Síla signálu a dotyková plocha

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
Santo
Typ zařízení: Xperia X

Síla signálu a dotyková plocha

Příspěvek od Santo » 09 črc 2017 21:12

Ahoj,
Xperia XA1 se mi moc líbí, je jedním z favoritů k nákupu. Mrzí mě, že nemá gyroskop, ale v podstatě jsem ho nikdy nepoužil, takže se to dá přežít. Na zahraničních fórech a v uživatelských recenzích jsem ale narazil na dva nedostatky tohoto telefonu. Stížností je více, takže chyba jednoho kusu to asi nebude.

problémy:
1. necitlivá dotyková plocha, hlavně okolo bočních hran displeje - je na to snad i přímo v telefonu nějaký test, nebo zkusit nějaké kreslení. Když je telefon OK, nejsou kreslené čáry přerušované. Podle posledních informací by to snad mohla vyřešit poslední aktualizace telefonu, což by bylo skvělé.
2. slabý signál (2G, 3G, LTE) oproti jiným telefonům při jinak stejných podmínkách

Otázka na majitele tohoto, dle mého krásného telefonu: máte tyto potíže? Doufám, že ne. :)
Xperia X black

Autor tohoto vlákna
Santo
Typ zařízení: Xperia X

Re: Síla signálu a dotyková plocha

Příspěvek od Santo » 25 črc 2017 19:32

Tak si odpovím sám :) . Dneska jsem si XA1 ošahal v jedné pražské prodejně, a opravdu třeba písmenko "p" na klávesnici (úplně vpravo u okraje) reagovalo tak jednou ze dvou stisků. :sorry:
Xperia X black

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 25 črc 2017 20:06

Psal jsem to i jinde, náš kus tímto netrpí, je ale pravda, že má nejnovější FW (což v obchodě nemusí nutně tak být) a varianta je růžová, která ale naživo růžovou moc nepřipomíná, spíš jsem v něm viděl takovou měděnou, takže by mě tato barva neurazila - velmi elegantní telefon.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

svrki

Příspěvek od svrki » 12 zář 2017 12:32

Santo píše:
25 črc 2017 19:32
Tak si odpovím sám :) . Dneska jsem si XA1 ošahal v jedné pražské prodejně, a opravdu třeba písmenko "p" na klávesnici (úplně vpravo u okraje) reagovalo tak jednou ze dvou stisků. :sorry:
mám ten istý problém

OK1MNB

Příspěvek od OK1MNB » 12 zář 2017 17:38

Mám tento telefon asi 2 měsíce a ani jednou jsem nezaznamenal, že by nereagovala dotyková plocha. Co se týče síly signálu, bydlím v místě kde je slabý signál a tento telefon zde funguje jako mé předchozí telefony, viz.podpis. Pokud přejedu do místa kde je signál OK zapnu LTE, tak telefon reaguje okamžitě na zapnutí a vše OK.
Jinak koupil jsem telefon jen podle obrázků a videí, ale ve skutečnosti je hezčí. :Yahoo!:
Siemens S6, C35, ME45, CX65, SE W810, Z710,C702, Xperia mini (4.0.4 AOSP lite, MIUI v5, Serenity , Viper 7, KK Legacy xperia, 2.3.4 rom xperia mini V2, xperia SP-white-fw.207_AU-root-CWM-LBL-xposed, Huawei p8 lite, Xperia XA1 black

svrki

Příspěvek od svrki » 13 zář 2017 15:53

signál dobrý, len stlačiť "P" je veľký problém aj 7x kým zareaguje, zo začiatku to nerobilo len posledných pár mesiacov

forzaAC

Příspěvek od forzaAC » 13 zář 2017 17:24

Mne všetko funguje ako má :)

milan70
Typ zařízení: sony xperia xa1

Příspěvek od milan70 » 25 říj 2017 20:49

Ahoj,
vlastním sony xperia xa1 a bohužel musím potvrdit problém s dotykovou plochou displeje. V krajích telefonu,kde je displej zaoblen,dotyk nefunguje jak má. Problém je hlavně při psaní. Napsat malé písmeno "p" se daří až na několik pokusů. Bohužel jsem to zjistil až po zakoupení. Jinak jsem s telefonem spokojen,ale toto by byl důvod,proč bych si ho nekoupil. A bohužel až mi dojde, trpělivost půjde do světa. :(

verbatim

Příspěvek od verbatim » 25 říj 2017 21:12

Po předchozí záloze bych si zkusil Opravit software přes Xperia Companion a když to nepomůže, aspoň bude telefon připravený na reklamaci.

Náš růžový kousek to nedělá.

milan70

Příspěvek od milan70 » 25 říj 2017 22:27

No nevím, jestli to vyřeší oprava softwaru. Připadá mi to spíš jako špatné konstrukční řešení. A už vůbec se mi nezdá,že to někdo bude chtít uznat jako důvod k reklamaci. :(

kaufner

Příspěvek od kaufner » 26 říj 2017 08:48

Mně telefon fungoval normálně. Asi po poslední aktualizaci jsem také začal mít problém se psaním "p" - do té doby jsem to neregistroval. Takže možná je to verze od verze FW. Možná zkusit jiný typ SW klávesnice, která má trochu jiné rozložení?

