Sony XPERIA E3 versus Sony XPERIA E4g - pokrok nezastavíme

Telefon s příjemným provedením zadního krytu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E3 versus Sony XPERIA E4g - pokrok nezastavíme

Příspěvek od Jozef Cmar » 01 kvě 2015 00:05

Levné telefony s operační systémem Android už dávno nejsou pomalé a málo vybavené. Stačí se podívat do portfolia společnosti Sony Mobile, kde za cenu kolem čtyř tisíc korun najdeme několik velmi dobře vybavených přístrojů. Typickými zástupci jsou třeba modely XPERIA E3 a XPERIA E4g, které nabízí čtyřjádrový procesor, NFC, LTE nebo fotoaparát s automatickým ostřením. Který z nich je ale lepší?

Před časem jste na našem webu mohli najít podobné srovnání, tedy ale soupeřem pro model XPERIA E3 byl model XPERIA E4 a souboj dopadl vyrovnaně. Každý z telefonu měl svoje výhody a svoje nevýhody. Nový model Sony XPERIA E4g ale jasně ukazuje, že pokrok se nedá zastavit a levné telefony v rámci letošního portfolia společnosti Sony Mobile zkrátka budou lepší než ty loňské. Design nechávám záměrně stranou, nicméně užší rámečky kolem displeje jsou u novinky výhodou. Displej je podobný, v případě modelu XPERIA E3 mi přijde o něco jasnější, ale nepovažuji to za výhodu. U modelu XPERIA E4g bývá zmiňován u některých her problém s multitouch, toto ještě ale nemám vyzkoušeno a ověřím to v nejbližší době. Na druhou stranu má XPERIA E4g mnohem vyšší výkon, rozdíl v Antutu je velmi výrazný. Navíc dostane oficiální Android 5.0 Lollipop a už nyní má v menu funkce, které XPERIA E3 nikdy neobdrží. Pokud to dáme dohromady a uvážíme, že funkce jako LTE, NFC, čtyřjádrový procesor nebo fotoaparát s automatickým ostřením mají oba telefony stejné, pak musíme model XPERIA E4g prohlásit za vítěze. Neznamená to, že XPERIA E3 je špatný telefon. Ale těch 6 měsíců na trhu je na něm zkrátka podepsáno... Pokud by výrobce při výrobě modelu XPERIA E3 použil menší rámečky a aktualizoval telefon na novější operační systém, pak mohl být výsledek jiný. Otázkou zůstává, jestli by si jiný výsledek přál sám výrobce. Jak hodnotíte srovnání těchto dvou telefonů?

článek -

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

heker510
Typ zařízení: Xperia™L1
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony XPERIA E3 versus Sony XPERIA E4g - pokrok nezastaví

Příspěvek od heker510 » 01 kvě 2015 10:11

E3 mam doma a musim uprimne povedat ze E4g vyzera ako sony Tipo je tlusty ako vana neprakticky no katastrofa,narozdiel od E3 ktory sa podoba ako kopia mojej Z3 len v mensom tvare sice plastovy ale lepsi do ruky,naozaj mohli tu E4g kus vylepsit na inu uroven a nekopirovat Tipo,alebo E1 a urobit z neho E4g len tolko moj nazor :)
Odesláno z mé Xperia™L1 pomocí Tapatalk
Obrázek
Xperia™F5121,G3311,F3111,D6603,D6503,C6903,D2203,D2005,D2303,C6603,C6 603,C5303,C2105,ST26i,LT22i,ST25i,ST23i,ST21i,SK17 i,X10[/s]
Sony™ Bluetooth Headset SBH80,SBH52,SBH50,SBH20,MBH10 / Sony™ SmartWatch SW3,SW2,MN2
ObrázekObrázekObrázek

juanex

Příspěvek od juanex » 01 kvě 2015 11:39

Súhlasím s predošlím komentárom. A pri telefónoch ma celkom zaujíma podpora ANT+. Na E3 bezporblémovo funguje. Má ju aj tá novinka?

Drupry

Příspěvek od Drupry » 02 kvě 2015 11:44

Pro mě je Xperia E3 prostě hnusný telefon. 1cm tlusté rámečky, malý displej... ne. E4g přišla asi před 2 týdny pro přítelkyni a moc se mi líbí. Souhlasím, že vypadá jak X Tipo, ale mě se líbí, dobře se drží v ruce a myslím, že výkonu má až kam.
SE U5 Vivaz > SE Xperia PRO > Sony Xperia Z3 Compact > Sony Xperia Z5 Compact

homozan
Typ zařízení: XPERIA X

Příspěvek od homozan » 02 kvě 2015 18:33

no měl jsem E1, ale spadl do žumpy, tak z to ho co měly v obchodě E4g my přišla jako nejlepší volba, tak ho mám a jsem spokojený, hlavní rozdíl proti E1 je rychlost a hlavně rychlost GPS, najede hned tam kde se E1 vúbec nechytala.no při této přiležitosti nadhodím ještě téma "odmítnout hovor SMSkou", nikde jsem nenašel jak to zakázat , přitom kařdej hloupej samsung tohle umí povolit či zakázat, viděl jsem na XDA nějakou apku napsanou pro řadu "Z" ale to mi nefungovalo, tak poradtě borci.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E3/E3 Dual“