Sony XPERIA E3 obdržela Android 4.4.4 - konečná?

Telefon s příjemným provedením zadního krytu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E3 obdržela Android 4.4.4 - konečná?

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 dub 2015 22:38

Oficiální uvolnění Androidu 4.4.4 KitKat pro model Sony XPERIA E3 trvalo docela dlouho, nakonec jsme se ale před časem konečně dočkali. Výrobce uvolnil firmware 18.5.C.0.19 a protože tato verze funguje v našich telefonech výborně, nabízí se jednoduchá otázka - je Android 4.4.4 KitKat pro model XPERIA E3 skutečně konečnou stanicí? Ač to říkám nerad, vše nyní nasvědčuje tomu, že Android 5.0.2 Lollipop nebude.

Původně měla být aktualizace uvolněna pouze pro modely řady Z, výrobce ale poté uznal, že si aktualizace zaslouží také další telefony a do svého seznamu přidal modely XPERIA C3 a XPERIA T2 Ultra. Ani jeden z těchto telefonů u nás moc populární není, majitelé těchto přístrojů ale mají z rozhodnutí jistě velikou radost. O ostatních telefonech ale výrobce mlčí, nicméně v případě modelu XPERIA E3 (a XPERIA M2) mám pocit, že aktualizaci by to zkrátka chtělo. Sony XPERIA M2 je velmi populárním telefonem, XPERIA E3 se pak prodává pouze šest měsíců a už omezit podporu by nebylo pozitivně přijato. Záměrně nemluvím o ukončení podpory, výrobce může dál vydávat aktualizace v rámci Androidu 4.4.4 KitKat. Protože ale poslední uvolněná verze firmware opravila všechny dosavadní nedostatky a funguje skutečně nadstandardně, už moc změn neočekávám. Výrobce nebude mít motivaci zasáhnout do něčeho, co bez problémů funguje. Navíc se automaticky počítá s tím, že u levnějších telefonů lidé aktualizace tak moc neřeší. Možná bych se tedy ani nedivil, kdyby byl firmware 18.5.C.0.19 tím posledním. Jak byste reagovali na ukončení podpory v tuto chvíli? Jste spokojeni se stávající funkčností modelu Sony XPERIA E3?

článek - http://xperia.cz/zkusenosti/1876-sony-x ... at-konecna

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony XPERIA E3 obdržela Android 4.4.4 - konečná?

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 lis 2015 13:04

Oficiální podpora pravděpodobně skutečně je u konce, ale to nevadí, pro telefon je už dostupný neoficiální Android 6.0. Já se dnes stal majitelem modelu XPERIA E3, takže se mu nyní trochu budeme věnovat
Obrázek

aspir

Příspěvek od aspir » 30 lis 2015 14:40

E3 má známá. Telefon je na běžné používání (sms, volání, surfování) dostačující. V bílém provedení je docela i hezký. Problém je vnitřní paměť. Po aktualizacích zbývá pár desítek MB paměti, takže třeba aktualizace fw nejde z důvodu nedostatku místa. Má tam opravdu jen aplikace stock rom a nějakého kecálka. Docela je z toho nešťastná.
Snad půjde root.
Xperia T
Xperia Z1 Compact
Xperia Z3
Xperia E5
Xperia XZ

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 lis 2015 15:01

Root jde jednoduše i u telefonů se zamknutým BL, takže to je dobré řešení. Já mám variantu Copper a jsem spokojen, jen té paměti více by neškodilo
Obrázek

aspir

Příspěvek od aspir » 30 lis 2015 15:26

Můžu poprosit o nějaký odkaz na root E3
Xperia T
Xperia Z1 Compact
Xperia Z3
Xperia E5
Xperia XZ
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E3/E3 Dual“