Slabý signál je klasika - pokud mám LTE místy je to mizérie, při přepnutí na klasiku GSM je signál perfektní. To samé jsem ale řešil už u M4 Aqua. Navíc to podle mě nebude telefonem, ale dostupností signálu v jednotlivých lokalitách.

verbatim

Příspěvek od verbatim » 26 říj 2017 09:09

Ta oprava software je taková pojistka pro tebe - tedy pokud svůj telefon nerad poskytuješ i s osobními daty dalším osobám - proto píšu - připraveno na reklamaci (ano i továrko je možnost, ale tou Opravou vyjadřuji, že člověk udělá něco navíc, než pošle na reklamaci)...

Každopádně pokud můžeš mluvit za techniky a předem víš, jak to dopadne, tak pak tedy ok, beru zpět...

Až na to, že naše XA1 tímto netrpí... Takže to asi nebude tak moc "vlastnost" modelu, kde by se řeklo, že se nic neděje, že to tak má každý či víceméně každý.

SHARKEZ
Facebook profil: https://www.facebook.com/michael.pajzinka
Typ zařízení: XPERIA X

Příspěvek od SHARKEZ » 26 říj 2017 18:39

od užívateľa milan70 » 25 Okt 2017, 20:49
Ahoj,
vlastním sony xperia xa1 a bohužel musím potvrdit problém s dotykovou plochou displeje. V krajích telefonu,kde je displej zaoblen,dotyk nefunguje jak má. Problém je hlavně při psaní. Napsat malé písmeno "p" se daří až na několik pokusů. Bohužel jsem to zjistil až po zakoupení. Jinak jsem s telefonem spokojen,ale toto by byl důvod,proč bych si ho nekoupil. A bohužel až mi dojde, trpělivost půjde do světa. :(
ak je problem, urcite to ries reklamaciou... teda ak si sam nevies uz rady a vyskusas vsetko... aj software opravu a ak to nefunguje, tak to reklamujes...

inaksie sa mi nepaci tvoj zmysel rieseniea problemu a to: ak to nefunguje, predam telefon... nehnevaj sa, mas vadny kus (asi to tak je) a ty ho proste predas a urcite s nalepkou "bezchybny stav" ... diky pekne, takeho predosleho majitela nakopat... ako keby ine telefony nemali problemy (a to o dost horsie)... rozumiem, ze clovek je rozcarovany z problemov, ale ked je problem, tak ho vyriesim... a nie predajom pokazim chut dalsiemu cloveku... nic ine z tvojho prispevku nevyslo... sorry

NO COMMENT
SONY XPERIA X white

milan70

Příspěvek od milan70 » 26 říj 2017 22:25

SHARKEZ píše:
26 říj 2017 18:39
od užívateľa milan70 » 25 Okt 2017, 20:49
Ahoj,
ak je problem, urcite to ries reklamaciou... teda ak si sam nevies uz rady a vyskusas vsetko... aj software opravu a ak to nefunguje, tak to reklamujes...

inaksie sa mi nepaci tvoj zmysel rieseniea problemu a to: ak to nefunguje, predam telefon... nehnevaj sa, mas vadny kus (asi to tak je) a ty ho proste predas a urcite s nalepkou "bezchybny stav" ... diky pekne, takeho predosleho majitela nakopat... ako keby ine telefony nemali problemy (a to o dost horsie)... rozumiem, ze clovek je rozcarovany z problemov, ale ked je problem, tak ho vyriesim... a nie predajom pokazim chut dalsiemu cloveku... nic ine z tvojho prispevku nevyslo... sorry

NO COMMENT
Sorry,ale kde žiješ? Už si někdy něco reklamoval ČR? Dobrý den,jdu reklamovat telefon ,nejde mi mačkat "p" :D :lol: jak to asi dopadne? :ROFL:

Tronn

Příspěvek od Tronn » 26 říj 2017 22:52

Tohle je spatne uvazovani.Teda pokud si neskudlil par korun a nekoupil nejakou pochybnou sedivku jeste z pochybnejsiho obchodu, ze.

Pokud si koupil v obchode kterej ma kamenne pobocky... tak tam zajdes, prodavaci predvedes svuj problem a hotovo. On to (co videl) bude muset napsat do RP a nejak si to servis poresi. To uz je jejich problem.

milan70

Příspěvek od milan70 » 26 říj 2017 23:05

Tronn píše:
26 říj 2017 22:52
Tohle je spatne uvazovani.Teda pokud si neskudlil par korun a nekoupil nejakou pochybnou sedivku jeste z pochybnejsiho obchodu, ze.

