěvek od Greg » 11 čer 2015 14:20

Dobrý den.
Kupoval manželce před rokem tento model Sony Xperia E3 (D2203). Podle mého názoru je to lepší.

alfredalfred

Příspěvek od alfredalfred » 03 kvě 2016 08:13

Cenově jsou tyto dva modely velmi blízko u sebe, ale porovnáváním pouze papírových hodnot je ručička vah chvíli tam, pak tam (navíc se některým prodejcům i ty papírové parametry liší). Myslel jsem, že právě foťákem a displejem bude mít Sony navrch...???
waleeed
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E3/E3 Dual“