Pokud si koupil v obchode kterej ma kamenne pobocky... tak tam zajdes, prodavaci predvedes svuj problem a hotovo. On to (co videl) bude muset napsat do RP a nejak si to servis poresi. To uz je jejich problem.

Děkuji všem za radu, jak mám reklamovat. Ne telefon není žádná šedivka,je koupen v elvia pro. :good:

verbatim

Příspěvek od verbatim » 27 říj 2017 00:03

Asi ty rady "jak reklamovat" jsou potřeba...

Nejde mačkat p :D ... Nebo třeba říct špatně reagující displej, což se zrovna projevuje tak a tak?

Třeba si to chování natočit?

Když chci něco reklamovat, chce to mít co nejvíce zdokumentované...

A nejlépe po provedení Opravy software, pač není nic blbějšího, než něco reklamovat a oprava je pak vyřešena prostým přehráním software (netvrdím, že toto bude ten případ, jen ilustrativně, kdyby mě někdo chtěl chytat za slovo).

Já takhle reklamoval jednu Xperii kvůli baterii, ale byl to specifický problém, který se projevoval jen za určitých podmínek... Tak jsem nelenil, chování natočil na video, provedl řadu Screenshotů s charakteristikou baterie a slovně popsal problém, vše přiložil a bylo a v neposlední řadě před reklamací provedl Opravu software - kdyby náhodou a především proto, že mám rád své soukromí.

Oprava úspěšně řešena.

Takže si to pořádně zdokumentuj a pak reklamuj.

Pokud naše rady shledáváš tak úsměvné, ok, ale pak není potřeba, abys sdílel co máš za problémy s telefonem...

milan70

Příspěvek od milan70 » 27 říj 2017 15:19

Odprostím se od emocí a napíši sem ještě jednou komentář.
Vidím forum,obsah fora,xperia xa1,problém s dotykovou plochou,problem s psaním písmene p.
Vlákno otevřel člověk,který telefon skutečně fyzicky vlastní a tento problém se u něj vyskytl.
Předpokládal jsem,že se k tomu budou vyjadřovat další majitelé xperie xa1,zda se u nich podobný problém vyskytl nebo ne.
U mě se tento problém vyskytl a proto jsem to sem napsal.
Tak a teď můj laický názor,který můžete a nemusíte respektovat a hlavně už mě neposílejte na žádné reklamace.
Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu.Modní trend tomu velí,uděláme displej v krajích bez rámečku a zaoblený,paráda.
Jenže při psaní na klávesnici(při telefonu na výšku a jedním prstem,palcem) je písmenko "p" tolik v kraji,že při jeho mačkání se píše písmenko "o",které je před ním. Podotýkám, že mám průměrnou ruku chlapa. Možná to půjde ženám lépe,pokud píšou nehtem.
Co s tím? V nastavení klávesnice jde volit velikost ,ale i při největší velikosti kláves se to moc nezlepší. Dále jde zvětšovat klávesnice na výšku,ale to také nic neřeší,písmenko "p" zůstává stále příliš v kraji. Představoval bych si ,že někdo udělá úpravu klávesnice,aby nebyla tolik do bočních krajů a je po problému. Pokud by někdo věděl o jiné klávesnici,rád si nechám poradit.
A dokonce mi to nedalo a stavil jsem se dnes v Alze,kde mají vystavené tři kousky tohoto modelu xa1 a u všech je to stejné.Ještě jsem vzal do ruky i pár telefonů od konkurence a tam se nikde žádný problém nevyskytl,právě z toho důvodu,že i když byl displej bez rámečku,softwarová klávesnice nesahala tolik k bočnímu okraji. Proto si i nadále troufám tvrdit,že to není problém na reklamaci,ale je to jen nedomyšlené. :good:

verbatim

Příspěvek od verbatim » 28 říj 2017 08:42

Jak říkám, náš kus nic takového nevykazuje.

Tak zkusit změnit klávesnici - např dodatečně nainstalovat klávesnici Xperia, nebo na té Swiftkey zkusit psát tahem?

Telefon není přímo můj, proto tam zůstala původní klávesnice (např na Xku používám tu Xperia a ještě v telefonním rozložení) a není problém jak prosté ťukání tak i psaní tahem.

Akorát mě tam (XA1) čeká stejně oprava software, pač ze záhadného důvodu po nějaké OTA aktualizaci (moc tenhle typ aktualizací nemusím - i Xko mi po nich pěkně zblblo a čisté instalaci jsem se stejně nevyhnul) zůstává natrvalo zakázáno Android Systém WebView a i když se někdy podaří aktualizovat (po několikanásobném klikání) zůstává stále zakázáno - což je zajímavé...

monikash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikash » 31 říj 2017 16:05

K tlačítku "P" - a dělal to i předchůdce XA? A ještě k té klávesnici. Ona zmiňovaná xperia klávesnice? To je ta samá, jaká je předinstalovaná v E4G? Protože v XA byla předinstalovaná SWIFTY klávesnice. Ale ta neumí klasickou mobilní českou ALFANUMERICKOU.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA1“